Reklama

Reklama

Cha Tae-Sik (Won Bin), známy ve svém sousedství pouze jako "ajusshi" (pán), má ve svém bytě zastavárnu, okolí ho nezajímá a žije si poklidný život. Často potkává So-Mi, malou dcerku své sousedky. Jednoho dne se Cha Tae-Sik setká neplánovaně s gangstery a pašeráky drog, je donucen pro ně vykonat jednu drobnou prácičku, aby zachránil unesenou So-Mi, jejíž matka už předtím záhadně a náhle zmizela. (Vavča)

(více)

Videa (5)

Trailer 2

Recenze (315)

Sobis87 

všechny recenze uživatele

Slavný jihokorejský tvůrce Ki-duk Kim na filmařinu, zdá se, zanevřel a Chan-wook Park (OldBoy, Žízeň) s Jun-ho Bongem (Mutant, Matka) zase excelovali loni a tento rok nic nenatočili, ale i tak v národní kinematografii nebyla pro rok 2010 nouze o kvalitní díla. Samotného Parka zastoupil Jeonh-beom Lee s výtečným filmem Viděl jsem ďábla – viz níže v článku – a právě The Man From Nowhere Jeong-beom Leea spolu s ním tvoří duo nejintenzivnějších a nejpůsobivějších jihokorejských filmů tohoto roku. Příběh o tom, jak to dopadne, když podsvětí provozující černý obchod s lidskými orgány proti sobě poštve člověka, který „žije jen pro dnešek“ a čirou náhodou je speciálně vycvičeným strojem na zabíjení, není nijak zvlášť komplikovaný a víceméně opisuje důvěrně známou šablonu, avšak emocionální linie příběhu je natolik silná, že by jakékoliv sofistikovanější hrátky s žánrovými předpoklady byly akorát na obtíž a zbytečně by odváděly divákovu pozornost od samotného jádra filmu. Tím je postupně gradující vyprávění přímočarého děje, který od pomalého úvodu neustále nabírá na intenzitě, aby v závěru doslova explodoval v katarzi formou – světe div se – neskutečně brutální a zároveň i emocionálně vyhrocené akční sekvence. Melancholický hudební podkres v kombinaci s roztřesenou ruční kamerou fungující v naprosté harmonii s precizní choreografií vyústil v jednu z nejlépe natočených a nejintenzivnějších scén tohoto roku, která je jasným důkazem toho, že Korejci dokážou na rozdíl od na pouhý efekt hrajících západních tvůrců obdařit akční sekvenci plnohodnotnou emocionální rovinou a z krvavých soubojů na nože a přestřelek vykřesat něco až dojemného. Bin Won v titulní roli tragického hrdiny si navíc se svým úsporným herectvím v ničem nezadá s léty prověřeným Byeong-heon Leem a já doufám, že si v dohledné době spolu zahrají v jednom filmu…klidně opět pod režijním dohledem Jeong-beom Leea, kterého po zhlédnutí The Man From Nowhere řadím mezi jihokorejskou filmovou smetánku. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Koment obsahuje spoilery. Pribeh mi pripomina môj top film Leona. Drsny chlapik + male dievcatko vs. kopa hnusnych gangsterov. Takze teoreticky by mi to malo sadnut dokonale. Ale nesadlo. Strasne mi vadi depresivna atmosfera, ktorou je nasiaknuty cely film. Proste klasicky film v ktorom sa hlavnemu hrdinovi cely cas deju zle veci a na konci zhebne. Ale on na konci ani nezhebne a film konci happyendom, ktory sa mi k predoslemu deju vôbec nehodi. Takze to nakoniec nie je ani poriadna depka. Dalsia vec, ktora mi vadila bola mlcanlivost hlavneho hrdinu. Sam som introvert a tak mam bezne rad mlcanlivych hrdinov, ale tentokrat to bolo prilis aj na mna a neraz som mal chut vykriknut, aby uz kurva odpovedal na otacku alebo konecne naznacil, co vlastne citi. Nastastie to male dievcatko bolo obsadene dokonale a ich vztah tahala aj za neho. Skoda len, ze spolu stravili tak strasne malo casu. Trochu mi vadila zvratenost niektorych postav a brutalita, ktora mi pripadala prehnane samoucelna. Na brutalitu za kazdu cenu si uz tolko nepotrpim. Zaporaci boli natolko hnusni, ze som im nie ze prial smrt, ale skôr som dufal, ze budu mat vo filme co najmenej scen. Obcas mi ich konanie ani nedavalo zmysel. Akcia je slusna, ale nic svetoborne. Miestami je dost blbo zostrihana. Kontakty v bitkach poriadne nevidno. Vrcholom asi malo byt finale s tym thajskym megazabijakom, ktory tiez väcsinu filmu drzal bobrika mlcania. Je to jedna z tych lepsich bitiek, ale finale v Raid 2 tuto bitku strci do vrecka aj s tym specialnym cool nozikom, ktory pouziva ten zabijak. Aj napriek mnozstvu vytiek je to stale nadpriemerny film, ktory sa oplati vidiet. Hlavne, ked mate radi depresivne filmy, ktore sa prekvapivo skoncia stastne. Mna to bohuzial nenadchlo, ale za dalsich 6 rokov tomu skusim dat dalsiu sancu. 7/10. ()

Reklama

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Korejská kinematografie u mě v posledních letech naprosto suveréně poráží tu čínskou. "Ajeossi" sice není tak propracovaný jako jiné korejské filmy, které jsem za poslední dobu viděl ale pořád má co nabídnout. Bezchybná vizuální stránka, výborná hudba, skvělá akce ale roztahaná první polovina a zbytečně komplikovaný příběh, výsledný, veskrze dobrý dojem, trochu kazí. ()

S.Quentin QUALE 

všechny recenze uživatele

Korejskej kříženec Leona a Muže v ohni mě teda nijak extra nenadchl. Vůbec nemám potřebu tento akčňáček na něčem shazovat, ale konání všech zúčastněných mi přišlo jako noty na buden, prostě chaos nad chaos, navíc se mi místy zdála Leeova filmařina poněkud amatérskou. Kladem budiž hlavní hrdina, drsňáček s pěkným xichtem, kterej se pozvolna rozjede do otáček, za který by se nemusel stydět ani kapitán Amerika. Jako jo, akční revenge naháněčka je to nadprůměrná, jen nad tím člověk nesmí moc přemýlet, páč by šlapal na prázdno. Ať nežeru, tak tomu těch 70% a čtverku dám, ale na vychválení to teda není ani náhodou. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Tento film má tak sympatické postavy a takové kouzlo, že lehce a rádi přehlédnete trošku té korejské afektovanosti a sentimentu. Poctivý korejský akční thriller točící se kolem extrémně zajímavého gangsterského business plánu se zneužíváním dětské pracovní síly k distrubuci drog a jejich následné recyklaci na trhu s orgány. Tedy minimálně do doby, než si vyšlápli na špatného rákosníčka. Akční scény jsou vynikající a celý příběh je zajímavě vystavěn a prakticky ani chvíli nenudí. Moc dobrá práce. [80 %] ()

Galerie (280)

Zajímavosti (8)

  • Bojové umění, které prezentuje Muž (Bin Won) je filipínská Escrima. Je to vojenský bojový styl, ve kterým jde o efektivní odzbrojování a práci s nožem. Také je určena k přizpůsobování prostředí a využití všeho, co je po ruce ( např. láhev, kniha, tužka atd.). (Ouwen)
  • originální název Ajeossi lze do českého jazyka přeložit jako "muž", (Ouwen)
  • V raných přípravách filmu kolovala mezi tvůrci představa o hlavní postavě jako o 60letém severokorejském agentovi. V souvislosti s rolí byl ale osloven také Bin Won a ten nadšeně souhlasil, takže z původních plánů sešlo. (Ouwen)

Související novinky

Režisér Bong Joon-ho přijíždí na Filmasii!

Režisér Bong Joon-ho přijíždí na Filmasii!

02.12.2011

Korejský filmař bude mít retrospektivu na 7. ročníku festivalu Filmasia. Setkat se s ním můžete na projekcích v neděli 4. prosince. Celý festival se koná v pražském kině Světozor 1. - 4. prosince… (více)

Filmasia: posedmé na východě

Filmasia: posedmé na východě

26.11.2011

7. asijský filmový festival Filmasia se uskuteční v pražských kinech Aero a Světozor 1.-4. prosince 2011. Uvede novinky různých žánrů z dálného východu (Japonsko, Hongkong ad.) i profil výjimečného… (více)

Reklama

Reklama