Sherlock

Krimi / Mysteriózní / Drama
Velká Británie, (2010–2017), 17 h 51 min (Minutáž: 88–90 min)

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

konysua

Nebývá to zvykem aby byla druhá sezóna lepší než ta první. Oblíbil jsem si všechny postavy, příběhy, vtípky, narážky. Zkrátka to všechno žeru i s podrážkou. 10/10 ()

JajinkaBec

Seriálová událost posledního desetiletí. Minimálně. Že jsou v BBC frajeři, vím už dávno, ale tohle byl stejně šok. Pochopitelně příjemný! Sherlock je prostě perla. Dělá to prostředí, kamera, scénář a především herci. Cumberbatch a Freeman se museli potkat už někdy ve svých minulých životech, jinak si to nedovedu vysvětlit. Trvalo mi dlouho, než jsem se přinutila si tenhle seriál pustit, tak nějak jsem si nedokázala a ani nechtěla připustit, že by to mohlo klapat. Sherlock v moderní době. Pche... Jenže ono to klape. Překvapivě víc než většina ostatních věcí, které jsem kdy viděla. Ano, "kdy" - tedy "celkově". Sleduji i poměrně dost jiných seriálů, mám je ráda, ale s tímhle to prostě není srovnatelné. Je to jako držet v jedné ruce rohlík a v druhé talíř se svíčkovou. Prostě to nejde srovnat, jsou to dva odlišné levely. Většinou bývá zvykem volit, který z herců je výš než ten druhý, ale tady to nedokážu. I když přeci jen o chloupek větší poklonu vyseknu Cumberbatchovi, protože zahrát tak úžasně takového "cvoka" - to je prostě na Oscara! :)) ()

inmax

s1e1 Studie v růžové 5/5, s1e2 Slepý bankéř 4/5, s1e3 Velká hra 5/5!, s2e1 Skandál v Belgravii 5/5!, s2e2 Psisko baskervillské 4/5 (kdyby tam místo ústřední dvojky pobíhali Mulder se Scullyovou, asi by mě to ani nepřekvapilo :), s2e3 Reichenbašský pád 5/5!, s3e1 Prázdné máry 4/5, s3e2 Znamení tří 5/5 (nejvtipnější epizoda), s3e3 Poslední přísaha 5/5!Oblíbené scény: Závěr třetí epizody, "mobilní" pointa čtvrté epizody ()

Marty95

Geniální! Vtipné, svěží, skvělý Cumberbatch i Freeman. Vážně, je to jeden z nejlepších seriálů poseldních let. Scénaristům se povedlo něco vyjímečného, když převedli Sherlocka Holmese a dr. Watsona do ruchu Londýna 21. století. Místo dýmek tu máme niktoinové náplasti, místo drožek černé taxíky a ještě že existují smsky! Hlavní záporák, Andrew Scott, je vtipný už jen svým přehráváním. Těším se na začátek roku a třetí sérii kdy se konečně objasní Sherlockova smrt/nesmrt. Pro mě osobně byl zatím poslední díl (2x03) nejlepším dílem celé série, naopak nejslabším článkem je Slepý Bankéř (1x02). I přes to, celý seriál splývá v jeden fantastický celek. ()

Maxwell28

Supr supr supr. Pro tenhle seriál mám jen samý superlativy. Líbí se mi i dabing a způsob jakým to "upravila" čt1. Hlavní hrdina je charismatickej a Freeman je jako vždy boží. A případy bych nevyluštil ani za hovno :-D ()

Karda

Chtěl jsem dát 3+ ,ale po posledním dílu 2.serie měním na 4*.Ale logickou dedukci si představuji jinak než computerovou mysl plnou informací ,které se náhle spojí.Odsud také jasno pro jaké publikum je seriál psán.A to jsem prosím Iťák ... ()

petrik11 odpad!

Neuveriteľné zneuctenie klasiky, neuveriteľne nepresvedčiví hlavní predstavitelia, neuveriteľne prekombinované ujoviny. Tento pokus dať Sherlockovi "moderný" šat jednoducho nevyšiel. ()

helrohir

Na ohodnotenie som počkal do až do chvíle, keď budem mať pozreté všetky časti a musím povedať, že som nadšený a seriál som musel okamžite zaradiť do svojej top desať. Ústredná dvojica B. Cumberbatch a M. Freeman je snáď ešte sympatickejšia, charizmatickejšia a zábavnejšia než R. Downey jr. a J. Law z Ritchieových filmov, a to je už čo povedať. ()

petite fille

interesantný prípad sviežej adaptácie, ktorý po okultných experimentoch Guya Ritchieho pôsobí priam ako živá voda. veľmi ma teší návrat ku klasickej deduktívnej logike, ktorá sa nespolieha na futuristické analýzy chemikálií z miesta činu alebo kadečo nadprirodzené. hoci mi existencia Sherlocka Holmesa v dnešnej informačne presýtenej dobe mi stále pripadá akosi nereálna, príbeh prenosom do súčasnosti nestráca svoju typickú atraktivitu práve preto, že je v istých ohľadoch ortodoxne verný svojej predlohe. toto zobrazenie sa mi teda vôbec nezdá lacné, práve naopak - vynikajúco provokuje nové interpretácie tejto detektívnej ikony. a presne z pátrania po takýchto súvislostiach pramení najväčší divácky pôžitok. ()

Astinas

Kravina, nevěřim ničemu, co se tam děje a nic se mi na tom nelíbí a hlavní postava vypadá, jak žalud a ne jako Sherlock. ()

anyonecek

Novodobý seriál o Sherlockovi má své kouzlo a je svým způsobem perfektní. Je škoda, že je zatím tak málo dílů a já jen doufám, že to bude zdárně pokračovat. Skvělé herecké výkony od Benedicta Cumberbatche od Martina Freemana a v jedné epizodě i od Lary Pulver. No 3. série stále drží vysokou laťku, jen mi trochu chybělo normalní vysvětlení Sherlockova pádu v závěru 2. série. Nemůžu se dočkat 4. série a doufám jen, že kvalita bude zdárně pokračovat. ()

Sylvin

Tohle je jeden z těch seriálů, díky kterému si uvědomíte, že většina těch ostatních, na které se díváte, jsou vlastně bezobsažné srágory. Někdo by mohl namítat, že je to jenom další zpracování něčeho, co tady bylo již mnohokrát, ale BACHA! Tahle verze se liší. Výběr herců do hlavních rolí je naprosto fenomenální (i oproti novodobé filmové verzi - Jude Law a Robert Downey Jr. jsou jako ústředníé dvojka geniální, ale škodí jim, že hrají ve filmu: je tam moc akce a málo řečí a to mi přijde u Sherlocka škoda, další věc je, že jsou to oba krasavci a mě to tam nějak ruší). Benedict Cumberbatch, jediný muž se jménem divnějším, než sám Sherlock Holmes, je cvok na svém místě, komediant první třídy a opět dal této již tolikrát interpretované postavě novou tvář. Martin Freeman tomu nasazuje korunu, je tam vidět, že herci jsou i v reálu skvělými přáteli, třeba když jsou v Buckingham palace a smějí se tomu, že S.H. je zabalený v prostěradle a nemá pod ním ani kalhoty: tenhle smích není hraný, tam je ta chemie prostě 100% opravdová. Opravdu hodně kvalitní záležitost, která vás (jako u většiny detektivek) nutí přemýšlet, ale dává vám k tomu prostor a na dost věcí člověk může přijít sám, ovšem ne díky předvídatelnosti, ale díky skutečným a nezavádějícím nápovědám. Bezchybná věc, když se budete dívat na tohle a na Game of thrones, nic vám už chybět nemusí. 1 000 000* ()

teroosh

Když dva dělají totéž, není to totéž. Nejlepší (zatím) 1. a 3. díl 2. série. Ale je to v podstatě taková Sofiina volba. ()

GoustDog

Já vám nevím, bavil jsem se, ale málo. Je to vypiplané, ale příliš "pro všechny"; jeden si tu najde humor, druhý rádoby inteligentní detektivku, třetí inovativní vypravěčské hrátky; zkrátka to musí být coooool! Tak jsem asi jeden z mála, komu to "in" nepřijde. Chybí mi ona osobitost a schopnost tvůrců se trošku "zašpinit", tj. více naturalismu, nečernobílé herní představitele a méně cirkusové povrchnosti, kde vše defaultně sedí jako prdel na hrnec. Z řemeslného hlediska tak velmi dobré, ale chybí tomu duše a je to jen prostá zábava, nic pro mě. ()

jprmusic

Tohle se povedlo. Všechny díly, s výjimkou Psa Baskervillského, na 100%. Pes se paradoxně jako klasika klasik moc nepovedl. Zato závěrečný Reichenbachův pád je excelentní záležitost. Tenhle seriál disponuje především výborným scénářem, pointy jsou nečekané, nápady neotřelé (až na toho Psa, ten byl takovej "z nutnosti", jako by scénáristé cítili povinnost, ale inovační nápady na rozdíl od ostatních dílů chybí). Samostatnou kapitolou je chemie ústředního dua Cumberbacht / Freeman, která seriálu dává každou minutu tu správnou šťávu. Nebyly by prosím k dispozici další díly ? Alespoň tři ? Prosím !!!! ()

victt

Novodobý Sherlock ma veľmi prekvapil. Zo začiatku som sa obával o to ako bude Sherlock vyzerať v súčasnosti. No myslím si že zasadiť dej do tejto doby kde Sherlock využíva SMS, Google a smartphone bol veľmi dobrý nápad. Príbeh je od začiatku napínavý, plný úžasných rozhovorov a postavy Sherlocka a Watsona sú skvelé (každá je svojím spôsobom zvláštna). Sherlock mierne pripomína zmes Sheldona z Big Bang Theory a Dr. Housa, ktorý analyzuje každú situáciu. Watson je zasa vojnový hrdina a vždy sa len díva čo to Sherlock vymýšľa. Jediné čo by som vytkol je že má tak málo častí. Už sa nemôžem dočkať pokračovania dúfam že sa dočkáme ďalších veľa skvelých častí! // videné 3 série ()

johny95

Sherlock sa vám bude páčiť do takej miery, do akej budete schopní akceptovať zmeny oproti Doylovým poviedkam. U mňa to znamená, že som si Sherlocka skutočne obľúbil, pár vecí však Moffatovi nedokážem odpustiť (napríklad, že z Mycrofta urobil idiota a nie génia väčšieho ako sám Sherlock (podobne ako v poviedkach), alebo že Sherlockovi nedoprial dôstojnejšiu smrť (predsa len to Doyle napísal lepšie a tie vodopády tam chýbali)). Cumberbatch a Freeman sú výborní a neviem sa dočkať 3. série. - Po 3. sérii len sklamanie. Postavy sa v podstate nevyvíjajú, dialógy ešte majú vtip aj spád, ale samotný dej je oničom, len na uspokojenie tumblr fanúšičiek. Nevyužitý záporák a z prsta vycucaný cliffhanger to len podčiarkujú. ()

Wooke

Seriál tohto storočia (minimálne). Geniálne obsadenie, geniálne výkony. Absolútne fantasticky zvládnuté napätie a dej každej jednej časti. Sherlock sám o sebe je neopísateľný. Jim Moriarty (Hiiiii!) a jeho Stayin' Alive...proste top. Martin Freeman je taktiež výborný. Lepšieho Sherlocka (ak nerátam knižného) si človek ani nemôže predstaviť. Briti majú v ri*i a vedia, ako sa točia bravúrne seriály. BBC opäť vedie a stále sa drží na špici môjho rebríčka TV spoločností, vyrábajúcich skvelé veci. A po dvoch serióznych a totálne napätých sériach, nám tú tretiu priniesli na nový rok a je to úplný rozdiel. Nie Čo sa týka kvality, ale napätie zmizlo. Herci aj celý štáb sa museli zabávať, keď točili každú scénu. Sherlock a Moriarty a ich aférka? môže byť domachlené dievča s divnou angličtinou. A ostatné teórie ? Verím všetkým. Verím v Sherlocka Holmesa. K žánru určite treba pripísať komédia, pretože takúto grotesku som vážne nečakal a Sherlock sa len upevnil na samom vrchole, kde ostane už naveky. ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

29.11.2018

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017