Sherlock

Krimi / Mysteriózní / Drama
Velká Británie, (2010–2017), 17 h 51 min (Minutáž: 88–90 min)

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

lolkaa

Čtyři díly ze šesti naprosto dokonalý, bezkonkurenční, přemýšlela jsem o nich další hodinu (z toho posledního nevim jak se scénáristi vykroutí), jeden díl dost slabej, a jeden zase až moc zamotanej,takže ani po hodině marnýho podvědomýho přemítání mi nic nedocvaklo...ale Cumberbatch je v tý roli dokonalej a já se asi nikdy nedočkam podzimu 2013 (už jen kvůli Sherlockovi nechci konec světa!!) ()

K.e.a.n.e.80

Komentář na americkou verzi jsem napsal dřív, no nevadí. Takže, tohle je prostě lahůdka. Geniální zpracování nejslavnějšího detektiva všech dob. Herci úžasní, Cumberbatch je démon a Freeman mu zdárně nahrává, příběhy parádní a napínavý, moderní Londýn je dokonalá kulisa. Netrpělivě čekám na třetí sérii. Tak jako u všeho ( kromě trpaslíka ) nutno vidět v originále. ()

Puslanka

První dva díly byly pro mě jen pomalým rozjezdem. Třetí díl byl už konečně víc zajímavý, od čtvrtého jsem se vyloženě bavila. Nebýt prvních dvou dílů, bylo by to o hvězdičku víc .:) ()

D_Bore

Začnu asi jedinou větší výtkou, kterou k téhle vynikající britské sérii mám. Jak už někdo zde na CSFD poznamenal: samotný Sherlock je sice bezpochyby geniální, jeho scénáristé ovšem tak úplně ne. Při sledování se mi - hlavně v první sezóně - poměrně často stávalo, že jsem určitou část hádanky "rozlouskl" o poznání dříve, než slavný detektiv z Baker Street. A to by se jistě stávat nemělo, co říkáte, drahý Watsone? Naopak musím pochválit výborné dosazení viktoriánského detektiva do současného Londýna - i když Holmesovi dali do ruky iPhone a sebrali mu nezbytnou dýmku (alespoň ty cigarety mu brát nemuseli, hajzlové :-)), je to pořád ten starý dobrý Holmes, jakého mám rád, tedy asociální egocentrik s brilantní myslí, k smrti znuděný světskými záležitostmi tohoto světa, který se bez zaváhání vrhne po každém zajímavém problému, jež dokáže alespoň na chvíli zaměstnat jeho geniální mozek. V tomto ohledu ostatně seriál prokazuje mimořádnou citlivost vůči předloze, o které mnohá další zpracování osudů slavného detektivního poradce mohou leda snít. Herečtí představitelé výborně zvolení, chemie ústřední dvojice Holmes a Watson (zde tedy spíše Sherlock a John :-)) funguje skvěle. Mnoho chytrých a vtipných odkazů na původní Doylovy knihy a povídky, ještě více skvělých hlášek: Watson (škrtíce přitom Holmese): "...Sherlock, I was a soldier. I killed people!" "You were a doctor!" "I had bad days!" Po druhé sezóně zvedám hodnocení na pět hvězdiček a definitivně zařazuji do svojí seriálové Top 10. P.S. Pokud vám to jazykové znalosti dovolí, dejte přednost originálnímu zvuku. Český dabing sice není úplný průser, ale Vojtěch Dyk má do charismatu Benedicta Cumberbatche (Holmes) zhruba tak daleko, jako je to z Prahy do Adelaide ;-) ()

Tomasson

...britsky zábavné, inteligentní i praštěné zároveň, rozhodně však ne uhozené... Výtečná herecká dvojice...bez námitek...možná docením pátou až po zhlédnutí 2. série...ale bavil jsem se náramně! ()

stuj

Lepší tři hvězdy. Ve většině scén je Sherlock génius, který vnímá každičký pididetail kolem sebe a díky tomu dokáže poznat celý život postavy, s kterou mluví poprvé v životě, ale v některých scénách je zas popsán jako idiot, který vůbec nechápe a nevnímá běžné společenské návyky. ()

Adom

Neuveriteľné prekvapenie. Neveril som, že niekedy uvidím kriminálny seriál, ktorý ma zaujme. Ostatné kriminálky sa môžu strčiť. Sherlock prináša skvelú atmosféru, hodnoty filmu, akcie a hádanky. Fakticky môžem prehlásiť, že Sherlock spĺňa kvality filmu a nie seriálu. Tvorcovia nehrnú diel za dielom ale pracujú na jednom aby bol fakticky kvalitný. Myslím, že pre fandov krimináliek je toto ako povinné čítanie z literatúry. Dávam 90%. ()

billcarson

Přes počáteční skepsi a nedůvěru jsem přece jenom neodolal. Prvotní setkání mě hodně zviklalo a já se po prvním vyjímečném dílu s chutí pustil dál. Měl jsem problémy jak s Cumberbatchem tak Scottem. Hodně mě trápila nevyrovnanost dílů v první sérii. A tak jsem na Sherlocka zanevřel. Ale po čase mi to nedalo a sjel jsem si díly z první série znovu v originále a přišla změna. byl jsem ohromně překvapen co vše mi uniklo a skládačka se začala dávat dohromady. První díl v druhé sérii mě naprosto nadchl a jsem přesvědčen, že tento seriál, který gradoval vynikajícím třetím dílem má svou budoucnost. Cumberbatch s Freemanem udělali díru do světa. Třetí série, no už se začíná hodně kombinovat a tvůrci se začínaj pouštět na hrozně tenký led přesto dva díly byly hodně nadstandartní. ()

kriplozoik

Po pár epizodách kvituji velmi kladně. Je to svižné, inteligentní, nutí to diváka zapojit se do odhalování, nenechat se jen vést, ale myslet za sebe a snažit se předvídat, co přijde dál. Různé střihové zkratky, nakukující do Sherlockova mysli, jsou svěží prvek seriálu, stejně jako střihová skladba. Každá epizoda by (zejména v našem českém rybníčku) vydala za výtečný samostatný film. ()

AlicaFox

Ako vždy som si prečítala niekoľko negatívnych komentárov a celkom ma pobavilo že každý druhý napísal že Sherlock(2010) vykráda House M.D.(2004). Rada by som ako protiargument povedala že House M.D. je inšpirovaný práve klasickými príbehmi Sherlocka Holmesa, takže o vykrádaní jedného seriálu druhým by sa tu asi ťažko dalo hovoriť keď majú rovnakú predlohu. Mne sa nový Sherlock páči, novodobé prostredie mi nevadí, Benedict Cumberbatch je dobrý herec, Moriarty je totálne nesympatický ale tak to asi malo byť :D jednoducho celková spokojnosť z mojej strany. ()

Revelate_17

Přiznávám, že jsem byla původně tak trochu skeptická - krimi žánr nemám úplně v oblibě. Ovšem tohle podání, které zahrnuje i prvky mysteriozna, dramatu, sarkasmu... jednoduše nádhera a opravdový skvost!!! Samozřejmě hodně dělá výběr herců do hlavních rolí. Se vší úctou ke komediálnější verzi filmového Sherlocka - Robert Downey Jr. je výborný, ale nemůže se rovnat Mr. Holmesovi v podání Benedicta Cumberbatche - ten chlap ve vás velmi jednoduše dokáže probudit pocit, že je opravdu génius. Dokonalý výkon!!! Tleskám, tleskám a ještě jednou tleskám a klidně si na to i stoupnu, abych tomu dodala větší váhu :) Tenhle Sherlock je seriál (jestli se tomu dá říkat vyloženě seriál - když vezmeme v potaz fakt, že každý díl má 90 minut), který když si pustíte, jen těžko od něj odtrháváte oči - byť jen za účelem mrknutí nebo podání sklenice s vodou - aby vám náhodou něco z děje neuteklo. Je to neskutečná podívaná od začátku až do konce. Sherlockovi velmi dobře sekunduje jeho neoddělitelný parťák John Watson (i tady bych řekla, že Martin Freeman v této roli s přehledem strčí do kapsy svého hereckého kolegu J. Lawa z filmového Sherlocka).////////////// Co se týče jednotlivých epizod. Nejvíce mi v hlavě uvízly The Great Game - poslední v rámci 1. série (ha, Moriarty!) a potom z 2. série díl 2. - The Hounds of Baskerville. První "procházka" hlavních hrdinů do lesa a hledání HOUNDa mi pomaličku trhalo nervy vlákénko po vlákénku a nepřestávalo to až do závěrečné pointy. Tak moc jsem chtěla uvěřit!!... grandiozního finále se dočkáte v The Reichenbach Fall. Tenhle díl je vyšperkovaný skvost. Na jeho konci vás napadne spousta otázek, abyste si mohli celý obrázek poskládat. Především jedna - JAK?///////////////////////////////// Tak, doplňuji komentář po shlédnutí 3. série - moje pvůodní obava, že čím víc sérií, tím horší kvalita se naštěstí nevyplnila a pořád se jedná o výbornou podívanou. Zde opět gradoval především poslední díl - His last vow. Nestačila jsem se divit a po celou dobu jsem nebyla schopná odlepit oči od obrazovky. Cumberbatch a Freeman podávají výborný výkon a mile překvapila i novomanželka dr. Watsona. Každopádně pořád mě trápí otázka JAK to přesně bylo...a teď to JAK rozšiřuji ještě na další osobu - a vlastně jsem za to ráda, máme se v další sérii rozhodně na co těšit. ()

GilmyHagrid

Nuže první tři díly jsem viděl česky a druhé tři slovensky, takže mi k srdci přirostl spíš ten druhý dabing, ale originál je asi nejlepší. (Viděl jsem ho také.) Výběr herců úžasný scénář prostě nepřekonatelný. Napětí až do poslední chvilky. Nemohu se dočkat další série. Hodnocení nejvyšší. Plus ještě něco - hudba je úžasná a ta grafika...*****. ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

29.11.2018

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017