Pawlisman

U těchto filmů, podle skutečné události, je pro mě vždy oříškem oddělit skutečné historické od filmařské omáčky. I zde jsem měl podobný problém. Naopak mi chybělo více informací o tom, na čem bádá, jak kód funguje, jak funguje přístroj atd. Takže v tomto případě inspirace historiíí bych příště spíše volil a doporučoval klasický dokument, tato kombinace neřekla příliš. 7/10 ()

Maslord

Dobrý zaujímavý príbeh kazia predpovedateľné scény a zbytočné romantické zápletky. Postava Alana Turinga je zahraná bravúrne a Benedict Cumberbatch nesklamal aj keď si mal možnosť natrénovať mystickosť na podobnom Sherlockovi. ()

helmiczka

Vadilo mi, že film išiel dosť po povrchu, vyberal si zaujímavosti zo života, ale príliš ich nerozpitvával. S prepracovanejším scenárom by to znieslo aj dlhšiu stopáž. S privretými očami ale dávam za 4 ()

B_EyE

Imitation game těží hlavně ze zajímavé látky, perfektních hereckých výkonů a kvalitní řemeslné práce - filmu lze opravdu máloco vytknout a občasné prohřešky oproti reálným událostem jsou vcelku ospravedlnitelné. Už tady ale někdo zmínil, že chybělo něco dechberoucího, něco z čeho sednete na zadek a mě osobně některé události ve filmu přišly značně zjednodušené a povrchně zmíněné. Počítám v to i moment rozhodnutí zatajit rozluštění šifry i za cenu ztráty lidských životů. Na druhou stranu by pak pravděpodobně mnozí remcali něco o hraní na city... Film rozhodně stojí za shlédnutí - jde o více než adekvátní zpracování osudu natolik zajímavého člověka, jakým Alan Turing bezesporu byl. 89,9999999999% ()

sedlo03

Skvělé, výborně vygradovane a Benedict zde válí jak v Sherlockovi. Závěrečné titulky to potom pro mě završily, hold někteří lidé jsou zakomplexované svině. Více než decentní pocta muži, který přispěl k záchraně miliónů. ()

M1k9

Svižné, chytré, smysluplné. Opravdu jsem si zde užil styl zachycení doby. Je pravda, že tak nějak je to už přežvýkané století ze všech stran. V podání americké produkce navíc velmi jednostranné. Možná i pochopitelně. Tak či tak The Imitation Game se pohybuje spíše na úrovni detailů, k čemuž se hodí vypiplanost dialogů. B. Cumberbatch je solidní herec, ale těží spíše z neokoukanosti. Keira je naopak okoukaná, když to řeknu sprostě. Zahrála na svoje poměry nadprůměrně. Charles Dance bohužel působil jako pěst na oko. Asi z důvodu role v Games of Thrones. Možná jsem to měl zmínit na začátku, ale tohle je opravdu sweet námět. Poslední dojem, který zmíním, je poměrně depresivní závěr, který vyvažuje kvalitu a klady scénáře. Reálné příběhy končí "reálně" a to je pro mě synonymum pro "nic extra". 8/10 ()

JohnyD

Chýba tomu, nejaký hlbší a nezabudnuteľný moment, ale aj tak je to remeselne skvelo zvládnutý film a od klasických ubulených Oscarových hitov to má pekelne ďaleko + s Cumberbatchom nemám absolútne žiadny problém. Plus si k tomu pripočítajte skvelú hudbu od Desplata a pod 8 proste ísť nemôžem. Vždy som mal slabosť pre matematikov. ()

fummyk

Životopisných filmů jsem neviděl dost, ale tohle je povedená práce. Alan v podání Benedicta Cumberbatchera je parádní. Citově křehká a zajimavě založená postava, která mi dokázala hýbat s emocema. Především v posledním dění filmu. Soundtrack zahříval na duši. 90% ()

Illy

Brilantní Benedict Cumberbatch a role přesně pro něj. Možná příliš uhlazené, ale zahrané na jedničku. ()

Atheas

Raději rozluštit kod smyslu lidského života. Tento snímek nedoporučím a brzo mi vypadne z paměti. Chyběla hlavní linie filmu. ()

xxxvodnikxxx

Absolutně nejlepší věc z celý filmu byly Alanovy monology, ke kterým se následně celej film vrací. Příběh v podstatě stejnej jako u staré Enigmy (2001), takže nic moc záživnýho to není, ale nevím, naráží se zde na problém „zda vyhrát bitvu nebo válku“, rozpory rozum vs vyšší princip, soucit, a tak. ()

Hepy13

Z celé oskarové nabídky 2015 je pro mě Kód Enigmy vítězem... a to jasným!! Benedict Cumberbatch u mě s posledních letech díky skvělému Sherlockovi stoupá v oblibě. A na to jak se ukáže v hlavní roli celovečeráku jsem byl dost zvědavej, no a do Keiry jsem blázen už hodně dlouho. Enigma je válečny film který střídavě přeskakuje do různých období, a nezobrazuje tankové bitvy, ani koncentrační tábory, ani záchrané mise. Ale tak trochu skryté zakulisí valky, a nebo vlastně klíčové události, říkejte tomu jak chcete. V tomto filmu nejde ale jen o Enigmu a válku. Každopádně v doprovodu hudby Alexandre Desplata, se u mě Kód Enigmy zařadil nejen na první oscarové místo, nejen mezi nejlepší filmy roku 2014, ale taky do dlouhé řady mých oblíbených filmů. ()

Maryinka

Příšerný dabing! Ještě že je ten film natolik dobrý, že se mi líbil i přes to strašlivé hekání pana Sobotky, jehož hlas je navíc minimálně o oktávu výše posazený než Cumberbatchův krásný bas. Po herecké stránce nemám výtky, Cumberbatch je samozřejmě skvělý, Knightley podává standardní výkon, vizuál nemá chybu, největší ocenění si ale zaslouží scénář, který patří mezi nejlepší za poslední léta (zde se Akademie rozhodně nespletla). Jsem moc ráda, že se děj zabírá spíše prací Turinga než jeho osobním životem, takže nedochází k nějakému romantickému cukrkandlování jako například v Teorii všeho. Jsem opravdu příjemně překvapená, že jsem konečně viděla film natočený v posledních letech, který mě dojal, aniž by přehnaně hrál na city. 90%. ()

IvcaSammet

Na Kód Enigmy jsem byla opravdu hodně zvědavá, protože jsem odevšad slyšela jenom samou chválu. A musím říct, že mě Benedict Cumberbatch opravdu nezklamal. Svou roli zvládl naprosto perfektně, opravdu si v ní nedokážu představit nikoho jiného. Je ale pravdou, že jsem od filmu čekala něco víc. Nevím, jestli to bylo zbytečnou romantickou linkou, přílišnou "Amerikanizací děje" a nebo faktem, že nemůžu Keiru Knightley ani vystát, ale po shlédnutí filmu jsem měla pocit, že se tvůrci tohoto tématu nechytli proto, aby nám osvětlili život Alana Turinga. A i když jsme si na konci toho dramatu užili až víc než dost, přece jenom mi tam v průběhu celého filmu nějak chybělo. Tento příběh je opravdu smutným příběhem, jehož konec mě po dlouhé době zase rozbrečel, ale víc než čtyři hvězdičky mu dát nemůžu. ()

bolan

Od dob Rain Mana se furt někdo snaží o podobný kousek, už je těch jeblejch géniů spousta, ale furt se to ne a ne podařit. Už jen ten dabing byl dost nasírací. Nikdy jsem neslyšel tolik fňukání a pokňourávání během 90min. ()

TheSpearCZ

Enigma je bezpochyby precizní životopisný film, jehož síla tkví v samotném reálném příběhu a parádním soundtracku, ale zároveň je velká škoda, že filmu chybí nějaký zásadnější moment, který by si tady člověk zapamatoval. A to je velká škoda. Slabší 4* ()

jiri.twist

Komplexně moc pěkný film, co získal tolik nominací a cen a nevadí mi, že přesně do detailu nekopíruje tehdejší skutečnost, naopak. Důležité je pro mě poselství filmu a úcta k Alanu Turingovi a také to (a to zde zatím moc nezaznělo), že snímek tak trošku, možná i nechtěně, skrytě, "vylepšuje" náhled majoritní společnosti na muže, co mají rádi muže, což je pro mě hodně důležité ... 10999 ()

Matli

Čekal jsem spíše něco matematicky promyšlenýho a hlavním finálem vyluštění Enigmy a to by mi k Benedictovi fakt pasovalo, ale šlo spíše o jeho život jako celek, ale i tak to bylo hodně dobrý, takže středně silné čtyři hvězdičky :) 79% ()

Cumberbatch a velký elektrický duel

Cumberbatch a velký elektrický duel