Fellippe

Bohužel hodně nešťastné zfilmování jinak velmi zajímavých událostí z historie. Čtení na wikipedii mě více bavilo... ()

Radim98

Velice silný lidský příběh, trochu to působí jako zasazení Sheldona Coopera do dramatu z 2. světové války, ovšem představa, že se tento příběh zakládá na pravdě tomu dává o dost hlubší rozměr. Spousta námětů k zamyšlení, moc se mi líbilo použití Turingova testu na samotného Turinga během výslechu (jsem člověk nebo stroj), skvělý scenáristický a režijní počin. Ovšem to hlavní, co tento film nabízí je naprosto geniální a neuvěřitelně hutný Benedict Cumberbatch, pan Herec, kterého obdivuji s každým filmem víc a víc. Neuvěřitelný výkon hodný nejvyššího ocenění, smekám. ()

zeromen

Díky tomuto teplému šaškovy, dnes nemluvíme německy, jaká škoda :-))) Všude se najdou kreténi, ať jsou to u nás nebo ve světě, všichni jsou stejní. Vlády nejsou pro lidi, jsou sami pro sebe. Teď k filmu, obsahově slušný i obsazení se podařilo. ()

Qer

Strhující filmový zážitek s úžasnými hereckými výkony a překrásnou hudbou. Kód Enigmy je s citem natočený snímek, který poodhaluje zákulisí druhé světové války a představuje zcela jiné "bitevní pole", než jaké nám je většinou vyobrazováno. Benedict Cumberbatch je zkrátka vynikající herec a každý jeho film je radost sledovat. U Enigmy ale shledávám něco navíc. Hloubku, procítěnost, rozervanost mladého génia, který bojuje nejen s Němci, ale především sám se sebou. Navíc vážně a komorně natočeno. Samozřejmě zbytek ansámblu včetně Keiry Knightley mu zdatně sekunduje. Nepřehnaně a nekýčovitě dojemný a pohlcující film. ()

PoprockCZ

Příběh za 5 hvězd, spletitý život geniálního matematika, kterého však bylo bez bližšího poznání jeho minulosti a pochopení pravděpodobného autismu, těžké pochopit. Z hlediska filmového byly střihové retrospektivy zajímavé, ale film celkově působil příliš zamotaně. Tvůrci se příliš snažili děj oživit a zakčnit, až vznikla hluchá místa. Konec je emotivní, ne však pro gradaci snímku, ale pro reálnou skutečnost příběhu. Ocenila bych více pravdivější podání, čímž by se děj trochu napřímil a lépe by pro diváka plynul, - bez neustálého přemýšlení, jak to všechno vlastně dohromady zapadá - i tak by vydal na dramatický a napínavý film. Takto nezbývá než si nevysvětlené podrobnosti o skutečnosti dodatečně vyzjistit a ideálně si film pustit ještě jednou. ()

mocart

Benedict neskutečně úžasný! Poprvé ze všech "enigmáckých" zpracování zásadní myšlenka: Zlomit kód, ok, 2 roky práce, ale utajit ten úspěch - mnohem složitější jak technicky, tak především eticky (selektivně nechat umírat desítky tisíc lidí, aby bylo možno občas někde nenápadně zasáhnout tak, aby na to náckové nepřišli!!!). Intenzivní a dech beroucí závěr o konci Turingova života ... Výtečné!! ()

Pythonator

Hollywoodská masáž ukazující, že kdo není homosexuál, tak nic nedokáže. Z historie toho jinak moc neukáže, leda tak zkresleně, jelikož v Hollywoodu je teď in prosazovat buzíky. A proto šup na Oskary. ()

intheend

Výbornej film. Cumberbatch je fantastickej herec. Je smutný, že člověka, který pomohl prolomit Enigmu a vyhrát válku dohnal ten stejný stát k sebevraždě kvůli jeho sexuální orientaci. ()

Naby

Po delší době konečně něco, co má hlavu a patu. Jasně ne se všema rozhodnutíma (uvnitř filmu) musíme souhlasit, ale tak to prostě bylo. Opravdu zajímavý kousek tyčící se nad průměrem. Celkem 4,2* dávám o kousek víc i za uvěřitelnost a za ty vedlejší (neméně důležité) informace ze života. ()

kodwin

Nebylo to vůbec špatný, ale přišlo mi to trochu ploché. Přitom Cumberbatch zahrál moc dobře, nicméně s Knightley to byl krok vedle, na roli se nehodila. Zpracování mi přišlo zbytečně komorní. I tak film, který většinu času nenudil. Slabší čtyři. ()

Tumbik

Velmi silný film s úžasným příběhem a s dokonalým představitelem hlavního hrdiny - Benedictem Cumberbatchem a skvělou Keirou Knightley. Tento film by si měli pustit všichni odpůrci homosexuálů. Někteří hrdinové zůstávají napořád anebo velmi dlouho skryti a já jsem rád, že se tento hrdina přeci jen "objevil", i když to trvalo přes 50 let. Vynikající film. ()

Mr.Nobody

Po stránce hereckých výkonů, či řemeslného zpracování asi nemám nic, co bych mohl zásadně vyčítat. Co mně ale opravdu zklamalo byl děj. Konkrétně to, že film řešil daleko více osobní život Alana Turinga, a rozluštění kódu enigmy se v tomto filmu stalo spíše jakousi okolností, či vedlejší zápletkou. Přitom by samotná enigma dokázala děj filmu významně více rozhýbat a zdramatizovat. Už jen tím, že se v průběhu války stačila pozměnit počtem zapojených kotoučů. K lepšímu ději mohly významně přispět i tajné služby, které ve filmu nehrály ani tak druhé, jako spíše třetí nebo čtvrté housle. Ty by si určitě zasloužily také více prostoru, což by opět bylo ku prospěchu věci. Ale abych zakončil pozitivně. Keira Knightley v tomto filmu takříkajíc konečně nebyla jen za krásnou, a podala asi nejlepší výkon, který jsem měl možnost v jejím případě vidět. ()

elEStet

Bohuzial, velke ocakavania, velmi slaby film..... Nevyuzity potencial... Keira prakticky nic nehra, mohla tam byt akakolvek ina, a Cumberbatch tiez nposobi vierohorne... Islo len o ten pribeh....... ()

Gelaos

Turing si svůj film zasloužil. Chemie mezi Cumberbatchem a Knightley je bezvadná, ostatní rovněž velmi solidní. Dějová linka neoslní a má i trapné chvilky (např. scéna, kdy kolegové Turinga podpoří). Atmosféra mi přišla taková trošičku nevyrovnaná- některé části hutné (třeba rozhovor Turinga s Menziesem), jiné již méně. Historická věrnost filmu stojí za starou bačkoru, což se ale dá překousnout. Jenže podobných biografií už bylo vícero, a Kód Enigmy nemá, čím by vyčníval. ()

90125

Príbeh, tak ako je napisaný, nikdy nechytí tie správne gule, nikdy ozajstne nepripúta k deju. Všetky hrany sú zaoblené. Melodráma hlási : Akýsi podivín, homosexual a matematický génius tajne rozlúskol nemecké vojnové šifry, čím pravdepodobne skrátil WWII. A po vojne ho chemicky kastrovali až chudák spáchal samovraždu. Teda námet podľa mňa dosť zaujmavý, ale tento rádoby špionážny film si s ním nevie rady. Nebolo to poriadne ani o Enigme, ani o Turingovi. Toľko nezodpovedaných otázok. Asi najviac ma sklamala veľmi slabá obžaloba prudérnej spoločnosti, ktorá dohnala génia k smrti. Že práve za scenár dostal tento film Oscara...ale to už ma vlastne neprekvapuje, za čo v Hollywoode rozdávaju ceny. Za klišé. Za klišé bez napadu. Práve prepracovaný scenár, ktorý by sa v príbehu venoval tomu podstatnému, je to, čo tomuto filmu chýba. 54 % ()

Doffy

Benedict Cumberbatch nepatří zrovna mezi moje nejoblíbenější herce, ale musím říct, že v tomhle filmu předvedl svou životní roli. Jestli jste kdy váhali nad Cumberbatchovými hereckými kvalitami, tenhle film vám udělá dost jasný obrázek. ()

Cumberbatch a velký elektrický duel

Cumberbatch a velký elektrický duel