Sherlock

Krimi / Mysteriózní / Drama
Velká Británie, (2010–2017), 17 h 51 min (Minutáž: 88–90 min)

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Reverger

Skvělý restart, který staví laťky vysoko. Ze začátku jsem patřil k odpůrcům. Proč? Protože protoč. Benedict Cumberbanebojak, na mě nedělal moc dobrý dojem. Sice mi zde připadal daleko věrohodnější, než třeba Downey Jr. ve filmové verzi, ale svým způsobem mi byl nesympatický. Člověk si zvykne a co mi přišlo hodně zvláštní, bylo rozhodnutí tvůrců, zasadit Sherlocka do současnosti. Hodně zvláštní změna, ale celkem vyzývavá. Inu, bylo to za mnou, a i když jsem měl smíšené pocity, byl jsem hlavně unešený. Benedict – a jeho otravně dlouhé příjmení – mě přesvědčil. Už chápu, proč mu chtějí fanynky, ale i teda fanoušci, jíst zeleninový salát z párku. Říkám, že to chápu, ne že to schvaluji. Ten chlap je vážně, vážně, vážně dobrej. Takhle jsem si to představoval. Hraje to tak báječně, až mu tu aroganci vážně žeru a myslím si, že by mě hned dokázal odsoudit jako podřadnou, banány pojídající, primitivní opičku. Zkrátka hraní u něj nezná hranic a všechny chyby se díky jeho skvělým výkonům, ale i skvělé atmosféře a propracovanému scénáři, ihned stornují. Skvělá práce. ()

Hepy13

Najdete ho na.... Baker Street B 221, Britové a celá BBC umí! Brilantní! Dobrý hlašky a Cool jak prase! ''Watson - Potkal jsem tvého nepřítele. Sherlock - Kterého? Watson - Úhlavního! Sherlock - Nabídl ti peníze za špehovani? Watson - Ano. Sherlock - Přijal si je? Watson - Ne. Sherlock - Škoda, mohli jsme se šábnout. ()

LuccinyFilmy

Možná, kdyby tolik pomýlených slečen kolem mě nevzdychalo nad pochybnou anti-krásou Benedicta Cumberbatche a kdyby tolik podobně pomýlených mladých mužů necitovalo jeho zcela debilní a ještě debilněji interpretovanou hlášku o společensky fungujícím sociopatovi, zkrátka kdyby nebyl Sherlock tak vlezle populární, možná by mě tak neiritoval. Ale vzhledem k tomu, že jsem jednu dobu nemohla v poklidu navštívit dámské toalety v mojí bývalé škole, aniž bych se musela dívat na srdíčka se jmény hlavních herců, musím přiznat, že se moje shovívavé opovržení tímto seriálem změnila v otevřenou nenávist. S interpretací Holmese a Watsona, jak jsou zde představováni, nesouhlasím a nelíbí se mi. Je teď sice taková doktorohousovská móda prezentovat vysoce inteligentní individua jako zároveň arogantní a nesnesitelné orgány samolibosti, které nevyslovitelně trpí v obklopení podřadnějších lidí, ale to má s původním Holmesem opravdu pramálo společného. Freemanův Watson je taky horor a jeho “přátelství” s Sherlockem spíš odstrašující než inspirující. Asi je něco špatně, když v podstatě jedinou snesitelnou postavou v seriálu o Sherlocku Holmesovi je pro vás Inspektor Lestrade. O zpracování Irene Adler radši ani nemluvím, protože tam se mi už vážně otvírá kudla v kapse. Je pravdou, že seriál poměrně vtipně a invenčně převádí původní příběhy do jednadvacátého století --- ale to, že mají scénáristé na čem stavět jim jejich práci zároveň silně usnadňuje, takže bych se před nimi taky moc neklaněla. Seriál Sherlock není ničím přelomovým ani odrovnávajícím, v nekonečné řadě poměrně špatných a několika dobrých adaptací má nepochybně své místo, ale nad jeho nezaslouženou extrémní popularitou mi zůstává rozum stát. ()

Harpy

zbožňujem detektívky a toto bola pre mňa klasika čo musím vidieť......a nesklamalo, bavilo, nadchlo, rozosmialo, bolo to napínavé, malo to šťavu. Nechýbalo tomu vôbec nič, dostala som všetko čo som čakala. Mám rada anglický humor a Sherlock aj s Watsonom mi prirástli k srdcu. Nedávam 5* len preto, lebo to nebol môj uuplný top že by som stratila reč. ()

embecka

Áno, Sherlock vsadený do súčasnosti, úžasné! Áno, herecky mimoriadne netradičné, úžasné! Ono to je tak, keď máte prehnané premrštené teralomanské očakávania. A potom zistíte, že (mojím prirovnaním kauza Pluto :-D, berte to s humorom) - Sherlockove pravdy sú ako sonda New Horizons. Sonda síce existuje, vyletela do vesmíru, no to, ako získala fotky Pluta a či vôbec, to spochybňujem :-D Sherlock síce existuje, rieši prípady, no to, ako získava dôkazy a či vôbec, to spochybňujem :-D Pointa - priemerný seriál s pre mňa nadpriemernými vyšetrovacími metódami. Bonus - Moriarty je super sexy. ()

petikacka

Já mám přečteného Šerloka komplet...Viděla jsem spoustu adaptací a spoustu filmů...Nikdy by mě nenapadlo, že se dá převést do současnosti a přitom to nebude trapárna...Ono se to, ale povedlo a řekla bych, že je to nejpovedenější zpodobnění všech dob...Za mě jasných 100% ()

VictorMartel

1. řada: Motivace zdejších vrahů jsou mi příliš vzdálené a vlastně nepřístupné. V rámci detektivního žánru jsem zatím nikdy nebyl tak nezapojený. Například v Bones/2005 (viděl jsem celé a nakonec ohodnotil jen 20 %), které je z krimi sérií konceptem Dr. Brennan a celkovým důrazem na podivínský intelekt nejpodobnější, byli vrazi srozumitelní. Podmínkou vyniknutí vyšetřujícího exota tedy není exot pachatel. Nejvíce mě ale odrazuje překombinovanost. Detailistické výčty indicií vedoucích k pachateli lze jen stěží celistvě uvnímat, a hlavně – nepůsobí zrovna seriózně. Scénárista si jejich logický řetěz pečlivě připravoval a vymyslel si detektivův mozek schopný předváděného tempa bez toho, že by si připustil intelektuální realitu diváka, což je v daných proporcích této propasti amatérská chyba. Nejde jen o to, kolik stop je třeba propojit – a to samo asi nemá obdoby –, ale i jak je pátrání závislé na popravdě nahodile funkční dedukci Holmese ve vztahu k místu a doplňovaným informacím. Více než jinde tu platí, že stát někde trochu jinak, spřahají se mu nerelevantní data. Záhadně se ale vždy dá správným směrem. Přitom se vesměs obejde bez podezřelých, jejichž motivace střídavým drážděním divákovy pozornosti žánr obvykle táhnou. Seriálu pomáhá, že Holmes je sympaťák. 2.-3. řada: V následujících obdobích seriálu mě sice příjemně překvapilo, jak jsem si najednou na detektivovy dedukce zvykl, – což se projevilo tím, že jsem nějak necítil potřebu je rozporovat, – ale k příběhům jsem zůstal lhostejný a nějak jsem nepřijal časově stěsnané sblížení mezi vyšetřovateli, které má divák záhadně akceptovat na základě 3 epizod za sezónu. ()

Oliveris

Zimomriavky som mal len u posledného dielu, ale to vôbec nevadí. Stále sa jedná o výnimočný seriál, kde je akcia a napätie budované cez analýzu a dedukciu, čo je príjemná zmena oproti väčšine nových kriminálok, kde sa stále viac a viac tlačí do popredia akcia ako taká. Spolu s Mostom za mňa najlepšie kriminálne seriály. ()

Ahsoka

Nevídaný seriálový zážitok! Málokedy sú takéto zmodernizované diela dobré. Ale toto... Prepracované a sherlockovsky premyslené do najmenšieho detailu. Nechýba absolútne fantastický Benedict Cumberbatch s takým ľadovým výrazom, že keby nevidíme pozadie, tak naozaj neviete na ktorú stranu hrá. A obsadenie Moriartyho (Andrew Scott), pre mňa doteraz neznámy herec, bol ako keď ľudovo povieme, že sadla r*ť na šerbel. Toho milujete aj nenávidíte zároveň - veľmi zriedkavá charakterová kombinácia komického záporáka. Posledná séria už trošku pôsobí, tak akoby nasilu chceme uspokojiť dav nadšencov, ale aj tak skvelé ()

Money_too

Po shlédnutí první série,čili 3. dílu musím konstatovat,že se jedná o opravdový nářez a ne nadarmo se mluví o televizní události roku. Pilot byl naprosto famózní, druhý díl byl slabší, ale přesto se držel not v patřičných výškách. Třetí díl naprosto odzbrojující zvlášť finále a jeho otevřeného konce. Smíchat původní předlohu A.C.Doyla a dát mu nový kabát v podobě moderní telekomunikace byl opravdu tah na branku a tvůrci vytasili ještě jednu věc ----> naprosto dokanalou ústřední dvojici B. Cumberbatcha a M. Freemana. Dokanalý soundtrack,dokalý scénář. CO chybělo v Ritchiově filmu, je naopak zde. Do toho nejlepší televizní kamera od BBC a nezbývá nic jiného,než s napětím očekávat další řady a díly. Britové válejí na všech čarách...! ()

MAJkLSON

Po prvnich trech dilech davam plne hodnoceni. Oproti filmu od Guye Ritchieho je to kvalitativne opravdu nekde jinde. Asi jako Batman navzdy vuci Temnemu rytiri. ()

barteca

Přímo lahůdková záležitost - střih , kamera, hudba, herci - hostina filmofila. A to vše v kulisách nádherného současného Londýna. Ani při druhé řadě není třeba měnit bodování. Sherlock - A scandal in Belgravia je za plný počet bodů, much better než druhý Sherlock Ritchieho. ()

Pidzey

Kvalita přišla náhle a nečekaně a úplně si mě podmanila.Ano mluvím o této scénáristicky vymazlené bombě se skvělou atmosférou.Přesně obsazení a skvěle hrající herci,především ústřední duo.Takže ať se jdou všechny ty rádoby kriminálky vybodnout.Sherlock se vrátil a je ve formě.1)Studie v růžové 2)Velká hra 3)Slepý bankéř ()

Milwa

první díl byl naprostá bomba, nevěřila bych že Holmes může fungovat v současnosti a ono Jo. Skvěle napsané a skvěle zahrané. Druhý díl mě trošku zklamal přílišným klišé, ale i tak nadprůměr televizní zábavy. Na filmového Holmese mohu s klidem zapomenout...díííky Po posledním díle druhé série zvyšuji hodnocení na plných 5*. Nejlepší zpracování, co jsem dosud viděla! Jeremy promiň, tvůj seriál byl super, ale tohle je naprostá bomba. Naprosto dokonale napsané a ještě lépe natočené, jen Hounds mi moc nesedli, ale ty promíjím. ()

KOZEL84

Tak Sherlock House,pardon Holmes, nám smskuje.Nevím co na tom má být zvláštního.Mě to připadá jako úplně běžná scénáristická berla poslední doby.Případy řeší Sherlock tak haluzově,že by i Gregory Holmes (kurva co to se mnou furt je?!) záviděl.Jako v posledním díle kdy mrtvola měla ''ochablé záda'',takže to byl hlídač.Aha.Tak to už si snad děláte prdel!Jenže von je to Sherlock a to je omluva(Ne jako fakt.Je.).Jinak bych asi napsal,že je to další neoriginální kretén,který mi při pohledu na moje záda ze vzdálenosti jednoho km přeně řekne,kdy sem se naposled pokypal Sunarem.Crumbrbach (nebo tak nějak) nemá charisma ani Houseovi hole a jediná zajímavá postava je tak Moriarty (''Thats what people DO!'').Tak snad ho bude později víc.Rozhodně tu nejde o žádnou bombu a třeba na atmosféře (tu žádná není) by se mělo hodně zapracovat (příjemně pochmurný příbuzný Luther).Nedokážu říct,který díl se mi líbil nejvíc,ale vím,který nejmín'.Druhý.Hodně,hodně nadhodnocené. ()

grerar

Anglická produkce se odlišuje od americké velice zásadně. Amíci nám cpou pokud možno každý týden jeden díl (sice precizních) seriálů. Jenže když už vám dávají pátou sérii, musejí se zákonitě v stém dílu opakovat... Britové na to jdou přes kvalitu, a přestože jednou ročně tři díly jsou na dnešní poměry žalostně málo, pak odvedená práce je dokonalá. Freeman snáší nesnesitelného Cumberbatcha s mistrovstvím jemu vlastním. Čistých 5* (BTW ten bumerang je hustej :D) ()

blazenka

Šťavnaté, živelné, pulsující zpracování mě ohromně nadchlo.Oproti nejnovějšímu HOLMESOVI od Richieho je vše v pohybu, inteligentní, vtipné a MRAZIVÉ! Neotřelé dialogy, vynikající atmosféra, výtečné obsazení. VB - jak jinak. Díky, díky a prosím co nejdříve další sezonu! 95%. No vlastně 99%. ()

Fifer

1.díl druhé série nezklamal, ale ani neoslnil. Je škoda, že se často vše zvrhává v exhibicionismus Sh. geniality, jenomže občas i pánům scénáristkům ta logina nepěkně uniká. Nezlobte se na mě, ale ta vražda s bumerangem ( je to zcela okrajová epizodka, takže snad nic neprozrazuju) byla naprosto hloupá a rozumem nijak logicky neodhadnutelná, byla to jen scénáristická manýra. Taky mi přijde, že už je to překombinované: Domina, únos letadla, islámští teroristé, skáče to od motivu k motivu, naprosto zbytečně. Ale je to napínavé, to zase jo. ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

29.11.2018

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017