Máma

Andy Muschietti

Hudba:

Gil Talmi

Berta Ros

Ne každý návrat vaší mámy domů může být příjemnou záležitostí! Zvláště když s ní není něco v pořádku. O tom se přesvědčí i naše dvě mladé sestry v tomto tříminutovém španělském snímku. (SOLOM.)

zdenur

Nevím jak to ti Španělé dělají, ale u jejich hororů zvažuji koupi plínek. Čím kratší, tím děsivější. ()

Olaf7

Deset vteřin tam pomateně lítá ženská, která je podobná tvojí učitelce matematiky na základce a všichni jsou z toho odvaření. S tímhle na mě nechoďte. ()

Leleta

Pomalu intenzivnější než celovečerák! Tenhle kraťas ale tak trochu ztrácí na atmosféře, pokud ho sledujete až poté, co jste viděli hodinu a půl dlouhou verzi. I pointa je odlišná, proto doporučuju postup obrátit a nejdřív se podívat na tohle. Zvlášť pokud člověk neví, do čeho jde. Koneckonců takřka identickou scénu uvidíme i tam, tentokrát ale v jiném kontextu. A s jiným koncem. ()

domirovec

Nemám sice moc v oblibě hodnotit krátkometráky, ovšem tento mě mile překvapil. Pěkně natočený 3 minutový snímek, který nám sice z celovečeráku neprozradil nic kromě hádám hlavního monstra.. Mámy. Tak snad ten film bude dobrej, protože tohle je upřímně povedený. 4/5 ()

MickeyStuma

Když tohle viděl Guillermo del Toro, okamžitě ho to přimělo k produkování celovečerní verze. Jak sám uvedl, tento krátký film je jedním z nejděsivějších malých scén, jaký kdy viděl. Je dobře udělaný jako velmi omezený typ krátkého filmu. Je hodně klaustrofobický, opravdu atmosférický a děsivý. A o tom to je. Pokud takto režisér přesvědčí producenty svou kvalitou, máme se potom na co těšit. A tady to trefou do černého bylo. ()

foundation

Ďalší veľmi vydarený atmosférický kraťas, ktorý má v sebe potenciál ale z trojminútovej sekvencie je naozaj ťažko povedať čo by tomu urobilo natiahnutie na 90 minút. So schopným scenáristom a zachovanou atmosférou by to ale nemal byť žiadny problém. A ak nie na 90, na takých 30 minút to má určite. ()

LokiZombie

Je dost zvláštní, že mě jeden čas trápily sny podobné tomuhle snímku s postavou mé mámy v hlavní roli. Tím pádem jsem měl celý tři minuty dost slušnou husinu. ()

FeriusParfax

Myslím, že je možné za 3 minuty vytvořit hororovou atmosféru. Tomuhle kraťasu se to ale rozhodně nepovedlo. Maminka se zkrátka moc nevyvedla. ()

wacheksite

Pro mě prostě klišé. Hezky udělané prakticky bez střihu, jako paradox k dnešnímu Holywoodu kde záběr trvá průměrně vteřinu a půl... ()

Scharra

Tři minuty plné strachu. Jestli si celovečerní zpracování udrží kvalitu tohoto kraťasu, máme se na co těšit ()