Vyměřený čas

Mateyf.Iks

SPOILERS!!! Celej film jsem si rikal, ze si to pamatuju asi spatne. Ok, film ma dobrej napad, ale ten scenar je tak strasne hloupej. Strasne debilni. A kdyz se pak rozhodnou ukrast milion a najednou jen tak v pohode dojdou k tatovi do firmy, rikam si: tvl to uz je fakt blby. Ale kdyz se najednou Justýn objevi jako jeden z bodyguardu, tak fakt horim a nestaci mi ani jedinej dobrej hereckej vykon Ciliena, kteryho mi je fakt lito. Aspon ty kozy Amandy, ze tam jsou. Nechapu, ze to ma tolik procent. I ta hudba je kretenska a strasne tlaci na pilu. 1 hvezda za napad. 2. Hvezda za to, ze aspon tu Amandu tam parkrat svlikli. To cenim 🤜🤛 ()

Tominni

Sci-fi filmů není nikdy dost a tenhle se povedl. Hodně tomu pomáhá zajímavý nápad, kde čas (či kupování času) hraje hlavní roli. Protože vyměřený čas je jen do 25, pak už začne boj o zajištění hodiny, dnů či týdnů. Na druhé straně jsou bohatí lidé, co mají k dispozici klidně celé století. Co tedy s tím?  I přes drobné chybky dost povedený film, který si rád znovu pustím. ()

ostravak30

Bezpochyby originální sci-fi a možná i vizionářská. Čas a informace, to jsou i v současnosti dvě velmi důležité veličiny. To jedno však zatím nelze koupit ani prodat, ale že to jednou půjde, o tom nemám pochyby. Svět se stále vyvíjí. Možná z nás ale budou v té době napůl umělé inteligence, kdo ví. Námět sám o sobě je tedy zajímavý a zcela jistě nedošlo k jeho vyčerpání. Na druhé straně je to přesně ten typ filmu, který nám nabídl různé možnosti co s časem, když je máte i nemáte a jak bude fungovat svět s časem jako platidlem i výdělkem. Děj se právě okolo těchto různých možností točí a sám sebe neutáhne. Jde zkrátka o sérii možností zobrazení toho, co všechno se může v takovém světě stát a jak. A to je bezpochyby zajímavé samo o sobě, ale ne jako dlouhý film s uceleným dějem. ()

Alex_01

Dobrý, někdy ale příliš zjednodušující a děravé. Často chybí nějaká expozice, background - např. jak se lidé metamorfovali do nového druhu film smete ze stolu hned v první větě tím, že se to prostě stalo a dál se v tom nehrabte. Pak tu je hlavní hrdina, pocházející z chudinské, sebepožírající čtvrti, který má ale vystupování odpovídající té nejurozenější aristokracie a poker hraje jako bůh - prostě to tak je neřešte to... Čekal jsem, že film bude metaforou dnešní doby, ale vlastně se jedná o zábavné co by, kdyby sci-fi spiknutí proti masám - filmík. Vytváří ale docela slušné napětí vždycky když někomu má dojít čas. Konec je pak docela divný. ()

liquuid

Jak málo stačí k tomu, abychom dostal super sci-fi, které není přehnané něčím lítavým a vším možným a drží se jen jednoduché a přesto velice zajímavé myšlenky či nápadu, který ovlivňuje celý průběh filmu. Tohle mi lahodí. Parádní herecké výkony. Na můj vkus tam toho mohlo být maličko více, ale stačí to na solidní silné čtyři hvězdy. ()

PlysovyMacko

Dobrý námet, ktorý sa utopil v priemerných vodách. Prečo hlavný hrdina na začiatku keď ma par hodín života zachraňuje človeka, ktorého ani nepozná a trávi s ním čas? Ako to, že pochádza  z ghetta a je z neho taky terminator, ze ho nevedia chytiť a spacifikovat vycvicene ozbrojené zložky? Prečo by hlavná hrdinka dala prednosť zivotu na úteku a boju o každý deň, keď sa môže vrátiť k otcovi a žiť tisíc rokov? Ako to, že tu čítačku ktorá pridáva a odoberá roky neexistuje na čiernom trhu, alebo sa neda čas sfalsovat? Sociálny aspekt je naivný a krásnu Amandu tou parochňou zoskaredili. ()

DJ Kritik

Poňatie času ako meradlo začlenenia do rôznych tried. To, čo jedny berú ako nič je pre iných v nedohľadne. Presné opísanie spoločenských rozdielov, keď len na vstup do zóny sa požaduje tak veľký čas, na ktorý ľudia z nižšej vrstvy nemajú ani po celoživotných úsporách. ()

NoRell

Myšlenka parádní. Přivřu oči nad jakoukoli nedotažeností, ale slečna, běhající celý film na vysokých jehlách...to rozdýchat nedokážu. ()

Mr.Keli

Žádné zpomalování příběhu. Všechny zákony nového světa se dozvíte přirozeně (v praxi), už díky tomuto pojetí má film dynamiku od začátku až do konce. Proto nebudete mít problém se ztotožnit se sci-fi světem a přirovnávat ho k tomu reálnému. Má to háček, při vysvětlování za pochodu, uniká spoustu věcí, které nutí přemýšlet o odpočítávání času v snímku, jestli vůbec je použit správně (pokud by existovali správci času,tak proč ne taky policie?). Bondovský styl akčních scén filmů svědčí. Hrdina teoreticky umí řídit bez předchozích znalostí, což vynechám a beru v daném momentu jako fakt. Žádné akční orgie snímek neskrývá. Popravdě, není to na škodu, film má specifický náboj scén, které je kompenzují nadmíru. Mainstream jako vyšitý, ale s krásným světem a charismatickými herci.(těch lodiček si nevšímejte) Viděno v kině, 80%. ()

dzules

Velice zajímavý námět, Justin je dobrý herec a tak i v tomto filmu nezklamal, Amanda byla konečně koukatelná, ale bože, proč ji kostymérka nasadila ty brutální podpatky! Každá žena ví, že hlavní hrdinka by se v reálu v takovéhle situaci jako první zbavila těhle bot. Cilian mě jako záporák bavil, baví a bude bavit, ale i přes to všechno dobré i zlé tomu filmu něco chybí, něco, co by učinilo nezapomenutelným.. ()

lektvar

Perfektný nápad, ale prvý omyl Timberlake, to ako vážne nemohli za ten honorár nájsť niekoho lepšieho? Druhý omyl, najdementnejšie oddrbanie postavy, aké som videla za posledných 10 rokov, nebudem spoilovať, ale to by malo dôjsť každému. Ináč štandardne podľa šablony napísaný scenár, zbytkom hercov štandardne dobre odohratý, akčné scény tak štandardné, až si ich už nepamätám. Jediné čo fungovalo bola sci-fi rovina. A ináč prečo si inteligentná matka nezaplatila aspon časť cesty autobusom a zbytok nedobehla? ()

Morton Eucrow

Trochu bombastické, ale rozhodne príjemné. Nápad s časom sa mi páčil. Rozdelenie spoločnosti na mňa pôsobilo trochu orwellovsky, záver taký bonnieclydovský. Zaslúžené 4* ()

Pimpy

Film podobný Niccolově prvotině Gattaca. Kdybych Gattacu neviděl dal bych s klidným svědomím velmi silný čtyři hvězdy. Gattaca přinesla originální příběh ve futuristikém prostředí v podobě boje jedince proti systému. Zde to bohužel je to samé, jen s trochu odlišnou myšlenkou. Trochu mě zamrzelo, že konec, jinak skvělé podívané, se zvrhne na vykrádačky ve stylu Bonnie a Clyde. ()

jokino

Zaujímavý pohlad na zárobok - prežitie, možné nezostárnutie, prípadnú nesmrtelnosť.. "Nik by nemal žiť večne, keď má kvôli tomu iný zomrieť". Film má svižný a nenáročný dej zasadený viac-menej do prítomnosti, alebo možno blízkej budúcnosti. A hoc J.Timberlake-a, ako speváka, osobne moc nemusím, s A.Seyfried podali celkom slušný výkon! Na plátne pre diváka fungovali skvelo. "In Time" je, podla mňa, svižné, akčné, reálne predstavitelné sci-fi, ktoré pobaví, nič nepokazí, nie je naivné a dá sa pozrieť aj viac krát. Dalo by sa možno povedať, boli takí novodobí Robin Hood team a Bonnie & Clyde v "jednej" osobe. Niccol neprekvapil, ani nesklamal. ()

Idealista

Oryginální myšlenka podaná v mírně nadprůměrném zpracování. Pravě to má společné se sci-fi filmy Zdrojový kód,Všemocný,Správci osudu. Sympatičtí herci,odkazy na součastné světové problémy,trochu akce a romantiky,sem-tam vypjaté scény - to všchno natočené jako moderní pohádka. Prostě nic víc ani méně. Díru do světa to neudělá, ale zas příjemně pobaví. ()

Alice Ashley

Senzační. Už když jsem viděla trailer, věděla jsem, že tenhle film bude stát za to. Pro mě rozhodně jeden z nejlepších, nejoriginálnějších filmů, který jsem vůbec viděla. Nenudila jsem se ani sekundu. Bylo tam napětí, vtip, povedený scény, skvělý scénář a výborné obsazení. A Justin? Tenhle borec, to je herec s velkým H. Věřila jsem mu každý slovo. Absolutně 100%. ()

Dámské posily...

Dámské posily...