Otec vědce Willa trpí Alzheimerovou chorobou a Will se snaží vyvinout látku, která by jeho milovaného otce vyléčila. Vyvine prostředek s názvem ALZ 112. Testuje se na šimpanzích, u kterých prokazatelně dochází ke zvýšení inteligence. Will chce povolení testovat na lidech, ale jeho nadřízený to odmítá. Will se rozhodne aplikovat látku otci, protože jeho nemoc se rapidně zhoršuje... V podstatě okamžitě dojde u otce ke zlepšení zdravotního stavu, a dokonce k vylepšení některých schopností. Stále však není jisté, zda přípravek nemá nějaké vedlejší účinky. V ústavu se záhy jedna šimpanzí samice začala chovat velice agresivně a ona i ostatní opice jsou utraceni. Will později najde v jejím kotci mládě – to byl důvod její agresivity, chránila svého potomka. Will se rozhodne, že si mládě ponechá a dá mu jméno Caesar. Z matky do něj přešla látka ALZ 112 a díky tomu v 18 měsících umí 24 slov znakové řeči, ve dvou letech skládá skládačky pro děti od 8 let a ve 3 letech projevuje komunikační schopnosti daleko převyšující člověka. Jednoho dne Caesar uteče a zlý soused se ho pokusí zabít. Caesar je zraněný a Will ho vezme k veterináři. Tam se seznámí s mladou veterinářkou Caroline a začnou spolu chodit. Společně vychovávají Caesara jako člověka a on jim všechnu péči oplácí svou láskou. Také Willův otec si Caesara velmi oblíbí... Zhruba za 5 let Caesar chápe, že není člověk jako ostatní, a chce vědět, kým vlastně je. Will mu poví pravdu o matce, kterou zabili, a i to, že u Caesara došlo k ještě většímu účinku ALZ 112 a jeho inteligence je stále vyšší. Podle Caroline to je špatné. Kde bude Caesar žít? (TV Prima)

Chosef76

Po dlouhé době jsem klukovsky ( s otevřenými ústy a vyvalenými kukadly) zíral a užíval si film od samého začátku do úplného konce. Triky, kdy opice získávají člověčí vlastnosti a přebírají kontrolu nad panickými amíky mě paradoxně velmi těšily. Pohledem Caesara z koruny sekvoje na Golden Gate a San Francisko ve mně vzplanul plamen nostalgie....:) ()

Searison

Pro mě největší překvapení tohoto roku... Nic jsem od toho neočekával a naopak jsem hodně dostal! Skvělé grafické zpracování, důraz na příběh místo na akci. Jsem fanouškem téměř celé série opic, ale tento díl mi přišel jako jeden z nejlepších. ()

Franc1s

Prostě jedním slovem BOMBA!!! Takové znovuzrození jsem opravdu nečekal. Vše do sebe pěkně zapadá-grafika,herci,soundtrack,příběh a mrazení v zádech častěji než kdy jindy. Jinak při vyslovení "No" a "Caesar is home" jsem myslel,že se pujdu přebalit... Panu režisérovi se opravdu podařil parádní kousek,jestli i takhle BOMBA budou další díly máme se na co těšit. Nemám co bych vytknul ()

Sengir

Původní planetu opic si už téměř nepamatuju, a proto jsem přistupoval k novému filmu bez předsudků a očekávání. A vyplatilo se. Shlédnul jsem výtečné drama naštěstí bez nadbytečných akčních scén, které by jistě dokázaly atmosféru filmu dokonale zruinovat. Síla filmu tkví především v pasážích, kde se toho zdánlivě dějě málo - a divák má tak (mnohdy s mrazením v zádech) šanci soustředěne pozorovat myšlení a postupný vývoj hlavního opičího hrdiny. Digitální triky, díky své vysoké úrovni, pak neruší a působí přirozeně. Litovat lze jediného - že film nemá o půl hodiny víc. Ano, nastavené tempo má něco do sebe a do jisté míry asi umocní filmový zážitek. A navíc vzhledem k nákladným trikům se ani neodvažuju doufat v případné budoucí vydání rozšířené verze. Trochu nepřirozeně zrychlený konec může být ale filmu odpuštěn s vědomím, že nás čeká minimálně jeden další díl. A to je jedině dobře. ()

Forty-

Bolo to celkom príjemné pozeranie, bohužiaľ koniec filmu ma absolútne neprekvapil a celý čas som čakal, že sa stane niečo zaujímavejšie. Dej bol príliš ľahko uhádnuteľný a okatý. ()

LordMysti

Po všech nepovedených prequelech a pokračováních jsem ani nedoufal a také ani moc nevěřil že to tato planeta opic dokáže. A po shlédnutí se musím přidat s vysokým hodnocením. Poutavě odvyprávěný příběh bez hluchých míst s perfektními počítačovými efekty které jsou ale použity vkusně a jemně, vlastní myšlenka a i zpracování jak to vše začalo absolutně perfektní a pro mě rozhodně takto dobrá nečekaně. Navíc děj během filmu postupně gradoval a otevřel tak cestu dalším dílům. Pokud si zachovají alespoň stejnou úroveň, máme se na co těšit. Ovšem příběhy které by měli následovat a budou popisovat cestu k převzetí země opicemi nabízí určitě ještě více potenciálu.Nezbývá nám se moc a moc těšit. ()

Acrobat

Ešte si toho opičiaka zamilujem. No, žarty bokom, stúpenci darwinizmu sú už dnes nahratí odbornými kruhmi, ale čo si zaslúži rešpekt je digitálna animácia. Netuším dokedy bude tento vývoj, pretože pri x filmoch v minulosti som (sme) si povedal(i), že je to vrchol, a stále sa to posúva do tak skvelých, lepšie povedané mne laikovi, neuveriteľných technických ekvilibristík až zostáva rozum stáť. Rozhýbať ho snáď nedokáže ani ALZ-112. Každopádne, nemám dôvod veriť ani za mak tomu, čo sa mi predostruje. Iste je scenár plný pikantností, tlmene tajomne speje k očakávaným výsledkom, no neviem, či som pochopil kto je (mal byť) dobrí a kto zlí?! Naskytá sa to poňať ako rečnícku otázku, pretože ľudský primát ťahá od začiatku za kratší koniec pomyslenej „filmovej evolúcie“. Áno, stále vidíme len americký pohľad vojakov na konflikty, až kým neprišli povestné listy z Iwo Jimy. Aj tu sa núka druhý pohľad, ten je chytľavý v zmysle fandím opičiakom, ale ľstivo napísaný. Na oplátku nemôžem chimps nič vyčítať, ich pudové chovanie ma svoju logiku prežitia, veci nekomplikujú a v diaľke vyzerajú len a len slobodu. Pomstu do toho zaangažovali zbytočné prechmaty starších dielov...,čoho sa našťastie vyvaroval tento najnovší. Nie som fanúšik akýchkoľvek planét opíc, ide o nulové diela vzhľadom na dejiny kinematografie, čo je holý fakt. Nepresvedčil ma ani tento. Nebolo to podradné sledovanie, minimalistickosť, postupná, ale nenútená gradácia, výborná digitalizácia držia snímok na slušnej pozerateľnej úrovni. Len tie opice...Pri infekčnej mapke som tajne dúfal, že to nedôjde do „heartlandu“ s menom Aljaška, lenže zanesú to aj tam. Tým pádom som stratený. No! (videné 20.11.2011, BDrip) ()

vincchuppo

Vynikající! Než jsem se na tento film odhodlal kouknout, měl jsem obavy ze zpracování. Po shlédnutí musím konstatovat: Vynikající! Opičí osobnosti postupně se rýsující během filmu se ve finále ukazují být osobitějšími než jejich lidští kolegové James Franco, Andy Serkis, Brian Cox, atd. pravdu působivě zpracovaná podívaná, která zanechala hluboký a pozitivní dojem. Režije a hudba, Rupert Wyatt a Patrick Doyle převedli tento scénář do svižného filmového blockbusteru jako opravdoví profíci. Děkuji. Vynikající!! ()

RajAthen

Pro mě překvapení roku, proto si dovolím hodnocení o bodík i přestřelit, protože překvapení je něco, co se u velkým (a na první pohled zcela zbytečných) remaků nezažívá často. Vlastně si nevzpomínám na jiný případ vyjma 12ti rozhněvaných mužů... Digitální opice? Ježiě to bude vypadat hrozně. NE, nevypadá. Caesar ve skutečnosti přehrává Jamese Franca i celý zbytek ansámblu o několik tříd. Jakkoli je celý děj v podstatě komorní, je tu jasný děj, vývoj hlavní postavy a několik silných momentů, a navíc je třeba si přiznat, že jsem si film skutečně užil. Doufám, že dojde k další "zbytečnému" dílu. ()

renoarko

Tak si to teda zhrňme: ľahko predvídateľný dej, sympatické postavy Franco a Pinto, zaujímavý nápad s vírusom. Podľa mňa ľahký nadpriemer, ale nič prevratné (dosť zabudnuteľný film, si myslím). PS: Milujem filmy s opicami (hoci v tomto prípade sú len digitálne). ()

pasty

Film ma držal v napätí, čo hodnotím veľmi pozitívne. Jedinú poznámku, by som mal k tým digitálnym opiciam. Ktoré na mňa pôsobili nereálne (neviem si na to proste zvyknúť) Chémia medzi ľudmi a opicami fungovala veľmi dobre. Takže dávam čistokrvné 4*. ()

Mata

Naprostý souhlas s "Enšpígl". Nepoznané těhotenství u sledované opice, lámání prutů (booože), rádoby přirozené pravdy rádoby přirozené zvěrolékařky (au)... Logika není třeba, když je technika? :) No nic, k dobru vizuální stránka, jako sled obrázků dobrý, jako film špatně. Když o tom píšu, mám tendenci shodit ještě jednu hvězdu dolů, ale neudělám to, protože mám prostě "planetu opic" v jakémkoliv jejím zpracování z pro mne nepochopitelného důvodu tak nějak rád. ()

swiss

Opicím prostě musíte fandit. Výborný casting (hlavně mezi primáty). Vysvětlující konec, který být nemusel (modří vědí), byl takovou pěknou tečkou..... ()

ljukyljuk

Veľkolepý film ako má byť. Herecké výkony veľmi neočakávajte, ani nie je v podstate kedy, keďže tu ľudia hrajú v podstate druhé husle. Zato však chválim efekty - opice ako živé a tie ich oči, fakt, viac realistickejšie už nemohli byť. Celkový koncept, postupný vývoj a všetko okolo bolo dobre vymyslené, ak to ale beriem v globále, keď už blockbuster, tak asi radšej s reálnym hereckým obsadením (napr. takí X-Men: First Class tento rok). Čiže 75% je tak akurát. No a úplný bonus - tie "Svätoplukove prúty" ma dostali :D ()

dauni1

Co dokáže jedna malá, chytrá opička s přidáním lidské blbosti a neznalosti? Velmi pěkné scény a chytlavé záběry. ()

Tamten

Vydařený kousek patřící mezi ty lepší z opičích filmů, jen konec mohl být trochu méně akční (přehnaně akční) a mohl se více držet ducha předchozích minut. ()

smack

Není tam nic navíc a to se mi líbí. Každá scéna má smysl. Ten, kdo film viděl, uzná, že stálo za to čekat na prequel tak dlouho. ()

Patrik200s

Filmári sa na tomto kúsku dosť nadreli to sa nedá uprieť ale otázkou je či to malo i želaný výsledný efekt. Môj názor je že nie. Franco bol do obsadenia správnou voľbou ako stále vychádzajúca hviezda to sú body hore. ()

netWoor

Pět hvězd bez zaváhání. Proč? Bylo to prostě vynikající. Pochopitelně, mám pár výhrad, ale ... ono to prostě bez nich natočit nejde. Ano, opice byly až příliš digitální, až příliš rychle vyspělé, děj byl zpočátku rozvláčný a ... a mnoho jiných a, ale ... rejža na to měl hodinu a půl filmu a chtěl ukázat jak planeta vznikla (nepochybuju, že díly budou následovat) ... a podle mě to dokázal. Pozorovat, jak se Cesar učí na každé nové situaci a jak se mu zlidšťuje výraz a jednání, bylo alespoň pro mě fascinující ... a proto drobné chybky s nadhledem přehlídnu ... opravdu vynikající ... ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru