Dosud se všichni domnívali, že genialita Sherlocka Holmese je jednoduše nepřekonatelná. Nyní se ale objevil nový nadaný kriminalistický mozek. Je jím profesor Moriarty, který dokáže z hlediska intelektu Holmese dostihnou. N=avíc má absolutní cit pro špatnost a ztrátu svědomí. To jsou vlastnosti, které by mohly slavného detektiva porazit. Brzy je nalezen mrtev korunní princ Rakouska a zdá se, že spáchal sebevraždu. Sherlock ale nabude podezření, že se jednalo o vraždu spojenou s mnohem zlověstnější záhadou zkonstruovanou právě Moriartym. Stopa vede do podzemního pánského klubu, v němž Holmes zapíjel svobodu s doktorem Watsonem. Zde se Holmes seznámil s cikánskou kartářkou, která může odhalit mnohem víc, než je ochotná prozradit. (TV Nova)

BuryGol

Onehdá jsme byli s přítelkyní na Andělu a jen tak nás napadlo jít do kina. A jediný, co by za něco stálo, bylo tohle. S jedničkou to naštěstí nemělo spojenej děj, tak jsme si to užili oba. Zábavný, akční a smysluplný. Sice bych byl radši, kdyby Sherlocka točili Angláni než Amíci, ale R.D. mi nějak jako Holmes přirost k srdci (když pominu, že s původní postavou toho má společnýho jako trakař s Lamborghini). Jen se děsim, aby nebyl i trojka, protože to by už asi hrozilo průšvihem. Skončit se má v nejlepším. ()

zolo23

Počas väčšiny filmu som sa nehorázne nudil. Príbeh až priveľmi obyčajný a i tak v niektorých fázach zbytočne prekombinovateľný. Nebyť kvalitnej kamery, strihu a hudby neviem neviem kam by smeroval tento "Šerlok". Tretie pokračovanie (ak k nemu dôjde) asi len pre najväčších fanúšikov. ()

Masrii

Dle mého je tento druhý díl stejně dobrý jako první. Možná ještě o kousíček lepší díky parádnímu zakončení kdy debatuje Sherlock s Moriartym (což je velmi podobné seriálu Sherlock, který je mimochodem taky super) a když se oběma potom v hlavě přehrává průběh zápasu. Jinak výkonům obou hlavních herců toho znovu není moc co vytknout a proto jsem se i tady rozhodnul pro nejvyšší možné hodnocení. 90% ()

Pecival

Hodinu a půl zmatených blábolů, podivně chaotického "neděje" zachraňuje poměrně dobře udělané, napínavé finále. Taktéž vizuál je povedený, mně osobně konec 19. století hodně sedí. Herci taky ujdou, tu a tam vtípek (ne moc), ale chtělo by to zkrátit. ()

tommmy89

Myslím, že tak isto, ako prvá časť veľmi dobrý akčný film. Film šlape v tom istom tempe ako jeho predchodca. Výborné kostými, staré prostredie ala cylinder na hlave a fajka v ústach. Pútavý príbeh, ktorý sa bude snažiť rozlúsknuť pán Sherlock Holmes spolu s priateľom Dr. Watsonom. Prevedie Nás cez taje, šarm i kúsok mystérie s dobrodružstvom. A rozhodne filmu nechýbajú spomalené scénky, ktoré tak rád pán Sherlock Holmes strategicky vytvára vo svojej hlave. 4* ()

manonfire

Za mě o dost lepší než už tak slušná jednička. A pokud jste schopni akceptovat programovou přemrštěnost scén a místy štěstěnu až příliš podrobenou straně kladných hrdinů....nezdráhal bych se film označit brilantním. Samozřejmě bych pár věcí i vytknul. Takový Tim Roth, či Gary Oldman by roli profesora Moriartyho vzhledem k celkově nafouklému rozpočtu a významové obšírnosti této role slušeli více. Ubral bych i na fyzické nezničitelnosti samotného Holmese, zejména v soubojích s početnou přesilou, jelikož to už místy bylo v dimenzích Jackie Chana. Celkově ale velmi pozitivní dojmy, které jsem u sebe rozhodně nečekal. 80% ()

jenik71

Přibližně totéž jako první díl. Má to nepochybně svojí atmosféru a je to po technické stránce pěkně natočené. Problém je, že je první půlka taková vlažnější a celkově je to zbytečně hodně natahované. Slušná je scéna ve vlaku a také úprk lesem, kde hrají velkou roli efektní zpomalené záběry. Oproti jedničce jednu hvězdičku ubírám. ()

tommy187

Po geniálnej jednotke som od dvojky veľa čakať nemohol. No od samého začiatku mi tak zaimponovala, že sa držím odvážneho názoru. že bola ešte lepšia ako prvý diel. Po zhodnotení perfektnej scénky z delom, fantáziu scenáristov pri tvorbe kostýmov maskovania Sherlocka, samotný výkon Downeyho a tú poslednú scénu, tak nič iné ako plný počet hviezdičiek dať ani nemôžem!! ()

KR4T4S

Jsem rozhodně spokojenější než po jedničce. Může za to hlavně fantasticky natočená destrukce lesa, hlavní duo (Rapace je zde jen jako hodně velké křoví), guláš z ježka, lépe budované napětí a skvělá Zimmerova hudba. Až jsem sám překvapenej, jak moc se mi to líbilo. Každopádně chci, aby Ritchie začal točit něco jiného než Holmese, ta jeho nápaditá režie je fascinující. 85% ()

kisha

Přestože je forma tohodle filmu skvělá, první díl ji už zcela vyčerpal. Negativa: Neobjeví se tu jediná nová vychytávka, opakujou se trapnovtipy, Downey už je za zenitem, Law má knír a scénář je nevídaně přeplácanej. Pozitiva: Bavilo mě závěrečných 10 vteřin filmu. ()

Ferinka

Tomu filmu se dá vytknout jen málo věcí - snad jen zmršená Adlerová a naprosto plonková cikánka v podání Repace, která tam byla pomalu jak páté kolo u vozu,člověk si ani nevšiml, že je na scéně. Jinak skvělé, na Downeym to stojí pochopitelně, Sherlock v jeho podání je víc komičtější, ale nevadí mi to, naopak, tenhle díl byl hodně o humoru. A závěr byl prostě skvělý. ()

Lukoboss

Hned na úvod říkám, že tomu dávám 4,5/5 a to jen proto, že očekávám třetí ještě našlapanější díl. Dvojka mně přišla rozhodně lepší než díl první, a tak se divák dvě hodiny prostě baví a nenudí. Jinak tahle série filmů je jasným návodem, jak udělat ze suchýho anglickýho vyšetřovatele téměř dokonalou postavu - udělejte ze slušňáka alkoholika, závisláka, bohéma, ale přitom žádnýho blbce, kterej se nebojí nějakýho toho monoklu, přidejte k němu parťáka, kterej to všechno sice kritizuje, ale přitom je na tom dost podobně, no a výsledek je na světě! A když to vezme pod křídla Guy Ritchie s Hansem Zimmerem, není asi co řešit :). P.S.: Ten útěk lesem byl fakt filmařsou lahůdkou - zpomalený záběry, akce, detaily a pak výstřel z děla, jehož jméno bylo v titulkách přeložený jako "Jeníček". Mazec jako řiť. ()

FIBO

Návštěva kinosálu u mě zanechala takový zážitek, který nepřekvapil, ale ani neurazil. Po relativně akčním úvodu se rozběhla opakující se šnůra střídavě akčních, nudných i legračních pasáží. Líbi se mi, že tu byl zachován stejný typ humoru jako v prvním díle, který ve výsledku dal zapomenout na části filmu, kde se člověk nudil. U mně osobně něco mezi 3-4 hvězdama. Díky neotřelé invenci Zimmera a několika nezapomenutelným hláškám byl ten zážitek pro mě více než běžný průměr. "What are we doing down here? ... We are waiting..." ()

fruitbueno

Výborný zážitek, skvělý příběh, odvážné herecké výkony a perfektní hudba. Šla jsem se bavit, pobavila jsem se, zasmála, zatrnulo mi, takovou škálu emocí nenabídne jen tak nějaký film. RDj mi připomíná Deppova Jacka Sparowa, kombinace génia a maniaka mu sluší (slintám a jdu na ježčí guláš). ()

Sdoom

Návštěva kina po delší době mi přinesla jen částečné uspokojení. To pramenilo zejména z nadupaných akčních scén, které v kině svůj účel splnily na 100%. O charismatu Roberta Downeyho už bylo napsáno mnoho, každopádně to je asi to poslední, co je na filmu pozitivní. Příliš mnoho WTF momentů, korunovaných tím posledním, mě opravdu nepotěšilo. Co se týče příběhu, ten byl opravdu velmi obyčejný. Na to že sledujeme nejslavnějšího detektiva všech dob, bych čekal mnohem ale mnohem více zajímavý a komplikovaný děj, který by diváka nutil chvílemi třeba i přemýšlet. A ne, že hned na začátku nám je řečeno, kdo je padouch, a zbytek filmu už je v podstatě jen velká akční honička. Z tohoto pohledu tedy zklamání, a doufám, že tvůrci budou mít tolik soudnosti, že žádná trojka už nebude... ()

Rousse

Do kina jsem šla s následujícím seznamem: 1) odpočinout si a nechat se napínat - splněno 2) vtipný Holmes a fešácký Law - splněno 3) nádherná Rapace - splněno 4) akce jako blázen - splněno (ať už myslíme tu na plátně nebo celkově v kině - z té plyne ponaučení: nechoďte do kina, když se banda čtyřicátníků rozhodne vyrazit do města, navalit se a pak jít do kina:-) 5) strhující hudba - splněno. Proč tedy nedám plnou palbu? Už teď, po týdnu od shlédnutí, když čtu obsah, tak se divím: tam byla nějaká sebevražda korunního prince??? Prostě to není film, který by ve vás zanechal hlubší stopu - stejně jako jednička - už dávno nevím, o čem byla - jen vím, že se mi zatraceně líbila. Stejně jako její mladší sestřička. ()

Mr.Nigga

Stejně velkolepé jako první díl, perfektní herecké výkony, hudba a vizuální efekty. Občas jsem měl pocit, že jsou scény prokládány akcí zcela bezúčelně, ale ve výsledku se právě proto jedná o jeden velký nářez. Škoda tolika dějových zvratů, po čtvrtém mi už bylo všechno jedno. ()

Firebug

Pokračování Sherlocka mnohem více připomíná, v dnešní době tolik populární, výpravné komiksové adaptace, ve kterých maskovaní superhrdinové kosí záporáky jak na běžícím pásu. A komiksárny já vážně nemusím... První díl mě ještě docela bavil, ale tohle už bylo vážně trochu moc. Hlavně detektivní zápletka je oproti jedničce vážně ubohá a to i přes fakt, že Sherlockovým protivníkem je onen slavný Moriarty. Škoda ho... Detektivní práce se tedy moc nedočkáte. Zběsilá akce, uhozené převleky ani časté zpomalovačky nezakryjí fakt, že ač Sherlock v prvních 2/3 filmu procestuje půlku Evropy, příběhově se nestane téměř nic. "Malé" nelogičnosti (kontaktní čočky, plastické operace) jsem v rámci blockbusterové zábavy ochoten tolerovat, ale ten na hlavu postavený závěr (včetně toho otazníku), to už byla silná káva i na mě. Současné hodnocení (78%) nechápu. Ritchie by se měl na další díl vys..t a začít natáčet pokračování RocknRolly. ()

Heraldika

Tak bohužel, dvojka se už skvělé jedničce neškrábe ani na paty. Je to o třídu horší film - protože Guyovi asi nikdo neřekl, že x-krát opakovaný vtip už opravdu není vtipem. Ale přesto se na to nechá dívat bez větší újmy na zdraví a opět je to zásluha krasavce v hlavní roli. ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Další špionáž pro Cruise?

Další špionáž pro Cruise?

20.03.2013

Tom jede. Brzy jej uvidíme v postapokalyptickém Nevědomí, nedávno dotočil další akční sci-fi All You Need Is Kill, počítá se s ním pro nového Van Helsinga a šíří se dohady o Mission: Impossible V a… (více)

Proč se loni nechodilo do kina?

Proč se loni nechodilo do kina?

03.01.2012

Americká (ale nejen ta) kina zažívají krizi. Loni je navštívilo nejméně diváků od roku 1995. Zklamání z tržeb druhého Sherlocka Holmese či Fincherových „Mužů, kteří nenávidí tetované dívky“ jen… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011