Z flákače géniem během okamžiku... Kdo by nechtěl být géniem, ale jak se říká, mnoho povolaných, málo vyvolených. Americký thriller Všemocný (2011), natočený podle sci-fi románu irského autora Alana Glynna "Temná pole" (2001), si pohrává s nápadem o existenci zázračné drogy, jež by dokázala přimět k činnosti větší část mozku než ten zlomek, který obvykle používáme. Neúspěšný newyorský spisovatel Eddie Morra (Bradley Cooper) narazí na dávného známého Vernona, který mu věnuje zvláštní pilulku, jež ohromujícím způsobem zbystří jeho smysly. Eddie se po Vernonově násilné smrti dostane k jeho zásobám, ale podcení jak toho, kdo Vernona zlikvidoval, tak i neprozkoumané vedlejší účinky nového preparátu. Z bezvýznamného outsidera se během krátké doby stane velmi úspěšný mladý muž, který získá zpět svou snoubenku a upoutá pozornost mocného obchodníka Van Loona (Robert De Niro), ovšem brzy zjistí, že v sázce jsou nejen peníze, ale i jeho život. (Česká televize)

RasputincZ

Od Limitless jsem nečekal vůbec nic, přesto jsem se dost rychle ponořil do tempa filmu a film jsem si 100% užil. Začátek je svižný, rychlý a především stylový. Právě první třetina, kdy je hlavní hrdina především stále looser mi připomnělo Kick-Ass, který opravdu nemusím. Bradley Cooper je sympaták, ale po herecké stránce byli přeci jen lepší De Niro a také mladá Abbie Cornish. Během druhé části filmu občas zamrazí (scéna s Melissou), ale fetácké dram alá Rekviem za sen se nekoná, spíš se to scénáristům hodí pro vygradování celé zápletky. Závěr má grády a pořádnou dávku napětí, solidní biják a zatím bez debat nejlepší Burger! ()

Korbitch

Bavil jsem se a to pořádně. Scéna s krví....uf, mazec. Snímek mě velice zaujal a to hlavně díky originálnímu nápadu, co by se stalo, kdybychom aktivovali celý náš mozek. Při jedné z debat s mou obvyklou partičkou filmových "vodborníků" nad sklenkou brandy a pořádným doutníkem jsem dospěl k názoru, že pokud bychom byli schopni využít 100% mozkové aktivity, disponovali bychom schopností telekineze. Tudíž vražda pouhou myšlenkou by byla reálná. Pomocí myšlenky někomu zaškrtit krční tepnu či zastavit srdce.... Ať už nás stvořil kdokoliv, moc dobře věděl, proč nám dává 6 - 8%. ()

Wysch

Limitless je úžasnej film v tom ohledu, že vlastně nic nemá. Jo, má výtečnýho Coopera, stárnoucího De Nira a hezkou Abbie Cornish, ale to jaksi film nahoru netáhne. Scénář je chytrej asi tak jen v náznacích a náhledech, které - pokud si jich nevšimnete - udělají z Eddieho vola (viz Alementina a její dotaz - odpověď: už někdy v úvodu Eddie říká, že najednou má potenciál změnit celej svět, a protože je to veskrze hodnej člověk, proč ne?). Že je dějová linka rozpůlená na dvě, kdy zlomem je bitka v neprůstřelným bytě, to sice nechápu, ale budiž. Že se svět krásně projasní, když si Eddie nebo Lindy vezme pilulku, taky budiž. Ani jedno není originální, ale to nevadí. Síla Všemocnýho je totiž opravdu v tom, že se náramně povedlo osazenstvo a náramně se povedl scénář, kterej má chytrý dialogy, má chytrou pointu (byť ne geniální, to ne!) a má hlavně sympatickej konec, kterej nic nezazdil. Toho jsem se fakt trochu bál. Pokud máš chuť na takovej trošku netradiční thriller s prvky sci-fi, vřele doporučuju. Limitless se ti zalíbí ve svojí tradičnosti a typickým schématu. Krásná jednohubka hrozící opakovaným shlédnutím a zhlédnutím. [blu-ray] ()

Paxxx.cz

Bradleyho Coopera jsem snad poprvé viděl v hlavní roli a zde byl fakt dobrý. Příběh se mi moc líbil, zvlášť kvůli klasické lidské hamižnosti a také nastupující závislosti, která šla vidět u všech jedinců, kteří NZT brali. Každopádně NZT je zázračná věc, která by se určitě někdy hodila :-)...7/10. ()

Hannibal92

NZT - člověk jenom ten film vidí a už mu letí hlavou, jak moc by to taky chtěl zkusit. Zkusit být veleúspěšný podnikatel, ekonom, věděc, genius, prostě všemocný. Film je to opravdu originální a musim říct, že žádný podobný jsem neviděl a moc se mi líbí. Dokonce bych i uvažoval o 5*, jenže ono není v ději těžké najít chyby (a bohužel jich neni zrovna málo), které by člověk, který má tak neuvěřitelné IQ jako Eddie na NZT určitě neudělal, jako např. když si na policejní stanici nechá NZT sebrat přímo ze saka. Pokud nejste genius, nedokážete genia ani vytvořit. ()

Rosana

Jé, já chci také být všemocná a brát tyhle drogy! Geniální námět, dobře udělané a suprácky natočené. Bylo to napínavé, akční a prostě super. ()

Z0oMb3E

Ale mamíí, mne to sušené oregáno pomáha myslieť! Pozri aké pekné obrázky som namaľoval: <> a 8=D . Som človek ktorý pri filme rád myslí. Som človek, ktorý sa rád baví s ľuďmi inteligentnejšími než som sám a som človek, ktorého fascinuje ľudská demencia. Na film o koncentrovanom rozume do vrecka som sa už zo začiatku veľmi tešil. Už len samotná predstava na to, že inteligenčne podpriemerné humanoidné meňavky by dokázali komunikovať s okolitým svetom, a nie len za pomoci rituálneho tanca a animálnymi zvukmi vo mne vyvolala eufóriu. Po spustení však išlo moje nadšenie prudko dole. Prakticky okamžite ako sa mi na obrazovke Bradley. Pánovi herecovi, ktorý kariéru založil na rolách sebadeštruktývnych idiotov sa to bunusové Íkvé dalo uveriť asi rovnako než dalšia jeho zúfalá snaha o hranie sa na heterosexuála. Ďalší film z kategórie "myšlienka ďaľeko pred spracovaním". ()

agentmiky

Mít čtyřnásobné IQ by bylo určitě velice zajímavé a v tomto filmu se dozvíte,jak by to mohlo vypadat.Takové prášky,co užíval Bradley Cooper,by byly určitě cenou nedosažitelné pro normální lidi.Ale přesuneme se opět k filmu a nebudeme odbíhat od tématu.Film byl zajímavý a nápad se mi líbil.Bradley Cooper obstál ve své roli na jedničku.Konec mě celkem překvapil,ale neočekávám v budoucnu další díl,i když konec nechali otevřený.Hodnocení:80% ()

Praxis

Film, který vypadá minimálně třikrát dražší, než ve skutečnosti stál? Jo, s partou lidí a se skvělým režisérem to jde. Opravdu zajímavý nápad, kamera, stylizace... Je skvělé sledovat, jak se z nicky stane Všemocný. Aneb, takový malý vhled na to, jak s námi mohou cloumat drogy. Moc se mi líbila i úvodní pasáž průletem městem, vlastně i celý vizuál, sympaťák Bradley Cooper, kterému skvěle sekunduje Robert De Niro. Celý film si prostě Bradley vzal pro sebe a to bez diskuse. Dokonce jsem čekal něco jako špatný konec, ale to se nepotvrdilo. Ten film prostě skončí totálním happyendem, navíc v dosti odlehčeném tónu. Jo, to se zase těm Amíkům něco povedlo. Eddie for President! 80% ()

Asgy

Parádně našlápnutá jízda v efektním obalu. Jedna z těch jednohubek, které si někdy rád zopakuji. ()

Lukrecie

Zajímavý námět, že člověk využívá pouze omezenou část mozku se zakládá na pravdě. To je snad jediná droga, kterou bych ráda vyzkoušela :) Pěkně zpracované, poutavé záběry, hlavně ty průhledy a jakoby průlety mě bavily, rozhodně jsem si to užila. ()

Laxik

Kdyby nebylo těch klišé, kterými je to narvané, z téhle vtipné kaše by mé svědomí nebylo ani trochu posrané. Ale že je jich tam celá řádka, ač dobře prodaná, je Všemocný jen vyhypovaná pohádka a můj obdiv k němu je sázka prohraná. Proč zrovna k tomuhle filmu básním, kde ON má být chytřejší, než VY? To přesně ani já sám nevím, však slíbit můžu kopec zábavy. ()

Vxxx

S blížícím se seriálem jsem si pustila film a jsem velmi mile překvapená. Byla jsem hodně skeptická. Jelikož je film postaven na té nejabsurdnější hovadině, a to, že používáme pouze 20 % mozku. Ale byl to opravdu dobrý film. Bradley skvělý, akce super, mělo to úroveň. A komické prvky na odlehčenou.. Fakt dobrý. Jen se mi občas zvedal kufr a měla jsem závratě z těch efektů. Né že by byli špatný. Naopak. Byly tak reálný, že jsem z toho sama měla pocit, jako bych byla na tripu :D 4* ()

ArsenalEagle

Když jsem místy neměl problém ovládnout nástup epileptického záchvatu, užíval jsem si neomezenou jízdu Bradlyho Coopera od zkrachovalé existence, přes vlka z Wall Street až po nadějného politika. Myšlenka podobně fungující drogy je zajímavá a nedivil bych se, kdyby se o něco podobného soudruzi z východního bloku (stejně tak jako naši američtí přátelé) pokoušeli či pokoušejí. Víc než chytlavý příběh, možná bych i přitvrdil a šel do pg15, ale možná ona míra byla přesně akorát. ()

JJ.Gibson

Konečně film, který má v sobě skvělý nápad. Vezme te si průhlednou pilulku a místo toho, aby jste se po ní sjeli a nevěděli o světě, začnete chápat všechno o světě, což je mnohem víc "cool" než nadopovat se herákem!!! Bradley Cooper, byl excelentní, do role se naprosto hodil!!! Trochu mě mrzela nevyužitá role Roberta De Nira, přece jenom je to pan herec, tak mohl dostat více prostoru, nadruhou stranu je pravda, že i tak je film poměrně dlouhý. Jinak jsem spokojený, užil jsem si to, ale někde v koutku mozku věřím, že se z toho dalo vyždímat víc... ()

GodComplex

Mozek bezneho cloveka funguje na 20%, Limitless je film o pilulce, ktera vam mozkovou aktivitu vypumpuje na 100%. Dobry koncept, ale strasne nudne zpracovani. Zabavne je to chvilku ze zacatku, zbyle 2 tretiny se to ale placa v utahane radobysofistikovane zumpe. Totalne nevyrazni herci v cele s Bradley Cooperem a velmi silna prehodnocenost. Jedine co me potesilo byli How To Destroy Angels. 4/10 ()

Tayen

Možná je pět hvězdiček hodně na lehce chytrý, lehce nadprůměrný film. Věřte však, že já se u něj bavila více než u všech Sedmi pečetí, Cormanů a Forrestů Gumpů (teď se cítím trochu jako outsider) dohromady. Je pravda, že za to z velké části může sympaťák Bradley Cooper, který možná není (a možná je) budoucí oscarový herec, ale ani chvíli mě nenudil, role mu seděla. Tabletka, která z vás udělá literárního génia, finančního kouzelníka a sexuálního guru? Dá se ten prášek koupit v lékárně? Hej, ale když dojdou, je ze mě neschopná troska, po které jdou gangsteři, nebezpeční finančníci a celý mocenský svět mě chce rozdrtit, protože jsem zapomněla pravidla a v hlavě mám vymeteno jako po lobotomii? Ne, díky doktore, já si to s tím lékem rozmyslela. Nakonec lze ale všechno získat zpět bez vedlejších příznaků? Těžké to rozhodnutí. Asi si nějakou tu piluji seženu. Ale až poté, co napíšu pár geniálních odstavců a podívám se na další kapitolu o kvantové fyzice. Musím přiznat, že poslední dobou začínám měknout (nebo blbnout) a pokud nepochopím (nebo nevydržím) vysoce hodnocené, vysoce hluboké, poetické filmy, na jejichž prožití potřebuji celou tubu těch zázračných pilulek, kašlu na geniální filmové počiny a raději si pustím nenáročného, ale vysoce zábavného Všemocného. Ukamenujte mě. ()

fremy

Jo dobře, ale už prosím nikdy ne nápad s všemocnou pilulkou. Připadal jsem si jako zdrogovaný a to jsem nic nepozřel. Opravdu ulítlí nápad. ()

PF 2017

PF 2017