Potomek slavného hledače pokladů sira Francise Drakea, Nathan Drake, konečně našel stopu k prokleté zlaté sošce ze Zlatého města v El Doradu. Když se však vydá na cestu, za zády se mu náhle objeví zakeřní konkurenti. (Falcon)

• Prvotní scénáře obsahovali romanci mezi Nathanem (Tom Holland) a Chloe (Sophia Ali), ovšem režisérovi i studiu se to zdálo příliš klišoidní a předvídatelné. (NiWi)
  • Ve filmu vlastní Sully kočku jménem Mr. Whiskers, ovšem představitel role Mark Wahlberg má ve skutečnosti na kočky alergii. (NiWi)
  • Tom Holland se v rozhovoru přiznal, že během natáčení filmu Spider-Man: Homecoming (2017) byl s přáteli zabraný do hry „Uncharted 4: A Thief's End“, a dokonce odmítl přijít na natáčení, dokud nedokončí ve hře 11. kapitolu. (NiWi)
  • Název filmu se objeví až před závěrečnými titulky. (griph)
  • Film slouží jako prequel ke hrám. (LUKICKK)
  • Film obsahuje potitulkovou scénu. (Duoscop)
  • Ještě než byl Mark Wahlberg obsazen do role Sullyho, měl původně ztvárňovat hlavní postavu Nathana Drakea. (mokki5)
  • Jedná se o první snímek z produkce Sony Playstation Productions. (Sancoo)
  • Na Nateově kufru ze sirotčince si lze všimnout samolepky s logem studia Naughty Dog, které je autorem mj. právě videoher „Uncharted“. (MatyM)
  • Muž, který po havárii letadla krátce mluví o podobné zkušenosti s Natem (Tom Holland) a Chloe (Sophia Ali), je herec Nolan North, který hlavního hrdinu dabuje v předlohových videohrách. (MatyM)
  • Tom Holland označil scénu v letadle jako nejtěžší akční sekvenci, jakou kdy natočil. (ČSFD)
  • Ve filmu lze zaslechnout původní hudební motiv Craiga Fergusona z herní série „Uncharted“. Skladatel Ramin Djawadi tak stejně jako v případě Warcraftu (2016) dodržel motivy z předlohy, které jsou hráčům důvěrně známé. (radik92)
  • Natáčení započalo 15. července 2020, tuto zprávu nám oznámil Tom Holland na svém instagramu. (ČSFD)
  • V roce 2018 byl natočen fanouškovský krátkometrážní snímek Uncharted (2018) s Nathanem Fillionem v hlavní roli. Většina fanoušků přijala tento snímek s nadšením a byli tak zklamáni, když zjistili, že nebude v roli obsazen. (jimik13)
  • Studio původně chtělo, aby film režíroval Seth Gordon. Ten však odstoupil kvůli kreativním neshodám. Snímek měl také režírovat David O. Rusell, který však od projektu v květnu roku 2011 odstoupil. Režiserské křeslo po něm převzal Neil Burger, který však nakonec také film nenatočil. Během dlouhých deseti let příprav se v pozici režiséra vystřídalo 9 lidí. (Dooky)
  • Snímek je filmovou adaptací stejnojmenné videohry z roku 2007 od vývojářského studia Naughty Dog, která se dočkala obrovského úspěchu a několika pokračování. (-OverLord-)

Příští Spider-Man má režiséra

Příští Spider-Man má režiséra

11.09.2024

Režisér nového Spider-Mana 4 je konečně potvrzen. Dlouho se nevědělo, kdo se po odchodu režiséra první trilogie Jona Wattse, který nám za pár týdnů nadělí lákavý thriller Wolfs s Bradem Pittem a… (více)

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem