Otec vědce Willa trpí Alzheimerovou chorobou a Will se snaží vyvinout látku, která by jeho milovaného otce vyléčila. Vyvine prostředek s názvem ALZ 112. Testuje se na šimpanzích, u kterých prokazatelně dochází ke zvýšení inteligence. Will chce povolení testovat na lidech, ale jeho nadřízený to odmítá. Will se rozhodne aplikovat látku otci, protože jeho nemoc se rapidně zhoršuje... V podstatě okamžitě dojde u otce ke zlepšení zdravotního stavu, a dokonce k vylepšení některých schopností. Stále však není jisté, zda přípravek nemá nějaké vedlejší účinky. V ústavu se záhy jedna šimpanzí samice začala chovat velice agresivně a ona i ostatní opice jsou utraceni. Will později najde v jejím kotci mládě – to byl důvod její agresivity, chránila svého potomka. Will se rozhodne, že si mládě ponechá a dá mu jméno Caesar. Z matky do něj přešla látka ALZ 112 a díky tomu v 18 měsících umí 24 slov znakové řeči, ve dvou letech skládá skládačky pro děti od 8 let a ve 3 letech projevuje komunikační schopnosti daleko převyšující člověka. Jednoho dne Caesar uteče a zlý soused se ho pokusí zabít. Caesar je zraněný a Will ho vezme k veterináři. Tam se seznámí s mladou veterinářkou Caroline a začnou spolu chodit. Společně vychovávají Caesara jako člověka a on jim všechnu péči oplácí svou láskou. Také Willův otec si Caesara velmi oblíbí... Zhruba za 5 let Caesar chápe, že není člověk jako ostatní, a chce vědět, kým vlastně je. Will mu poví pravdu o matce, kterou zabili, a i to, že u Caesara došlo k ještě většímu účinku ALZ 112 a jeho inteligence je stále vyšší. Podle Caroline to je špatné. Kde bude Caesar žít? (TV Prima)

SuicideKing odpad!

Otresny toporny pohyby opic pro me nepředstavovali ani zdibicek realisticnosti, přišerna slatanina, ti ubozaci co se rozplívaj nad uchvatnejma tvařičkama tech vopic, at se dou radši čumet do zoo přes mříže.. absolutne zbytečnej film. Opicky jsou moje nejoblibenejsi zvířata a tenhle film se me je pokusil zhnusit! Tohle melo jit rovnou do televize, neco takovyho bych čekal v nedeli v 9 rano na nove už podle trajleru to vypadalo na strašnou kravinu a ne, nesklamalo to ()

Anomiska

V kine som pocuvala lutostne slova na "ubohe" opice, ale uprimne, Will to robil vsetko s dobrym zamerom. Nepodarilo sa to podla jeho predstav, ale opice nerozlisovali medzi dobrom a zlom. Utocili na vsetkych. Jasne, ze vynimkou bol Caesar, lenze jeho vychovavali ludia (bez ohladu na to, ze nanho posobil liek, ten posobil aj na ostatne...). ()

Farley

Takhle nějak si představuju dobrej blockbuster. Nápad, příběh, emoce, špičková CGI, nic moc stupidního, co by rvalo do očí (viz G.I.Joe). Opravdu příjemné překvapení. 5* nedám jen proto, že bych tím ukřivdil těm nejsrdcovatějším srdcovkám. :-) Určitě stojí za shlédnutí. (PS: Ano, taky jsem měl odpor k absolutně všemu týkajícímu se původní Planety Opic, ale tahle CGI úprava to docela pěkně "léčí". :-D) Btw přítomnost Davida Hewletta mě jako vrátkaře mile potěšila. :-) ()

hoid

Vynikajuci film, od zaciatku do konca som nemohol otrhnut oci z platna. Pacili sa mi aj drobne prepojenia s jednickou. Perfetkne spracovane. Doporucujem. U mna jednoznacne 5*. ()

john.h

Spolu s Fast Five nejlepší kino podívaná tohoto roku, která přináší dvě velká překvapení. Asi poprvé v historii série o Planetě Opic budete fandit opicím a největší emoce v tomto filmu vzbuzují digitální opice a nikoliv lidské herecké výkony. Asi nejlepší je pasáž v opičím vězení, která i beze slov, teda vlastně s jedním jediným slovem, pohltí diváka svou atmosférou a soucítí s Cézarem a drží mu palce, aby si tam vybudoval ten patřičnej respekt. ()

skaya

film naprosto nekoresponduje s díly planety opic. Je to naprosto jiný film spíše připomínající Projekt X. Těch několik málo propojení s původním filmem je opravdu slabé (jízda na koni, obojek apod.). Největší zklamání je ovšem z mluvení opic. Pouze inteligence nestačí k tomu, aby jsme mluvili. A změna stavby těla (krku, hlasivek atd.) přijde až s nějakou mutací. To je právě zásadní odkaz filmu Planeta opic. Varuje před hrozbou použití atomové bomby v době studené války. Odkaz na zničení světa v tomto filmu chybí. Takže tvůrci využili pouze názvu k propagaci, nejde však o skutečně propojený film. ()

datos

Od první chvíle do poslední, jsem měl husí kůži po celém těle. Film to neni přímo o tom, že by se to tam mlátilo, ale je to suprově provedené, ten růst Caesara je udělaný opravdu skvělým zpusobem. Nejlepší film tohodle roku je jasnou vyzitkou, že PLANETA OPIC může být skvělá podívaná. Ještě ted se klepu nadšením a ůžasem z toho zážitku. ()

departed

Hezká ukázka toho, jak vše začalo. Digitální šimpanzi jsou na dokonalé úrovni (Caesar jako mládě byl úplně ťuťu ňuňu), obstojný příběh i herci a skvělá hudba. I když jsem se občas přistihl, že se začínám nudit, když se začalo kecat víc, než se mělo, tak přesně ve správný čas přišla ta šimpanzí vzpoura, dostala mě do kolejí a do konce filmu jsem si to naplno užíval. Po dlouhé době nekýčovitý happy end... to se jen tak nevidí. ()

ZOLTAN

Perfektní zpracování Planety opic, které mě jako fanouška původní série zcela nadchlo. Už teď můžu říct, že je to pro mě film roku. Škoda, že na další pokračování si budeme muset nějakou dobu počkat. ()

TSZ

Jediná chyba, kterou tento snímek snad má, je fakt, že první verze byla přelomovější (v kontrastu své doby). Jednoznačně se jedná o nejlepší film tohoto roku a nejsem si jistý, jestli ho někdo letos překoná. Vzhledem k verzi Tima Burtona z roku 2001 by se měla Rupertu Wyattovi postavit socha a určitě by se našlo dost takových, kteří by se k ní chodili modlit. Opice jsou jako živé a hlavní hrdina svou mimikou a hereckými výrazy překonává většinu lidských herců - jsme zřejmě svědky evolučního kroku cesty, na jejímž konci budou ve filmech hrát lidé s digitální tváří. Osobně jsem na tuto dobu velmi zvědav. ()

Murdock

perfektni blockbuster a jak nemam rad ruzny pocitacovy zviratka tak vetsina lidoopu se mi fakt libila...k obsazeni taky nemam namitku, snad jen Freida Pinto mi prijde moc krasna na osetrovatelku v zoo :) ackoli me film vylozene bavil a uzival jsem si ho tak jsem postradal jednu celkem dulezitou vec...krome uvodnich minut kdy byl Caesar jeste malej me v podstate zadna scena nedojala ani nevzala za srdce a vlastne ani konecny zuctovani se "zaporakem" me nijak zvlast nevzalo. Kdyz k tomu pripoctu jeste obcasny nelogicnosti, nad kterejma radsi nebadat, dava mi to solidni ctyri hvezdy ale ani o chloupek vic :) ()

RajCZitko

Tak toto totálně předčilo moje očekávání. Vůbec jsem nečekal takto silný příběh s atmosférou, která by se dala krájet, hudbou, která vás zorechvěje a hlavně jsem nečekal modrý popcorn (na téma šmoulů je teďka měli v kinech). I přes toto všechno tomu prostě něco chybělo a nebyl jsem zcela tak polapen kouzlem opiček. ()

TommyDiamond

Úžasná podívaná. Je to vlastně takový remake Dobití planety opic (1972). Filmy o planetě opic,kdy lidé byly pouze poddruh opic se mi vždy líbili. Ale tento díl se soustředil především na to,jak se opice vyvinuli na úroveň člověka a snažili se vymanit z jejich nadvlády. Na konci je znázorněné,že chytré opice se rozšířili do celého světa. Vyvstává zde otázka, jestli by lidé opravdu nechali v dnešním světě zajít vše tak daleko. Osobně si myslím,že lidská populace je mnohem početnější než opice a vypořádali by jsme se s nima. Určitě má tento film originální nápad a úplně jiný náhled na konec lidstva. A to oceňuji. Film má úžasný spád a při akčním scénách člověk ani nedutá. Lepší film už asi letos těžko uvidím. Celkově 95% ()

aa12

I přes všechna výborná hodnocení jsem čekal že mě film nijak nedostane a to se mi potvrdilo. Musím vyzdvihnout jak bylo všechno perfektně vytvořeno samozřejmě hlavně ty opice, které působily dost lidským dojmem také Francův herecký výkon byl na vysoké úrovni, ale prostě že opice nabydou zázračné inteligence zřejmě účinkem nějakého zázračného léků a že se následně spojí v tak silnou koalici že je ani lidé nebudou moct porazit to bylo pro mě tak předpovídatelné a očekávatelné že bych dokázal odvyprávět děj filmu aniž bych se na něj podíval takže průměr. ()

nicneznam

Jinak to snad ani vypadat nemohlo. Bez překvapení se nesoucí podívaná o vzestupu opic. Natočit se to ale zkrátka jednou muselo, to chápu. Neopomenutí zásadních skutečností z předlohy potěší - hlavně kosmonautská výprava posledních lidí, kteří se již vrátí na Planetu opic, k čemuž je snad dovede zakončení této nové trilogie. Takový zdigitalizovaný Charlton Heston znovu vylézající z vesmírné lodi na neznámé planetě a uzavírající velký filmový kruh, to by nemuselo být k zahození. Z tohoto ale nadšený nejsem a doufám, že nás čekají i o něco propracovanější díly. Toto je jen nesmělý, zdaleka ne tak dobře propracovaný a vytěžený rozjezd, na který se moc snadno zapomene. Silnější vyznění prakticky chybí, opice jsou jen zvěř, která si zainhaluje, probudí se do "nového těla" a jdou na věc. Pokračování má silný potenciál svého předchůdce úplně zazdít. Je čas na nabušený scénář ve stopadesáti minutové stopáži s minimálně 150ti milionovým rozpočtem. Konfrontace moderní upadající civilizace a nastupující primatizace. ()

snek49

Úžasné a mrazivé... Caesar si krade celý film pro sebe a není se čemu divit. Digitální mistři se vyřádili a dospělý opičák je fakt dokonalý. Snímek se opravdu povedl, je úžasné jak se z přátelského Caesara stává fanatický a velmi inteligentní vůdce, který se chce vymanit z role domácího mazlíčka. Takový manipulátor, od kterého byste se nechaly ovlivnit během chvilky. Celý příběh je dech beroucí a jsem opravdu rád, že se film povedl a vydělal dostatek pro to, aby se mohlo pokračovat v tom, co se začalol... ()

iKosser

V rámci žánru super, ale nevidím tam nic tak světoborného, jak jsem si podle komentářů myslel. Je tam vše, emoce, dobrá akce a rychlej spád, ale tohle mi nestačí. Chci něco, co mě donutí na ten film nezapomenout. A to tady jako jediné chybí. Ale každopádně jsem se kvalitně bavil, což je cíl každého blockbusteru. Narozdíl od mnoha jiných se to i povedlo! Po druhé projekčce lepší, scény jen s opicemi jsou ale ze všeho nejlepší. ()

lakiboy

"Tak jsme to přece nakonec dokázali." Trailer k filmu ani nepozerajte. Akoby to ani nebol z tohoto filmu. Pamätáte sa na Kocku? Po Kocke 1 prišla neskôr Kocka 0, aby aspoň naoko uviedla všetko na pravú mieru. Toto by mohla byť pomyselná Planéta opíc 0. A ja sa teraz vrátim v čase do roku 1968 a pozriem si Planétu opíc. Pozriem si ju, pretože už viem ako sa to celé začalo. ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru