Bůh masakru

• Francie Carnage (více)

Zachary a Ethan jsou spolužáci, kteří se nepohodnou v parku, a Zachary Ethana uhodí klackem do obličeje. Vyrazí mu dva zuby, poškodí nerv v zubu a způsobí nemalou bolest. Ethanovi rodiče Penelope a Michael se snaží situaci vyřešit se Zacharyovými rodiči Nancy a Alanem jako rozumní lidé. Pozvou je tedy k sobě, aby si o všem v klidu promluvili. Zpočátku se zdá, že jejich záměr vyřešit vše smírně, je skvělý. Netrvá to dlouho, a Nancy s Alanem, velmi zaměstnaným právníkem, se chystají k odchodu. Dvakrát se pokusí o odchod, dvakrát se vrátí zpět, protože diskuze stále pokračuje. Drobné, ale velmi bolestivé poznámky na obou stranách postupně vygradují v hádku. Kdo je vlastně za incident zodpovědný? Zachary, který tak krutým způsobem uhodil Ethana, nebo naopak Ethan, který nechtěl Zacharyho vzít do party a obvinil ho z toho, že je práskač? Oba manželské páry pochopitelně straní svým synům. Všem leze na nervy Alanovo neustálé telefonování s kolegou a Michaelovi zase pořád volá jeho matka, i přes upozornění, že mají návštěvu, a Michaelův slib, že jí zavolá později. Telefonáty vedou k tomu, že páry jsou stále nervóznější a nervóznější a postupně odkrývají svá pravá já... (TV Prima)

Gerret

Podle popisu jsem očekával něco trochu jiného, vlastně mi to přišlo po celou dobu sledování jako průměrný snímek, ke konci to docela nebralo spád a bylo tam i pár vtipných nerážek a možná bych dal i vyšší hodnocení, ale film mi přišel jaksi nedotažený do konce a závěr mi prostě přišel neukončený a k vyětší spokojenosti mi tam prostě něco chybělo. Jinak to byl v celku (na to že se to po celou dobu odehrávalo v bytě) vydařený film. Hodnocení 65%. ()

Kurikmoon

Jedna dlhá konverzácia, kde si každý povie čo potrebuje. Teda mimo škrečka. S pobavením a nadhľadu som sledoval vývoj a smerovnanie rozhovoru. Vžiť do postáv som sa nepotreboval. A myslím, že by to ani nešlo. Herci to super ťahali. ()

Krosmen

Krásné konverzační a situační komediodrama, jeden byt, 4 rodiče a velice zajímavý a uvěřitelný vývoj nastálé situace. Překvapivé zvraty, peprné prupovídky a komentáře, Waltz wálí, Jodie Foster je klasická perfekcionalistka - matka, Winslet trpí syndromem zakřiknutá manželka právníka a Reily domácí podpantoflák. Role všech se během filmu mění, přelévají a vrací se zpátky až pak nezůstane kámen na kameni a zvířený prach si opět sedá na okolní ruiny. Skvěle jsem se bavil, hluchá místa nenalezena. ()

MI-380

Jeden z mála filmů/nefilmů, kde forma je typicky divadelně/filmová, který mě dokázal udržovat v pozornosti po celou dobu. Popis komedie/drama přesně vystihuje chytrý obsah. 85%. ()

Roseinka

Jo, tak tenhle film mě bavil. Zvláště druhá čast, kdy jsem se fakt nasmála. Zajímavé, jak se lidi chovají na venek a jací jsou doopravdy. Ve skutečnosti je to k pláči, jenže ta absurdnost a realita byla tak vtipná, že se to v tu chvíli tak brát nedalo. ()

blackJag

Pojďme si nadat do pičí, ale udělejme to kultivovaně. Výsledek ať namaluje Kokoška, pokud se uráčí vstát z hrobu. Nakonec, co by člověk neudělal kvůli divadlu. 80% ()

šerminator

Jsou lidi co tento film ohodnotili i jednou hvězdou a dokonce tam byl i nějaký odpad. Tak to u mě není ještě tak strašné. Čtyři lidi v jedné místnosti se kvůli zranění dítěte začnou postupně hádat a urážet. To je celý obsah takřka hodiny dvacet dlouhého fimu. Chování všech postav bylo předvídatelné a vzájemné sympatie náklonosti se střídaly s železnou pravidelností, jak na hokeji. Vůbec nechápu co na tom bylo ftipného. Spíše to bylo ubohé. Jediné co ten film drží jakžtakž nad vodou jsou samozdřejmě herecké výkony. ()

vyfuk

Polanskiho nový snímek byla jasná divadelka. Takové filmy jsou jasné... jako Bez předsudků - na jeden záběr se jede všechno a celý film. Waltz se mi konečně ukázal v něčem jiném než Tarantinovi a vypadal úžasně, jako vždy (Pozn.: jeho dabing byl omnoho lepší než v Panchartech). Foster na konci působila dojmem Hulka, který zachvilku bouchne a Waltz byl takový pohodář. Film by se mohl jevit jako nudný, ale postavy se stále mají o čem bavit a to tu hodinu a čtvrt zabere. Možná zdlouhavé... ale dobré. ()

TheRoller

"Unbelievable. Un-fucking-believable." Perfektne zrežírovaný, bez jedinej chybičky dokonalo zahraný, pár skvelými nápadmi disponujúci film o ničom. Kvôli obsadeniu (Waltz!!) sa nedá ísť nižšie. 75% ()

Autogram

Na to, že ide o rozhovor medzi dverami pri rozlúčke dvoch nie celkom spriatelených rodín, je to aj celkom dlhé. Z dohody termínu ospravedlnia je dráma s filozofickými zamysleniami, výmenou úloh a strán, a množstvom telefonovania, ktoré hrá tiez dôležitú úlohu. Čakal som, že ma to bude baviť viac, ale na Polanského si len zvykám. ()

KASUGI

Odvážný tah tvůrců, natočit takhle ultra giga komorní příběh, který se bez pár minut odehrává v jen v obývacím pokoji. Už při sledování  jsem si říkal, že je to ideální námět na divadelní představení a teď vidím, že ano, že se jedná se o divadelní hru. Je to kousek, na který asi musí mít člověk tu správnou náladu. Každopádně dialogy jsou napsány bravurně. Napruženost těch dvou manželských párů, kdy ani jedna strana nechce přiznat chybu a stále nenápadně (i nápadně) a zprvu důstojně, podsouvá té druhé straně, že jejich syn je ten, kdo za to může, je roztomile úsměvná. Není to nic na salvy a výbuchy smíchu, ale po celý film jsem se příjemně usmíval. I když i na hlasitý smích došlo. To ve scénách, kde se názory a nálady párů mění jak rošáda na šachovnici, takže jednu dobu je maželka při manželovi, aby se po pár minutách proti němu spikla s manželkou z druhého páru, to bylo fakt odchycené ze života. Všichni čtyři herci výborní, určitě plánuju minimálně ještě jednu projekci v původním znění. Mimochodem zdá se mi to, nebo ten film byl před pár lety v modrém hodnocení? Myslím, že bych ještě někde našel tv program, kde to mělo nějakých 68%. Jeden z mála, který se dávno po premiéře ze své modré vyhrabal a to je dobře. Mladý, svobodný a bezdětný divák si to nejspíš asi tak neužije. ()

earl hickey

Tak tohle je koncert čtyř hlavních hrdinů. Je to spíš sice víc divadlo,ale mě to nadchlo.Obzvlášť Christoph Waltz je fantastický. ()

dinsdale

Herci parádní, hlavně Waltz a jeho ignorace. Ale od počátku jsem se nedokázala přenést přes základní premisu filmu - nepřirozené a nereálné prostředí, z něhož by lidé ve skutečnosti už dávno odešli. Jakékoli odvrstvování či odhalování charakterů mi pak přišlo jako lámané přes koleno. ()

jefff

Herecké hvězdy zářící pod taktovkou mistra Polanskiho. Ten divadelní hru opravdu výborně převedl na plátno a povedl se mu hodně náročný kousek. I přes skvělé výkony všech zůčasněných musím vyzdvihnout Waltze, který byl fenomenální a jeho roli jsem mu věřil nejvíce. ()

DeathTheKid

Během sledování jsem si kladl jednu otázku. Proč se na to dívám? Odpověď je velmi jednoduchá - kvartet extra hvězd a filmová novinka. Minimálně do 40 minut jsem byl solidně znuděn a dílo jsem přirovnával k divadelní hře "Plešatá zpěvačka" - hra jednoduše o hovně. No ale pak mi to došlo, to byl cíl, film je o ničem a zároveň o všem. Od 40. minuty jsem se dokonce začal i smát bizarním scénám a dialogům, které zacházely do opravdových extrému. Musel jsem logicky přidat hvězdičku. Každopádně, podruhé bych si to určitě nedal, nehledě na to jaká esa film ztvárnila a jakým způsobem. [FILM VIDĚN DÍKY ČSFD] ()

milancecil

Ano vážení, to byl tedy masakr, nemilosrdný morální masakr, naprosto excelentní hořce komediální drama se stále jitřivým tématem práva, spravedlnosti a potrestání, a to, jak je u tvůrce již obvyklé, velmi osobitým pohledem, kolik jen nelichotivých, až ostouzejících pravd o nás samotných se dá vměstnat do události kolem jednoho ne zrovna dobrovolného setkání dvou manželských párů, rodičů dvou spolužáků, kteří si mezi sebou nevybíravě vyřizovali zdánlivě jen malicherný, chlapecký spor, bohužel jeden z nich byl tím druhým fyzicky napaden a poraněn, na této iniciující, konfliktní zápletce se rozvíjí až šokující hra, kdy z počátečního vlídného rozhovoru se konverzace proměňuje až v bezobsažnou, chaotickou slovní přestřelku, až drásavě znepokojující smršť výčitek, urážek, se zatajeným dechem sledujeme, co špíny se v nás vzedme a vyplave na povrch, když postupně opadne rutinní předstírání, ta naše strojená uhlazenost, ano, bohužel jsme tak odpudivé bytosti a toto je Polanského zrcadlo, ve kterém se na nás všechna ta naše ohavná ošklivost jakoby až s posměšným úšklebkem odráží, vynikají dílo s velmi přesvědčivým hereckým výkonem všech čtyř aktérů, z jejichž jednotlivých výstupů mne ještě teď mrazí po těle. Zajímavý komentář: Fridecka ()

standsiller

Charaktery síce boli nastavené tak, že sme im mohli OBČAS prílišné patetické reči odpustiť, no beztak to presahovalo medze znesiteľnosti. Herecké výkony bez chýb, navyše réžia pod menom Polanski nezvykne veci kaziť, no tento pokus si nezíska každého. V divadle by som to zniesol. V kine obtiažnejšie. ()

Almásy

Mám obrovskú slabosť pre pôvodny text a autorku Yasminu Rezu vo všeobecnosti, Boh Masakry je ukážka kongeniálneho francúzskeho konverzačného humoru postavenom na totálne absurdnom konflikte a keď som sa dozvedel že filmovú adaptáciu chystá Roman Polanski a že to bude hrať TAKÝTO dream team, ono viac som ani nemohol dostať. herecký koncert. skvelá réžia a úžasný záver s mobilom, na ktorom sa môžem smiať aj na tisíci raz. my kind of comedy. ()

blackkocour

Intelektuálové, co si tu otřeli mrdku z předkožky, příště si najměte nějakého mořeplavce, který by svojí kanoí tu mrdku směle odplaval, protože já jsem v půlce cesty radši utopil.. nebrat! ()

Polanski holduje masochismu

Polanski holduje masochismu

21.09.2012

Roman Polanski a erotická černá komedie? To zní jako něco, co by mohlo fungovat. A to není narážka na jeho soukromý život, ale na jeden z jeho nejlepších filmů – Hořký měsíc. To sice nebyla komedie,… (více)

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

07.07.2012

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

23.03.2011

Zní to jako podivné spojení, ale už hrála v sci-fi i v thrilleru (nemusím snad připomínat ten nejslavnější), teď to jen zkombinovat. „Samozřejmě, nebude to o souboji s nějakým monstrem či ďábelským… (více)