Táto romantická komédia, v niektorých krajinách známa pod názvom The F Word, je adaptáciou divadelnej hry T. J. Dawea a Michaela Rinaldiho "Toothpaste and Cigars". Čo keby muž stretol zadanú ženu a pocítil by k nej lásku na prvý pohľad? Mal by jej o tom povedať? Túto dilemu sa snaží vyriešiť Wallace (Daniel Radcliffe). Žije v Toronte, nedokončil vysokú školu a ani v práci nie je šťastný. Chantry (Zoe Kazan) naopak už má zariadený život s úspešným Benom (Rafe Spall) a pracuje na svojej kariére. Wallace chce zistiť, či by mal u Chantry šancu. Otázku, ako si ju získať, konzultuje so svojím kamarátom Allanom (Adam Driver), ktorý je zároveň Chantryným bratrancom (farfalla)

baribal

Přestávám v Radcliffeovi spatřovat Harryho, ale herce, který dokáže dobře zahrát lehce jebnuté charaktery. What If není nic originálního nebo invenčního, naopak si bere to nejlepší z žánrových filmů a dobře to vše mixuje dohromady. Bylo to vtipné, dramatické i romantické rovnoměrně bez nějakých klišoidních nebo kýčovitých scén. Příjemný a umírněný film. ()

Hees

Daniel Radcliffe čaruje s čarodejnou "hůlkou" (ako sa to povie po Slovensky?) a privoláva si k sebe Zoe Kazan v tomto Iŕsko-Kanadskom filme .."Pôvod filmu" je na tomto filme naozaj cítiť (bez srandy). Keď by ste sa ma po dlhej dobe spýtali čo si pamätám na tomto filme? Tak by som povedal to, že casting asi musel byť úžasný lebo Daniel sa perfektne "typologicky" hodí k Zoe, proste pasujú k sebe perfektne ako pár. Ďalšia vec čo mi utkvela v pamäti Zoe je naozaj v tomto filme krásna a to myslím jej sexappeal privoláva feromóny, ktoré unikajú cez obrazovku. Ďalej film je úplne mimo reality a takto by sa to v reálnom svete vôbec nedialo proste je to rozprávka, ale tak to mne vôbec nevadí to hovorím len tak mimochodom. A keby ste sa ma spýtali čo si pamätám ešte tak už nič. Takže priemerný film romantického charakteru s celkom dobrými postavami. ()

Arsenal83

Radcliffovi kúzelná palička nejak nepomohla. Kto ale robil casting na tento film? Do romantickej "komédie" dajú ako hlavnú herečku s ksichtom jak po autonehode, absolútne nesympatická a škaredá. Takže máme tu pár Radcliffe- Kazan, dvojica, ktorej nikdy nebudete držať palce. Ďalšie postavy na prd- priateľ slečny Kazan, ktorý by nezahral ani mrtvého v truhle, Radcliffova matka s účesom Majky z Gurunu a ktorá vyzerala od neho len o pár rokov staršia (kto vie, možno už americká produkcia prišla na našich opálených spoluobčanov a že deti môžu mať deti). V podstate jediná dobre vyzerajúca herečka bola Radcliffova bývalka, ktorá dostala priestor tak dve minúty. Bravó! A k tomu scénar napísaný na kolene. Situácie, ktoré mali byť vtipné šli vyslovene do trápnosti. Myšlienka filmu zakopaná pod zem. ()

misterz

Taká príjemná, oddychová romantická drámička doplnená o pár humorných scénok. Na mňa to fungovalo, bavil som sa hlavne na Radcliffovi a Zoe - ich osobitý herecký prejav v spojení s humorne ladenými dialógmi a pár hláškami navodil celkom fajn atmosféru. Ako dvojke im to klapalo náramne. 70/100 ()

Jossie

Na celém filmu mi vlastně nejvíc vadil Radcliffe, který byl bezpochyby nejslabším hercem (ten jeho děsivý harrypotterovský úsměv je hrozný) a pak také hlavní hrdinka, která si tak trochu ve své sobeckosti uzurpovala právo na dva muže, přičemž od toho jednoho vyžadovala, aby byl jen její přítel a bylo jí celkem jedno, jak se cítí on. Ale jinak moc hezký film. ()

• Počas nakrúcania v Dubline strávil Daniel Radcliffe večer na párty s futbalistami Dublin Minor Gaelic v dome, v ktorom oslavovali víťazstvo na All-Ireland Minor Championship. Avšak ďalšie ráno bol na pľaci o ôsmej. (Mathew234)
  • Hneď na začiatku filmu, presnejšie v čase 00:01:58, si Daniel Radcliffe štrngne uzavretou fľašou piva (je jasne vidieť vrchnák od piva), no v zápätí je vidno, ako pije z otvorenej fľaše. (Marry94)