Otec vědce Willa trpí Alzheimerovou chorobou a Will se snaží vyvinout látku, která by jeho milovaného otce vyléčila. Vyvine prostředek s názvem ALZ 112. Testuje se na šimpanzích, u kterých prokazatelně dochází ke zvýšení inteligence. Will chce povolení testovat na lidech, ale jeho nadřízený to odmítá. Will se rozhodne aplikovat látku otci, protože jeho nemoc se rapidně zhoršuje... V podstatě okamžitě dojde u otce ke zlepšení zdravotního stavu, a dokonce k vylepšení některých schopností. Stále však není jisté, zda přípravek nemá nějaké vedlejší účinky. V ústavu se záhy jedna šimpanzí samice začala chovat velice agresivně a ona i ostatní opice jsou utraceni. Will později najde v jejím kotci mládě – to byl důvod její agresivity, chránila svého potomka. Will se rozhodne, že si mládě ponechá a dá mu jméno Caesar. Z matky do něj přešla látka ALZ 112 a díky tomu v 18 měsících umí 24 slov znakové řeči, ve dvou letech skládá skládačky pro děti od 8 let a ve 3 letech projevuje komunikační schopnosti daleko převyšující člověka. Jednoho dne Caesar uteče a zlý soused se ho pokusí zabít. Caesar je zraněný a Will ho vezme k veterináři. Tam se seznámí s mladou veterinářkou Caroline a začnou spolu chodit. Společně vychovávají Caesara jako člověka a on jim všechnu péči oplácí svou láskou. Také Willův otec si Caesara velmi oblíbí... Zhruba za 5 let Caesar chápe, že není člověk jako ostatní, a chce vědět, kým vlastně je. Will mu poví pravdu o matce, kterou zabili, a i to, že u Caesara došlo k ještě většímu účinku ALZ 112 a jeho inteligence je stále vyšší. Podle Caroline to je špatné. Kde bude Caesar žít? (TV Prima)

Standic1

Původní planetu opic zrovna nemusím, stejně tak remake z roku 2001, ten jsem už nebyl schopný ani dokoukat. Proto jsem se této verzi vyhýbal a musím uznat, že jsem udělal chybu. Z mého pohledu není "zrození planety opic" pouhým názvem, ale je to zrození mnohem lepší verze, která mě naprosto ohromila. V některých chvílích jsem doslova zíral a nemohl uvěřit vlastním očím, jak úžasnou trikovou práci si pro nás tvůrci připravili. Nemluvě o příběhu a postavách, vše je zahráno perfektně, jen se trochu obávám dalších dílů. Myslím, že kouzlo prvního dílu nebude lehké překonat nebo alespoň zachovat... ()

Blueeyes

Jak já tuhle opičí ságu nemůžu vystát, tak tohle jsem si užila. Velkolepá studie toho, jak největší lék lidstva přinese v důsledku jeho zkázu. Na počátku toho všeho stojí Caesar a celý film stojí na něm. A na Jamesi Francovi, je tedy fakt, že s Jamesem se těžko šlápne vedle a jeho filmy obvykle stojí za vidění. Tento určitě ano. Sympatické je i obsazení obzvlášť nesympatického Toma Feltona v miniroli "ošetřovatele" a mě se chtělo říct, "dobře ti tak". Caesar má charisma, inteligenci a potenciál stát se vůdcem.... a změnit svět, a i to udělá.Jo, líbí se mi tenhle prequel o tom, jak to celé začalo, je to rozhodně nejkoukatelnější, nejakčnější a nejstravitelnější jízda z celé lidoopí série. ()

Caine

Hovadina. Možná zábavná a hezky natočená, ale skoro každá scéna na mě křičela: "Jsem blbá. Jsem úplně blbá a nelogická - že mi na to skočíš!?!". Neskočil jsem. ()

TheSpearCZ

Jeden z nejvíce nedoceněných filmů (remaků), který kdo kdy viděl. Jinak se jedná o skvělý film a od pěti hvězd mi tam chyběl jen nějaký pořádný zvrat, protože po celou dobu se jede ve stejné koleji a víte kam to směřuje. Čisté 4* ()

simply

Původní planeta opic mi nikdy nepřirostla k srdci, kromě závěrečné scény, která je geniální. Proto jsem i tady čekala jenom oddechovku na večer a nakonec jsem byla velmi mile překvapena. ()

katalog

Naprosto precizně zpracované téma a výtečně představený počátek nové doby, animace výrazů byla až zarážející a opravdu jsem měl pár momentů ve filmu kdy jsem si řekl WOW! Obával jsem se přehnané taškařice ale s čistým svědomím mohu napsat že tento díl rozhodně má své zasloužené místo v sérii "Planety opic" výtečná podívaná i zvuková kulisa. ()

Chundys

Nemůžu jinak. Hrozně moc jsem si tento film užil. Hrozně jsem se na něj těšil. Možná to zapříčinil trailer číslo 3 na CSFD. Nevím. Každopádně pro mě fantastický příběh, opice jsem si zamilovával více a více! Jestli bude další díl, tak se opět budu těšit! Pro mě 90%! A že Ceasar byl Glum no tak to jsem opravdu nepoznal, ale vynikající :D!!! A prozatím nejlepší z celé trilogie nové :-)… ()

ashtangi

Povedený scénář, který racionálně vysvětluje zrození inteligentnější rasy opic a začátek konce lidské rasy. Výborná animace opic. Nejslabším článkem filmu pro mě byl James Franco. Za poslední rok jsem s ním viděl dost filmů a přijde mi, že hraje pořád stejně. Už se mi nějak okoukal. Kladem filmu je jeho délka, protože děj rychle plyne a divák se nenudí. Tento film stojí za vidění. ()

MAJkLSON

Černý kůň letošního léta dokonale využívá toho, že se čekala katastrofa a hned od první chvíle až do poslední minuty filmu drží diváky v napětí a úžasu. Planetě opic toto léto mohou konkurovat pouze X-Meni a nikdo jiný. ()

Pidzey

Přiznávám se že původní planetu opic jsem neviděl(nebo si její zhlédnutí nepamatuji) možná jen nějaké úseky,ne jako celek.Když jsem však viděl trailer na tohle říkal jsem si „tak to bude skvělý film.“ Moje tušení se nakonec vyplnilo bezezbytku.I když bylo téma hledání léku na Alzheimera už použito ne vnejednom filmu a vždy se to testovalo na nějakém zvířátku které dík tomu dosáhlo vysoké inteligence,uvědomilo si samo sebe a začalo rubat lidskou rasu,tak tady je to zvládnuto asi nejlépe.Velice silně poskládaný příběh s netradičním hlavním hrdinou,velice inteligentním opičákem ve kterém jsou lidské postavy posunuty lehce do pozadí,Franco je fajn,ale myslím si že tady slouží spíše jako spouštěč událostí které museli přijít.Zkrátka špičkově natočený film ve kterém ani není moc poznat použitá počitačová animace,vypadá to velice přirozeně a funkčně.I tak jsem měl v některých fázích filmu pocitek že tu je malinká nelogičnost,ale ztratilo se to tempem které uhánělo vpřed.Vrcholem celého snímku je pak přechod opičáků přes most a ukázka jejich mazanosti.Nakonec se moje hodnocení zastavilo těsně pod pěti *,řekl bych tak 4 a 5/8 hvězdy:-D ()

KOZEL84

''Hej lidi máte taky ten pocit??....''Tak těch opic nakonec nebude jen 12,ale jinak se na fajront zase trochu zakuckáme.Originální?Sotva.Spíš konečně taky blockbuster,který je snad i víc než to slovo,co překvapí příjemně a jehož scénář/příběh nemá podtitul ''k hovnu,ale něco se tam nacpat musí''.A u jedné scény (ano,ta kdy poprvé...) mi mráz podobného typu běhal po zádech naposled,když Maximus vyhrál ''bitvu u Kartága''.Taky slavné bratříčky za zády uměl tenhle film konečně proměnit ve výhodu a ne naopak.Efekty s přehledem nakopávají živé herce,samozřejmě až na toho,který tu pro efekt není vidět a vypadá to,že časy mrtvých očí by mohly být pryč.Ceasar/Weta má za ty kukuče velké AVE.Pěkně to odsýpá a ta pátá hvězda se tu ještě možná někdy rise.PS:hodnotit americký blockbuster podle logiky a reálnosti, je snad ještě větší debilita (dík za lekci z balistiky) než hledat v něm poselství,která do něj autor rozhodně nedal!!O kolik pravdy já se připravým svým povrchním přístupem.Jen takový monolog k Bludmanům.PSS:po druhém zkouknutí se patá hvězda rise a společně s Fast5 kinofilm roku. ()

Saur.us

Digital rulezz. A to totálně. I přesto, že film trpí na přílišný patos způsobený snahou autorů o litující pohled diváka na utrpení malého šimpanzíka a na spoustu scénáristických a logických děr (jako příklad uvedu přílišnou sehranost davu opic v druhé polovině filmu) jedná se bezesporu o plnohodnotný prequel, který v úctě a bázni otevírá divákům nezastiženým opičí klasikou předhestonovský svět a fanouškům Opičích planet nejen, že doplňuje vzdělání ale navíc dodává z původního filmu i malé, leč potěšující detaily jako koně, Icarus nebo model sochy svobody. I přes to, že ve filmu hraje letos nominovaný James Franco, klasik Brian Cox nebo Tom „Malfoy“ Felton, největší hvězdou, ač zdigitalizovanou, je bezesporu Andy „Glum“ Sarkis alias Caesar. Tak krásné zpracování digitálních postav jsem neviděl snad od Avataru. Pastva pro oči. Krásná propracovanost mimik, pohybu těla, textury chlupů, spolupráce se skutečným prostředím. Jen v rámci digitálů by měl ROTPOTA dostat klidně 6 hvězdiček ale zpracování bohužel není vše. ()

jorgus

tedy opet po delsi dobe nechapu zdejsi hodnoceni, doufam, ze bude klesat, protoze tento film si to opravdu nezaslouzi..spis nez film mi tyto dve hodiny pripominali dokument o zivote opic..u dobrych filmu, i kdyz vim, kam film smeruje, tak si je maximalne uziju diky tomu jak se film s tim vyporada..ale zde opravdu to bylo jen cekani na konec a na Godota v podobe zazracne finalni sceny..nedockal jsem se:) ()

FilmWave

Konečně zase pořádné a poctivé sci-fi. Je to spíš komorní příběh s pár postavami a taková "opičí" konverzačka (jen Caesarovy pohledy jsou na Oskara!). Měl jsem strach, že povinná akce na konci to celé pokazí, ale úplně naopak, i ta je skvělá. Po dlouhé době opět film, který mi na několika místech vzal dech (opičí miminko, "No!", gorila a vrtulník,...)! ()

LordBeeDoO

Příjemné překvapení, které se vydává trochu vlastním směrem vzhledem k původní sérii. I když motivy a emoce hlavního lidského hrdiny odpovídají klišé Bčkových zombie hororů, zbytek filmu nabízí zajímavé opičí nápady, propracovanou akci a dynamiku. Dějově film dává smysl, potěší i minimum otravných přecitlivělých nebo stupidních scén. Rozhodně stojí za vidění. ()

tomashrabek

Na letný blockuster úplne nečakaná filmová jazda. Pôvodná Planéta sa konečne dočkala pokračovania, aké si zaslúžila. To by bez nej vôbec nefungovalo (presne tak, ako by Epizóda III nebola ničím bez dvadsať rokov starej Trilógie), kvôli vedomiu, že divák presne vie, kam to vlastne všetko smeruje. To samozrejme vôbec nie je nevýhoda - ľudí so znalosťou predlohy opičky neskutočným spôsobom doslova dvíhajú zo sedadiel, a tých, čo sú predlohy neznalí, dokonale lákajú k jej zhliadnutiu. Nebyť uponáhľaného hollywoodskeho konca, ktorému sa zrejme v blockbusteri vyhnúť nedalo a ktorý so zvyškom filmu veľmi nekorešponduje, hodnotil by som za plných päť hviezdičiek. Zatiaľ sú ale opice pre mňa filmovým zážitkom roka. Už dlho som sa v kine takto nebavil. ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru