NeMiQ

Celkom pozerateľný a pohodový film, ktorý mi rozšíril obzory čo sa týka druhej svetovej vojny, tajomnej Enigmy a aj Turingovho života. Škoda silených scén, ktoré mali za úlohu len priniesť nejaké to napätie, alebo emócie do deja. Cumberbatch s jeho nerdovým výrazom bol skvelý Sherlock no ako Turing ma mierne iritoval. ()

pafka

Jsou tu dve veci, proc byste meli film videt. Prvne , alespon pro me, nepoznana zajimava historicka fakta a a za druhe to je Benedict Cumberbatch. Co ten tam predvadi, to je koncert. Naprosto skvele. Uz dlouho jsem neco takoveho od herce nevidel. Trosku me zacalo nudit prvnich tricet minut, ale pak to uz frcelo a oko neuhnulo jinam. ()

dudo24

Dosť sa mi to páčilo. Cumberbatch to dal na jednotku a Knightley, Strong, Good boli dobrý doplnok. Nebolo to iba o rozlúsknutí kódu. Veľkú rolu hral pohľad na útržky z Turingovho života aj psychická stránka ľudí ktorí sa na projekte podieľali. Zamiešanie historických záberov a bojových scén bol dobrý ťah na upevnenie celkovej atmosféry. Naozaj zaujímavá téma. Teraz už iba zistiť, ktoré fakty sú pravdivé a ktoré vymyslené. ()

wocicko

Musím konstatovat, že film byl mnohem lepší, než sliboval trailer... Nicméně Kiera srazila hodnocení minimálně o čtvrtinu, protože na roli geniální matematičky je moc "hezká" a moc pitomá... Ještě bych vystřihla několik lacině srdceryvných pasáží, čímž by se stopáž zkrátila na hezkých 90 minut, ale film by asi nebyl tak divácky přístupný. Cumberbatch mě mile překvapil, hrál opravdu dobře a úplně jinak, než ho známe z jiných rolí outsiderských intelektuálů. Atmosféra dobrá, výprava taktéž, ale moc emocí a moc "krasavic". ()

Stumbleine

Film podle mého gusta. Vše, co se týkalo různých poznatků, návrhů a snah o dešifrování Enigmy, a posléze i výroby dekódovacího přístroje a jeho zdokonalování, jsem si užíval. Poté ale přišla ta klíčová gay agitka, která působila spíše rušivě. Přesto plné hodnocení. ()

wallax

"Sú ľudia u ktorých by Vás ani vo sne nenapadlo, že spravia niečo čo nenapadne nikomu inému". Tam kde končí Kráľová reč začína tento skvostne natočený film inšpirovaný skutočnými udalosťami. No a to, že je dobre natočený je len časť...skutočne bravúrne tu bolo vystúpenie Benedicta Cumberbatcha...Beni tu zase raz exceloval a tam kde zapadá hviezda Johnyho Deppa tam Benedictova vychádza. Perfektný herecký výkon na jeho strane s výborným scenárom, kamerou a dobrým hudobným doprovodom. Bol som maximálne spokojný... ()

swinevenca

Ze zajímavého zachycení těžkého údělu génia i těžkého údělu "top secret" práce, se bohužel na konci stala pocta těžkému údělu všech teplajzníků v Británii v zvláštně přesně specifikovaném období, proč? Poválečná linka působila dost neurovnaně, nedomyšleně, skoro jako zbytečně udělaný rámeček příběhu, který stejně končí titulkovým sdělením. A potvrzení, že o Enigmu zas tolik nejde. Verbování lidí, odhalování kódu, přijímání nutných obětí i zpravodajské hry, to mě všechno bavilo, ale přeci jen se mohl někdo pokusit trochu nastínit, jakým způsobem se sestavoval Christopher. Takhle to totiž vypadalo, že na něm dělal Turing sólo, zatímco ostatní neúspěšně luštili zprávy a jejich jediným přínosem byla ranní hláška o počasí, trochu málo na tři velký mozky. ()

kubilov

Benedict je úžasný herec a je naprosto po právu jedním z vůbec nejpopulárnějších herců současnosti, jen mu trochu ubírá na serióznosti ten nenadálý zájem žen všeho druhu, ale tak to k tomu už patří. V Imitation Game předvádí jeden ze svých vůbec nejlepších výkonů s tím, že mu jde zahrát jak charismatického suveréna, tak utlačovaného intelektuála, kterému nikdo nerozumí. Zamyšlení hodný příběh s citlivým britským rukopisem a skvělým herectvím od Cumberbatche i Knightley. Osud hlavního hrdiny je vzhledem k typu jeho válečné mise už tak nějak očekávatelný. O to více pak smutný. ()

Kilos35

Imitation game mě opravdu dostalo. Přeskakující leč přehledný způsob vyprávění tu sedl jak prdel na hrnec. V závěru na mne nejsilněji působala ta psychologická stránka věci.. koho zachránit a koho ne.. a to vše "vygenerované" nějakou rovnicí. Celkově bych dal filmu 4* a taky jsem si to do samého konce myslel. Vtom však zazněla ta píseň <3 http://www.youtube.com/watch?v=26IWE5PmXmY OKAMŽITĚ jsem dostal husí kůži a věděl jsem, že 5. hvězda enigmu nemine Už jen pro ten soundtrack se vyplatí jít do kina Za mě jasná nominace za hudbu! ()

Blazis34

Ale jo, Morten Tyldum výborně zrežíroval knižní předlohu Hodgese a divákovi nabídl zajímavou podívanou, která je navíc inspirovaná skutečnou událostí, což mě chytlo asi nejvíce. Nerozluštitelný stroj měl být pro Němce tím, co mu pomůže k vítězství ve válce a nakonec se mu to trochu vymstilo a posloužilo nepřátelům. Profesora matematiky a kryptoanalytika výborně zahrál Benedict Cumberbatch, který ukázal svůj úm v mnoho tvářích. Je pravda, že géniové jsou prostě svý a odlišní od normální populace. Co mi ale v hereckém obsazení neladilo, byla Keira Knightley, kterou jinak naprosto zbožňuji a žeru ji snad ve všech filmech, tak do role v tomto díle se mi vůbec nehodila, spíš ji vidím na tu romantickou tématiku. Sečteno podtrženo, Kód Enigmy nenudil, naopak mě zaujal hned od začátku a nebýt tam některých pasáži udělaných po americku či pár nedotažených úseků, dostal bych se s hodnocením ještě výše než na 80% - čtyři hvězdy. ()

George.Camel

Když mě něco baví od začátku, pak je film dobrý a tenhle mě bavil. Ač tedy válečné filmy moc nemusím, o Enigmě se toho natočilo už dost a tenhle film přidal další kousek do této skládačky. 50-ti leté zatajování události před veřejností, to je rovněž neodpustitelné a když si domyslíte ty válečné důsledky - vše mohlo být jinak, kdyby nebylo pokryteckých snad nepřiznat, že prolomili tak důležitou věc, jako je kryptografické šifrování. Inu, takový byl svět a bude horší. ()

lulu37

Herectvo Benedicta je tak skvostné, že on ako chlap, musí zaujať každého, bez ohľadu na jeho výzor. Prelínanie časových liniek pôsobí veľmi pútavo a neruší. Nestotožňujem sa s názorom, že tento film bol natočený len kvôli tomu, že byť gay je teraz moderné. Skôr to vidím, ako nájdenie sa pána scenáristu (ktorý si dokonca sám chcel zobrať život vďaka svojej orientácii) v tomto príbehu a chcenie vyrozprávať ho ďalej. ()

Nikki.Nikx

Strašně jsem se na tenhle film těšila. Jednak proto, že mám, odvažuji se říci, že skoro miluji, filmy z válečného období (Tyhle filmy totiž skoro vždycky hrajou na tu správnou citlivou notu, na kterou se může Ashton Kutcher a jeho "romantika" naladit leda tak jako hluchej Jarda housle, a taky mají styl. Móda téhle doby, a dechberoucí džentlmenství fěšáků, který byste dneska pohledali možná lupou, mě uhrane snad pokaždý.), ale taky protože Benedict je můj favorit. Jeho herecký výkony jsou až omračující. Tady synek zvládl roli homosexuálního matematika na výbornou. ()

Jadro

Kto aspoň trošičku pozná tú neslávnu vojnovú históriu, tak mu minimálne 60% príde úplne nudných. Nevravím postava Alana by nezvládla lepšieho herca ako je Benedict (je doslova predurčený na postavy psychopatov alebo inak zmýšlajúcich ľudí), no nijako extrémne zaujímavý film s celkom predvídavým priebehom... ()

koza3

Vynikající životopisné zpracování. Měl jsem možnost účastnit se přednášky Jacka Copelanda, který vede Turingovo muzeum a tak nějak mě nažhavil na tento film. I když zmínil pár spojlerů a uvedl pár mýtů na pravou míru, film jsem shlédnul bez skeptického pohledu a užil si každý jeho doušek. Trošku už mě hlavní hrdina štval, jak měl blbé kecy, ale takovýmto "Sheldonovcům" to je často odpuštěno. Za mě 80% ()

Cumberbatch a velký elektrický duel

Cumberbatch a velký elektrický duel