Kung Fu Panda slaví svátky

(TV film)
  • USA Kung Fu Panda Holiday Special (více)

Blíží se oblíbené zimní svátky plné ozdob, tancování a jídla. Vyhlášený pandí jedlík Po se nemůže dočkat, až se svým otcem bude moct opět pohostit báječnou nudlovou polévkou své přátelé z celé vesnice. Jenže letošní svátky budou muset proběhnout v jiném duchu. Po se stal novým Dračím bojovníkem, jehož povinností je organizace zimní hostiny pro mistry kung-fu ze všech provincií. Legendární hostina v Nefritovém paláci představuje vrcholně dokonalou a kultivovanou událost, která vyžaduje přísnou etiketu. Dokáže Po dostát svým povinnostem bojovníka, když srdcem tíhne k oslavám ve společnosti svého milovaného otce a přátel? (Česká televize)

bartias

Solidní sváteční podívaná nepřekvapí pohádkovým příběhem se závěrečným ponaučením, ale potěší precizní animací. Nechybí ani sebevražedný králiček. ()

sir-dave

Panda se rozhoduje zda půjde na večeři s kung fu mistry, nebo zda dá přednost domácí pohodě s otcem a přáteli. U koho bude větší pohoda? to je jasné. Aspoň sranda s malým králíčkem bojovníkem :-) ()

otík

Taková ta krátká animovaná taškařice, která se snaží z původního filmu vytěžit nějakou tu pozornost. Jistě si ji panda Po při snaze zajistit oslavu pro významné hosty o Vánocích zaslouží, ale že by nadchl tak jako dlouhometrážní film, tak to ne! Hudba: Henry Jackman, Hans Zimmer & John Powell ()

Lachtaan

Jednu dobu se s vánočními kraťasy doplňujícími známé animáky roztrhl pytel a díky tomu jsem snad kromě Mamutích Vánoc viděl naprosto všechny. Kung Fu Pandu mám rád a díky tomu i jeho odbočku od klasické série. To až ten sprostě vykrádající seriál absolutně nesnesu. ()

filmmovier

Ale tak jo... Je zajímavé, koukat na čínskou oslavu vánoc, a navíc s pandou. K Vánocům příjemné, pobaví to, jen je těch vánočních speciálů už trochu moc. Určitě pěkný rodinný příběh. Koukněte se, jistě to neurazí... ()

Santa666

Pro mě naprosto stejný zážitek jako film, jen s vyšší kadencí vtipů, která se ovšem ke konci také snižuje. Nikdy jsem si tuhle pandu neoblíbil a tenhle spin-off to nezměnil. ()

majxik

Odpad to určitě není, rozhodně je to lepší jak prima vařečka a tak se nedá jit na méně jak na 2 hvězdičky. Tak proč tedy dávat 3 hvězdy? Kvůli sebevražednému králikoj, i když to zní morbidně. Nezemřel a tak jeho vesnice měla Happy end. Jako krátký animovaný film dobré, ale i tak něco tomu chybělo, takže zůtávám u průměru 3 hvězdiček. ()

T-pack

Jen další animák v duchu tradice "jsou svátky, uděláme z našeho úspěšného celovečeráku tematický kraťas". Nevím, jestli se mi tenhle zvyk líbí a ani, jestli se mi líbil snímek. Možná pobavil, možná mi znovu připoměl, proč bych měl svátky milovat. Na druhou stranu je tu spousta určitě - určitě výrazně nenadchnul, určitě nepřinesl nic nového, učrčitě mohl předvést víc. Naštěstí nebyli tvůrci tak drzí, a nenacpali do Číny ani Santu (proti kterému teda nic moc nemám) ani žádný vánoční stromeček nebo jinou ikonu západních vánoc, jen v něm opakují naše údajné hodnoty. To jen v té větě je samo o sobě dneska skoro klad. ()

tommmy89

Milujem vianočné príbehy, i tie animované - tie bývajú častokrát o moc milšie, ako tie filmové. Teraz tomu bolo tak a s radosťou môžem poznamenať, že som nad mieru spokojný. Ono to zo začiatku vypadalo dosť gíčovo a nudne (ale to nič), no jadro bolo ako sladká mandarinka, ktorá vonia počas vianočných sviatkov po celom dome. Od scénky s výberom šéfkuchára sa začala pravá vianočná idylka ! Záver ma mierne prekvapil, no i potešil. Navodil tú pravú vianočnú atmosféru, kedy chce byť každý so svojou rodinou. Dodatok, ktorý býva vždy na konci každej rozprávky bol ten, že si na koniec ušiak získal svoju naberačku a stretnutie majstrov sa konalo nad mieru očakávaní i tam, kde sa vôbec konať nemalo. Od Kung Fu pandy som po pravde neočakával nič zaujímavé a skvostné, pretože samotný príbeh klasického animáku nie je až tak pútavý, ako vianočný príbeh ! (aspoň pre mňa) 4* ()

mikulíšek

Trochu moc ztřeštěné. Chybí jakákoliv vážnost, tím pádem nefunguje kung fu a proto je výsledek jen průměrnou zbytečností. Snaha vytvořit "vánoční speciál" filmu z prostředí historické číny mi přijde scestná a pro děti matoucí. ()

Herráček

Je to mnohem víc podobné samotné Kung-fu pandě, než o rok starší kolego... A to včetně toho, co se mi na celovečerním filmu nelíbilo... Ten příšernej amerikanismus... Začínám se bát, že většina filmů z Jackem Blackem jsou dost nedůstojné pokusy o komedii a pokud se tomu kdokoli pokusí dát myšlenku, dopadne to tragicky... Jedno obrovské pozitivum však vidím v sebevražedném králíkovi... ()

dopita

Z vánočních kraťasů studia DreamWorks je tenhle asi nejlepší. Animace je výborná, humor se tu taky vyskytuje – v kombinaci se stopáží něco málo přes dvacet minut to nemá čas nudit. Spokojenost. ()