Potomek slavného hledače pokladů sira Francise Drakea, Nathan Drake, konečně našel stopu k prokleté zlaté sošce ze Zlatého města v El Doradu. Když se však vydá na cestu, za zády se mu náhle objeví zakeřní konkurenti. (Falcon)

B!shop

No novej Indiana Jones se fakt nekona. Vsechno tu je takovy prumerny. Honba za pokladem je sice zabavna, ale pusobi desne jednoduse a chvili jsem si spis pripadal jak u Sifry mistra Leonarda, navic tech nelogicnosti tu je fakt az moc. Herci jsou sice relativne sympaticky, ale vzhledem k tomu, ze se chovaj jak kreteni, nema clovek moc duvod jim fandit a Holland bohuzel furt pripomina spis Spider-Mana. Akce je fajn, sem tam i nejakej neokoukanej napad, ale obcas to trochu kazi triky nebo dost nevyraznej soundtrack. Jako takova blbina na jedno skouknuti v pohode, nuda uplne nehrozi, ale vic bohuzel clovek nedostane. ()

Enšpígl

Ještě než jsem dal tenhle filmovej pokrm, odehrál jsem na playku celou hru a byl jsem z ní nadšen, absolutně. (btw, když si koupíte playstation 5 dostatnete tuto hru s ještě dalšíma zadaram, alespon před rokem tomu taky bylo) Film samozřejmě nedosáhl kvalit hry, v počtu lokací, akcí a dobrodužství, vlastně až na něco málo to byl úplně jiný příběh, ale je to film a má právo na svou svobodu.  Tempo filmu je dobrý a pozornost udrží o tom žádná. nejsilnější akční scéna je honička ve Španělsku Natana s to koučkou to bylo TOP, spousta blbostí je třeba přehlídnout, protože tento film nemusí nic takovýho řešit. Co ale by měl mít v pohodě je casting a to je výbuch. Mark Wahlberg už v sobě nemá charisma akčního chlapa, ani sexy kluka od vedle, bohužel a Tom Holland je úplně mimo. Bohužel ani ženský mě nějak nenadchli, ta černoška působila toporně, nechme to bejt, to nemá cenu jim to tady solit, zábavu jsem dostal a za každý film s nejednou nádhernou lokací, hledání pokladů jsem rád, protože ve mě probouzí toho malýho kluka co u knih J.Vernea lačnil po dobrodružstvích všeho typu. ()

DaViD´82

Jako... Jako hodně moc *zííív" více než co jiného. Nemá to tempo, švih, charisma (a není to jen o nefungující dynamice Holland/Wahlberg) a kvůli okaté digitálnosti je to trestuhodně neživotné. Ve výsledku to není ani dobrý dobrodružňák a ani dobrý zástupce filmů dle videoher, ale spíše novodobý Hudson Hawk. To Tomb Raider s Alicií dopadl v těchto ohledech výrazně lépe. Raději si na YouTube pustit sestřih "Uncharted 4 all/best cutscenes 4k PS5" a je to to samé; jen o poznání našlapanější, navzdory delší stopáží lépe ubíhající, s fungujícími emocemi, lépe zahrané i napsané (speciálně dialogy!), se zdařilejší režií (o výpravě ani nemluvě) a paradoxně méně digitálně působící. ()

Tsuki

Zábavné a akční dobrodrůžo na jedno podívání. Není dobré to brát moc vážně, protože film se očividně nesnaží o realistické vyznění. A podle toho to vypadá - místy to postrádá smysl, místy je to lehce trapné klišé. Wahlberg mi moc sympatický nebyl, ale Tom Holland to táhl dobře, přestože i jeho role je dost předvídatelná a typově přesně taková, v jaké si Hollanda představíme. Škoda, že ta "bratrská" linka (o hledání jeho ztraceného bratra) nebyla trochu zajímavější a třeba i mysterióznější. Zpětně si říkám, že to všechno nějak vyšumělo do ztracena. Ale jak říkám, jako akční jednorázovka ve stylu Indiana Jonese to funguje. Nic víc od toho nečekejte. ~(3,2)~ ()

Hitman_47

Po ohlášení mladého Drakea (jehož pasáže ve hře patří mezi ty jednoznačně nejnudnější a nezajímavé) a prvním traileru jsem očekával další adaptační odpad. A nakonec jsem dostal něco na úrovni lepších Lovců pokladu s Cagem ... film celkem pěkně odsýpá, nemá vyloženě moc hluchých míst a závěrečná akční scéna na lodích je hodně fajn (a asi jediná scéná, která není ukradená z nějakého dílu této videoherní série). Pokud se natočí dvojka, na kterou se odkazuje v titulcích, tak určitě do kina znovu půjdu. ()

• Ještě než byl Mark Wahlberg obsazen do role Sullyho, měl původně ztvárňovat hlavní postavu Nathana Drakea. (mokki5)
  • Film slouží jako prequel ke hrám. (LUKICKK)
  • Na Nateově kufru ze sirotčince si lze všimnout samolepky s logem studia Naughty Dog, které je autorem mj. právě videoher „Uncharted“. (MatyM)

Příští Spider-Man má režiséra

Příští Spider-Man má režiséra

11.09.2024

Režisér nového Spider-Mana 4 je konečně potvrzen. Dlouho se nevědělo, kdo se po odchodu režiséra první trilogie Jona Wattse, který nám za pár týdnů nadělí lákavý thriller Wolfs s Bradem Pittem a… (více)

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem