GudMen

Záhadnější než kód Enigmy je skutečnost, že za něj dostal Graham Moore Oscara. Další z řady životopisných braků, ve kterém téměř nic není pravda, a přesto se neštítí parazitovat na věhlasu zesnulého matematika. Kdo by hledal záchranu u pana režiséra a dožadoval se nějaké norské invence, bude zklamán. Drama se dělá i z pitomé křížovky a hory klišé by vydaly jako topivo na celou zimu, tu skandinávskou. Cumberbatchův Turing je jen dalším moffatovským Sherlockem, narcistickým, asociálním debílkem, se kterými se roztrhl pytel. Turingův význam pro dějiny nelze docenit, bojí-li se Moore pravdy, bojí-li se znelíbení. ()

TaNya_

Snímek velmi svědčí jednoduchost s jakou je celé kauza druhé světové války popisována. Sice v průběhu filmu nedošlo k nijakým velkým překvapením, či neočekávaným zvratům ale i tak jsem si přišla pěkně napjatá. Doporučuji pouštět pouze v originále, jak Benedict tak Keira mají naprosto specifické hlasy s úžasným přízvukem. ()

playboy_05

Známý příběh, tentokráte vyprávěný přímo samotným Alanem Turingem. Řemeslně zvládnutá práce, skvělé tempo od začátku do konce, krásná Keira a brilantní Benedict Cumberbatch, kterému jsou tyhle role pološílených géniů prostě šité na míru, ikdyž zrovna tady ho podezírám, že mu ta role chvílemi úplně neseděla a nepředvedl nám úplně všechno, co dokáže (hold asi rozmlsanost z, nedávno viděného, Sherlocka). V porovnání s Redmaynovým Hawkingem je Oscar asi ve správných rukou, ale jsem si jist, že i on se jednou dočká, našlápnuto k tomu má fantasticky. ()

AddieWilimes

Od začátku mi nic nechybělo. Sledovala jsem tu krásnou retrospektivu a poněkud skepticky čekala, kdy se to zlomí. A možná nějakou dobu trvalo, než se film dobral svého jádra, ale říkám si, že to byl asi režisérský záměr (tím myslím zobrazení pomalu plynoucího času, než se události daly do pohybu). Čím více se blížil konec, tím více vycházelo najevo, že Cumberbatch je opěvovaný zcela právem. Takový výkon podá jen ten, kdo mistrně ovládá své řemeslo. A Desplat? Ten stoupá v mých očích s každým dalším poslechem... ()

Mahowny

Perfektní režie, Cumberbatch, hudba, atmosfera....po shlédnutí mám rozhozený hormony jak dvanáctka po koncertu lunetiků. ()

Ravenus

SPOILER: Každý, kdo se podílel na tom, že Allan spáchal sebevraždu, hlavně detektiv, když se dozvěděl co dělal během války, by měl být zabit. Jak je možné že se o něj MI6 nepostarala? Ten člověk měl mít svůj vlastní hrad a cokoliv co si zamane. Cítím obrovský vztek! ()

Maniik88

Mám rád filmy o géniusoch. Vrcholí im Čistá duša s Russellom Crowe. V kóde enigmy sa mi páčilo ako autori prelínali povojnnovú dobu s tou vojnovou a detstvom Turinga. Trošku málo o kryptografii viem a o to viac obdivujem takých ľudí akými bol Turing alebo aj samotný tvorca Engimy Scherbius. Škoda, že autori neskúsili aspoň trošku viac vysvetliť princíp turingovho stroja a možné metódy ako sa to snažili prelomiť. Samotný film bol fajn, herci tiež. Boli sme nútení zamyslieť sa ako by sme sa zachovali, aké to malo dôsledky prelomiť šifru a aké úselie to muselo byť presvedčiť nemcov, že šifra prelomená nie je. To, že sa o prelomení šifry odtajnilo až po 50 rokoch, to mi vyrazilo dych. Slušné spravodajské hry, do ktorých boli vtiahnutí brilantní matematici, ktorí ale nemali social IQ na takéto obtiažne situácie. Iritovalo ma zdôrazňovanie, aký on bol gay. V prvom rade to bol brilantný mozog, ktorý všetkú enrgiu vydával na logiku a nič nezostalo na sociálne žitie. ()

papadoce

Neviem posúdiť čo z toho mohlo reálne ovplyvniť výsledok druhej svetovej vojny a čo nie, ale film to bol pekný, taký farebný. Zo sveta magorov o poznanie lepší než "Teória všetkého". No keby bola v ženskej roli nejaká pekná baba, mohlo to byť ešte farebnejšie. ()

1mArc0

„ K prolomení enigmy, stačil jeden německý výraz." Nie všetko, je také ako sa zdá. Benedict Cumberbatch , veľký + tohto filmu. Film s podobnou tématikou som už videl, nejedná sa o nič prevratné, na druhej strane je veľmi zaujímavo spracovaný, napríklad, tri dejové skoky: 1952, vojnové obdobie, Alanové študenské časy. To všetko, je robené tak, že sa v tom človek nestratí a dáva odpovede na otázky: prečo Christofer? Prečo záznamy o Alanovi Tuningovi z obdobia vojny neexistujú?.... Prečo? ....Prečo? ....Prečo? Niektoré slová, boli hodné na vyškrtnutie, niekedy mi pripadlo, ako keby som sa pozeral na dobrodružný film, než na životopisný alebo vojnový, ako viem, že ho chceli brániť. Až na tieto chybičky, odporúčam pozrieť, už len, keď kvôli Benedictovi alebo chcete dostať malú poučku z histórie. Na internete je habadej stránok, s českým dabingom, na dabing, som čakal viac, keď som ho dopozeral. Lepšie nájsť v originálnom znení s titulkami. Benedict Cumberbatch a Keira Knightley, sú celkom milé herecké duo, dúfam, že si ešte spolu zahrajú v nejakom filme. /83%/ ()

Don82

Mám obrovskou radost, že se příběh Alana Turinga konečně dostal na filmové plátno. Plně si to zaslouží. To, co on dokázal je naprosto neuvěřitelné a i když jsem o Enigmě pár článků přečetl, pořád nedokáži pochopit, jak se to Turingovi podařilo. Jeho přínos ve 2.s.v. je neoddiskutovatelný. Turing defakto položil základy informatice a je velká škoda, že o jeho životě a díle ví tak málo lidí. The Imitation Game je nefalšovaná pocta tomuto géniovi a zároveň příběh o tom, jak může být společnost krutá k odlišným lidem, jen proto, že jim nerozumí. Po řemeslné stránce není co vytknout, Benedict Cumberbatch exceluje. ()

Miagy

Benedict Cumberbatch je vynikajúci herec, ktorý zahrá pravdepodobne každú ponúknutú rolu dokonale. Avšak niekedy to nestačí. Celkový dojem z filmu je fajn, prináša celkom originálnu tému, hoci mi vojnové prostredie vo filmoch prekáža, tentoraz som urobil výnimku. Film je však veľmi slabý, čo sa týka rozprávania a výpravy, tu je zásadná chyba. Tak nudne, tuctovo a nezaujímavo podanú tému (vo svojej podstate však veľmi zaujímavá téma) sme tu dávno nemali. Kódy, krížovky, tajné znaky vždy ľudí priťahovali, ale zaujímavejšie by to podala určite aj Danielle Steelová...preto len priemerne hodnotím tento - hoci kvalitný, ale nudný snímok... ()

Lavinia

Historicky popisný film o rozluštění kódu enigmy s poněkud rainmanovsky působícím géniem, vkusně a dobře udělaný, až na divný konec, kde se změní v jakousi agitku, přičemž jsme za celý film neviděli jedinou scénu ze soukromého homosexuálního života, pouze vzpomínky na ubližování v dětství apod. Působí jako násilný přílepek, jako by nešlo o válku, ale celou dobu o gaye. Rovněž rušivě působí uměle vysportovaná fyzička dnešních herců, kteří se ale potom musí tvářit jako absolutní chudáčci, co nikomu nedokážou dát ani facku. ()

Alan_Shearer

Neskutečný, jak se svět za poslední dekády změnil, respektive vyvinul a je fuk, jestli se jedná o raketovou gradaci technologického posunu nebo že dřív za vzájemnou chlapskou honitbu chodily bukvice za katr. Samotnej film byl celkem na pohodu, líbily se mi časový prology, relativní dodrženi faktičnosti a Benedict Cumberbatch (!!!), Mark Strong a Charles Dance. Chyběla tomu trošku šťava, nějakej ten tah na branku víš co. Sral mě občasnej výskyt klišoidních hoven typu "když vyhodíte Alana, vyhoďte i mě", tak z toho se mi fakt chtělo brečet dojetím no a od pohledu nepříjemná Keira, u který vážně nechápu, proč je tak oblíbena a braná za šuk symbol (proč si neudělá umělý kozy za ty tučný honoráře? ahaha). Možná mohlo lépe být vysvětleno, jak dešifrovací stroj funguje. Slabší 4*. ()

ŠpetaMarek

Jako zavileho Ajtaka me to nenechalo chladnym, mel jsem husi kuzi v momentech, kdy to asi nebylo tak uplne planovano. Silny pribeh. Skvely Benedict. ()

dogma97

Na můj vkus příliš nabubřelé a teatrální. Turing je vykreslený jako tajný superman ve vládních službách - nejenže prolomí Enigmu, ale zároveň je konstruktérem složitého dešifrovacího stroje či rozhoduje o praktickém vojenském využití získaných informací. Vlastně má tak nějak pod palcem celou britskou rozvědku. ()

alldo.raine

Když tak vidím, jakým směrem se upínají oscarová ocenění, měl si Turinga zahrát někdo černé pleti. Byl by to pak nejúspěšnější film všech dob. By bylo sošek, že by nevěděli co dřív. Poměrně slušně natočeno, jen jsem u některých scén hercům moc nevěřil, a to včetně Sherlocka. ()

MAAUZ

Další válečný mindfuck. Říkám si celý film, jak je možné, že jsme se o Enigmě nedozvěděli dřívě.. V titulkách je to vysvětlené a celkem pochopitelné. Profesora Turinga mi je líto, jak dopadl. Většina těchto géniů, co vytvoří podobné vynálezy, se musí buď zbláznit nebo umřít na nějakou chorobu.. Cumberbatch vynikající! ()

Scraffy

Ďalšia parádne zahraná pecička podľa skutočnej udalosti s Benedictom Cumberbatchom v hlavnej úlohe! Atmosféra je tu parádna a taká pochmúrna. Je zábavné sledovať, ako sa vyvíjal prístroj, ktorý stál za skrátením 2. svetovej vojny a pomohol zachrániť tisícky ľudských životov. Mám rád filmy, ktoré sú podľa skutočnej udalosti a to konkrétne v dobre 1. a 2. svetovej vojny. A toto je presne to, čo som od filmu očakával. Režisérsky to je pomerne dobre zvládnutý filmik, ktorý nie je až tak prevratne veľkolepý, ale o to viac realistický. ()

Cumberbatch a velký elektrický duel

Cumberbatch a velký elektrický duel