J*A*M*A*L

Bastardi jsou jak řekl POMO lepší v té komediální poloze než v dramatické.A POMO máš pravdu.Jenomže i přesto film už nestojí za nic.Nevím co na tom je za novinky neznám dnes školu kde studenti nemluví jak dlaždiči nekouřej cigarety nebo marjánku.Po pár shlédnutí 3x mě už film přestal bavit vlastně mě vůbec nebavil, jenom mě překvapil že tam padají jenom vulgární výrazy což padá jen v málo filmech, ale to neznamená že se mi to líbilo.Jenomže už se není čemu divit protože dnešní mládež radši to ani nebudu komentovat.21% ()

ondrula

Dlouho předlouho jsem se odhodlával se na tenhle film podívat, protože z traileru jsem věděl, že tam donekonečna píčujou cíga, a protože bydlím v sousedství solidního morgošskýho ghetta, mám toho docela dost v realitě a nechtěl jsem na to koukat ještě ve filmu. Kupodivu jsem nedoznal větší psychický újmy, zato jsem dosáhl úplně jiných nečekaných poznání. Předně jsem žasnul nad obsazením. Magnusek si asi musel vzít seznamy agentur a vyhledat zaručeně nejstarší český herce, protože takovej urnovej háj se skutečně jen tak nevidí a třeba takovýho Bronislava Poloczka jsem skoro ani nepoznal; mimochodem v této souvislosti si taky Magnusek mohl dát tu námahu a zjistit si, že u policie nemůže sloužit nikdo, kdo je starší 65 let, a když už si tu námahu nedal, tak alespoň mohl mít trochu soudnosti a neobsazovat do role kriminalisty osmdesátiletýho herce, co se sotva šine. Poměrně dost mě znepokojila četná účast neherců; v případě takových zjevů jako je primitiv Rytmus nebo Jan Cimický anebo přitroublý Alexander Hemala, mi to hlava vážně nebrala. Ale na druhou stranu vedle nich zase vyniká Magnuskův herecký výkon, protože on sám, jakkoliv se asi prožívá coby geniální filmař, nehraje vůbec špatně. Dostávám se k největší slabině filmu a tou je jeho uvěřitelnost. Takoví totální grázlové, kteří jsou schopní vraždit a loupit, by se asi těžko obtěžovali jít do školy a radši by šli někam fetovat, nehledě na to, v jaký symbióze a pohodě tam s těma mongoloidníma cigošema žijou blonďatý holčičky, který se ani nezdaj bejt moc vystresovaný a naopak se s budhistickou smířlivostí nechaj ošahávat a buzerovat. Ve vyšších patrech společnosti pak je poměrně neuvěřitelnej ředitel školy v podání Potměšila, protože takovou neschopnost a hloupost by na ředitelským místě nikdo moc dlouho netrpěl, a obzvlášť pak je podivná postava místního mafiána v podání nešťastnýho Jana Šťastnýho, kterej brutálně vyhrožuje lidem, který předtím jeho syn na veřejnosti skoro umlátil a policajti nad tím jen krčí rameny. No ale největší mazec jsou postavy uklízeček, který nejsou z tohohle světa a vesele buzerujou kantory včetně ředitele samého. Kecám, největší mazec je chemikář, kterej v kabinetu mrdá nezletilý žačky a nikoho to ani moc nezajímá. Jako celek mě ale film, kterej ze sebe poněkud absurdně dělá americkej akční trhák, docela bavil, a to celkem v relaci k jeho druhýmu pokračování, který je už teda dost ubohý. ()

Becca_

U nás se točí mnohem, mnohem větší zbytečnosti, než je tenhle film. Ovšem s tím dospěláckým hereckým obsazením bylo šlápnuto hodně vedle. ()

orkadimenza

Náhodné pokusy natočit v Česku něco "jiného" bývají často odsuzovány ještě před uvedením do kin, a s Bastardy to je zjevně podobně. Snímek přece jenom přetéká amatérismem, i přesto v něm najdete spoustu výborných, a hlavně trefných hlášek, jenž často vystihují situaci u nás. Bastardi jsou doopravdy filmem, u něhož je naprosto zbytečné hledat rozumný scénář nebo hlavu a patu, ale jako koncept se projevil výborně, a jeho silnou stránkou je zamyšlení nad situací "romských spoluobčanů" v Čechách. Bohužel v dalších dílech se Magnusek začíná vykrádat, ale první díl Bastardů přinesl do české filmografie něco nového, a svým tématem se zařazuje do nadprůměru, provedením bohužel nikoliv, i přesto jej vnímám jako povedený pokus. ()

Martin_W

Nečekal jsem nic převratného, to je jasné, ale i přesto aspoň nějaký ten průměr to mohl být. První kámen úrazu je bezpochybně herecké obsazení. Naprosto nesympatické tváře, které až na pár vyjímek uměly zahrát velké ho*no. Neberu v potaz romy. Taková J. Obermaierová je přesný příklad. Druhý a hlavní důvod proč je film taková bída je určitě celý příběh. Každý víme co jsou romové zač a každý na ně máme jiný názor. Navíc člověka, co se snaží romy změnit jsme už mohli vidět v mnohem lepším a propracovanějším snímku El paso. Já sám se na tohle téma aktuálně vyjadřovat nebudu. 42% ()

Tydyt007

O problému českého školství, který pomalu přichází i na normální základní školy a není už jen na zvláštních.. ()

feeme

Celkem by mě zajímal komentář na tento snímek těch z rómů, o kterých to má pojednávat. Každopádně se mi nechce ani věřit, že je to založeno na reálném základě. To "jsme" na tom už tak bídně s morálkou? Utěšuji se tím, že je to vyhnáno do extrému a že to má mít pouze varovnou funkci. Nevím, zda to splňuje účel. Obávám se, že to může naopak inspirovat. Znova bych na to už rozhodně nekoukla a ani svým dětem to nepustila. ()

Wienczaa

Tento počin je natolik dementní až je vlastně dost dobrý. Je však třeba brát vše co se v nepříliš konsolidovaném scénáři objevuje s velkým nadhledem. Herecké výkony jsou dobrý underground díky kterým u mě mají bastardi 81 %. ()

mosnak odpad!

Nikdy jsem k tomuto filmu nechtěl psát komentář, protože je to nehorázná "odpadní" česká hrůza,ale jelikož to viděl až teď jeden můj kolega z práce a z ČSFD (Marfab), který mi sice řekl, že se mnou souhlasí, že je to kokotina,ale prej se u toho někdy i zasmál ! Já celou tu dobu co jsem na ten pleps čučel, skoro brečel uzkostí, z toho kam až ten "český" film došel :-( 0% (a přidávám ještě mínus jedno procento za Tomáše Magnuska) ()

Oyer

Nepřizpůsobivý cigáni, polobílé křižovatky, sociální odpad a další ten sajrat se paradoxně postaral o to jediné na co se dalo celkem koukat. Sem tam se jim povedla nějaká ta hláška, která působila "komicky". Naštěstí nakonec i na ně došlo... Magnusek se v hlavní roli moc nevytáhl. Sám potvrdil, že mu tahle role moc nesedla. Přesto že má v podobném zařízení jisté zkušenosti. (Dokonce i jako tělocvikář :-D) Trochu zanikl výborně zahraný záporňák Honzou Šťastným. Dobře sem pasuje doprovodná hudba. Překvapivě byla zplozena i dvojka, která nabízí širší herecké obsazení a více akcí, takže uvidíme... ()

peto580

podľa mňa nezaslúžené hodnotenie pre tento film. Videl som to v TV aj to pár minút po začiatku keď som náhodne prepínal a zaujalo ma to natoľko že som u toho ostal a pozeral konečne na nejaký český film (české a slov. filmy moc nemusím) ktorý je opravdu zaujímavý a nie je z čias starého režimu ... Malo to chyby, malo to vlastne hodne vecí ktoré mohli byť lepšie, pútavejšie, hodne dramat. scen mohlo byť bez rušivých momentov ale stále podľa môjho názoru solídna úroveň. ()

Blazin

Velice dobrý námět i do jisté míry scénář, k tomu dobrá kamera a režie a vypadalo by to na hodně solidní film. Proč to tak není je podle mě v obsazení, někteří herci (např.p.Poloczek, Rašilov) odvádějí dost slabé výkony a to nejhorší je paradoxně sám p.Magnusek, který celý film "vymyslel", jakožto herec na úrovni amatérismu, který nemá v televizi co dělat. Na druhou stranu bych pochválil výběr dětských postav. ()

politbyro

Nezavírejme oči před tím, co se kolem nás děje. Bastardi sice nejsou běžným produktem dnešní společnosti, ale jsou tu a občas vystrčí své debilní palice, což normálním lidem dokáže pořádně zkomplikovat život. Je třeba na tento problém poukazovat a nikoli ho přehlížet s tím, že tohle by se u nás stát nemohlo. ()

Vejrrr

Někdy by se lidi měli vykašlat na hodnocení povrchních a viditelných nedostatků filmu a spíš ocenit a zamyslet se nad tím, co by film měl znamenat. Tady chci trochu plavat proti proudu.... Vlna kritiky na Tomáše Magnuska je ubohá.Dal do kupy film z prostředí, které důvěrně zná a popsal ho ve vší jeho ohavnosti (kdo z Vás něco takového dokázal ?). Že se z toho nakonec vyklubala vendeta za sestřino znásilnění a smrt.... Pro mě to nutné nebylo. Velké negativum Jan Šťastný - dyť to je herec "dobrák" .... Ta toho bosse se nehodil. Jinak se omlouvám odpadkářům - žádná výrazná negativa neshledávám a Bastardi hodnotím jako film velikého významu. Ten správný význam ale bohužel bude mít spíš pro nás - inteligentní většinu - ale pro ty grázlíky to bude jen o těch hláškách a spíš to bude další motivace... Doporučuji vydržet v boji a kdyby jeden film měl změnit jednoho grázla, tak to stojí za to. ()

mira007

Vybrané téma geniální - proto se dokázalo, že český film je schopen si na sebe vydělat a je to standardní byznys a ne dotace - zpracování horší místama předimenzované až přechází nechtěně do parodie. ()

kamigava

Tak to je hustý! Stejně jsem nikdy nechtěl dělat učitele. Jen přes mou mrtvolu! Chodíval jsem den co den kolem jedné zvlášťky a ani mě nenapadlo, jak strašné to tam může být. ()

Zemřela herečka Blanka Bohdanová

Zemřela herečka Blanka Bohdanová