Reklama

Reklama

Agent CIA Grant pomůže československému vědci Janu Benešovi utéct do Spojených států. Avšak tam Beneše málem zabijí nepřátelští agenti a vědec zůstane v kómatu s poraněným mozkem. Americká armáda má eminentní zájem na tom, aby Beneš žil. Vědec totiž zná způsob, jak vyřešit problémy spojené s novým vynálezem, použitelným v armádě i v lékařství. Tím vynálezem je schopnost zmenšit věci i lidi na velikost mikrobu a dopravit je například do lidského těla. A právě to nyní tým specialistů udělá. Grant se musí jako bezpečnostní dohled přidat ke čtyřem odborníkům, kteří jsou ve speciální ponorce dopravení injekční stříkačkou do Benešovy tepny. Jejich cílem je proniknout do vědcova mozku a tam laserem uvolnit nebezpečnou krevní sraženinu. Jenže brzy nastanou nečekané problémy. Pro výpravu miniaturních vědců začíná závod s časem, s Benešovým imunitním systémem i s neznámým sabotérem… (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (82)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Být mladší, tak jsme z podobně laděného snímku určitě více nadšený. Prostředí pohádkově zajímavé, ale současně věděcky věrné přináší zajímavý pohled do lidského těla a dává možnost maximálně využít stávajících efektů. V roce 66 však efekty zdaleka nebyly na dnešní úrovni, ale přesto působí velmi zajímavě a dobře, což dokazují i dva Oskaři(da speciální efekty a výpravu), které si film jednoznačně zaslouží. Sci-i příběh má slušné tempo a představuje vnitřní vesmír (jak je i název podobného filmu s Meg Rayn:)) poutavým způsobem. Bohužel, jak jsem řekl, dříve by to pro mě byla možná i bomba na hranici 4-5, ale dnes už mě to tolik neohromí, takže slušné 3*. ()

jatamansi 

všechny recenze uživatele

Jako malou mne film fascinoval, byl to jeden z prvních, které jsem viděla a zanechal ve mně hlubokou stopu. Putování lidským tělem a vše uvnitř ve mně vzbuzovalo bázeň a nadšení, měla jsem pocit, že nic tak fantastického jsem ještě neviděla. Jenže je to skoro čtyřicet let a film nějak vyčpěl, nedávno jsem si říkala, proboha, co jsi na tom viděla. No právě, uběhlo těch čtyřicet let, to je ono. Pro dnešní děti už nesledovatelná pohádka, ba ani pohádka, těžko zařadit.Ale za ten tehdejší zážitek... ()

Reklama

anais 

všechny recenze uživatele

Od momentu, kdy jsem zjistil, že se hlavní vojenská instituce ve filmu jmenuje "Kombinované miniaturní obranné síly" jsem to tak trochu přestal brát vážně. Film se s vědou moc nepáře, a je spíš přehlídkou nádherných psychadelických scénérií, ať už ve formě kulis nebo barevných projekcí. Ty patří spíš do doby první série Star Treku, ale i tak je na co se dívat. Mnozí v tomto filmu vidí odraz Podivuhodných cest Julese Verna. Krom objevitelského tématu neprozkoumané krajiny, k tomu přispívá i zkušená režie žánrového Richarda Fleischera, který 12 let před tím natočil pro Disneyho 20 000 mil pod mořem. ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Na svou dobu to má dost slušný a působivý vizuál, který je na celém tom filmu tím nejlepším. Jinak to je totiž dost průměrné a zbytečně rozvleklé. Chápu, že je to utahané právě kvůli tomu, aby to ze světa uvnitř lidského těla ukázalo co nejvíc, ale právě proto Fantastické cestě chybí nějaká silnější atmosféra, napětí nebo cokoli jiného, co by z toho kromě vizuálu udělalo pořádný zážitek. A nic nezachraňují ani postavy, které jsou prostě taktéž průměrné a ne zrovna zajímavé, ačkoli hlavní hrdina se sem tam pokusí o vtipnou hlášku a ne vždy zrovna povedeně. Je taková příjemná jednohubka, ale nic víc. Btw, dost by mě zajímalo, proč ten vědec má být zrovna československý :D Hrál ho teda Francouz, ale naštěstí v tom filmu skoro vůbec nemluví, protože pochybuji že by češtinu (nebo aspoň angličtinu s takovým přízvukem) ovládal... 3* ()

666teen 

všechny recenze uživatele

No je to samozřejmě blábol, ale já se řehtal jako kůň. Psychedelické hippie krvinky a jiné krevní částice, vraždící imunitní sytém, ponorka jak utržená z Haligali (nastupte si, poslední volné vstupenky!), krásná Raquel, padouch Donald. A ten konec. Jako by mu ti "kosmonauti" z oka vypadli. Tomu komatóznímu vědátorovi. ()

Galerie (98)

Zajímavosti (16)

  • Pre film vznikli obrovské dekorácie. Celá vojenská základňa merala 100 krát 30 metrov, Proteus 14 krát 8 metrov, Artéria zo sklolaminátu mala priemer 7 a merala 30 metrov a mozog bol dlhý 70 a široký 30 metrov. (classic)
  • Pulsujících efektů dosahoval vrchní kameraman Ernest Laszlo použitím sotisfikovaných mnohobarevných světel za průsvitnými dekoracemi. (Epistemolog)
  • Původní příběh se odehrával v devatenáctém století a měl být jakýmsi verneovským dobrodružstvím. Harry Kleiner, který napsal předlohu, zachoval z povídky podle Otto Klementa a Jerome Bixbyho jen myšlenku miniaturazice a přesunul děj do studené války. (Epistemolog)

Související novinky

Zemřela herečka Raquel Welch

Zemřela herečka Raquel Welch

15.02.2023

Ve věku dvaaosmdesáti let zemřela v kalifornském Los Angeles po krátké nemoci americká herečka, modelka a sexsymbol přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století, Raquel Welch. Smutnou… (více)

Del Toro a remake Fantastické cesty

Del Toro a remake Fantastické cesty

27.08.2017

Hollywood se už řadu let snaží předělat sci-fi klasiku Fantastická cesta. Kolem nového filmu se motali Roland Emmerich, Paul Greengrass nebo Shawn Levy, nakonec ho ale zrealizuje Guillermo del Toro … (více)

Jackmanova fantastická cesta

Jackmanova fantastická cesta

07.05.2011

Pro Wolverinea nabral pěkných pár kilo svalové hmoty. Natáčení v Japonsku se ale kvůli katastrofě a následném odstoupení Darrena Aronofskyho odsunulo na neurčito, a tak se Hugh bude muset zase… (více)

Greengrass odbočil z Fantastické cesty...

Greengrass odbočil z Fantastické cesty...

21.05.2010

...a raději vyrazí na Ostrov pokladů. Není to kdovíjak překvapivé rozhodnutí. Před dvěma měsíci byl Paul Greengrass vážným kandidátem na Jamesem Cameronem produkovaný remake sci-fi Fantastická cesta … (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno