Otec vědce Willa trpí Alzheimerovou chorobou a Will se snaží vyvinout látku, která by jeho milovaného otce vyléčila. Vyvine prostředek s názvem ALZ 112. Testuje se na šimpanzích, u kterých prokazatelně dochází ke zvýšení inteligence. Will chce povolení testovat na lidech, ale jeho nadřízený to odmítá. Will se rozhodne aplikovat látku otci, protože jeho nemoc se rapidně zhoršuje... V podstatě okamžitě dojde u otce ke zlepšení zdravotního stavu, a dokonce k vylepšení některých schopností. Stále však není jisté, zda přípravek nemá nějaké vedlejší účinky. V ústavu se záhy jedna šimpanzí samice začala chovat velice agresivně a ona i ostatní opice jsou utraceni. Will později najde v jejím kotci mládě – to byl důvod její agresivity, chránila svého potomka. Will se rozhodne, že si mládě ponechá a dá mu jméno Caesar. Z matky do něj přešla látka ALZ 112 a díky tomu v 18 měsících umí 24 slov znakové řeči, ve dvou letech skládá skládačky pro děti od 8 let a ve 3 letech projevuje komunikační schopnosti daleko převyšující člověka. Jednoho dne Caesar uteče a zlý soused se ho pokusí zabít. Caesar je zraněný a Will ho vezme k veterináři. Tam se seznámí s mladou veterinářkou Caroline a začnou spolu chodit. Společně vychovávají Caesara jako člověka a on jim všechnu péči oplácí svou láskou. Také Willův otec si Caesara velmi oblíbí... Zhruba za 5 let Caesar chápe, že není člověk jako ostatní, a chce vědět, kým vlastně je. Will mu poví pravdu o matce, kterou zabili, a i to, že u Caesara došlo k ještě většímu účinku ALZ 112 a jeho inteligence je stále vyšší. Podle Caroline to je špatné. Kde bude Caesar žít? (TV Prima)

ToMaSoo7

Pre mna jednoznacne prekvapenie leta, ak by tento film nemal taketo hodnotenia tak ho asi uplne odignorujem a vobec by som naneho do kina nesiel. Film mal vynikajuci spad, pocitovo bol film ovela dlksi. Ak by sa film vyvaroval par nelogickych preslapou tak by som dal plne hodnotenie, takto len 8/10 ()

Sugar67

Na základě ostaních hodnocení jsem asi očekával příliš. Film má nápad a provedení není špatné. Jen ty všeříkající pohledy opů časem přijdou až směšné. Pádící a šplhající armáda opů je tak na úrovni Disney Chanelu. Filmové triky původních filmů jsou daleko "uvěřitelnější". Škoda, mohl to být dobrý film, ale zas tak úplně to nezkazili. ()

SK_sprco

No neudel tomuto filmu plnu palbu! Spociatku velmi prijemne rozbiehajuce sa scifi, narastie do perfektnych epickych rozmerov. Kto by to bol povedal ze hlavnemu opiciakovi zacnu ludia fandit a ten svojim digitalnym vykonom zatieni vyborne hrajucich hercov. Vykresleny scenar priam zapada do tych staruckych Planet Opic, co si pamatame este z detstva. Ceasar je sympatak, efekty su uber fokin kuuul a o hudba ani nehovorim. Kazdy tu spomina emocie...citlive povahy naozaj mohli vyronit slzu. Priatelstvo, laska, nenavist, rivalita, vsetko je tu vykreslene s preciznostou a pekne do puntika. Stopaz 105 minut? Coze? Prislo mi, ze v kine sedim na 3 hodinovom filme, pri ktorom ma zaujima kazdy jeden detajl a tesim sa co pride dalej. Maloktory film dokaze tahat na plne gule az do konca, naozaj aspon pre mna film neobsahoval ziadne hluche miesta, kde by som sa nudil. PREKVAPENIE ROKA. ***** ()

LAZZiO

skoda stopaze a kebyze trosku sa dej rozvinie viac tak by to bolo za 5, zaver je fajn ,ziadne dualisticka blamaz sa nekona :-) , graficky velmi pekne ()

pikovyeso

takže začnu spíš od konce, ten ve mě vyvolával rozporuplné pocity jestli mám fandit opicím které se jen chtějí dostat ven a dávají si bycha aby nikoho nezabili, nebo vyjeveným lidem kteří prvně střílí a pak se ptají no to je Amerika. James franco takový upřímný zvířemil který se stará o opa na jehož matce dělal pokusy. Jinak je film opravdu dobře natočený zpracovnaný+ luxusní efekty. ()

Sshiva

Film který si nehraje na velkolepé dílo a přesto je velkolepý. Je neuvěřitelné, jak opice téměř ve všech scénách přehrávají skutečné herce. Jejich boj jim pak nelze nepřát. Osobně bych je přirovnala k otrokům, kteří už řekli dost a bojují za svoji svobodu. Sekvence kdy se náš opičí hrdina postaví proti mladému trýzniteli a křičí: NE! je neuvěřitelná. Zde můžeme jasně vidět, jak to dopadá, když si lidé hrají na Bohy. Plány se samozřejmě zhatí a lidstvo se tak dostává na pokraj své záhuby. Jako v mnoha žánrově podobných filmech, zde můžeme pozorovat lidský chtíč po penězích a úspěchu. Zároveň ale také zoufalou snahu jednoho člověka zničit zákeřnou chorobu. To vše ale není podáváno velkolepě, nýbrž spíše nenápadně. Narozdíl od mnoha letních trháků, tomuto nechybí inteligence a hloubka. Samozřejmě se najdou jisté drobé výtky ke scénáři, ale jsou vcelku zanedbatelné. Trochu mi chybělo, že film není delší a autoři nás vrhnou rovnou do děje. Srovnání s původní Planetou opic není na místě, jelikož tento film je jakýsi prequiel původního filmu. Ten stál na tehdejší dobu na velice překvapivém a znepokojivém závěru. Dnešní film pojednává o zániku jednoho a vzniku nového života. Těším se na další projekci. Go go monkeys! ()

P/\/EL

hm, tak jsem milovník původní série (ta je pro mě skoro art), co se tohohle zpracování, rebootu teda týče, tak jsem to čekal slabší, bavil jsem se, dal bych 4 hvězdy, ale bohužel forma není nic pro mě (efektní, příliš efektní a nakonec né dost efektní - jakože blockbustery neodsuzuju, ale tady, jaksi se to nedotáhlo, kamera, záběry, hudba apod. nic moc pro mě....nemá to atmošku...), Weta má ještě, co pilovat, ale jinak Lithgow je sympaťák, Nero s holkou slabší (nevýrazní...), Drago sadista, no, ok, ale jako nevim, závěr to docela pokazil, teda né uplně závěr, ale akční pasáže, o co šlo, jakápak revoluce, chtěli utéct, né, proč ten bordel okolo (jasně, mstili se, ale..), mohli utéct poklidnějc :), obešlo by se to bez řady zbytečnejch obětí (opiček i lidiček), ale né, tak....jasně, nebyla by záživná akce, atmosféra určitě slabší, jak původní série, filmově.....prostě nesrovnatelný, přesto tahle efektnost, hra na city, docela to chvílema na mě fungovalo, ale rychle sem vystřízlivěl... Gilmour93 *** - jojo, logika !!, ale tak, bezva, vi..us.....aha, pozor, spojler, no, jasně, teď to dává větší smysl, Dobytí Planety opic (4. film o opravdový revoluci lidoopů otroků - hlavně ty opičky už připomínaj spíš něco jako bejval svýho času homo erectus, samozřejmě, že představa, že opičkám se změní struktura mozku :) :) a ještě ty záležitosti kolem hrtanu, kdy je anatomie lidí a opiček dost odlišná a dávno se ví, že opičky na mluvení fakt stavěný nejsou :), Burtonova verze (tam byla zápletka podobná, také pokusy na opičkách, ale v kosmu a.....ještě si to bralo spoustu z původních filmů - cestování v čase ... jo, jasně, Lost in space :) vtipné, ale jinak...), no, prostě příliš efektní tahle verze, příliš nadšení, né, dobrej vkus mi zakazuje jít s davem, bylo tam až zbytečně moc neustálýho hopsání opiček sem tam :), řvaní, jinak jasný, lidi jsou ku***y a zasloužili by, tak snad lidi budou od teď chodit do zoo kolem pavilonu opic s větším respektem, no, a co delfíni a mloci.....ach jo, triky, no, hodně opiček, pitomý trajlery toho taky vyzradily, ale neva...prostě pokračování klidně, ale jinak...původní klasika rullez....__________no MartinezZ *** to rozebral pěkně, prostě blockbustery, většině lidem to vyhovuje (vypnou.....tzv. a baví se, chápu, já jedu filmy víc a sem náročnější :).......já bych byl radši, kdyby se upustilo o efektnosti a kýčovitosti a dělalo se to poctivějc jako dřív :) nj, jenže svět je jinde....ale zase musim uznat, že v poslední době, jak stagnuje i filmovej průmysl, páč, jako, moc pecek se netočí, rok 2011 byl zatím dost mizerný, jak světový(tak teda řeknu spíš americkej, ale to sem toho hodně neviděl), tak domácí film, tak jako.....pak teda je to příjemné překvapení, ale jinak.....hodnocení nechám takový.....PS: film vs. realita, ve filmu šimpanzík napadne člověka a nic mu neprovede, v reálu by to možná dopadlo mnohem hůř viz. tento případ, kt. se možná nepatrně inspirovali, v reálu dost nebezpečné, nevyzpytatelné a silné zvíře: http://en.wikipedia.org/wiki/Travis_%28chimpanzee%29 () (méně) (více)

dogo

Pan režisér Wyatt měl před sebou nelehký úkol a zmocnil se ho víc než uspokojivě. Výběr herců příjemně doladil celistvost celého filmu, který mi rozhodně ani na chvilku nedal prostor nudit se. Na husí kůži to však u mě úplně nebylo proto 4 z 5ti :) ()

darmik

Čekal jsem neco jako flash back ze staré planety opic a přiznám se že jsem byl zezačátku zklamán, nic méně film mne velice pěkně překvapil. Smyslný děj, vrcholící napětí a překvapující konec. ()

Igwar

Ako znalec a fanúšik pôvodnej opičej ságy musím dať plný počet hviezdičiek. O kvalitách filmu znovu vypisovať nebudem, dosť výstižne ich už opísali užívatelia v iných komentároch. Skôr sa zameriam na trošku filozofovania. Často sa stretávam s názorom, že ZPA je prequelom k pôvodnému filmu z roku 1968. Ale ono to celkom tak nie je, aj keď autori si neodpustili mnoho narážok na pôvodný originál. Pôvodný film mal totiž ďalšie 4 (slabšie) pokračovania, kde na konci 2heho filmu došlo k časovému skoku do minulosti a teda 3, 4 a 5 film vysvetľuje "historické" udalosti vedúce k deju prvého filmu. Tieto tri filmy spolu sú teda oným prequelom. ZPA je zľahka inšpirovaný 4tým filmom, Dobytie planéty opíc. Autori si nechali, relatívne otvorený koniec, je však otázne, ktorým smerom sa príbeh vyvinie ak bude pokračovanie. V pôvodnej sérii na sledoval po 4filme, Dobytie planéty opíc, asi najslabši 5 film série o akejsi vojne medzi civilizáciou opíc a pozostatkami ľudí. Tento scenár nemá a nemal príliš čo dejovo ponúknuť, čo bol aj hlavný dôvod, prečo bol piaty pôvodný film najslabší a posledný. Ale možno nás autori prekvapia a ak sa aj vydajú v pokračovaní týmto smerom, vymyslia niečo zaujímavé a originálne. Druhá možnosť je, že využijú všetky tie narážky na pôvodný film z roku 1968 a dočkáme sa verného remake a nového Charltona Hestna. :-)) ()

Gryfi

Velmi slušná podívaná, neuvěřitelná mimika lidoopů a celkově proměna Caesara. Ale bohužel přespříliš čitelný děj, který ničím nepřekvapí ovšem i neurazí. Konec, kdy Caesar promluví, nemusel být. "Caesar is home" je sice srdceryvné, ovšem mimikou naznačené by bylo daleko lepší, obzvláště když má film právě toto tak dobře propracované -další zbytečné klišé. Shrnu-li to, z filmu jsem si na zadek nesedla, ale ani jsem se nenudila. ()

Smazat

Film parádní i přes drobné nesrovnalosti. SPOILER Jediné co mi opravdu vadilo že za vznikem planety opic byla taková otřepaná věc jako nějáký lék/virus. ()

gustaw

Ani jsem nečekal že to bude takovej nářez ... Lahoda pro moje oko co se týče efektů....i děj není až tak k zahození. každopádně můžu jen doporučit ()

pegas10

Skvost! Film si drží atmosféru a úhlednost celých 105 minut. Blockbuster jak se patří, který ještě předčil moje očekávání! Naprosto prvotřídní výkony herců počínaje Francem, pokračuje Feltonem, který bez blonďatých vlasů výborně předvedl dalšího záporáka, konče třeba Serkisem, který znovu ukázal že umí výborně chodit po čtyřech ;) Naprosto mi ztuhla krev při Caesarově. Noooo!!! ()

sportx

Sedíme vám takhle s přítelkyní na kafíčku u jednoho kina a koukáme, že dávají tento film. Navrhnul jsem, co to zkusit, přeci mám SCI-FI a Fantasy rád. Ještě jsem raději kouknul na hodnocení a bylo neuvěřitelných 87. Konečně všichni víme, jak planeta opic vznikla. Film není vůbec přehnaný, ale velice dobře načasovaný. Tempo děje se stupňuje. Tento film je jasným příkladem, že není potřeba 3D efektů, aby se jednalo o pěkný film. Film má i svá poselství, pokusy na zvířatech, uvědomění si, že nejsme bohové, ale pouze lidé. Kamera a výprava supr. Mohu doporučit všem. ()

boticelli

Ne, proste ty opice vypadali divne. A Caesaruv vyraz nebyl vubec sympaticky. Pak zacal mluvit - to jsem se zacal smat. A nakonec se opice behem jednoho odpoledne prohnali mestem a byl konec. Cekal jsem podstatne originalnejsi pribeh. A vtipna vsuvka v podobe souseda co schyta vsechny malery a nakonec i smrtici vir, no nevim... Nejzajimavejsi z celeho filmu byli zaverecne titulky s postupujici nakazou, to ve me vzbudilo jedinou jakousi emoci...a to je maaalo! ()

AlesNitram

Caesar is home... kdybych neseděl v kině na zadku, tak asi padnu na zem... jde se podruhé do kina, což za nekřesťanské vstupné běžně nedělám... wow... ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru