Sherlock

Krimi / Mysteriózní / Drama
Velká Británie, (2010–2017), 17 h 51 min (Minutáž: 88–90 min)

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

bukowski83

No tak to mě fakt dostalo, hodně zajímavej seriál a perfektně pojatej příběh o Sherlockovi a dr. Watsonovi! Je to i pěkně natočený a já už se těším na další díl! ()

zuzinka2

Překvapení! Nějak jsem si neuměla představit Sherlocka přeneseného do součastnosti, ale tady se to povedlo a vytvořil se originální zábavný a napínavý seriál, který zachovávát typické znaky příběhů A. C. Doyla a obohacuje je o současné technologie a problémy. Výborně natočené (zvlášť mě zaujalo vysvětlování Sherlockovo dedukcí), skvělé dialogy mezi Sherlockem a Holmes stále fungují i díky vhodně vybraným hercům, hudba se mi taky líbila, i když mi přišla trochu jako v Sherlocku Holmesovi od G. Ritchieho. Celkově to není 100%, protože prostřední díl nedosahuje kvalit první a třetího, ale na 5 hvězdiček to určitě je (už jenom kvuli tomu závěru, po kterém jsem autorům nadávala, že jsou jenom tři díly a já si na pkračování budu muset počkat do příštího roku). P.S. Druhá série snad ještě lepší než ta první. ()

Crawler-D

Možná se všichni zbláznili, každopádně budu radši za hlupáka, než bych se nechal strhnout pětihvězdičkovými hodnoceními, protože jsem po dvou dílech nepochopil, jak k něčemu takovému došli. A už vůbec nechápu, jak někteří mohou seriál povyšovat nad Ritchie film. Asi nejsem Sherlock, každopádně řešené případy zaváněly nudou a on sám jako Sherlock byl pouze nesnesitelný, nikoli zábavný nebo chytrý. Uživateli Hellboyovi dávám ve většině věcí za pravdu ()

DruidKarel

1036. hodnocený film: Na doporučení mojí milé Péti (a že není typickým požíračem filmů a seriálů) jsem se podíval na tenhle britský seriál, který mapuje kroky detektivního inspektora Sherlocka Holmese a jeho pomocníka, bývalého lékaře, Johna Watsona. A co tedy na jeho adresu říct? Že je to skutečně typický projev britského humoru, který mi sice není blízký, ale dokážu se už na něj pomalu připravit a tak při každé snaze o vtip nevychrstnu pivo na obrazovku mého notebooku, protože nejsem opravdu zastáncem suchého humoru. Byl jsem ale hodně mile překvapen kvalitou seriálu a i když si myslím, že tak vysoko, jak si tu na žebříčcích ČSFD stojí, je jen výsledkem pobláznění několika nadšenců, které strhlo pak spoustu uživatelů, sdílím názor, že jde o jeden z nejzdařilejších seriálových počinů posledních let. Skvěle promyšlené detektivní případy, kdy každý se dokáže vměstnat do jednoho dílu, který trvá bezmála 90 minut. Smyslní herci a fantastické zpracování, které je na prvotřídní úrovni. Už jen to, že v pozadí běhají české nápisy, či že SMS, která přišla Sherlockovi na jeho iPhone, je kompletně v češtině. Váhal jsem mezi 4 a 5*, ale nakonec se jen klaním na stranu 4*, protože čekám na další řadu a pak se teprve rozhodne. Tak nakonec přeci jen pět hvězd... 5* ()

Kwaichi

Musím sa priznať, toto dielo ma ničím špeciálne nenadchlo. V podstate rovnaké ako iné dnešné seriály o superdetektívoch, najviac sa asi podobalo na Mentalistu. Avšak v porovnaní s ním sa mi Sherlock zdal až príliš namyslený, egoistický a hlavne mu chýbal zmysel pre humor. ()

enjoi

Skvělý seriál. Prostředí Londýna bezchybné. Výkony herců špička. Škoda, že je tak málo dílů... i když možná je to tak lepší. Tvůrci by začali vařit z vody a ze seriálu by byl průměr. ()

Lanark

Hodnoceno zatím jen na základě prvního dílu. Sdělení celkových dojmů si nechám až po dokoukání první série. ()

exitak

Seriál s metráží celovečerního filmu, kde sledujeme namachrovaného Sherocka, jak si nechává masírovat svoje ego kam přijde a když se tak nestane, tak si pomůže svépomocí. Škoda, že už po 20ti minutách průměrný divák bude schopný odhadnout 80% následujícího děje a vraha odhalí o 10min. dříve než No.1 Sherlock, ovšem ne s tak dramatickým výrazem. Téměř nulová atmosféra s triviální zápletkou, všudypřítomná podbízivost divákovy a přepálená metráž, to je nový Sherlock. TOP10 na CSFD si neumím logicky vysvětlit a vlastně ani jinak vysvětlit. Celé to je takové nedomyšlené až primitivní. ()

wohna

I am SHERLOCKED! Tenhle seriál se mi opravdu dostal pod kůži. Nutno vyzdvihnout rozhodně povídky Sira Doyla. Seriál skvěle udělaný, herci ještě o třídu lepší. Dvojice Holmes a Watson je famozní, ale pro mě hraje prim Moriarty! To co předvádí je neskutečný. ()

nithiel

Tak po třetí sérii musím s hodnocením dolů, neinovativní, předvídatelné a přitom překombinované zápletky mě opravdu neoslnily. ()

C0r0ner

K tomuhle projektu jsem přistupoval dost skepticky. Už po prvních pár minutách jsem ale věděl, že jsem trefil do černého. Po první sérii jsem si uvědomil, že jsem viděl to nejlepší, co jsem kdy viděl (ano, i lepší než Se7m). Tak dokonale napsané scénáře (!v každém díle!) jsem nikde jinde neviděl. Tak trefný humor, tak perfektní režie, tak geniálně obsazení herci. To je po druhé sérii. Musím říct, že třetí díl třetí série mě lehce zklamal, protože rozuzlení bylo poněkud triviální, zato Znamení tří považuji ve všech výše zmíněných ohledech za to úplně nejlepší, co jsem měl to štěstí vidět. Opravdová dokonalost ve všech možných rovinách. Update po čtvrté (snad poslední) sérii: Scenáristé se asi posrali a nejlepší věc všech dob dost zabili, takže bohužel musím Sherlocka šoupnout o pár pozic níž. Mrzí mě to dost, spíš sere, nicméně Znamení tří zůstává pořád ještě tím nejlepším, co jsem kdy viděl. 100% ()

Gaaron

1. série: 1. díl: S takovouhle adaptací mohl přijít jen evil mastermind vpravdě holmesovských kvalit! 5/5 2. díl: Kulometnou kadenci hlášek nahradilo pár štěků k pousmání, Sherlockovy dedukce ustoupily výrazně do pozadí a staly se samoúčelným kořením a nový detektiv je postava úplně o ničem (zvlášť v porovnání s Lestradem, který v jedničce Sherlockovi zdatně přihrával). Přesto slušná podívaná, jenže taková, jakých jsou spousty. 3/5 3. díl: Hláškující génius z jedničky je zpátky, navíc v mnohem dospělejším, temnějším a napínavějším příběhu a opět ve společnosti všech skvělých vedlejších postav, které ve dvojce citelně chyběly. Chvílemi jsem až zapomínal dýchat... Brilantní! 5/5 2. série: 1. díl: Jízda ve velkém stylu pokračuje, dosud nejzamotanější díl, který nabízí ještě minimálně pět zvratů poté, co už to vypadá, že je konec. Všechny nitky se přesto neomylně sbíhají v jedné velké krásné love story. Je to prostě génius. Moffata (a zbytek tvůrců) myslím, samozřejmě. 5/5 2. díl: Tradice slabých prostředních dílů se taktéž drží a Sherlock se mění v akčního dobrodruha, honícího záhady po blatech. I takový samozřejmě musí být, ale vždy brilantně dedukující, zápletku Baskervilských psů by ale rozklíčovalo i dítě. Na televizní poměry ale stále výborná podívaná. 3/5 3. díl: Mistr dedukce se vrací ve finálním souboji se svou nemesis, kriminálním "mastermind" Moriartym. Dějově už jsme měli zašmodrchanější a uspokojivější díly, ale ten závěr... na ten slova nestačí! 5/5 3. série: 1. díl: Seriál se po dvouleté pauze vrací jako bro-mance comedy. Okej, říkáme si, chlapci si zasloužili svůj moment, ale v příštím díle by se mohl vrátit k tomu "být Sherlockem" 3/5 2. díl: ...a ono nic. Zatím nejslabší díl seriálu, natočený jen proto, aby mohli rozesít pár náznaků pro finále. Na první pohled neodpustitelné prohřešky dávají trochu lepší smysl ve světle celé série, ale přesto, šlo to mnohem, mnohem lépe. 3/5 3. díl: A JE ZPĚT! Po rozpačité dvojici dílů už jeden ani nedoufal a rozhodně ne v díl brilantní od první do poslední minuty. Ano, jeho vyústění je poněkud "nesherlockovské", ale to koneckonců byla celá tahle série. A pro jednou byla neskutečná radost sledovat Sherlyho v akci. 5/5 ()

agathon

Sem s další minisérií! Když se nedávno vířila diskuse kolem Ritchieho celovečerního filmu a toho, zda mu jeho "aktualizovanost" v ranku historicko-vědecké fikce prospěla, říkal jsem si, že už je na čase, aby někdo představil skutečně aktualizovaného, tj. do současnosti přeneseného Holmese (to jsem o britském projektu ještě nevěděl) a ejhle - je to tu a funguje to skvěle. Už při pozorném čtení původních knih, resp. povídek, je jasné, že léty filmových a televizních přepisů zformovaná představa Holmese a Watsona jako dvou starších a důstojných gentlemanů je notně přibásněná a pravdě rozhodně neodpovídá přinejmenším v raných příbězích slavného dua. Hrdinové Sherlocka ještě o něco omládli i ve srovnání s Ritchieho filmem a elánu mají na rozdávání asi jako každý jiný průměrný a sotva třicetiletý Londýňan.... Další rovinou jsou samozřejmě případy samotné. Druhá epizoda mě nijak zvlášť neoslnila (motivy z některých knižních Holmesiád vybírá a variuje jen velmi volně...), ale skvělý úvodní a (k divákům) velice potměšilý závěrečný díl celkový dojem bohatě napravují. Je vidět, že zápletku autoři nešili horkou jehlou jako v případě Ritchieho kino-celovečeráku a navíc občas naprosto bravurně provazují umění dedukce s nejnovějšími technologickými výdobytky. Figura Holmese (snad společně s některými postavami Verneovýcmi - i když ty mají občas blíž pouhým turistům...) - svým vědeckým vzděláním a racionálně-požitkářským využíváním vlastních dovedností v opojení čirým věděním - představuje v literárním světě zárodek dnešních "nerdovských" figur, jak je známe z TV i z kina. I nejnovější seriálový Sherlock je takovým fenomenálně uvažujícím "super-nerdem" v pravém slova smyslu a jeho postava vysokoškolsky vzdělaného, technologicky zdatného a přitom stále autisticky vyděleného člověka se tak jakoby kruhem vrací ke svým vlastním kořenům více, než kdyby se seriálový děj odehrával v Londýně konce 19. století. ()

magnolia

bezkonkurenčně nejlepší zpracování. bezkonkurenčně nejlepší britský seriál současnosti. cumberbatch má takové charisma, že se u mě po deseti minutách sledování zařadil vedle rickmana a fiennese. freeman je úžasný - takovým tím svým neškodným způsobem. a závěr třetího dílu je na atentát na bbc ;o) ()

Andre3000

Watson jako válečný Dr. House. Sherlock jako neustále šrotující stroj na dedukce...ne to nemůže fungovat...počkat, ale ono to funguje více než náramně. BBC ví co se lidem líbí. ()

carly

skveli herci. skvelé tempo. skvelé exteriéry. me likey a lot :) tak dobre napisaný serial, až sa mi chce občas od radosti plakať. ()

johanka.g

Pro mně seriálový objev roku. Benedict Cumberbatch v roli Sherlocka je naprosto nepřekonatelný, věřila jsem mu každé slovo, jeho necitelnost a ironií. Seriál se mi líbil hlavně po technické stránce, smsky na zdi, myšlenky Sherlocka Holmese se kterými si hraje jak Cruise v Minority Report. Geniální. ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

29.11.2018

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017