30 minut nebo méně

• Česko Do třiceti minut (více)

Nick (Jesse Eisenberg) rozváží pizzu na malém městě a žije si obyčejným životem až do chvíle, kdy se stane součástí velkých plánů dvou rádoby geniálních zločinců (Danny McBride a Nick Swardson). Tahle nevyzpytatelná dvojice Nicka unese a nutí ho vyloupit banku. Pro samotného Nicka je to nemožný úkol, proto se spojí se svým bývalým nejlepším kamarádem Chetem (Aziz Ansari). V neúprosném souboji s časem se oba musí utkat s policií, nájemnými vrahy, plamenomety i vzájemnými neuspořádanými vztahy. (oficiální text distributora)

neoBlast

30 minut a méně rozhodně není našlapaným nářezem jakým byl Zombieland a stále je Fleischerův celovečerák spíše druhou třídou v komediální kategorii. Záleží asi na tom, jak moc máte rádi zde přítomné herce, protože celá ústřední čtveřice hraje přesně to co od nich očekáváte (zvlášť Danny McBride se s přibývajícími rolemi nebezpečně blíží parodii sama sebe). Vzhledem k 83 minutám svěží, nic složitého neřešící jízda. 70 % ()

C0r0ner

Po bezvadném Zombielandu jsem byl zvědavý na to, jak si Fleischer poradí s běžným světem. No, žádný zázrak. Sice to byla místy dost slušná sranda (po hříchu pouze místy, i když byl potenciál mnohem větší), ale děj jako takový byl hodně laciný a prostoje mezi něčím zajímavým příliš dlouhé. Dost nevyvážený film. 55% ()

Kryton

Pokud se podíváte na obsazení, kde se vyskytují béčkoví komici a ten Zuckenber ze Zombielandu, tak vám bude jasné, že to nebude psychologické drama ve viktoriánské době. Je to přímočará mírně buranská komedie na téma vyloupení banky. Možná v 80.letech by to letělo, ale tato komedie má jen pár skvělých momentů (vyloupení banky, scény na vrakovišti) a pak dost minut se neděje nic k povšimnutí. Osobně ten film bude mít větší účinek po více pivech/jointech a pak se dají přečkat slepené mosty k dobrým scénám. Vyloženě jsem neodcházel zklamaný ani zhusený. Tolik (k)análního humoru zde není. Buranská Apatowka s vedlejšími postavami. Tak bych to nazval. Hodnocení OST: Po většinou 80tková hudba až na rapový začátek. 6,5/10 ()

FilmFan24

Na nový film Rubena Fleischera jsem se těšil dost. Jeho předchozí "Zombieland" byl plný nápadů, černého humoru, měl švih a spád. Není divu, že po značném úspěchu komedie o zombících tvůrce přichází s dalším kouskem. A opět s komedií plnou černého humoru, tentokrát trochu dost nevyrovnaného, někdy dost blbého ale pořád ještě snesitelného. Je fakt, že podobných vyprávěnek, kde postavy v podstatě odstřelují sebe sama se už moc dnes netočí. "30 minut nebo méně" má spoustu kladů, ale i záporů. Asi nejlepší je bankovní loupež, kde Jesse Eisenberg celkem válí a i jinak vcelku nesympatický indický kamarád Aziz Ansari tam má také svoje chvilky. Hlavně ze Sandrou...spoilerovat nebudu. Čekal jsem zábavu a tu jsem dostal. ()

predators

Ze začátku jsem si říkal, že pujde o další pořádnou sračku...no, v podstatě o ni šlo celou dobu, ale místy to bylo zajímavé a vtipné. Hlavně od té doby, co se tam nachomýtl ten sombréro. Ale v reálu by něco podobného asi neprošlo, zhulit se a zhulit se a pak budou komedie tohoto typu dobré... 45% ()

• Slovo "fuck" ve filmu zazní 218krát, což je 2,17krát za 1 minutu. (Dixxx)
  • Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna. (Zix.)
  • Film je volně založený na skutečném incidentu, kdy byl unesen muž jménem Brian Wells, který rozvážel pizzu. Měl provizorní bombu připoutanou k hrudi a byl nucen vyloupit banku. Později zemřel, když bomba explodovala dříve, než ji policie stihla zneškodnit. (Kroup4)

Kristen Stewart: Drsné porno, drsná akce

Kristen Stewart: Drsné porno, drsná akce

01.05.2012

Ačkoli se nás v Twilight sáze ze všech sil snaží přesvědčit o opaku, pořád věříme, že je talentovaná a umí hrát. Sněhurka a lovec patří k nejočekávanějším filmům tohoto léta. A pak nám Kristen dokáže… (více)