Žena v černém

• Velká Británie The Woman in Black (více)

Snímek na motivy klasického duchařského příběhu vypráví příběh Arthura Kippse (Daniel Radcliffe), právníka, který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do odlehlé vesnice, aby zde vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem rezidence Eel Marsh House. Kipps, který o samotě pracuje v tomto starém sídle, začíná odhalovat místní krutá a znepokojivá tajemství a jeho obavy se dále stupňují poté, co zjistí, že místní děti za záhadných okolností umírají. Když pomstychtivá žena v černém začne ohrožovat i jeho nejbližší, je Kipps nucen hledat způsob, jakým vražedný kruh přerušit. (oficiální text distributora)

jigsaw44

Tak konečne... prišiel film, ktorý si mezi ducharskými filmami obstojí mezi najlepšími.Tak ako jeho knižná predloha napovedá, bude sa jednat o ducharskú tématiku, tentokrát však v novom filmovom spravcovaní. Och ano, nie je tam moc krvi, a ani necakajte spletitý dej v ktorom bude vela postav, co vsak mozete od tohto filmu dostat je zážitok v podobe jeho atmosferi, ktorá funguje dokonale. Viktoriánska doba, povery dedinčanov a záhadné tajomstvo, ktoré rozluští Daniel Radcliffe zaručuje nevšedný zážitok. "Kdo sa bojí, mesmie do lesa" je lepšie povedat, kto sa bojí nesmie pozerat tento film. ()

Me.Plus.You.

Nečekal jsem od tohoto filmu skoro nic, snad jen zjištění až jak se Daniel dokáže vymanit ze stínu Harryho.. a dostal jsem noční můry na několik týdnů a hrůzu z jakéhokoli stavení u lesa a vody (na Mácháč se už asi nepodívám). Výborná atmosféra, mnoho dobrých okamžiků "překvapení" a na Harryho jsem si nevzpomněl ani na minutu! 80% ()

MartinSTFC

Příběh jako takový je dost chabý, když se nad tím zpětně poohlédnu. Ale páni, já se u toho vážně dost bál. A to je přesně to, co od hororu očekávám. Takže kdybych měl hodnotit film z hlediska přběhu, dal bych asi jen dvě hvězdy. Ale za atmosféru dám plné čtyři. ()

prostoreka

Áno, áno, áno. Všetko hrá, všetko klape, Redklif valí, teta straší, deti umierajú, každý vie, čo má robiť a kde je jeho miesto. A posledný záber filmu spôsobil, že som sa bála asi týždeň chodiť za tmy na WC. ()

skarsely

Hororová nádhera! Spĺňa všetky strašidelné očakávania, budete sa báť, nebudete dýchať, a zježia sa Vám vlasy. Má to príbeh, má to vysvetlenie, má to grády. Ovanie Vás šedosť britského chladu, pochmúrnosť doby. Za to hviezdičky stúpajú. Samozrejme moje odporúčania sa vždy uchyľujú k originál jazyku + dopriať si titulky. ()

Zaza_3121

Tož horror fajn, ale má jednu chybu... Radcliffův pohled. Já mu to prostě nebaštil, že by se bál, že by měl nahnáno.. celý film se tvářil vesměs stejně neutrálně, což je při procházce oživlým strašidelným domem dost nepřirozené :) ()

Poblius

V celku klasický horor plný takových těch nehorázných zločinů proti pudu sebezáchovy, které může spáchat jedině herec. Já nevím jak vy ale dám vám pár rad: Pokud chcete strávit noc v obrovitém domě, který nějaký kolosální pitomec postavil uprostřed blat několik mil od civilizace NEDĚLEJTE TO. Pokud uslyšíte zvuky a rozhodnete se tam (nejlépe uprostřed noci) jít podívat NEDĚLEJTE TO. Pokud chcete zahnat spánek tím ,že se (nejlépe uprostřed noci) na tento film podíváte ROZHODNĚ TO SCHVALUJI. ()

dr.Hyena

klasická duchařina založená na rovnici BAF->LEK-> CVRK do gatí při pohledu na ztrápenou tvář Daniela Radcliffa. Všude mlha a mrtvé děti, co chtějí strávit vaši duši. Lehce mi to připomíná školu v přírodě v Biskupicích u Uherském Hradišti, kde jsem dostal první polibek od Evičky Truhlářové. Moc jsem nechtěl, ale byla o tři hlavy větší a o dvě hlavy hloupější ()

006.Trevelyan

Žena v černém bohužel ničím nepřekvapí, a že prostoru má víc než hodně. Během filmu jsem zažíval chvilky nejistoty a příjemného strachu, ale k tomu pořádnému ještě kus chyběl. I tak je Žena v černém nadprůměrný Misteriozní počin a přál bych si aby se točilo více takových filmů. ()

jan.moravec.

Za poslední dobu jsem viděl opravdu spoustu špatných a podprůměrných hororů. Proto sem se trochu bál jestli nebudu zklamán. Ani náhodou skvělá atmosféra dokreslená solidním napětím a pár lekacích scén použitých na zajímavých místech. To vše dělá z filmu nadprůměrnou duchařinu stojící za shlédnutí. Pro mne 85% a doufám že mi druhý díl nezklame.... ()

90125

Hlupy pribeh a len priemerna rezia. Sucasne ale pekna kamera v pekne zasvietenych viktorianskych realiach vytvara solidnu atmosferu. Niekolko dost rozpacitych scen, v ktorych sa postavy spravaju nelogicky. Aj ked je mozno vlastne nelogicke hladat logiku v takto, od zaciatku do konca, jasne vyarendovanom ducharskom zanri. Vdaka slabej zapletke a hlavne pripitomelemu Shyamalanovskemu zaveru, vyznievaju vsetky tie lakacky pomerne lacno (hoci dve-tri su slusne). Ku cti reziserovi sluzi, ze to cele zbytocne nenatahoval. Skoda, ze filmy, ktore by mohli byt celkom dobre, zomieraju na slabych ducharskych pribehoch. 62 % ()

Pythonator

Bu Bu Bu. Potracený Harold v akci. Nejenom, že se nás snaží přesvědčit, že je dost starý na to, aby měl dítě, ale on se nás snaží přesvědčit i o svých hereckých kvalitách. No snaha by byla. Já se na to blbec i těšil, ale nakonec jsem se u toho nudil, což se mi ani u těch Potratovic slátanin nestalo. Dexempo krumplex, baba v černém je tu!!! BU bu BU!!! ()

Lou_Pagi

Chmurný večer, zhasnuté, ve tmě jen plápolající, praskající oheň v krbu. Pořádně mi několikrát mrazilo. V břečce dnešních sekyrkových hororů vřele doporučuju. ()

flouny8

Harry Potter se pokusil o vážnou roli a tragicky selhal. Kromě jeho mimořádně špatného výkonu je třeba vyzdvihnout i debilní scénář, ()

Jara69

Včera jsem na to kouk. Kombinace Harryho Pottera a Caesara nebyla špatná. Občas i zamrazilo, když se za okny o půlnoci ozval vítr :-) Nejsem úplně expert na horory, ale tohle špatné nebylo. Zajímavý závěr. Jen by mě zajímalo, proč se černá paní neuklidnila, když jí dali do náruče do hrobu její dávno mrtvé dítě , které Arthur vytáhl z bažiny.... ()

Pesamenteiro

Čekal jsem velmi jednoduchou, atmosférickou duchařinku, která nenadchne ani neurazí... Bohužel jsem shlédl nesnesitelně vleklý výčet všech klišé od mrtvých dětí po houpací křesla, k tomu absolutně nezajímavá hudba a příšerný, ale opravdu příšerný Radcliffe, který se sice snaží, ale je to úplně k ničemu... Ten kluk prostě nemá talent... Dohromady odporná směska a ukázkový příklad toho, jak se horor dělat nemá... ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (více)