30 minut nebo méně

• Česko Do třiceti minut (více)

Nick (Jesse Eisenberg) rozváží pizzu na malém městě a žije si obyčejným životem až do chvíle, kdy se stane součástí velkých plánů dvou rádoby geniálních zločinců (Danny McBride a Nick Swardson). Tahle nevyzpytatelná dvojice Nicka unese a nutí ho vyloupit banku. Pro samotného Nicka je to nemožný úkol, proto se spojí se svým bývalým nejlepším kamarádem Chetem (Aziz Ansari). V neúprosném souboji s časem se oba musí utkat s policií, nájemnými vrahy, plamenomety i vzájemnými neuspořádanými vztahy. (oficiální text distributora)

BigDeal

Mám veľmi rád režiséra i hlavnú dvojku a o to viac ma mrzí, že bol pre mňa film tak veľkým sklamaním. Čo sa vlastne stalo? V prvom rade je to nevyužitý potenciál; dej sa ťahá presne tými cestičkami, ktorými by ste predpokladali, že sa bude ťahať. Žiadne prekvapenie, žiadne odbočenie, žiadna hravosť. Len povinná jazda a samé klišé. V druhom rade to vidím na nezaujímavé postavy. Áno, aj v 21 Jump Street boli postavy navrhnuté podľa rokmi overeného receptu, ale tvorcovia sa s týmto faktom dôkladne pohrali a zo všetkého klišé si úspešne uťahovali. 30 Minutes or Less však túto sebareflexiu nemá a postavy berie vážne. Čo je ešte horšie, nielenže sú postavičky nezaujímavé, navyše sú zle obsadené (Jesse Eisenberg sa jednoducho na postavu cool pohoďáka nehodí), alebo neskutočne hlúpe a otravné (hlavní záporáci). V poslednom rade bude podľa mňa chybou scenár. Tento aj keď ponúka množstvo vtipných situácií a hlášok, nikdy nie sú podané spôsobom, ktorý by bol aj naozaj vtipný. Vždy som vedel, že postava povedala niečo vtipné, aj som vedel, že by som sa mal zasmiať, ale nešlo to. Celé to bolo nejaké umelé a neúprimné a to nielen v oblasti humoru, ale aj v romantickej a bromantickej línii. Mrzí ma to. ()

Icefist

Na základě traileru jsem očekával víc a zrovna v tomhle případě platí, že ukázka nabídne vlastně všechno to zajímavé. Zbytek už je jenom vata. Musím ale ocenit velkou míru originality co se námětu týče a taky kvituji chování postav, které je logické a ne debilní, jak už to bohužel v podobných filmech dost často bývá. Když se ale obloukem vrátím k úvodu komentáře, tak já to celkově čekal ještě lepší, a proto jen 50 %. Oblíbená část- vyčinění ohledně příchodu do školy ()

C0r0ner

Po bezvadném Zombielandu jsem byl zvědavý na to, jak si Fleischer poradí s běžným světem. No, žádný zázrak. Sice to byla místy dost slušná sranda (po hříchu pouze místy, i když byl potenciál mnohem větší), ale děj jako takový byl hodně laciný a prostoje mezi něčím zajímavým příliš dlouhé. Dost nevyvážený film. 55% ()

blackrain

Tohle je taková jednoduchá jednohubka na jedno skouknutí, u které může člověk nechat mozek rovnou za dveřmi. Tenhle film totiž jeho podporu vůbec nepotřebuje. Mě ten Eisenbergův indický kamarád pěkně štval. Přála jsem mu samé strašné věci. Obešla bych se klidně bez něho. To se opravdu nenašel nikdo jiný, kdo by mohl dělat Eisenbergovi parťáka? Od filmu jsem nic neočekávala. Nenudila jsem se ani jednou. ()

FilmFan24

Na nový film Rubena Fleischera jsem se těšil dost. Jeho předchozí "Zombieland" byl plný nápadů, černého humoru, měl švih a spád. Není divu, že po značném úspěchu komedie o zombících tvůrce přichází s dalším kouskem. A opět s komedií plnou černého humoru, tentokrát trochu dost nevyrovnaného, někdy dost blbého ale pořád ještě snesitelného. Je fakt, že podobných vyprávěnek, kde postavy v podstatě odstřelují sebe sama se už moc dnes netočí. "30 minut nebo méně" má spoustu kladů, ale i záporů. Asi nejlepší je bankovní loupež, kde Jesse Eisenberg celkem válí a i jinak vcelku nesympatický indický kamarád Aziz Ansari tam má také svoje chvilky. Hlavně ze Sandrou...spoilerovat nebudu. Čekal jsem zábavu a tu jsem dostal. ()

• Natáčení probíhalo v americkém státě Michigan. (Terva)
  • Slovo "fuck" ve filmu zazní 218krát, což je 2,17krát za 1 minutu. (Dixxx)
  • Film je volně založený na skutečném incidentu, kdy byl unesen muž jménem Brian Wells, který rozvážel pizzu. Měl provizorní bombu připoutanou k hrudi a byl nucen vyloupit banku. Později zemřel, když bomba explodovala dříve, než ji policie stihla zneškodnit. (Kroup4)

Kristen Stewart: Drsné porno, drsná akce

Kristen Stewart: Drsné porno, drsná akce

01.05.2012

Ačkoli se nás v Twilight sáze ze všech sil snaží přesvědčit o opaku, pořád věříme, že je talentovaná a umí hrát. Sněhurka a lovec patří k nejočekávanějším filmům tohoto léta. A pak nám Kristen dokáže… (více)