Parodie na detektivní příběhy o šlechetných lordech a nebezpečných zločincích... V pražském Smetanově divadle probíhá představení Bizetovy "Carmen". Postarší hudebník Emil (O. Nový) hraje na bicí nástroje, a má proto dost času, aby mezi jednotlivými úkony mohl číst román Fantom Morrisvillu. Jako sir Hanibal tak ve svých představách prožívá velká dobrodružství: Hanibalovy svatby s krásnou Clarence (K. Fialová) se zúčastní i inspektor Brumpby (J. Marvan) a mladý kriminální reportér Allan Pinkerton (V. Olmer). Po obřadu se objeví v Clarencině pokoji její bývalý manžel, považovaný za mrtvého, dobrodruh a zločinec Manuel Diaz (W. Matuška). Ten se chce zmocnit Clarence, ale především jejího majetku, kterého by nabyla po smrti svého nového manžela. Proto začne Diaz usilovat o Hanibalův život… (Česká televize)

Jehan

Kvalitní ptákovina, kterou jsem měl rád jako kluk a vůbec mě neotravuje ani po desítkách let. Nejpěknější je tam duo Olmer + Nováková a přesný Skopeček. Trpaslíka jsem nepochopil nikdy. Výborný fór se samopalem v banju do všeobecného halelúja. Je dnes s podivem, kolik koukatelných blbin se v 60. letech u nás natočilo. ()

ostravak30

Nemohu si pomoct, ale mě film nenadchnul. Věřím, že v době vzniku to mohla být opravdová sranda, ale dnes ve snímku najdeme jen úsměvné momenty. Stále působí některé dialogy zábavně a ironicky a snaha parodovat je viditelná. Někde ale tvůrci svou snahu přehnali. Tři hvězdy dávám hlavně za herecké legendy a kvalitní hudbu. Osobně bych dobré hudby nejen od Waldemara Matušky uvítal daleko více. Klidně i jako podkres. V dnešní době to již uspět nemůže, ale tehdy to musela být velmi kvalitní podívaná. ()

Pitryx

Krásná věcička s komickými okamžiky a super hláškami. Dvacítku strhávám za zbytečné hudební výstupy. ()

MirkaP

Jako dítě jsem měla ráda tu tajemnou atmosféru a rodokapsový humor. Navíc jako vášnivému čtenáři pod lavicí se mi moc líbil ten motiv čtení mezi notami. ()

DeDanu

Skvostná parodie na hloupoučké romány s bojovně vysunutými bradami, nespoutanými pohledy, bušícími srdci, tajnými zámeckými chodbami, naprostými klaďasy či záporáky... S Limonádovým Joem správná dvojka. A třešničkou na dortu jest i zde pan Waldemar! Jak ten zpívá! A ten pan Fisher, co složil texty písní pro Manuela Díaze, toho bídáka s hudebním nadáním, zaslouží velkou jedničku. ()

cinema_cz

Parodie na strašidelné brakové příběhy a zároveň autentické vyznání lásky k ním. Jedinečný Oldřich Nový. 80 % (Ci 03/2008) ()

subic

Prostě fenomenální Oldřich Nový a vedle něho 36letá dračice Květa Fialová. A taky Marvan jako detektiv, Matuška jako padouch, mladý Olmer jako nalezený syn. ()

Lewaso

Neznám film, kde by hrál Matuška a byl to propadák. Lump a rozverník na svém místě. A samozřejmě aristokrat Oldřich Nový - taky záruka maxima hvězdiček. ()

George.Camel

Po Pytlákově schovance a Limonádovém Joe, s kterými bývá tento film srovnávám, patří tato parodie detektivního romantického hororu k mým oblíbeným filmům s Oldřichem Novým. Po několika letech, kdy hrál vedlejší role v několika filmech a čekal na velkou příležitost, si v tomto příběhu zahrál dokonce hlavní trojroli, člena divadelního symfonického orchestru, Sira Hanibal Morrise a také Fantoma Morrisvillu. Ve filmu zazní několik písní Waldemara Matušky, neboli uprchlého zločince Manuela Diaze, jenž se snaží najít svou bývalou milenku Clarence (Květu Filalovou) a získat rodinný poklad Sira Morrise. V tom se mu snaží zabránit Inspektor Brumpby (Jaroslav Marvan), mladý novinář Allan Pinkerton (Vít Olmer) a doktor Stolly (František Filipovský). V jedné z vedlejších rolí Lady Whiteové si zahrála Nataša Gollová. "Pro roli se hodila, byla už postarší dáma a báječná herečka, takové se už nerodí ..." tvrdí o ní režisér B. Zeman. O hlavní roli režisér říká: "Jedině Oldřich Nový uměl zvládnout salónní projev, který postava Sira Hanibala vyžadovala v první řadě!" A o čem film pojednává? Zaposlouchejte se do úvodní předehry Carmen, do libého hlasu Oldřicha Nového, který si během divadelního představení čte detektivku, jakoby lhostejně hraje na své hudební nástroje a se zamračeným výrazem vypráví tajemný příběh Fantoma z Morrisvillu … ()

patsandor

Má nejoblíbenější parodie se skvělými herci. Hlášky a absurdita jsou zde na jedničku. Já se při tomto filmu vždy velice bavím. ()

PetrJulian

Moc jsem od toho nečekal, ale byl jsem příjemně překvapen. "Vyloučíte-li všechny, kdož útok spáchat nemohli, dospějete k závěru, že útok mohl spáchat kdokoli jiný." ()

Rick

..Nedbejte toho, jak vypadá - ve skutečnosti vypadá hůře.... Umřete tady zaživa!!!... Mnoho perfektních detailů, možná lehce přeplácaná kombinace muzikálu, parodie a B filmu par excellence. Přál bych si jen oživit Nového, Marvana a spol. a takových filmů natočit ještě dalších sto. Mihnou se zde i Gollová, a dokonce i pan Tau! Janu Novákovou jsem zatím znal jen z Nebeských jezdců a musím říci, že osud tohoto kouzelného stvoření je jedinou smutnou myšlenkou, která se mi mihla hlavou při sledování Fantoma. Jinak velmi příjemná zábava. ()

garry

Jedna z nejlepších parodií. Lubo Kostelka jako fakír s pilníkem přiostřuje hřebíky: Stelu si lože :-). ()