Avatar: The Way of Water

• USA Avatar: The Way of Water (více)

Film Avatar: The Way of Water nabízí filmový zážitek na zcela nové úrovni. James Cameron vrátí diváky zpět do nádherného světa Pandory ve velkolepém a strhujícím dobrodružství plném akce. Ve filmu Avatar: The Way of Water se po více jak deseti letech znovu setkáváme s Jakem Sullym, Neytiri a jejich dětmi, kteří stále bojují za to, aby se udrželi v bezpečí a naživu. (Falcon)

Mazmen

Tak scénář by si zasloužil max. 3*, tam bylo nesmyslných děr a tak nějak nelogických věcí až mi to dost zkazilo hodnocení, ale celkově je to kvalitní film a ty 4* si zaslouží. Fajn je že jsem tam neviděl žádné vynucené LGBT scény, jak dnešní svět nesmyslně vyžaduje. Za to palec hore. P ()

DonSpaghetti

Samozřejmě, že jsem chtěl, a musel jít na pokračování technologického zázraku, na který všichni čekáme dekádu. Je krásný. Ale opravdu krásný. Bohužel vady na kráse jsou spíše scénáristického rázu, což je teda u takového projektu možná očekáváné, ale pro mě naprosto nepochopitelné.  Varování: SPOILERY Zkrátka a dobře, odmítám přistoupit na to, že spoustu děje se tam děje jenom proto, protože si to žádá scénář. Třeba záchrana děcek, kteří jsou od nich prej 5 kilometrů, se protáhne na půl hodiny, protože logika, že ano. Ono i ten hlavní motiv, ochrana rodiny, je sice krásný, ale z pohledu děje naprosto irelevatní, protože bylo třeba je dostat k vodnímu světu, aby jsme se mohli koukat na krásný záběry, jinak by ochrana rodiny v podobě zdrhnout přes půlku planety do lesů asi nebylo dost cool. Je to strašná škoda, že něco takového v tom je, a vzhledem k době, kdy jsme čekali takovou dobu, jsem očekával daleko víc, a nejhorší na tom je, že to nikomu nevadí. P.S.: Kdyby mi bylo 15 let, užil bych si Avatar 2 daleko víc... ()

HudsonStan

Krásné 3 hodinové technologické demo. Kvůli vizuálu bych se na to i podíval znovu, ale s vypnutým mozkem. Ten na to není potřeba. BTW ani ta animace není 100% realistická. Místy to připominá cut scénu nějaké hry, sem tam lze zahlédnout podivný umělý pohyb. Stále to je ale o úroveň výš než cokoliv co tu do teď bylo. ()

Giorgione

Camerocyklát. Nějak tak bych nazval produkt, ve kterém se nám Cameron rozhodl ukázat, jak byl dříve dobrým režisérem a natočil skvosty jako Titanic. V současnosti se totiž upnul čistě na digitální magii, díky které sice vykouzlí hromadu nádherných scén (moc se mi líbilo plavání pod vodou spolu se zvířaty připomínající třeba plesiosaury, elasmosaura) ale stejně jako v prvním díle zanedbá všechno ostatní. Je to jedna velká cesta recyklace, kdy se Cameron opakuje pořád dokola jak zaseklá deska. Předvídatelný příběh, úplně jednoduše popsané postavy a ani skoro žádná originalita kmenů Pandory to všechno sráží do vod podprůměrnosti, symbolizující tak leda dokonale promrhaný potenciál jinak unikátního univerza. Co na tom Camerona při všech těch vyhozených penězích tak baví, netuším. Záporák z jedničky je tu znova přetřený na modro a nejlepší je, že v dalším díle bude nejspíše zase znova... to je prostě pecka, jak člověk tři hodiny sleduje story, které nakonec vlastně ani nikam opravdu nevyvrcholí. Nakonec je možná dobře, jak se mi ani moc nedařilo jej vnímat. Avatar tím pro mě v podstatě skončil a další díl téhle trapně nabubřelé hromady ztráty času vidět nemusím. A co je nejhorší: i jako ekologicky založeného člověka mě Cameron prostě irituje svým černobílým pojetím světa, kdy lidem kteří nejsou duší zelení zelenou ideologii akorát tak zhnusí. Takhle jednoduché to prostě není. Kdyby tuto skutečnost aplikoval již na prvního Avatara, mohl by komplexním pojetím naopak nadchnout i největší odpůrce. Jenže to je těžký, když až u třetího Avatara ve svém pokročilém věku a až pod tlakem kritiky začne tuto skutečnost akceptovat... ()

3anitram

..když to miluješ - není co řešit! A to poselství ohledně rodiny, přírody, tradic, sounáležitosti a úcty - podané až dětsky barevným a přímočarým způsobem mne rozhodně neuráží. ()

Norrek

Už to tu bylo milionkrát, ale stejně to napíšu. Druhý Avatar je krásný audiovizuální zážitek, který rozhodně nezapadne mezi ostatní filmy. Určitě si ho znovu rád pustím a budu se opět kochat. ALE.  Scénáristická šablona je příliš podobná jedničce. A to je prostě něco, co mi vadilo. Opakující se jedničkové hudební motivy by byly fajn, kdyby to ve spojitosti s podobností scén tak strašně nevyvolávalo pocit vykrádání jedničky. I přes vymakaný mořský svět mi tam chyběla nějaká větší inovace a opětovný WOW efekt, který by mě zatloukl v zimomřivkách do sedačky. A to se tu bohužel nestalo. Kdybych dal 5*, musel by první díl dostat 6 :-) ()

Grandimir

Zdlouhavá a zbytečná prostřední pasáž. Ale na to, že jsem se tolika hodin v kině bál, tak to ve výsledku uteklo a užito. Za mě lepší, než první díl. ()

princeznaaur

4d jsem si mohla nechat ujit, nejak mi to 3h natrasani nebylo po chuti,k tomu vas bouchne zezadu neco ze sedadla,ale 3d doporucuju, jen lov velryby mohli autori vynechat,to jsem se na to nemohla divat. ()

sml41

krasne digitalne spracovanie...a tam to končí.... naklonovany Quaritch sa ide pomstiť... to je dosť lacny namet+scenar na pokračovanie, nemyslíš James..?a zbytočne dlhé, toto by sa dalo v pohode zostrihať do max 2hod, za mna velke sklamanie ...ale čo už - snad trojka bude lepsia nakolko nakonci Neytiri celkom slušne začne zayebavať... dufam, že dalsie pokračovanie už bude v štýle thriller :) ()

Tjelk

Vizuál krásný, který pohltí. Příběh je prostoduchý bez náznaku zajímavých postav. Humor ve filmu nehledejte. Ve svém žánru vizuální orgie to je skutečně dechberoucí, ale nic víc se očekávat nedá. ()

demowski

Au! Jedna hvězda za vizuál. Stejně jako u jednotky. A víc se mi o tom ani nechce psát. Kriste Ježiši! Kdo tohle vymýšlí... ()

EXCLUSIVE

Horší než Avatar 1. * Pár scén převzato z Avatara 1 * Bledší modrá lesního kmenu než v Avatarovi 1 * Postavy lesního kmenu mají někdy barvu vodního kmenu, aby posléze přešli na svou barvu a pak občas znovu mají špatnou barvu (šlendrián) * Příběh už není příliš unikátní a je dost odbytý, film už vyzní jako seriál * Rodina hlavního hrdiny se chová hlavně zpočátku jako lidská než jako Navi * Náměty jsou kopírováni z Avataru 1, působí spíše trapně (neoriginálnost) * Takže Avatara 1 si šlo pouštět stále znovu, 2 směřuje do zapomnění a nic mně nenutí se na ni brzo podívat znovu! ()

Foltest

Nebyl to určitě nejlepší filmový zážitek všech dob, přesto jsem moc rád, že jsem film viděl. Ano, příběh je slabý, ano, je to celé kýčovité, ale kvůli tomu se na Avatara nechodí. Na Avatara se chodí pro vychutnání si přímo technologie budoucnosti, úžasné vize lidského ducha a ukázky, co všechno je lidstvo schopné vytvořit. Protože po stránce obrazu, grafice, byl snímek nesmírně fascinujícím a zajímavým zážtkem. Ono ani děj a tak nemá moc smysl komentovat. Avatar je jenom o tom přijít do kina, sednout si a dívat se s otevřenou pusou, a skutečně ta podívaná stojí za to. ()

sportx

jednim slovem supr - opet prisel necim novym - stejny pribeh lidi jsou svine to uz vime - ale jak jinak lidem neco sdelit kdyz doopravdy svine jsou ()

jethrotull

Trapne 3 hodinove trapenie co mi vylozene evokovalo dlhu a nekonecnu rozpravku pre nast-rocnych. Tak na toto sa cakalo 14 rokov? Pan Cameron uz senilnie a starecka demencia nabera na sile. Obrovske sklamanie. ()

Hansolo35

V první řadě si z kina odnáším jediný poznatek...je to fakt hodně, hodně dlouhý. Vizuál je ve 3D skvělý. Přesně, jak jsem od Avatara čekal. Dál už je to slabší. Hromada postav se vzájemně propletenými příbuzenskými vztahy, které si nepamatuju, neb jsou mi ty postavy ukradené. Pak jednoho sejmou...asi jsem už moc okoralý...bylo mi to fuk. Skvělá přírodovědná podívaná s trochou akce. Plus je, že žádný genderově a rasově vyvážený film. Aspoň, že tak. ()

lex85

Naprostá nuda. Když neberu prvních cca 30 min tak celý film se neskutečně táhne a stále opakovaný spirituální přesah je už po druhém opakování nesnesitelný. Pokud chcete hezké záběry na ryby tak raději koukejte na national geographic. Bohužel i CGI je tady až příliš umělé, občas máte pocit že sledujete pixar :) ()

JaKl

Za mne zklamání. Film pro jedince, co se rádi dívají na trápení a ubližování? Epický děj je jeden velký kalkul a jasné postupy, aby to oslovilo co možná nejvíce lidí. K tomu klasisické americké patetické kecy. V lyrické části se všichni musíme s otevřenou slintající hubou koukat na nereálné obrazy podvodního světa (možná proto, že reálné celkem rychle mizí). Ne, díky! Odvažuji se tipovat, že jednou v takovéto neskutečné obrazové kvalitě budou i nekonečné seriály a telenovely. Naštěstí se toho nedožiji. PS: všiml si někdo, že ve filmu nikdo nic nedělá? Jediní co hákují, jsou zabijáci. ()

dolik25

Dal jsem tomu 4* hlavně za vizuální stránku, která byla skvělá a každý dolar je tam vidět. O dost horší je to s příběhem, který prostě jen vyměnil stromy za vodu. No a to je z příběhu vše, protože je to samé, co jsme už viděli. Natočil to James Cameron a u toho bych čekal propracovanější příběh a mohlo to být kratší zhruba o půl hodiny. Bohužel to vypadá, že i další díly budou podobně laděné a nejsem si jist, zda jsem ochoten za recyklovaný příběh znovu platit. PS: Film zvládla zkouknout i má osmiletá dcera. ()

Nyron

Byl sem 2x. Podruhé za celý můj život sem byl na filmu 2x. Až tak dobré to je. Je to až tak dobré, že než to stáhnou, půjdu ještě jednou, protože tohle nikde jinde než v kině prostě neuvidíte. V telce to bude mít tak 30% toho, co vám to dá v kině. Byl sem na 3D a pak na 3D HFR.  Doporučuji klasické 3D... U klasické snímkování frekvence dostanete filmový zážitek tak, jak jsme zvyklí. U HFR sem si chvílemi připadal jako ve videohře a na to sem do kina nepřišel.  Tak jako tak, tohle má ode mě  5 hvězd jak vyšitých. ()

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara