Otec vědce Willa trpí Alzheimerovou chorobou a Will se snaží vyvinout látku, která by jeho milovaného otce vyléčila. Vyvine prostředek s názvem ALZ 112. Testuje se na šimpanzích, u kterých prokazatelně dochází ke zvýšení inteligence. Will chce povolení testovat na lidech, ale jeho nadřízený to odmítá. Will se rozhodne aplikovat látku otci, protože jeho nemoc se rapidně zhoršuje... V podstatě okamžitě dojde u otce ke zlepšení zdravotního stavu, a dokonce k vylepšení některých schopností. Stále však není jisté, zda přípravek nemá nějaké vedlejší účinky. V ústavu se záhy jedna šimpanzí samice začala chovat velice agresivně a ona i ostatní opice jsou utraceni. Will později najde v jejím kotci mládě – to byl důvod její agresivity, chránila svého potomka. Will se rozhodne, že si mládě ponechá a dá mu jméno Caesar. Z matky do něj přešla látka ALZ 112 a díky tomu v 18 měsících umí 24 slov znakové řeči, ve dvou letech skládá skládačky pro děti od 8 let a ve 3 letech projevuje komunikační schopnosti daleko převyšující člověka. Jednoho dne Caesar uteče a zlý soused se ho pokusí zabít. Caesar je zraněný a Will ho vezme k veterináři. Tam se seznámí s mladou veterinářkou Caroline a začnou spolu chodit. Společně vychovávají Caesara jako člověka a on jim všechnu péči oplácí svou láskou. Také Willův otec si Caesara velmi oblíbí... Zhruba za 5 let Caesar chápe, že není člověk jako ostatní, a chce vědět, kým vlastně je. Will mu poví pravdu o matce, kterou zabili, a i to, že u Caesara došlo k ještě většímu účinku ALZ 112 a jeho inteligence je stále vyšší. Podle Caroline to je špatné. Kde bude Caesar žít? (TV Prima)

Kritik.

Staré pôvodné príbehy boli hlbšie, charaktery rozvinutejšie, ale ani nové spracovanie nie je na zahodenie. O prepadák určite nejde. Film stavia práve na príbehu a vzťahoch, na charakteroch a osobnostiach. Jediné mínus vidím v nedotiahnutých detailoch, čo sa týka deja, ale hlavne v oblasti efektov (napr. stret gorily a koňa - slabé, veľmi slabé). ()

gemi

Jako úvod k seriálu by to byla bomba. Jenže toto je samostatný film, který se celou stopáž rozjíždí na finální KO lidstva, které se ovšem nedostaví. A to už taková bomba není. ()

BigBang

Asi o něco lepší než dvojka; přesto nemusím tento film vidět znovu, obsahuje příliš smutných a hluboce znejisťujících motivů (polidštěná zvířata, bezvýchodnost výzkumu nemocí stáří). ()

rublik05

Zpočátku jsem Planetě opic moc šancí nedával, jelikož mě remake od Tima Burtona z roku 2001 moc nebavil, tak jsem se bál, že tento novější počin bude stejně nudný a nezáživný. Zrození Planety opic je na tom kupodivu o poznání lépe, ačkoliv má jednodušší příběh, který je však vytěžen na maximum a nabízí velké množství zajímavých scén a situací. Mezi hlavní tahouny patří jednoznačně charismatický opičák Caesar, který se Andymu Serkisovi opravdu povedl. Postava má neskutečné charisma, digitální efekty jsou prvotřídní a díky nim je film opravdu vizuálním zážitkem. Dále mě z herců překvapil zejména přesvědčivý James Franco a také nepříjemný Tom Felton, kterému jeho role vyloženě sedla. Děj má svižné tempo, solidní spád, slušnou gradaci, kupu fungujících emocí a naprosto epický závěr. Povedly se i akční scény, které jsou dobře natočené, takže u mě naprostá spokojenost. Dechberoucí zážitek, doslova jsem hltal každou vteřinu. Excelentní začátek povedené opičí trilogie. 10/10. ()

Nix

No tak jsem se odvážil vstoupit na území opic. Našlapoval jsem opatrně, jelikož jsem si nebyl jistý, zda opravdu mne to bude bavit. Ale tento díl nás hodí do zrodu a skvěle vypráví začátek. Nějak mi to nevadilo, Franco umí zaujmout a skvěle táhne film, hlavně dialogy mají hlavu a patu a film má feeling epického zpracování. Za mne zatím dobrý. ()

Hellknight12

Pekne spracovaný príbeh Ceasara a vzniku planéty opíc. Máme tu skvelé herecké výkony, zaujímavý príbeh, ktorý má niekoľko celkom pekne zapracovaných myšlienok. Tiež je tu fajn hudba. Film môžem odporučiť každému kto má rád kvalitné príbehy a samozrejme aj filmy. Celkové hodnotenie za mňa je 100%. ()

Franche

Moc pěkné. Pěkně vymyšlené, zahrané, akční i emocionální tak akorát. Pár chybiček by se našlo, ale 4* to má jasné. Jednoznačný kinozážitek. Myslím, že málokdo těm opicím nebude fandit ! ()

Simi_Papi

Po všech stránkách perfektní film, na kterém vám budou nejvíce vadit triky - jsou skvělé a rozhodně ty nejlepší od Avatara. Občas byste si ale přáli, aby byly ještě o opičí malíček lepší, pak by byly asi dokonalé. Blockbuster roku. 97% ()

elisinka

Tento sci-fi žánr není až tak můj šálek kávy. Přesto jsem se nechala přesvědčit a do kina zašla. Digitálně vytvořené opice se mi také zdáli mnohem věrnější než herci v maskách. Celý film jsem se ani vteřinu nenudila, což je naprosto úžasné. Byli momenty kdy jsem ani nedýchala. SPOILER: když Caesar poprvé promluvil.KONEC SPOILERU. Velmi mě zaujalo že si tvůrci vybrali zrovna Alzheimrovu chorobu, měla jsem pocit že to dodává trochu nebezpečí že by to mohlo být později opravdu reálné. Nádherné vizuální efekty, emoce, které jsem nečekala, atraktivní příběh. Ze spíše kultovní Planety opic se podařilo Wyattovi vytvořit jedinečný velkofilm, který vás hlavně v kině přiková k sedadlu. Ač poslední dobou jsem příznivcem jinéh žánru(proto hvězdy čtyři), zážitek z tohoto filmu ve mně zůstal velmi dlouho. ()

Neuge

Více než důstojný předchůdce Planety Opic. Jedná se o dosti multižánrový film, kde mě nejvíce překvapila hutná horrorová složka, o které se většina komentujících nějak zapoměla zmínit (o to přijemnější překvapení). Animovaní opičáci jsou s vyjímkou některých scén velice povedení a jejich mimika vydá za tisíc slov. Hudební podkreslení je dostatečně úderné. Kombinací toho všeho, a zcela jistě i režisérovo umu, vzniklo i pár naprosto famozních scén, které mohu zařadit k tomu nejlepšímu, co mi kdy jakýkoliv film dal, a rozhodně se nejedná o ty akční. Myslím že takovou pecku před uvedením málokdo čekal, vyjmečný kinozážitek a veliké překvapení. PS:Spozoroval jsem však, že jsem asi jeden z mála, který opicím NEfandil :) ()

dj_kure

Škoda, že veškerá akce ve filmu byla použita v traileru. Každopádně geniální efekty a opice vypadají fantasticky. Několikrát během filmu mi naskočila husí kůže. Určitě je to taky trochu zklamání. Přece jenom čekal jsem trochu větší tempo, ale to nebylo nijak zásadní a skvěle jsem se bavil. Emocí je ve filmu taky požehnaně a obzvlášť ochránci zvířat musejí u filmu šílet vzteky. 4* (75%). ()

Crysis52

Na tento film som sa tešil a obzvlášť potom aké hodnotenia mal. A moje očakávania sa naplnili na 100%. Film je vynikajúci. Opice sú sympatickejšie ako ľudia, James Franco hrá dobre a pomaly sa stáva jedným z mojich naj hercov, a Tom Felton je riadny hajzel.Aj keď je tam pár logických chýb je to perfektný film . Ak by mala byť dvojka som za. ()

Terka_127

Hodně dlouho jsem neviděla film, který by si zasloužil pět hvězdiček. Zrození planety opic si to ale plně zaslouží. I když jsem se bála, že bude poznat, že jsou "opice" digitální, nebo naopak, že bude poznat, že jsou naklíčované. Ano, uměle dosazené dojemné scény jsou klišé, ale tady to prostě fungovalo a sakra dobře! Momentálně nemůžu filmu nic vytknout, až pomine prvotní nadšení, tak nějaké chybky najdu, ale scéna, kdy si Ceasar ve vězení maluje okno svého pokoje, tak tu jen tak ze své mysli nevymažu.... ()

-henry-

Nejvíc oceňuju, že film nepůsobí černobíle: tlaků, které se podílely na vzniku opičí revoluce bylo mnoho a těžko určit jednoznačného viníka nebo událost (krom obecného konstatování - "člověk" ;)) Film nejvíc sledujeme z perspektivy opic, proto plochost některých lidských postav i spousta nedořešeností jsou tak součástí tvůrčího klíče. Přitom divák jako jediný může posoudit, že bezpráví se děje oběma táborům (opicím i ledem) a příběh záměrného a nezáměrného nedorozumění tak může silně prožít. A hlavně je to podívaná, která působí opravdu spektakulárně (rozuměj divák si ji nejlépe vychutná na plátně). ()

wito

dávam síce plné hodnotenie, ale nemôžem povedať, že ma o dostalo na maximum. každopádne výborný zážitok z filmového spracovania. rýchly spád, žiadna nuda, štandardné, no vždy aktuálne posolstvo, emócie. tvorcovia si dali záležať na všetkých zložkách filmu. hudba patricka doyla ma milo prekvapila, vhodne dopĺňala akčné i emočné časti. vcelku podarené... ()

Clark_Kent

Bomba Super Blocbuster musím říct je v tom filmu i kus velkého SRDCE což se u dnešních letních trháků v poslední době často nevidí.Celý film jsem tajil dech samozřejmě mě potěšili i narážky na klasiku.Film je nabití skvělýma momentama , emocema, touhou.Ceasarovi jsem fandil od začátku filmu!Ruppert Wyatt natočil pozoruhodný dojemný příběh o lidoopech a jejich rozeném velmi inteligentním vůdci.Skvěle připravená vzpoura proti závistivému egu lidstva. Oskar for Caesar !!!! ()

haffen

Nad týmto filmom som ohŕňal nosom v domnení, že pôjde o ďalšiu zbytočnú a bezduchú priemernú vizualku ktorá sa len priživuje na klasike. Úspešne som nim od uvedenia do kín (bože, veď je to len 5 dní :)) ) a spustenia reklamnej kampane pohŕdal. Až do dnes. Skvelé prekvapenie! Znovu sa dostavil ten skvelý pocit ako pri prvotnom sledovaní Planéty opíc. Tomuto filmu vážne nič nechýbalo a všetko dávalo krásny význam. Dejovo nadpriemerné, vizuál tiež pastva pre oči. Pre mňa jednoznačne blockbuster tohoto leta. Ak máte radi klasiku zo 60-tých rokov, tu si prídete na svoje a z kina pôjdete viac než spokojní. Ja tomu dávam zaslúžených 5* (90%). Dúfam, že Rupert Wyatt už plánuje vytvoriť pokračovanie... :p ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru