Dosud se všichni domnívali, že genialita Sherlocka Holmese je jednoduše nepřekonatelná. Nyní se ale objevil nový nadaný kriminalistický mozek. Je jím profesor Moriarty, který dokáže z hlediska intelektu Holmese dostihnou. N=avíc má absolutní cit pro špatnost a ztrátu svědomí. To jsou vlastnosti, které by mohly slavného detektiva porazit. Brzy je nalezen mrtev korunní princ Rakouska a zdá se, že spáchal sebevraždu. Sherlock ale nabude podezření, že se jednalo o vraždu spojenou s mnohem zlověstnější záhadou zkonstruovanou právě Moriartym. Stopa vede do podzemního pánského klubu, v němž Holmes zapíjel svobodu s doktorem Watsonem. Zde se Holmes seznámil s cikánskou kartářkou, která může odhalit mnohem víc, než je ochotná prozradit. (TV Nova)

Wiikii

Oproti prvnímu dílu to není to pravé, začátek mě neuchvátil jak v dílu z roku 2009 a jen tak tak jsem se chytal v prostředku filmu no a konec byl nejzajímavější a to je špatné, protože ani ten konec nebyl moc dobrý, ale stále mě tam držela dvojka Dr.Watson, Sherlock Holmes. Snad, snad třetí díl bude lepší, a prozatím dávám 4* místo 3* ()

Lischai

Je tam dobré exponování a opětovné využívání různých rekvizit. Vždycky si něco nenápadně nachystají a pak to účelně použijí znovu - třeba Holmesovy maskovací podvlíkačky nebo dýchací stroj. Skvělé na tom je, že tohle chystání není nijak zvlášť patrné, takže film má pár hezkých, překvapivých momentů. ()

joeybarbaro2

Ano o trošičku slabší než první část, ale rozhodně plnohodnotné pokračování, které nikdy neurazí. Platí to samé, co jsem psal o prvním díle. 95 % ()

Martin741

Reziser Guy Ryci /Sbal prachy a vypadni, Podfuck/ natocil asi najpriemernejsi film svojej kariery. Tu -jaxa tak pozeram, vidiom aj odpad aj 5 hvizediciek je tu castych. No u mna teda priemer, prva tretina filmu je chaoticka, neprehladna, s nudnymi dialogmi, chyba tempo. Potom sa to trochu rozbehlo, ale Wayne Gale /postava, ktoru hral Robert Downey jr. v Takovych normalnich zabijacich/ mne sympaticky nie je, nemam ho rad, ale hrat asi vie. Zid Zakon /Spy, Road to perdition, nepritel pred Branami, Bent/ mi nijak nevadil, Stephen Fry /Oscar Wilde/ mi vadil. Keby tam nedali to bombardovanie lesa, siel by som este nizsie . 50 % ()

Havaj8

Pokračování ne už tak záhadný, jako spíš akční. Což je trošku škoda, vzhledem k průběhu první poloviny, která mě moc nebavila. Za zmínku tu rozhodně stojí ta lesní palba, která v roce 2011 těma slow-mou scénkama myslím předběhla dobu (možná se mýlím). Nicméně tu šachovou partii mezi ním a profesorem jsem čekal jako trošku větší hádanku. Trochu mi tam chyběla i Rachel McAdams, která Downeyho dokázala dostat do rozpaků a mělo to aspoň nějakej ten sex-appeal. Ten cigánskej čardáš mi tam tolik nepasoval. Přál jsem si tu dvojku minimálně stejně zapeklitou jako první díl. ()

O´Neill

Ještě krapet lepší a zábavnější než první díl, nicméně plný počet nejsem stále schopen dát. Efekty, které jsem kritizoval v prvním díle, tady moc nebyly, a když ano, byly velice povedené, takže rozhodně plus. Herecké výkony škoda komentovat, protože Downey je prostě neskutečný machr, Law s Robertem krásně drží krok. Mr. Zimmer opět předvedl GENIÁLNÍ práci, a soundtrack je snad ještě nářezovější než v prvním díle. Za shlédnutí to rozhodně stojí, a myslím si, že pozdější reprojekce ještě zvedné mé hodnocení. ()

shyster

První půlka nudná a Robert Downey v pozici Jacka Sparrowa, jak se trapně pitvoří a schazuje svou postavu. Pak ale přijde druhá půlka, která mě v kině posadila na zadek. Ne, že by se scénář zlepšil nebo by se R.D. přestal pitvořit, ale to Guy Ritchie si vzpomněl, že by mohl vytáhnout nějaké finesy ze svého rukávu a i tak se stalo a tak bitka v lese a závěrečné rozuzlení mě pohladilo na duši. ()

Sandstorm

Už první Sherlock nebyl bez chyby, ale v záplavě halywůdských blockbusterů, to byla celkem příjemná oddychovka. Všechno pozitivní, co měla jednička, posílá bohužel dvojka do věčných lovišt a máme tady příběh vycucanej z Ritchieho ranní stolice, akční scény tak nepřehledný a dokolečka nudně zpomalovaný, že Tekken je oproti tomu balzám pro oči. A aby toho nebylo málo tak Krásná Rachel McAdams byla nahrazena ošklivou švédskou vulvou! Alespon trocha vtipu a nadsázky tam zůstalo, takže slabší 2*. 40% ()

Nach

Pěkná akce, hezky odvyprávěný děj, vtipnost, plno výbuchů a speciálních efektů. Na druhou stranu ne příliš zajímavý záporák, několik zdlouhavých scén a vlastně nic nového, jen opakování toho samého, co jsme už měli možnost vidět v prvním Sherlocku Holmesovi. Mé hodnocení tedy bude i podobné. Je to pěkný film, jako jednička. Ale nic víc, nic míň. 70% ()

Attta

Čekal jsem, že dvojka bude o HODNĚ slabší a jsem rád, že jsem se zmílil. Tento snímek povedené jedničce kabát z ostudy neudělal, ale přece jenom to není jednička a hlavně DĚJOVĚ film není tak přitažlivý. Začátek jedničky byl jako start rakety a tady jsem se ničeho takového nedočkal. Jsou scény, které jsem jedničce odpouštět nemusel, protože byly přirozené, zde mám pocit že je odpoštět MUSÍM a to je škoda. Stále však dávám 4 hvězdy, hlavně kvuli hereckým výkonům, skvělé zábavě, ale trochu i ze shovívavosti. Výstižné a zajimavé komentáře: Malarkey, Šakal ()

Petoss1

Je to stále vtipné a vizuálne pestré, len škoda že sa už nápad vytratil. Staré známe postavy OK okrem Madam Simzi, ktorá veľa priestoru nedostala a bola len akýmsi tieňom. Chcel som viac. ()

Elyssea

Ritchie, Ritchie... Ty mě tak natěšíš na druhý díl a hned na začátku mě takhle zpražíš. Do konce filmu jsem ti neodpustila, ale snažil ses pěkně. Máš to štěstí, že vzduch mezi Holmesem a Watsonem jiskří slovními výměnami, že staré osvědčené triky nadále fungují a že jsi našel Mycrofta Holmese. Jsem relativně spokojená, ale mou srdcovkou zůstane díl první. (Ovšem třetímu pokračování se vůbec nebráním...) ()

cariada

Na to jsem se těšil, neboť první díl byl pěkný, ale tohle bylo až příliš přehnané a v podstatě nezáživné. Na můj vkus málo zpomalených záběrů co jak bylo spíš tady bylo to co bude. Cítil jsem z toho zklamaní, třeba to další zkouknutí vylepší a přijdu tomu na chuť. ()

dezorz

Vsetci dobri nezavysli rodaci makoniec skoncia pod roztocenymi kolesami velkohollywoodu, Guy-aRitchieho nevynimajuc. ()

joker.george

O něco málo slabší než jednička. Pořád skvělá jízda. ( Téměř ) bezkonkurenční detektivové, pořád to má vtip, švih, svoji genialitu a akci, ale trochu mi přišlo, že se dvojka vůbec nesnažila lišit a cokoliv inovovat vzhledem k prvnímu Sherlockovi, ale pouze jela po osvědčené koleji. Jako největší chybu přesto vidím trestuhodně nevyužitého Moriartyho, kterého jsem ocenil pouze při scéně, kde mučil Sherlocka. ()

Streeper

Podle mě byl tenhle díl stejný jako ten druhý, nic překvapivého, prostě akční Sherlock Holmes s ženatým Watsonem. Co se mi vážně líbilo byli zpomalené scény a Sherlockovo myšlení. Jinak nic moc. ()

Flaxik

Sherlock Holmes dle Downeyho je dobrý, Watson dle Lawa je méně dobrý a hlavně zbytečně mladý a Noomi Rapace je nejméně dobrá a hlavně pěkně hnusná. Děj je mnohem hnusnější a ta jedna hvězda je za občasné záblesky povedené akce a vcelku povedenou konverzačku před skokem do vodopádu. Zmatlanější děj aby pohledal. ()

Crawler-D

Značné zklamání i pro toho, kdo měl rád jedničku. Ta se pohybovala na ostří nože, a tak když se ve dvojce přitvrdilo, je jasné, že můžeme jenom spadnout. Přepálená akce, divný souběh věcí a vývoje, výměna ženských postav je hrozná a poťouchlé přátelství Sherlocka a Watsona přišlo o šťávu. ()

enjoi

Podle mě až moc "americky cool". Víte, že Sherlock přežije každou sebesmrtelnější scénu, o čem by přece jinak byl zbytek filmu. I přesto, že se v komentářích dočtete o jednoduchosti příběhu, mně to přišlo přesně naopak. Kostra je sice jednoduchá, ale detaily mi přijdou složitě rozvedené. Prostě se to celé nějak nepovedlo. Přesto přezevšechno jsem se nakonec bavil (Downey jr. je pan herec a zvedá film o třídu výš). Slabších 70 % ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Další špionáž pro Cruise?

Další špionáž pro Cruise?

20.03.2013

Tom jede. Brzy jej uvidíme v postapokalyptickém Nevědomí, nedávno dotočil další akční sci-fi All You Need Is Kill, počítá se s ním pro nového Van Helsinga a šíří se dohady o Mission: Impossible V a… (více)

Proč se loni nechodilo do kina?

Proč se loni nechodilo do kina?

03.01.2012

Americká (ale nejen ta) kina zažívají krizi. Loni je navštívilo nejméně diváků od roku 1995. Zklamání z tržeb druhého Sherlocka Holmese či Fincherových „Mužů, kteří nenávidí tetované dívky“ jen… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011