Reklama

Reklama

VOD (1)

Silný příběh vypráví jeden z nevětších milostných příběhů 20. století: vztah literárního génia Ernesta Hemingwaye a válečné korespondentky Marthy Gellhorn. V hlavních rolích uvidíte Nicole Kidman a Cliva Owena. Film Hemingway & Gellhorn z dílny Philipa Kaufmana s Clivem Owenem a Nicole Kidman v hlavních rolích, vypráví o vášnivém milostném románku a následném bouřlivém manželství Ernesta Hemingwaye a válečné korespondentky Marthy Gellhorn. Příběh sleduje dobrodružné spisovatele skrze sedm zemí v období Španělské občanské války. Vzájemná přitažlivost Hemingwaye a Gellhornové z nich udělala jeden z prvních vlivných slavných párů a otevřela jim cestu do vyšších společenských kruhů, včetně Hollywoodské smetánky, aristokracie literárního světa i prezidentské rodiny Spojených států amerických. Příběh zároveň na pozadí ukazuje některé z velkých konfliktů tehdejší doby. (HBO Europe)

(více)

Videa (7)

Trailer 2

Recenze (54)

Boogeyman 

všechny recenze uživatele

První polovina filmu, především španělská část, je hodně nudná a amatérsky natočená ptákovina s opravdu silně srandovně nepovedenými (a bohužel častými) pokusy o naklíčování hrdinů do dobových záběrů. Druhá půlka už se dá sledovat, ačkoliv hlavní postavy jsou pořád stejně opruzné. Jako jediný důvod, proč bych tohle někomu doporučil (protože z historického hlediska jde o film docela bezcenný) je samozřejmě pár nahatých scén Nicole Kidman (která tu vypadá fakt dobře) a především malá, ale důstojná a důležitá a úplně normální (jakože žádné bubenické cameo apod:-) ) role Larse Ulricha z Metallicy, kterej asi pomrkává po herecký kariéře. A rozhodně to není žádnej dřevák (když to srovnám s běžnějma českejma muzikantama v našich filmech). ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Tohle nejsou postavy z reálného života, tady najdete jen figurky vyznačující se svými typickými hláškami a proprietami svých předobrazů. Jako byste si místo životopisu Che Guevary koupili tričko s jeho fotkou a pak o něm začali někomu něco vykládat. Nenajdete tu Hemingwaye, Gelhornovou, Cappu ani další historické postavy, ale jen jejich obchodní značky. Navíc Kidmanová se svým botoxem vyžehleným obličejíčkem skotačící v zákopech a pod palbou, není v postavě zapálené novinářky právě nejpřesvědčivější. /27. 11. 14./ ()

Reklama

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Nádherná televizní práce. Kidmanka a Owen září a hrají jako o život. A příběh manželství Gellhornové a Hemingwaye je pro ně vynikající námět. Navzdory minimálnímu rozpočtu je tu mnoho velmi kreativních nápadů, jak prožít zcela autenticky všechny ty vzlety a pády let 1936-1945. Všechny ty válečné konflikty není nutné simulovat, je tu mnoho dokumentárních záběrů smíchaných s nově natočenými záběry a funguje to. Prolínání barevného obrazu a sépie je velmi efektní. Občas je opravdu skvělé sledovat ty velké filmové tváře v komornějších televizních produkcích. Pro Kidmanku cesta od Gellhornové na HBO směřovala k Sedmilhářkám a to byl a je další triumf. Pokud by vás toto manželství lákalo také v knižní podobě, lze doporučit román Láska a zkáza Pauly McLainové, je to další kniha v řadě, autorka se už předtím věnovala jiné manželce Hema, Hadley Richardsonové, v románu Pařížská manželka. ()

rt12 

všechny recenze uživatele

Ani jeden z hlavních představitelů mně nepřesvědčil. Z Hemingweye chtěli sice udělat démona, ale vyšel z toho jen alkoholik a hulvát. Po jeho genialitě ani potuchy. Co se týká Gellhornové, tak ta pro mně o něco vyšla lépe. Jinak statické a bez šťávy. Trapné zachycení natáčení bojů ve Španělsku, ťapkali za kameramanem jako idioti, které by za takovýchto okolností hned trefili. Milování při bombardování, proč ne, když se smísí strach s vášní, ale to co předvedli zde, bylo trapné a jen k ukázání lepých tvarů Kidman, která tím prakticky nahrazuje herectví (ve všech filmech). Jediným kladem, byly autentické filmové snímky a vynikající fotografie Roberta Capa z občanské války ve Španělsku. ()

Martrix 

všechny recenze uživatele

Dva výborní herci ve filmu, který nedokázal zprostředkovat hloubku a komplikovanost vztahu dvou vyjímečných osobností a z Ernesta udělal jen sobeckého trtkálistu a z Marthy válkami posedlou tvrďačku. Toto nebyl ani příběh o Hemingwayovi, ani o Gellhornové. Takto tvrdě vymalované postavy, se hodí tak leda do komixu, ale ne do životopisného filmu. Nebýt obou herců, tak neváhám a plácnu 2* ()

Galerie (12)

Zajímavosti (12)

  • Film sa natáčal v San Franciscu, San Rafael, Livermore, Oakland (Kalifornia, USA). Obdobie natáčania trvalo od 28. februára do 3. mája 2011. (Arsenal83)
  • Na scéne nočných klubov v 30. rokoch 20. storočia majú tanečnice oblečené bikiny. Bikiny však boli predstavené až v roku 1946. (Arsenal83)

Reklama

Reklama