Reklama

Reklama

zpět na všechny novinky
Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

07.02.2024 Autor Jokolo

Nedají si říct a nedají. Jamese Camerona můžeme označit za nejúspěšnějšího filmového režiséra všech dob, minimálně co se týče tržeb. V pětici nejvýdělečnějších snímků historie má totiž hned trojici svých filmů, a to Titanik, Avatar: The Way of Water a prvního Avatara. Megaloman s pevnou vizí tak evidentně nijak neslevuje ze svých cílů, když obrovskou sci-fi sérii oznámil jako pentalogii. V té se momentálně pracuje na postprodukci pro třetí díl, kde údajně stále ještě probíhají dotáčky obřích rozměrů. Víme také to, že se zároveň natáčí i scény pro oznámený čtvrtý a pátý díl. 

 

Jenže Železnému Jimovi je to pořád málo. V nedávném rozhovoru pro deník People totiž prozradil, že je kompletně hotový scénář pro pátý díl. Ten by však neměl být závěrem ságy, jak jsme všichni původně mysleli. Cameron má totiž nápady i pro šestý a sedmý díl Avatara, které by rád zpracoval do dalších scénářů. Tam už ale plánuje předat režijní žezlo někomu dalšímu a odejít do zaslouženého důchodu. A není divu, v době plánované premiéry pátého filmu mu totiž bude už 77 let. Ale víme, jak to mají ve svých letech Martin Scorsese, Ridley Scott a jim podobní. Ti se ale věnují různým projektům, zatímco Cameron je už téměř dvě dekády na Pandoře. A plánuje tam zůstávat, protože to prý miluje. Opět musel odpovídat na všetečné dotazy, jestli ho nelákají jiné světy či projekty, Cameron je ale prý vděčný za příležitost dělat něco, do čeho se zamiloval, a na čem může pracovat se skvělými lidmi, přičemž to přirovnal k tvůrčí práci George Lucase u ságy Star Wars.

 

Co se týče informací o nadcházejících dílech, ve třetím snímku, jehož premiéra je plánována na prosinec příštího roku, se máme dočkat představení nového národa Pandory, tzv. Lid popela, který má vést postava s tváří Oony Chaplin (Hra o trůny). Vrátí se samozřejmě i všichni přeživší z druhého dílu. Mezi třetím a čtvrtým dílem pak má v ději nastat šestiletý časový skok, což prý komplikuje produkci, neboť nadcházející epizody mají hodně stavět na dětských hercích, kteří během natáčení nejspíš nestihnou takto zestárnout. V pátém kousku se pak údajně vypravíme na Zemi zpustošenou zběsilou těžbou nerostných surovin. Tak uvidíme, jak se s tím Cameron jako mág přes vizuální efekty popasuje. A jestli z Avatara opravdu bude ještě větší sága, než se plánovalo. 

Reklama

Související novinky

Zlatá palma festivalu v Cannes zná svého vítěze

Zlatá palma festivalu v Cannes zná svého vítěze

25.05.2024

Večer v sobotu 25. května proběhl ceremoniál slavnostního zakončení 77. ročníku prestižního mezinárodního Filmového festivalu v Cannes. Na prosluněné francouzské riviéře tak skončil dvanáctidenní… (více)

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman

12.05.2024

Svět filmu přišel o jednu z ikon americké kinematografie, v kalifornské Santa Monice totiž zemřel legendární americký režisér, producent a scenárista Roger Corman. Bylo mu úctyhodných osmadevadesát… (více)

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Ve věku devětasedmdesáti let zemřel britský herec Bernard Hill, známý především ze snímků jako Titanic, Lovci lvů a z trilogie Pán prstenů. Se smutnou zprávou v neděli přišla televizní stanice BBC s… (více)

Scorsese opět pomýšlí na Sinatru

Scorsese opět pomýšlí na Sinatru

19.04.2024

Legendární americký režisér Martin Scorsese (Mafiáni, Casino) vloni slavil úspěch se svými výpravnými Zabijáky rozkvetlého měsíce a nyní už opět vyhlíží příležitost na další spolupráci se svým již… (více)

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

19.04.2024

Od roku 2022, kdy Steven Spielberg představil fandům svůj Zlatým Glóbem ověnčený osobní film Fabelmanovi, jsme moc netušili, k čemu se chce jeden z nejslavnějších režisérů všech dob příště… (více)

Jaké filmy budou soutěžit o Zlatou palmu v Cannes?

Jaké filmy budou soutěžit o Zlatou palmu v Cannes?

14.04.2024

Ve čtvrtek 11. dubna proběhla v kinosále UGC Normandie v Paříži tisková konference ku příležitosti zveřejnění oficiálního výběru v rámci programu nadcházejícího 77. ročníku Filmového festivalu v… (více)

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

10.04.2024

Legendární americký režisér, scenárista a producent George Lucas letos bude jedním z recipientů čestné Zlaté palmy Filmového festivalu v Cannes. Stane se tak 25. května během zakončovacího… (více)

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý

26.02.2024

Loňské stávky se nějak podepsaly snad na každém natáčení. A čím větší produkce, tím více studia pravděpodobně krvácela, když se práce na filmu zastavily. Své o tom ví Ridley Scott, který loni na… (více)

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

V úterý 23. ledna 2024 byl v Samuel Goldwyn Theater v Beverly Hills z úst herců Jacka Quaida a Zazie Beetz oznámen kompletní výčet nominací pro nadcházející 96. ročník předávání cen americké Akademie… (více)

DiCaprio bude spolupracovat s dalším velikánem

DiCaprio bude spolupracovat s dalším velikánem

18.01.2024

Warneři si nejspíš připíšou další hit, alespoň po kvalitativní stránce. Do nového filmu se jim totiž podařilo zlákat samotného Leonarda DiCapria. Co je ale přednější - od Scorseseho přechází DiCaprio… (více)

Nejlepší filmy roku dle spolků amerických kritiků

Nejlepší filmy roku dle spolků amerických kritiků

27.12.2023

Prosinec každoročně bývá obdobím, kdy ve Spojených státech většina různých spolků a asociací filmových kritiků vydává své žebříčky a ocenění pro nejlepší filmové počiny a tvůrčí výkony uplynulého… (více)

Reklama

Reklama

Nejčtenější novinky

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

15.07.2024

Ač víkendovým tržbám v Americe bez větších překvapení vede pokračování oblíbené animované série Já, padouch 4 a na vysoké příčce se i měsíc po svém domácím uvedení stále drží taky miliardový hit V… (více)

V hlavě 2 má miliardu

V hlavě 2 má miliardu

03.07.2024

Filmový rok 2024 zná svůj první miliardový hit. Nestala se jím Duna: Část druhá, ačkoliv se svými 711 miliony měla docela dobře nakročeno, ale dosáhlo toho jiné pokračování dalšího populárního snímku… (více)

Nejnovější novinky

Twisters přináší smršť do kinosálů

Twisters přináší smršť do kinosálů

22.07.2024

Katastrofický dobrodružný snímek Twisters, volné pokračování legendárního blockbusteru Twister z roku 1996, má nyní za sebou první víkend od svého nasazení do amerických kin, a jak se zdá, hlavy u… (více)

Bratři Russoové se nejspíš vrací k režii Avengers

Bratři Russoové se nejspíš vrací k režii Avengers

19.07.2024

Když si s bráškou zrežírujete jedny z nejúspěšnějších filmů v historii kinematografie, odchází se jen velmi těžko. Bratři Anthony a Joe Russo to nicméně zkusili a po režii veleúspěšných hitů Avengers… (více)

Reklama

Reklama