Sherlock

Krimi / Mysteriózní / Drama
Velká Británie, (2010–2017), 17 h 51 min (Minutáž: 88–90 min)

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

eoj

No tak mně zatím po prvním díle tenhle Sherlock nesedl. S timhle castingem z toho 5 hvezdicek nebude. Po 3ti serii preci jen zvysuji na 4. ()

HaganenoEd

K tejto verzii Sherlocka som pristupoval s veľkými obavami. Prenesenie môjho obľúbeného detektíva do dnešnej doby sa mi totiž veľmi priečilo. Stačilo však vidieť prvých pár minút a už som mal chuť nadšene skákať a vyvreskovať: "Kašlať na tie Hollywoodske trháky Robertom v hlavnej roli! Toto je ten pravý Sherlock!" Nadšenie s pribúdajúcimi dielmi rozhodne neklesalo a najmä prvý a posledný diel druhej sezóny sú nezabudnuteľné scenáristicky výborné, dobre zrežírované a perfektne zahraté skvosty. Jediný zápor v seriáli, ktorý vidím je epizóda Pes Baskervillský. Pre toho, kto pozná predlohu takmer aj odzadu skrýva zaujímavé prekvapenia, avšak tentoraz bolo prerobenie zápletky väčšinou na škodu. PS: Ak som sa doteraz "iba" tešil na Hobita, tak dnes mám chuť naučiť sa cestovať v čase :). ()

Isfio

Chýba obsah, dej by sa v pohode zmestil do 45 minútovej časti, keď to pretiahnú na 90. minút, stráca film tempo, miestami nudí, chýba tomu také čaro pôvodného seriálu. ()

Mikkk3

Dokonalost. Moderní zpracování skvěle sedí. Během každé epizody jsem seděl jako přikovaný, skvělé charaktery a výborně napsané dialogy. Za velké plus považuji neznalost původních povídek, jelikož po přečtení povídky Pes baskervilský jsem celý stejnojmenný díl jen porovnával a nevěnoval jsem se příběhu. Každou epizodu jsem si vždy užil nejvíce až na 2. shlédnutí, protože bylo úžasné sledovat jak do sebe vše zapadá. Pro mě je to jeden z nejlepších seriálů současnosti, jehož největším mínusem je málo epizod a dlouhé mezery mezi sériemi, ale čekaní se vyplácí. ()

RADX1

Takhle má vypadat Sherlock současnosti. Ze začátku se mi to moc nezdálo a nemohl jsem si zvyknout na takové osobité podání Sherlocka. Ale velice brzy jsem tomu přišel na chuť a nyní nedočkavě očekávám další v pořadí již třetí sérii. U mne jasných 90%. Ovšem hodně bude záležet na tom jak kdo bude analogický ke "Starému Sherlockovi" a tak třeba toto podání nepřekousne. ()

smazilek

do prvního dílu se mi fakt nechtělo - mám ráda klasiku, ale byla jsem opravdu velice mile překvapena. Nakonec jsem si hned pustila další a další díl - naprosto mě to pohltilo. Podařený seriál, hlavně ať si udrží úroveň. Jen tak dál! ()

Mendiiik

Miluji knihy o Sherlocku Holmesovi a seriál s Jeremym Brettem v hlavní roli, a proto se mi do seriálu moc nechtělo. Neuměla jsem si představit tohoto geniálního detektiva v moderním prostředí dnešní doby. Ale paradoxně je to nejlepší zpracování knižní předlohy. Už po pár minutách shlédnutí jsem byla nadšená. Úžasné herecké výkony Benedicta Cumberbatche (jeho Sherlock je takový mix povah Dextera, Sheldona a House), Martina Freemana i Andrewa Scotta v roli Moriartyho. Díly obou sérií si drží zhruba stejně vysokou úroveň, i když epizody " s číslem 2" (The Blind Banker, The Hounds of Baskerville) jsou o něco slabší. Dále mě velmi mile překvapil český dabing. Ačkoli má Benedict opravdu podmanivý hlas, Vojta Dyk se snaží, a jeho hlas se k hlavnímu představiteli hodí. Seriál je jedna velká jízda a já jen doufám, že jeho kvalita postupně neklesne. ()

petrzelus

Převést slavného a geniálního detektiva do 21. století? Nesmysl, říkal jsem si před projekcí prvního dílu úvodní série. Zjistil jsem ale, že BBC se to podařilo bravurně. Jsou zakomponovány příběhy podle Doylovi předlohy přetvořené do moderna tak, že ani znalec těchto příběhů není schopen zápletku předem odhadnout. 1. série -1 = 85% -2 = 70% -3 = 95% 2. série -1 = 90% -2 = 80% -3 = 120% ()

GiorgioB.

Brilantní jako mozek samotného Sherlocka Holmese. Vítězství ducha nad elektronikou a informatikou. Watson tu není jen od žasnutí a zapisování, hlavně Sherlocka trochu polidšťuje. Moriarty se též přizpůsobil 21. století a dostal spoustu prostoru. Některé díly jsou slabší, ale přesto je radost je sledovat. Škoda, že je všech dílů jen šest. ()

vena199204

Originální britský počin, který mi okamžitě přirostl k srdci. Závěr druhé série byl tak fantastický, že jsem ještě hodinu po doznění titulků zíral s otevřenou pusou. První dvě serie 100% a jsem v napjatém očekávání třetí. ()

tomkat

Sexy seriál... Myslíte, že je to klišé? Schválně, zkuste si vymyslet opravdu funkční a uvěřitelnou moderní předělávku notoricky známé látky, a najít pro ni herce typově posunuté proti předloze, a přesto vystihující podstatné rysy postav. Zobrazení SMSek & menu mobilů a arcipadouch ještě nikdy nebyli tak originálně návykoví! Uvidíte sami... UPDATE PO TŘETÍ SÉRII NA 5 * : pátá hvězda za trvající charisma a schopnost diváky s britskou elegancí dokonale převézt. ()

sweet.papaya

Teď nevím, který Sherlock se mi líbí víc , zda R. Downey, nebo B. Cumberbatch. Asi ten, na kterého se zrovna dívám :-). Nápad, převést starý příběh do moderní doby je skvělý a seriál je výborně zpracovaný. Děj mě pohltil tak moc, že jsem si musela pustit všechny epizozy po sobě. M. Freeman je jako Watson neuvěřitelně roztomilý a zřejmě jen jeho mírumilovná povaha mu brání ve vraždě Sherlocka, protože ten je pro změnu tak dokonalý "funkční sociopat", že je chvílemi na zabití :-)). Upřímně doufám, že bude další série. ()

dzunes

Season 01: Episode 1 - 100% Episode 2 - 80% Episode 3 - 80% Season 02: Episode 1 - 100% Episode 2 - 90% Episode 3 - 100% ()

petrasninja

Snad to dělá ten český překlad, ale některé scény,především vtipné, vyznívají toporně. Ovšem těch opravdu výstižne vtipných tam je mnohem víc a pasují tam skvěle. Sherlock tak, jak ho neznáme. A pro mě osobně Sherlock nejlepší. ()

Teriza

Geniální seriál. Nenapadlo mě, že Sherlock Holmes může být ještě vůbec někdy dobře zpracován. Očividně může, a fantasticky! Všechno, co tam má být, tam je:D Anglie, skvěle zahrané charaktery postav, hudba, kamera, scénář, dialogy. Nic nešlo udělat líp. Pobavila mě adaptace Sherlockovy dýmky v podobě nikotinových náplastí:D ()

hujerita

Milujem tento seriál a Cumberbatch je v nom skvelý!!! Moja priateľka ho neznáša, pretože je voči okoliu arogantný ale dopozerala celý seriál, takže aj jej sa páčil, teda aspoň seriál :)). A STUDY IN PINK jednoznačne najlepší diel. Mám rád filmy G.Ritchie-ho ale jeho Sherlock sa jednoducho nechytá. Sherlock na hrad!!! ()

Jean_Calid

Vždy jsem měl rád příběhy Sherlocka Holmese, leč filmová zpracování se mi většinou nelíbila. A že jich bylo dost. Proto jsem se trochu obával tohoto pokusu přenést příběh do současnosti. Když jsem však zjistil, že se na seriálu podílel Steven Moffat, známý z Doctora Who, byl jsem uklidněn. A posléze zjistil, že se příběh Sherlocka Holmese opravdu povedlo zasadit do dnešní doby. Dokonce mě potěšila i taková maličkost, že Dr. Watson je veterán z Afghánistánu, stejně jako v knižní předloze, přestože jde o trochu jinou válku než v koloniálních dobách. A hrozně mě baví porovnávat, jak se tvůrcům podařilo vyrovnat se s jemnými drobnostmi z knižní předlohy a upravit příběhy tak, aby nebyly díky známosti díla A. C. Doyla příliš předvídavé. Rozhodně nejlepší seriál ze světa Sherlocka Holmese! ()

orionn

Tak toto nie. Tak nesympatického hlavného hrdinu som ešte nevidel. Dej nulový, záver nijak ohromujúci. Tomuto ma ani neláka dať druhú šancu. ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

29.11.2018

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017