Nad královským hradem krouží stín velikého draka, princezna Karolína si s pláčem zkouší černé smuteční šaty a na nádvoří hoduje pár pozvaných princů. Při dobrém jídle probírají, co by se mělo podniknout. První princ navrhuje nabídnout drakovi místo princezny pár set poddaných, druhý zase soudí, že v království zanedbali prevenci a že by se to drakovi mělo rozmluvit, a třetí princ o tom pro změnu zase složil píseň. Postavit se drakovi se však žádnému z nich nechce… V podzámčí ale žije loutkář Vítek, který princeznu tajně miluje. On jediný se sám dokáže postavit nebezpečnému drakovi. Draka také nakonec s pomocí dobré čarodějky s podivným jménem Micimutr přemůže. Musí ale slíbit, že o své zásluze pomlčí, jinak se drakova síla vrátí. A tak musí jen trpně přihlížet, když je hrdinský čin připisován protivnému a nafoukanému princi Vladimírovi… Výpravnou pohádku o naději, že zázraky skutečně existují, pokud se sami o ně pokusíme, napsala Irena Dousková a režie se ujal Vít Karas, který do hlavních rolí obsadil herecké hvězdy v čele s L. Šafránkovou, J. Bartoškou, J. Kretschmerovou, V. Dykem, M. Šoposkou, O. Novákem a M. Dejdarem. (Česká televize)

Idealista

Od České pohádky, která se jmenuje Micimutr (kdyby němčouři na ní dali aspoň prachy) jsem nic-moc nečekal, a dobře jsem udělal. Je pravda že jsem jí viděl celou ( a to se často nestává ). Že tady byl úžasně vytvořený drak, a taky skvělý V.Dyk ( vytvořil zde postavu a nebyl sám za sebe jako ostatní herci ). Ale tím vše doré končí. Poháky by měli končit dobře, proto jí nebudu dál komentovat . Ještě něco slyšel jsem od některých že se tento výtvor stane tv klasikou - já říkám že nestane. Zazvonil zvonec a komentování je konec! ()

honzic

Na Víta Karase je to docela povedená pohádka, však nešťastně naivní a překombinovaná s moderní dobou. Hodnocení: 45 % ()

dsaiko odpad!

Strašný, pohádku jsem protrpěl, zlatá klasická Troškova Čertova nevěsta. Micimutr mi přišla hloupá a násilná jako toho času socialistické pohádky v kulisách a nejlépe ještě s baletem. Neoriginální námět, ploché postavy, hloupé zápletky, hlavní hrdina stejnej pablb jako "zlý" princ, Krečmerová - Evík s korunkou ... Kultura v podání ČT financovaná TV poplatky. ()

MIchael90

Na české poměry a na českou produkci velmi povedená pohádka, jak "standartním" příběhem, tak hlavně kamerou a grafikou. Herci také hrajou poctivě, potěší hlavně Dejdar, Bartoška, Šafránková a mě osobně se velmi líbila i Marika Šoposká jako princezna Karolína.. dějová linka se součastnosti byla možná zbytečná.. Jinak ale ok a za 4/5! ()

Algen

Příběh je to hezky, je to i dobře natočené, ale je zde spousta mínusů - výběr hlavních hrdinů, role Šafránkové je naprosto zbytečná a špatně zahraná a nakonec příběh ze součastnosti pohádku úplně potopil a udělal z ní frašku. ()

v3s

Nechápu hromadu kritiky a negativních hodnocení. Za poslední dobu jedna z mála koukatelných pohádek. Asi bych v mnohém opakoval hodnocení od Radek99. Nejvíc lituju ty, kteří brečí nad tím prolnutím s realitou. Pohádka je fantazie a ta nemá hranice - vzpomeňte si na zmíněnou Arabelu, Nekonečný příbeh, Neila Gaimana s jeho postavami na kraji společnosti, kteří jsou spojovateli mezi realitou a fantazií, Harryho Pottera nebo třeba Bratry Lví Srdce od Astrid Lindgrenové. Mám pokračovat? Pusťte si klíďo-píďo-Kluse a jeho bambitku, ať víte, co je špatný, přestože tady to má o 22 % lepší hodnocení. ()

Washa84

Hlavní "pohádkový" děj byl dobrý a pohádka jako taková povedená. Druhá dějová linie ze současnosti a vzájemné prolínání mi vůbec nepadlo do noty. Zde určitě minimálně hvězda dolů. Pokud jde o pokus se zapojením současnosti mohu porovnat např. s Tajemstvím staré bambitky, kde bambitka rozhodně vede... Herecké obsazení není špatné, pohádka také ne, ale nenavodila potřebnou atmosféru. Pohádku jsem viděl celou, ale znovu bych si ji nepustil. Za mne 4/10. ()

lobo87

Klasická česká rozprávka, v ktorej mi však nesedeli dve veci - obsadenie princeznej (Šoposká do role nepasovala) a prepojenie s dneškom. To zráža hodnotenie o bod nižšie... 45% ()

Pitryx

Tak zpočátku za plný počet bodů, ale pak, když kočka přebíhá do současnosti je to jako rána palicí. Jako kdyby se ustalo těsně před vyvrcholením . Nadával jsem jak pes, ale dokoukal do konce. Efekty byly na dost dobré úrovni, dějově to ušlo, ale herecké obsazení stálo za starou belu. Dobře tam sedli snad jen Bartoška a Dejdar. Zbytek k ničemu. O princeznu bych neopřel ani kolo, pořád mi spíše připadala jako loupežníkova dcera, než něžná dcera králova. Nu, což, třeba obstojně střílela z minometu, jako v jiné pohádce. Zatím je resumé za čtyřicet kusů a možná mrknu ještě jednou. ()

jungewolf

Velmi nápadité spojení současnosti a pohádkového světa - takže : 4 * a 68 % - hlavně za velkou dámu českého filmu, paní Libuši Šafránkovou . ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

Alden_Larson

Je to velmi ambiciózní pohádka, bohužel si ale ymslím, že většina jejích ambicí přišla vniveč. Děj je zbytečně spletitý a místy velmi stupidní, postavy jsou všechny jednostranné a nezajímavé. Herecké výkony byly fajn, ale některé mi přišly trochu přehrané. Prezentace byla hodně dobrá, film je slušně natočený a počítačové efekty nebyly vůbec špatné, obzvlášť drak podle mě vypadá opravdu dobře. Hudba nebyla špatná, ale zároveň nebyla ničím výrazná. 3/10 ()

Lilith03

Moderní svět v pohádce? To není pro mě. Libušku taky zas tak nežeru, ale koho zase ano, tak to Mariku, Dyka a Dejdara. Romantická linka uvěřitelná, chvílemi ovšem kostrbatá. Malej klučina byl dobrej a vtipnej, ale je to jedna z těch slabších pohádek. ()

Elassar

Nic jsem od toho neočekával a dělal jsem dobře. Pohádka naprosto o ničem a jako film totální selhání. Ach, kde je ta doba, kdy české pohádky byly opravdu něco. No snad to zítra Tajemství staré bambitky vytáhne :)) ()

Carlos.Meo

Ale no tak, takhle nízké hodnocení? Proč? Po delší době konečně opět pohádka, o které se dá říct, že celkem funguje, možná paradoxně taky díky tomu, že draka zabijí hned na začátku, čímž se narušilo klasické bajajovské schema. A jen tak mimochodem, ten drak na české poměry nevypadá vůbec špatně. Normálně bych dal asi 3*, ale tohle si zaslouží trochu zvednout;:-) Na příští Vánoce klidně od stejných autorů něco nového. ()

Didon.pipi odpad!

Bohové, za co? Dobrá, byl tam drak a tříhlavej a byl docela hezkej, ale moc velkej hereckej výkon nepodal, a tak už není co hodnotit! Pohádka má být sprška iluzí, fantazie a napětí, a i když je jasný, že pokud pohádku nenapíše Andrsééén, tak nikdo neumře, tak prostě musíte těm hrdinům věřit, že milují svoji princeznu a jsou ochotní pro ni umřít, tenhle ,,hrdina" měl neustále výraz kapra před praštěním paličkou, nudný děj se snažil někdo prolnout se současností, ale to bylo fakt zoufalství - čím to nastavit? Někde se vyzmizíkovalo kouzlo pohádky a někde se ztratill sen pohádku prožít nebo o ní snít, do téhle by se nevsnilo ani dítě, co nezná počítač, miluju Libušku, byla dobrá, ale vnutili jí roli kouzelnice, co něco šňupe a neví, co by měla vlastně říct. Šmankote, filmovej bohu, čaruj!! ()

Kozlowski8

Nová česká pohádka mladého režiséra Víta Karase nabízí vcelku zajímavé pobavení. Nechci porovnávat se starými klasickými pohádkami - ty už nikdy nebudou překonány, ale mezi těmi novými a novějšími patří Mucimutr k těm nejlepším. I když kostra příběhu byla klasicky profláknutá, to znamená - princezna, drak, zbabělí princové, chrabrý hrdina...byl tento ozvláštněn (také ne zcela nově) odskočením z pohádkového světa do současné reality. Také technická stránka byla na vysoké úrovni, drak vypadal skutečně a živě, kamera (exteriéry zvláště) výborná. Bohužel mne trochu zklamali herci, tedy přesněji řečeno ti dva hlavní, především princezna, jejíž projev a výraz jakoby do pohádky nepatřil. Ostatní v pořádku, Libuška Šafránková vyčnívala (skvěle napsaná postava). Mnoho drobných vtipných momentů, jako německy mluvící loutnista, Dykova sebechvalná píseň a její parodování mladým loutkařem nebo závěr u popelnic...Nebojím se dát čtyři hvězdy. ()