Dosud se všichni domnívali, že genialita Sherlocka Holmese je jednoduše nepřekonatelná. Nyní se ale objevil nový nadaný kriminalistický mozek. Je jím profesor Moriarty, který dokáže z hlediska intelektu Holmese dostihnou. N=avíc má absolutní cit pro špatnost a ztrátu svědomí. To jsou vlastnosti, které by mohly slavného detektiva porazit. Brzy je nalezen mrtev korunní princ Rakouska a zdá se, že spáchal sebevraždu. Sherlock ale nabude podezření, že se jednalo o vraždu spojenou s mnohem zlověstnější záhadou zkonstruovanou právě Moriartym. Stopa vede do podzemního pánského klubu, v němž Holmes zapíjel svobodu s doktorem Watsonem. Zde se Holmes seznámil s cikánskou kartářkou, která může odhalit mnohem víc, než je ochotná prozradit. (TV Nova)

Nicole32

Slabý odvar z jednotky. Celé je to strašne ťažkopádne, nudné a otravné. Robert Downey Jr. v dvojke robí zo Sherlocka smiešnu (nie v dobrom) karikatúru. Jeho výstup v ženských šatách je príšerný. V druhom dieli vo svojej úlohe prehráva. Konverzácie medzi Holmesom a Watsonom už nie sú také vtipné a hlavne pre mňa bol Moriarty neskutočne nesympatický. Čo je síce jeho úlohou, ale vôbec ma nebavil, neverila som mu to a čakala som od tejto postavy oveľa viac. Druhý Sherlock je v podstate road movie a detektívna časť absentuje. To sa však pri jednom z najznámejších detektívov sveta nesmie stať. Napriek tomu je to remeselne a vizuálne výborne urobené. Prestrelka v lese je natočená perfektne a považujem ju za najlepšiu scénu filmu. Stephen Fry ako Sherlockov brat sa mi nesmierne páčil. Takže oproti prvému filmu sklamanie, ale raz sa pozrieť oplatí. ()

dusa77

Rychlé, vtipné, příběhově zajímavější než první díl.. a hlavně zábavné, o to přeci Ritchiemu šlo, když měl opět po ruce Downeyho Jr. :) ()

BalbiJirka

Ty tři hvězdičky jsou nejspíš moc, ale dvě mi přijdou málo, takové dvě a půl a bylo by to akorát. Hraje si to na velký film plný akčních scén, ale ono ne, je to takové utahané. ()

sibskyn

ok, se Sherlockem už to podle mě, nemá nic moc co dělat. Ale mě to vůbec nevadí. Sakra, kde jste naposled viděly tak krásně natočenou akci, jako tady. Je to více akčnější, rychlejší, sice pár stránek se scénářem, kde byl napsaný děj, spadl omylem do záchoda, ale jedno, vizuálně je to dokonalé. Útěk lesem je pastvou pro oči. ()

Lukys

Po prvním bezvadném díle, který mě donutil se o tomhle chlápkovi více zajímat ( a to už je na mě co říct ), jsem se těšil na druhý nášup. Ale dopadlo to jak jsem se obával. Pro dobré srovnání nám tu pomůže Iron man. První film bezva a druhý natočený hned dva roky poté vydělal sice díky úspěchu prvního hodně peněz, ale už to nebylo tak kvalitně dobré. Začínáme už na začátku s rychlým rozjezdem, což je fajn. Člověka to lépe vtáhne do dění.A tak dostáváme to samé co v jedničce, jenže kvůli nedoladěnému scénáři psaného narychlo, už to zkrátka není tak dobré. Děj se v cyklu točí okolo střídavého dění a konzervací a akce, a tak se to stále střídá až do konce. Film je vyplněn příliš velkým množstvím akce, poněvadž samotný příběh by Vás bez ní moc nezaujal. To je podle mého názoru problém dnešních filmů. Více akce nezaručuje vždy lepší výsledek, ale jde o to diváka něčím více zaujmout. A to se tomuto filmu moc nedaří. V jedničce jsme poznaly nový, zábavnější styl Sherlocka Holmese a co ve dvojce? To samé jen s menší snahou...Herci jsou znovu dobří, nějakých počítačových efektů si zde ani nevšimnete, tak co pochválit? Znovu tu exceluje hudba v podání Hanse Zimmera, kterou budete poslouchat radši, než sledovat dění před Vašima očima. Hudba při akci je výborná, znělka jakbysmet a operu Amadea Mozarta Dona Giovanniho si poslouchám do teď. I humor zde není špatný, ale film bez nějakého nápadu či náznaku většího snažení to prostě o moc nevylepší. Hodnocení: 7,5/10 ()

Tomas_PO

Toto spracovanie Sherlocka mi skrátka nesadlo. Akcia je skvelá, efekty výborné, Robert Downey Jr. hraje tiež parádne, nemotornosťou a sympatickosťou pripomínajúci Johnyho Deppa z Pirátov z Karibiku. Počas viac než dvoch hodín som však párkrát stratil pozornosť a súslednosť v príbehu bola fuč. No súdiac z ostatných komentárov som nebol jediný, ktorému zmysel deja unikol. Škoda, réžiu Gyua Ritchiheo mám veľmi rád, no vtip a irónia mi viac sedí na jeho írske gangsterky, než 'seriózny Scotland Yard' a gentlemanskosť Sherlocka Holmesa. ()

meda2016

Zde uvedu univerzální náhled blogbusterového podnikatelského záměru s Robert Downey Juniorem. Tento adorovany herec je pilířem tvorby, kterou charakterizuji jako úspěšné výdělečné $račky. Nic jiného než pozlátkové zabíjení času v nich nenalézám. Duchovní nuda. ()

brasek

Spokojnosť. Druhé pokračovanie v Hre tieňov prináša epickejší príbeh, viac akcie a dobrodružstva. Príbeh je zakončený pre diváka otázkou: Bude niekedy tretí príbeh? Obe možnosti sú otvorené. ()

PTuranyi

Ďalší príbeh Sherlocka Holmesa a doktora Watsona z produkcie Guya Ritchieho neprináša oproti predchádzajúcemu, žiadne prevratné zmeny. Perfektná hollywoodska produkcia ponúka Sherlocka ako akčného hrdinu a šibala so zmyslom pre čierny humor. Tentokrát sa Sherlock už dostane do priamej konfrontácie s profesorom Moriartym, ktorému nejde o nič menšie ako vyvolanie svetovej vojny. Akcia stíha akciu, súbore striedajú efektné výbuchy a prestrelky. Naši hrdinovia sú v neustálom ohrození, zásahom sa však úspešne vyhýbajú, Zato oni mieria vždy bezchybne. Dôjde aj na Holmesovu smrť, ktorá je však len epizódou a vzápätí je vyriešená Sherlockovým svadobným darom. Holmesove veštecké analýzy budúcich súbojov už začínajú byť nudné a tentokrát privedú hlavného hrdinu k "prekvapivému" riešeniu záverečného súboja. To však už filmu nepomôže rovnako ako rádoby vtipný šťastný koniec. ()

hanzi_111

Překvapení. Strašně krásná scéna při útěku v lese. Herecké výkony hlavních hrdinů na vysoké úrovni. Film stráží jen jistá předvídatelnost některých (většiny) situací. Ovšem konec až tak předvídatelný nebyl, ikdyž bych čekal více Holmesovský konec, tak jsem nadmíru spokojen. 85%. Těsně pod 5*. ()

kacudzde

Bojové schopnosti a nesmrtelnost dělají z Ritchieho Sherlocka Holmese takového Bonda 19.století. A mě to pořád baví! Mluví se tu tedy víc, než v prvním díle, což je chvilkami trochu nudné. Ale vtipných scén a akce je tu i tak dost. Holmes přidal ke svým skvělým dedukčním vlastnostem a geniálnímu mozku naprosto úžasné převleky a maskování. A svého svérázného bratra. Roztomilé špičkování mezi Holmesem a Watsonem mě snad nikdy neomrzí, a jejich společné scény jsou pokaždé vtipné ( guláš, cestování koňmo, svatební dar...). Zpomalovačky bitek, stříleček a výbuchů jsou zase o něco dokonalejší. Vše výborně doplňuje Zimmerova hudba. Výtku mám akorát k hlavnímu padouchovi. Harris mi jako Moriarty přišel proti Strongovi z jedničky málo zlodušský (až na scénu se pstruhem). Každopádně budu doufat a těšit se na další setkání s pány Holmesem a Watsonem. Viděno v kině 31.12.2011 předpremiéra Č.B. ()

pettg

U jedničky sem málem v jednu chvíli v kině usnula, u dvojky se mi to nestalo, takže zalouží víc hvězdiček. ()

mary.s

Možno až priveľa "matrixovských" scén a zbraní, ale každopádne sa na to pozeralo dobre, nestihla som sa nudiť. ()

just a child

So zahryznutím do prvého pikantného nachos (ktoré skoro rozrthalo a odpálilo hrdlo môjmu spolusediacemu) sa rozbehla parádna podívaná, plná audiovyzuálnych periel, skvelých dialógov, humoru, zaujímavých zvratov, emócií, geniálnej hudby, sherlockovskej atmosféry a dobrých hereckých výkonov. Pár krát som aj tancovala od šťastia a radosti. No neviem v sebe potlačiť hlások, ktorý mi napriek tomuto geniálnemu pozlátku hovorí, že prvý Sherlock, aj keď menší a komornejší oproti tejto nadupanej bombe bol lepší. Možno ma zmialta uaž prílišná snaha scenáru urobyť toto pokračovanie lepšie ako bol úvodný diel samotný. No mám rada Sherlocka ako osôbku, Downeyho a Lawa ako hercov a parťákov, Zimmerovu hudbu, Ritchieho prácu, a keď tento hlások úplne umlčím a vyrkútim mu krk, môžem si do môjho virtuálneho listu najobľúbenejších filmov zapísať aj tento. Aj keď.. Možno to bude chcieť ďalšie zhliadnutie. 85 % ()

snupko13

Po pre mňa prekvapivej prvej časti, kde precízny Sherlockov mozog pracuje určite za hranicou únosnosti aj nadpriemerne inteligentného človeka, som takpovediac myslel, že viac sa to vyšperkovať nedá. Zjavne to svedčí o mojej slabej predstavivosti alebo, akoby povedal Holmes, správnej načasovanosti. Určite skvelá zábava pre pokročilejšieho blockbustrového diváka, navyše ak radi počas filmu radi tipujete, určite si prídete na svoje. Tí, ktorí očakávali miernu temnú mystiku z prvého dielu, možno budú sklamaní, no na opačnú stranu pribudli noví nepriatelia, nesklamaným štýlom Indyho Jonesa, nemci. A aby som nezabudol na skvelé výkony sekundujúceho "Holmsa" Stephena Frya a "doktora" Jareda Harrisa. Na Zimmerovu hudbu úspešných filmov netreba takisto zabudnúť a čo by som ešte tak spomenul? Aha, snáď len ma ešte napadla jedna vec, blbý detail. Prečo pri toľkom cibrení dojmu perfekcionizmu z celého filmu, Ritchiovci zabudli na takú drobnosť ako sú zázračne čisté biele košele po niekoľko minútovom boji (bitka s kozákom pri Watsnovej rozlúčke), také veci sme tolerovali ešte tak vo vinetuovkách. Otázka na záver: Aký je rozdiel medzi Piratmi z karibiku a Sherlockom Holmesom okrem počtu dielov? Chcel som napísať, že Sherlock má Watsona... ()

XTrader

Po vizuální a hudební stránce určitě pěkně zpracovaný film, nicméně příběh o ničem a skoro celé to bylo tak nějak bez děje. Úroveň zpracování po technické stránce film nezachránila, alespoň pro mne. ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Další špionáž pro Cruise?

Další špionáž pro Cruise?

20.03.2013

Tom jede. Brzy jej uvidíme v postapokalyptickém Nevědomí, nedávno dotočil další akční sci-fi All You Need Is Kill, počítá se s ním pro nového Van Helsinga a šíří se dohady o Mission: Impossible V a… (více)

Proč se loni nechodilo do kina?

Proč se loni nechodilo do kina?

03.01.2012

Americká (ale nejen ta) kina zažívají krizi. Loni je navštívilo nejméně diváků od roku 1995. Zklamání z tržeb druhého Sherlocka Holmese či Fincherových „Mužů, kteří nenávidí tetované dívky“ jen… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011