Luke Wright je bývalý newyorský policista, který se za své prohřešky v řadách policie nechává mlátit v kleci s bojovníky. Za to, že ruským gangsterům nebyl po vůli v sázkovém světě, je zastřelena jeho žena a Luke se stává vyhnancem. S kýmkoliv promluví a spřátelí se, toho Rusové odpraví. Do cesty se mu ale připlete malá holčička, o kterou mají zájem Rusové, Číňani i samotná policie. Luke se rozhodne ji ochránit. Přitom zjistí, že holčička si pamatuje velmi dlouhé číslo, které je zároveň kódem k trezoru. Jak Luke pátráním zjistí, má dojít k výměně mezi čínským gangem a samotným vedení města. Starosta má disk, o který Číňani stojí, protože jim zajistí očištění nelegálního majetku a ti mu za to dají třicet milionů dolarů a na všechno se zapomene. (TV Prima)

elanius

(136/2012, DVDRip) / Relatívne zabudnuteľná jednohubka klasického strihu s klasickým Stathamom. Samozrejme pre fanúšikov ide viac menej o povinnosť. Pridanie ruských a ázisjkých mafiánov rozhodne dodáva filmu grády. (6/10) ()

Mrkvič

U mě teda slušné překvapení. Statham je drsný jako vždy a postavu mu opět moc závidím. Mrtvých je snad tolik, co ve všech Arnoldových filmech dohromady. K tomu je tam ještě pár méně otřelých chuťovek. Akce střídá akci a záporáci jsou slušně prohnilí. No a klaďas dokáže bez problémů zabít již odzbrojeného zmetka. Tak to má být. Prostě akčňas starých škol, kterému jsem málem napařil o hvězdičku víc. ()

Dado

Ochranca je vlastne filmom bez žiadnej viditeľnejšej slabiny, no chýba mu i nejaká prednosť, ktorá by z neho spravil výnimočnú záležitosť. V skratke sa jedná o počin, akých tu už boli kopy. Ale pokiaľ ste fanúšikom Jasona Stathama (podobne ako ja), máte aspoň istotu, že sa za tú hodinu a pol nebudete v žiadnom prípade nudiť. (60%) ()

Bobik9

Jason Statham, jak se nám líbí a jak ho máme rádi. Tentokrát ovšem bohužel dost pokulhává vše ostatní. Slabý scénář, vedlejší role nenabídli prakticky nikoho a delších bitek a přestřelek se také nedočkáte, stejně jako velkého finále. Nevím, kde se ztratilo těch 30 milionů na rozpočtu, ale je to pro mě určitě zklamání. Uteče to a nenudíte se vyloženě, ale příběhově je to bída. ()

Sfinkter

Yakin se soustředí pouze na akci a vše ostatní je vedlejší - Statham za 94 minut vymlátí celé město a jede se na dovolenou. ()

ywo666

Hmm pozrel som si to druhý krát, v lepšej kvalite a hlavne s lepším audiom, takže som pochopil pár vecí, ktoré mi unikali. Mínus, ale vidím, že mi minimálne dve scény chýbali. Akoby som videl alternatívnu verziu s minimom zmien, ale zmenenú predsa. Inak k filmu. Celkom solídna akčná nálož. Určite lepšie ako Blitz, alebo Mechanik. Ale zas horšie ako prvý kuriér, alebo Crankovia. Statham by sa mal ešte trochu pochlapiť. Nechýbalo veľa a bola by to super žánrovka. Lepšie finále, viac z jeho druhotriednej MMA kariéry, viac zlikvidovaných gangstrov. Nestalo sa. Takto 70%. Veľmi slabé 4*. ()

Beky

..nehápu proč film s Jasonem má název...stačí přece napsat Jason Statham Movie...už nekolik let stejná herecká poloha!! Ale no a co, já ho ani jinak nechci!! Verdikt: Pohoda akčnák, dostanete přesne to co čekáte, ani o chlup mín, ani o chlup víc!! ()

noriaki

Film se tváří tuctové béčko, ale zdání klame. Scénář je pochopitelně stupidní a hlavní hrdina má víc životů než Nick Slaughter, ale nějakou nadstavbu přece jenom nabízí. Mluvím hlavně o kameře, díky které bitky a střílečky vypadají neuvěřitelně efektně. Režisér si hraje s úhly, prostřihy a odrazy, a dosahuje tak neobvykle vysoké realističnosti. Když k tomu připočtu pár zbořených klišé a Stathama, který si atmosféru vyrábí z ničeho, tak se dostanu na nadprůměr. Safe je jednohubka parazitující na úspěchu Bourna a Taken. A dělá to sakra dobře. ()

Yoshimitsu

Jason Statham patří mezi mé oblíbence zejména ze snímku kurýr, postadatelní a podobné akční snímky. Tady ochraňuje čínskou holku před mafiány a zkorumpovanými policajty.Rozjezd má trochu pomalejší a to si říkám sakra máš hlavní roli, tak se ukaž.Konečně nastupuje Stathamovské tempo je to příjemná podívaná.Sice mi tu přijde trochu, jak Chuck Noris.Všici po něm jdou sám vyřídí menší armádu ruské a čisné mafie a nemá skoro šrám, ale to už u těhle béčkových filmů lze očekávat.Za mě 60% ()

Wade

Kdo jiný než Chuck Norris dokáže seřezat čínské triády,ruskou mafii a pár skorumpovaných policajtů.No přece JASON STATHAM. 89% ()

Trustme

Ultimátní drakobijec Jason Statham, tak jak ho mám(e) rád(i). Z omšelého boveráka v teplácích, rozhodnutého skončit s životem se mění díky vyvolené osůbce ve šviháka v padnoucím obleku a sumarizuje svojí minulost, spolu s vyřešením své klidnější budoucnosti... Optimální vyvážení Stathamova charismatu - mlátí, střílí, hláškuje, nesmlouvá, jedná, nesere se. Nádherná filmová práce a dirty style v akčním thrilleru, který má rozhodně větší koule, než zbytek sraček, co plodí vyhukaní jelimani z Gayhollywoodu. ()

Danny F.

A opět ten Statham a jeho drsné vystupování. Akčňák plný perfektní akce, honiček a bitek. Spád filmu mě zaujal. Konečně pořádný Stathamův film. 75% ()

VanTom

V dobrém slova smyslu klasický "stathamovský" akčňák, které oblíbený Postradatelný seká jak Baťa cvičky. V úvodní půlhodince se překvapivě důkladně představí obě kladné postavy a rozjede zamotaný a ve výsledku nepříliš jasný děj, aby se v následujících 55 minutách strhla nepřetržitá řežba, v níž drsoň Statham výrazně zredukuje stavy ruské a čínské mafie a zkorumpovaných policistů v New Yorku. Ve své typické zavilé roli "jeden proti úplně všem" je výborný a všechny bitky a přestřelky správně tvrdé a nekompromisní. ()

zdenny

Film o tom, kterak se bývalý elitní policista po vraždě své manželky ujímá dvanáctileté čínské dívenky, aby ji ochránil před ruskou a čínskou mafií, a sebe sama před bývalými kolegy. Film by klidně mohl mít i jen dvě hvězdy, ale hraje v něm přece Jason Statham... ()

fefee

Iba ďalšia Stathamovka nabitá typickým akčným klišé, mlátička, strielačka, honička... s občas celkom zaujímavou kamerou a strihom. 2,5* ()

Guzo

Klasická "stathamovka", což určitě píšu už minimálně u třetího filmu s tímhle novodobým akčním hrdinou. Komu se jeho filmy líbí, bude spokojený i tady, komu ne, ať se tomu raději vyhne. Příběh mi bohužel přišel až moc okatě naroubovaný, takže v porovnání s ostatními filmy podprůměr, ale akční scény jsou natočené slušně. 5/10 ()