Žena v černém

• Velká Británie The Woman in Black (více)

Snímek na motivy klasického duchařského příběhu vypráví příběh Arthura Kippse (Daniel Radcliffe), právníka, který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do odlehlé vesnice, aby zde vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem rezidence Eel Marsh House. Kipps, který o samotě pracuje v tomto starém sídle, začíná odhalovat místní krutá a znepokojivá tajemství a jeho obavy se dále stupňují poté, co zjistí, že místní děti za záhadných okolností umírají. Když pomstychtivá žena v černém začne ohrožovat i jeho nejbližší, je Kipps nucen hledat způsob, jakým vražedný kruh přerušit. (oficiální text distributora)

numi

Efektivní jednohubka, kterou lze z fleku rozcupovat pro její podbízivost a účelovost, ale postraší. ()

blackrain

Všichni okolo mě mluvili o atmosféře a byli nadšení. Já musím ta slova jedině potvrdit. Atmosféra je tu skutečně velmi podařená. Člověk má pocit, že se mu vreje přímo pod kůži a nebo že ho pohltí jako bažina na blatech. Nedovedla jsem si představit Daniela Radcliffa jako otce malého synka, protože je na to moc mladý, ale jinak odvedl velký kus pořádné práce. Rodinné sídlo, kam se co by právník vydal, mě děsilo už samo o sobě. Byla to taková nerekonstruovaná a neudržovaná budova porostlá břečťanem a hned vedle hřbitůvek. Lekla jsem se přesně v okamžicích, které bych měla očekávat, ale byla jsem zaujatá filmem. Takže můžu říct, že tenhle film mě opravdu velmi milé překvapil a já si ho užila. ()

Naslund

Současných 74% není moc, ale když si vezmete, že jde o čistokrevnej horor, tak je to fantastické číslo. Horory prostě buďto sednou a nebo ne. Na mě to zafungovalo fantasticky. Vlastně to je asi první horor, který má takový temný dům, jaký jsem vždy toužil vidět. Navíc atmosféra tam je tak hustá, že by se už ani nedala krájet. Co se týče strašení, tak mě potěšilo, že to nestojí jen na lekačkách. Být hrdinou, tak zkolabuju asi po první minutě. Jako divák jsem "naštěstí" mohl trpět dýl :) Věřím, že by to i takového predátora přimělo schovat se pod peřinu. I přesto, jak "negativně" to na mě zapůsobilo, se těším, až to uvidím znovu... hlavně s někým, kdo to ještě neviděl :D ()

Makky

Žena v čiernom sa netvári desivo, nepotrebuje to. Tento film jednoducho desivý je už len samotným prostredím, no predovšetkým hustou atmosférou. Veľké množstvo ľakačiek skutočne potešilo. Najviac si však asi zapamätám niekoľko minútovú pasáž v strede filmu, ktorá dosahuje tých najvyšších kvalít. Vo výsledku však ide len o "obyčajnú" ducharinu, ktorých sa točí už niekoľko rokov dostatok. Treba však poznamenať, že Žena v čiernom je jedna z tých najkvalitnejších! ()

Tirion

Je to vlastně docela povedený remake, který si zakládá na atmosférické kameře a na zvukových vjemech. Nejsem příznivcem podobných lekaček, ale musím říct, že jsem se rozhodně nenudil. Ne že by byl příběh nějak originální - vlastně vůbec ne. Ale Watkins režíruje skvěle hrajícího Radcliffa dokonale a oba utáhnout téměř prototypní příběh ke zdárnému konci. Film na jedno shlédnutí, ale pokud nejste příznivci hororů, ale trocha duchařiny vás nezabije, pak je Žena v černém ta správná volba. ()

Tony.cs

Atmosféra je, Radcliffe umí hrát, občasné lekačky příjemně nepotěšily. Ale film je nakonec o ničem, nic se nevyřešilo, závěr moc plytký. ()

SarumanKo

V špecifických podmienkach a nálade veľmi pútavá a atmosférická, miestami až ultradesivá viktoriánska duchárčina, ktorá neohuruje scenáristickou invenciou, ale poctivým žánrovým spracovaním. V tomto roku sa s dobrými horormi akosi roztrhlo vrece. A to je len a len dobre. (8/10) ()

slunicko2

Pěkná duchařina pro ty, kteří dávají přednost formě před obsahem. 1) Skvělé lokace, příjemná hudba i herci a pěkná postupně budovaná atmosféra tvoří klady tohoto poctivého staromilského hororu. 2) Rozvláčný děj bez jakýchkoli pravidel pokud jde o jednání duchů a sice překvapivou, ale neústrojnou pointu vidím jako hlavní zápory snímku. 3) Film bych povinně promítal adeptům právnického vzdělání, aby tedy měli představu, do čeho jdou. ()

Philcze

Aby to zapůsobilo, tak to stále dokola používá tu nejlacinější možnou hororovou metodu... lekačku. Ale co naplat, když to přinejmenším na mě fungovalo překvapivě výborně. Atmosférou a gradací jen lehce slabší než loňské Insidious. 80% ()

Remedy

Co se týká Daniela Radcliffa, tak mě reakce většinového publika nijak zvlášť nepřekvapila. „Že se bohužel už nezbaví stínu Harryho Pottera, jakkoli jinak je jeho herecký projev výborný“ (jen parafrázuji). Z mého pohledu je výkon Daniela Radcliffa opravdu výtečný, i když je pochopitelně na roli otce bojujícího o záchranu své rodiny tristně mladý. Jak už jsem ale napsal, tento drobný castingový nedostatek je bohatě kompenzován jeho hereckým umem a jsem moc zvědavý, v jakých příštích rolích se „Harry“ ;-) objeví. Měl jsem možnost vidět v kině, takže „zvukové“ lekačky (naprostá většina bubákovských scén je zde založena na práci se zvukem) nebyly špatné, ale při sledování v klidném a teplém domově je jejich intenzita téměř nulová (ověřeno:)) Scénář sice není kdovíjak originální, nicméně režisér Eden Lake James Watkins je v řemesle zběhlý a obrazově je jeho The Woman in Black velmi povedenou záležitostí. Skvostné je zejména samotné intro. ()

Maq

Sázka na jistotu, po všech stránkách. Příběh je prostinký až hanba. Ale funguje to, přinejmenším napoprvé, a ani závěr mě kupodivu neotrávil. --- ()

movieband

Svižný, extrémně napínavý, tajemný a znepokojující. James Watkins se vrací k původu hororu. Napětí a hutná atmosféra ve filmu se stupňovaly, až z toho člověk málem dostane zástavu srdce. Atmosféra co se tu vyskytuje je ojedinělá. Zatím v málokterém hororu jsem zažil tak tíživou a hutnou atmosféru, že by se dala krájat nožem. Zjevení ženy v černém bylo zpracované vážně skvěle a ten konec byl (abych řekl sám za sebe) vcelku nečekaný. Líbil se mi tu i Radcliffe. Už to není žádný kluk s hůlkou v ruce a klikyhákem na čele. Tady se ukázal, že dokáže zahrát i jinou roli. V Legendě o mém synovi taky hrál dobře, ale přece jenom tam bylo něco v nepořádku. Cirián Hinds se mi ukázal už ve Fantomu opery a musím uznat, že i tu zvládl svou roli ochotného muže pro pomoc jiným a milujícího muže své ženy skvěle. Zpracování Úhořího domu v mokřadech mi připomínalo dům z povídky od E. A. Poea " Zánik domu Usherů ". Ten tíživý pocit na duši když člověk vidí temný dům, zašlou barvu a temné okna, všude kolem mlha a do toho nepříjemné zjevení. No akorát téma na pohádku na dobrou noc. Tohle je pro mě snad nejlepší horor, který jsem měl zatím tu čest vidět. ()

Mikita

Duchařský příběh zajímavý a zajímavě zpracovaný. Ale celkově mě to nenadchlo a závěr ... ten se tváří jako happy end, ale mě spíš pobouřil. Ano hlavně závěr může za mé celkové zklamání a rozčarování.... ()

italka63

Když moje dcera zjistila, na co se koukám, pravila - cože? Ty se budeš dívat na horor? Očekávala jsem, že se po dlouhé době můžu leknout i něčeho jiného, než sama sebe....a nic. Lekla jsem se jenom jednou, při scéně, kdy Daniel pokládá svoji ruku na otisk dlaně na skle. Tudíž, atmosféra starého domu zcela běžná, vesnice typicky ošklivá, no jediné pozitivum byly zlatohnědé látkové tapety v Samově domě s krásným krajinářským dekorem na středomořský způsob:-) Daniel se mi ve své roli celkem líbil, moc toho nenamluvil, bohužel, ale nevadí, nejsem ovlivněná Potterem, pokud něco opravdu nemusím, je to madam Rowlingová a její výplody. Takže víc jak tři hvězdy to nebude a na nějaký rádoby horror si dám zase tak roční pauzu -není kam spěchat:-) ()

Rakosnicek77

Watkins zaslouží jedině uznání, protože takhle jsem se neděsil už docela dlouho. Tyhle atmosférické dílka, ze staré dobré Anglie už fungují od dob Jany Eyrové, baskervilského hafana, nebo párače Jacka :-) Přitlačte na atmosféru, přidejte barabiznu nejlépe na blatech v tomhle případě ještě s tuningem v podobě půldení izolace vlivem přílivu a je zaděláno na celkem slušný večer. A to nejen ve filmu, ale zřejmě i u vás doma. Harry je už chlapisko, takže mu logicky sluší víc sekera, než kouzelná hůlka a tak v zájmu záchrany syna, podstupuje předem prohraný boj s temným babochlapem, který je sice jak píšu marný, ale o to intenzivnější. Pokud si chcete tak někdy navečer cvrnknout do textilu, tak vřele doporučuji, určitě pak zažijete klidné usínání :-) ()

stration

U většiny hororů lehce přidávám, protože je to moje krevní skupina, a tak jí nadržuji. Tady to ale nejde. Ve filmu je velice solidní atmosféra, fungující lekačky, Radcliffe taky hraje celkem solidně, ale co je to platné, když se naprosto kašle na scénář. Nejvíc mě rozčilovala prostřední část, kdy je hlavní hrdina v opuštěném domě a půl hodiny se neděje nic jiného, než že se pobíhá z místnosti do místnosti, kde se střídají lekačky se zjevením ženy v černém. Schválně se na tuto pasáž zaměřte a zjistíte, že se snad u natáčení museli dívat na hodinky a říct si, že tímto aspoň tu půl hodinu musejí vyplnit. Konec je pak neuvěřitelně předvítatelný a poslední sekvence snad byla natočená jenom pro americké publikum, aby mohlo jít spát o něco méně stresované. Těžko to popsat bez spoilerování. Ze začátku jsem se tetelil radostí, na konci jsem byl nasraný. Promarněná šance. Ach jo. ()

Helo

Konečně!!! Po dlouhé době konečně horror, při kterém chvílemi mrazí opravdu nepříjemně v zádech. A není to ani tak (překvapivě) dobrým hereckým výkoenm Radcliffovým, nýbrž prací režiséra. U strašidelných horrorů je důležitý zvuk a ten je tady využit naprosto výborně. Perfektně budovaná atmosféra zapadlého domu na konci 19. století vrcholí zhruba v půlce a to vyvrcholení trvá až do konce filmu. Hrůzu nahánějící střih a záběry, ponurá hudba skvělě využité nápady (pravda, pár věcí je jich otřepaných). Ale všechno dokonalé sladěné! Prosím víc takových filmů! ()

Hanyou

Atmosféra vůbec není špatná a při lekačkách jsem se lekla (jsem ale hrozný nerv, takže to není úplně znamení, že jsou fakt děsivé). Jen mi ten příběh úplně neseděl dohromady, a tak nějak se mi nezamlouval konec. Radcliffe byl ovšem dobrý, zřejmě se z toho Pottera i vymanit dokáže. Je to slušný horor. ()

Raketka29

Daniel vyměnil hůlku za svíčku se sekerou a vydal se na blata. Krátká stopáž mi trochu vadila, zejména ve vrcholné scéně, kde by se ještě dalo udělat párkrát bu bu bu. I tak jsem však svírala opěradlo židle dost natěsno. ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (více)