Gravitace

• USA Gravity (více)

Jednoho dne vyšle NASA na oběžnou dráhu planety Země raketoplán Explorer. Cílem mise je instalovat do Hubbleova teleskopu nové systémy. Velitelem výpravy je zkušený veterán Matt Kowalski, který má nalétáno asi dvacet let a toto měla být jeho poslední mise před odchodem na odpočinek. Další členkou posádky je cílevědomá doktorka, ale nepříliš zkušená astronautka Ryan Stoneová. Během výstupu do volného prostoru se ale stane nečekaná katastrofa. Posádka se díky neuvážlivému odstřelu porouchaného ruského satelitu dostane do roje trosek. Ten zničí raketoplán a přeruší jeho spojení s pozemským řídícím střediskem. Oba astronauti se ocitají sami ve vesmíru, odkázáni jeden na druhého. Nesourodá dvojice pluje nekonečnou temnou prázdnotou a snaží se dostat k nejbližší ruské vesmírné stanici Sojuz. Kyslík jim pomalu dochází a oni zoufale a z posledních sil bojují o svou záchranu. (TV Nova)

geimz

Pozoruhodný vizuál nerobí pozoruhodný film. Pri niektorých snímkoch dokáže zvíťaziť forma nad obsahom, no Cuarón ma znova nepresvedčil, že toto je ten prípad. Dej, ktorý v podstate nejestvuje mi ešte aj znepríjemňovala Sandra Bullock, voči ktorej chovám osobný odpor (čo už je síce len čisto subjektívny pocit, ktorý by nemal ovplyvňovať film ako taký vo väčšej miere, no rozhodne mi ani na zážitku nepridal). Keby sa aspoň "príbeh" vyvíja nečakaným smerom, nie je zúfalo predvídateľný, ale aspoň trochu inovatívny, keby si nájdem cestu k hlavnej postave, možno by som voči hodnoteniu trochu pookrial, no nič z toho sa nekoná a vo mne prevláda len nepríjemná pachuť zabitého času. ()

H4ku11

Úžasné dielo a ukážka dnešnej filmovej techniky. Na 3D moc nie som, ale po Avatarovi je toto film, na ktorý sa oplatí minúť vyššie vstupné a užiť si ho v 3D. Aj keby bol celý film len o putovaní raketoplánu vesmírom, určite by mi to nevadilo. Obrázkom oku lahodiaceho vesmíru však napomáha aj skutočne dobrý výkon Sandry Bullock. Pri pozeraní som si sám pripadal ako kozmonaut z vedľajšieho raketoplánu. ()

Phorbo

Avatar po pozemsku. Slintam jeste tedka po filmu a nebal bych si ho dat jeste jednou. Hrozne dobry. Tohle me bavi a nikdy bavit neprestane. Rozmlatit ISS na kousky je proste bomba napad. Nemluve o skvele rezii. Ty dlouhatananske zabery, ty dlouhe stopaze scen. To je eyegasm. Sandra Bullock, naprosto fenomenalni. Zvladnout takove zabery, ktere maji pomalu nekolik minut aniz by nevypadali nikterak nepodarene. To teda smekam. Fakt kloboucek. ()

mosnak

Tak mám za sebou tu tolik chválenou Gravitaci se Sandrou Bujok. A? Mě to teda až zas tak nefascinovalo. Plusy; Prostředí vesmíru krásné... uvěřil jsem každému těžkému pohybu astronauta... mužská role nestarnoucího Georga dobře zvolená. Mínusy; Špatná volba co se týče obsazení hlavní hrdinky... hodinové koukání do plastikového ksichtu Bujónu mě opravdu nebavilo... George umřel zbytečně brzo... a hromada nudných stopáží. Po hodině jsem se dokonce podíval kolik času mi zbývá do konce filmu,což není dobré. Takže za ne! - 38% ()

Mimomisu

Bohuzel nevideno v kine, takze bez toho audiovizualniho patosu jenom za hodne slusne tri. Ale ctyrhvezdickove hodnoceni tim padem naprosto chapu. Petihvezdickove ne, kdyby Snadra posledni pulhodinu mlcela, udelala by lip. Skoda ()

Mikeel

Kdo přežije: Space edition. Nelze nesouhlasit s tím, že Gravitace postrádá nějaký hlubší děj, ale tenhle film o kvalitním příběhu opravdu není. Tentokrát jde čistě o přenesení pocitů a atmosféry z obrazovky k divákům. A tento prvek funguje opravdu bezchybně. Pocit prázdnoty a nekonečna totiž paradoxně způsobuje naprosto klaustrofobickou úzkost, kterou jsem z neustálého se převracení po vesmíru pocítil i já a co se týče vjemů, tak je Gravitace opravdu neuvěřitelně silná a autentická. ()

patrik221

Jesus Christ...Musím priznať, že som bol k tomuto veľdielu až prehnane skeptický ale som veľmi rád, že som sa opäť mýlil. Hrde môžem povedať, že som takýto film ešte nevidel...Gravity je unikát a konečne začínam chápať prečo je Cauron tak vyzdvihovaný :) ()

andi666

Dlouho se mi nestalo, abych čuměl na film hoďku a půl s otevřenou hubou. Naprosto geniální. Samozřejmě ve full hd a 3D. ()

Perverz

Vizuální ejakulace. Film sice nemá děj jako takový, ale že by se tam jen lítalo naholo vesmírem to ne. Pořád se něco děje. Přiznám se že jsem film neviděl ve 3D. A i tak jsem si to užíval, vtáhlo mě to. Vyobrazení beznaděje, samota uprostřed "ničeho". Není to o super scénáři, a akci. Cuarón dostal na plátno něco, co zatím nikdo před ním. Hluboce atmosférický snímek, do kterého se musíte vžít, a to že to není tak těžké, je důkazem kvalitní filmařiny. Jestli toho nejste schopni to už není jeho věc, on svou práci odvedl na jedničku. ()

DannyBoy80

Hodně dobrý film, kde hrají tak jeden a půl herce + pár mrtvol a ty jen několik sekund. Vyždímalo se z toho maximum. Sanda hrála parádně, natočeno až neuvěřitelně vizuálně realisticky (aspoň podle mého laického mínění). Nicméně i tak tam bylo na mě příliš náhod až nesmyslů, které zahrály pro Sandru. Nicméně to vidím na velmi dobrý snímek z prostředí vesmíru, kde není ani prd po sci-fi....naštěstí. ()

SICK_BREED

Co mě dokáže od shlédnutí filmu nejvíce odradit? Označení drama a herecké obsazení toho jenž zabil Batmana a kaSandry Balogové. Vlastně jsem měl v plánu se na Gravitaci vůbec nedívat a to až do konce svého života. No sem rád, že jsem to nakonec prubnul a že můj úsudek je vždy naprosto přesný, což potvrzuje právě tato jediná výjimka. Strhující a napínavý film ze skvěle vykresleného prostředí a naprosto přesvědčivý a za srdce i koule chytající 91 minutový herecký výkon Sandry Bullockové přibije do židle a nepustí. Konec bych si představoval jiný, takže je asi dobře, že jiný nebyl a byl právě takový. ()

kamigava

Tak docela pomalu načasovaná bomba! :) Přežil jsem i nesympatického George Clooneyho, který si suverénně nic dělal z toho, že poletuje sám ve vesmíru. Byl místy i celkem vtipný. Od Sandry Bullock jsem toho také moc nečekal, ale nakonec celý film stál na její postavě, která toho ukázala dost. Kamera je úžasná a film nemá skoro žádné stříhy, což dodává filmu na reálnosti. Kam se hrabe Apollo 13. Tohle je silnější drama, které vás pohltí až po krk. Velice originální film. Je pravda, že moc takových jsem o vesmíru neviděl. Začátek se rozjížděl docela pomalu a nekonečné přibližování vesmírné lodi bylo hodně zdlouhavé, ale pak se nestačíte divit, co se všechno v tom černém prostoru může udát. Navíc musím pochválit vynikající hudbu, která prohloubila už tak temnou atmosféru. Parádní zážitek a konec dech beroucí! ()

Ukko

Líbí se mi, že si ještě někdo v dnešní době "lajzne" protlačit na bitevní pole blockbuusterových filmů něco takového. A mám ještě větší radost z toho, když se mu to podaří a vyhraje alespoň pár bitev (nikoliv válku). Gravitace, je jedním z nich. Komorní vesmírné drama o dvou hercích mě mile překvapilo, a i když je film malinko zdlouhavý, nudit se nebudete. Chápu, že jeden z úspěchů tkví v 3D technologii, ale i tak jsem byl mile překvapen péčí, kterou filmu režisér věnoval. Pokud kouknete na 3D verzi přičtěte ještě hvězdičku, zrovna tady to má smysl. ()

tomik99

Ke „Gravitaci“ člověk musí přistupovat trochu jinak než k jiným filmům. Jedná se o skvostné, umělecké dílo, které posouvá hranici filmů zase o kus dál. „Gravitace“ mapuje příběh o dvou lidech, kteří uvíznou ve vesmíru. Do popředí se dostávají spíše pocity hlavních hrdinů, napětí a temná atmosféra. Řemeslně vše Alfonso Caurón zvládl na jedničku, na „Gravitaci“ se bude ještě ve filmovém světě dlouho vzpomínat. I já na ni nezapomenu, ale asi se nebude jednat o film, který bych si pustil znovu. ()

Marys

Pre mňa veľmi nudný snímok. Monotónny mikrofónový hlas, uspávacia hudba, žiaden zaujímavý dej. Prvú tretinu som takmer prespal. Vizuálne lahôdka na prilákanie ešte väčšej masy na 3D efekt, no pre mňa ako človeka s veľmi silnými dioptriami to nikdy nebude to pravé 3D. "Melancholický" snímok s jedným účelom, ktorý sa u mňa míňa účinku. ()

čenda

Já si nemůžu pomoct ale pro mě je tento film veliký zklamání. Příběh prakticky žádnej, napětí téměř nulový a okouzlující záběry Země dneska najdu na spoustě satelitních kanálů téměř denně. Bullocková nic nehraje, jen se neustále převaluje ať už ve skafandru nebo bez a bylo pro mě docela utrpení na to hodinu a půl koukat. ()

filipvrbik

Kvalitní sci-fi ve 3D opravdu funguje, fungovalo i na diváky. Když to ovšem porovnám s Interstellarem, tak Gravitace působí jako pouze nepovedené demo ...90% ()

laepus

Parádní film - Sandra je i ve svých letech pořád kočka - i s krátkými vlasy, se skafandrem i bez, s Clooneym i bez. Navíc Clooneyho stoprocentní klaďák je role přesně pro něj - na to není nikdo lepší. Plno scén narvaných napětím, skvěle natočených - ve 3D v kině to musel být úžasný zážitek. ()

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

05.10.2022

Jonás Cuarón, scenárista, režisér a taky syn slavného Alfonsa Cuaróna (Potomci lidí, Roma) dostal na starosti chystaný komiksový spin-off Spider-Mana El Muerto. Cuarón mladší má za sebou zatím jen… (více)

Venom je rekordní

Venom je rekordní

07.10.2018

Přestože kritici mají z nového komiksového filmu Venom s Tomem Hardym (Dunkirk) v hlavní roli spíše smíšené pocity, snímek sám o sobě v kinech překvapil. Za víkend si totiž z amerických kin odnesl 80… (více)

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

Cuarón mladší oživí Zorra

Cuarón mladší oživí Zorra

05.02.2016

Jonás Cuarón sepsal se svým otcem Gravitaci a režíroval spřízněný kraťas Aningaaq. Loni pak vyslal do kin svůj celovečerní debut Desierto, který se líbil minimálně produkčním společnostem Lantica… (více)