Top Gun: Maverick

• USA Top Gun: Maverick (více)

Pete „Maverick“ Mitchell (Tom Cruise) k smrti rád pilotuje stíhačky. Dokonce tak, že se už přes třicet let úspěšně brání povýšení ve strukturách amerického letectva, protože to by ho z kokpitu vyhnalo do vyhřáté kanceláře. Maverick byl navíc vždycky magnetem na průšvihy, což se s armádní kariérou taky docela vylučuje. Pilot je ovšem bravurní, možná ten úplně nejlepší, a proto dostane nabídku stát se instruktorem elitních stíhačů z programu Top Gun, které má připravit na úkol, jenž spadá do kategorie Mission Imposssible. Kromě téhle bude muset Maverick zvládnout i jednu obtížnou soukromou misi. Jedním z pilotů, které má připravit do akce, je i Bradley Bradshaw (Miles Teller), syn jeho kamaráda a navigátora Goose. Znalci prvního Top Gunu vědí, že Goose zahynul, když se neúspěšně katapultoval z neovladatelné stíhačky, pilotované právě Maverickem. A jeho syn mu otcovu smrt klade za vinu. Maverick za žádnou cenu nechce, aby Bradleyho potkal stejný osud jako jeho otce. Přitom si uvědomuje, že pravděpodobnost, že některý z pilotů plánovanou leteckou operaci nepřežije, není vůbec malá. (Cinemart)

hypnos11

Má očekávání byla opatrná, takže mě film jednoznačně uspokojil. To, že to bude patoidní pohádka, bylo dopředu jasné jako nebe nad Berlínem. Že se to všechno bude točit okolo Thomase "Mavericka" Cruise Mapothera IV., zrovna tak. Ostatně, to všechno je vyváženo kvalitami filmu. Jednoznačně potěšily všechny ty odkazy na minulost, kvalitní režie, úchvatné akční scény a vizuál. Horší už to bylo s hudbou, která měla silně kolísavou úroveň. A mimochodem - když tam tvůrci dokázali propašovat zkrášleného Vala Kilmera, nemohli to samé udělat i s Kelly McGillis? Chápu, Cruise by pod nějkaý svůj standard nešel (a proti výběru Jennifer Connelly absolutně nic nemám). Ale kam se poděla rovnoprávnost? :) ()

Nellaron

Pre fanúšikov letectva a stíhačiek musí ísť o orgazmistický zážitok. Vizuál a všetky letecké scény sú jednoducho ohromné. Ja som obyčajný divák a tak sa na film aj pozerám. Ako obyčajný divák som sa hlavne zo začiatku miestami nudil. Prvá scéna, kedy nám Maverick dosiahne za sprievodu teatrálnej hudby 10 mach, to fááákt nikto nečakal. Nasleduje dlhá scéna v bare… Neťahalo to. Všetko to doháňa druhá polovica, ktorá je podstatne dynamickejšia. Problém pre bežného filmového diváka je ten, že scenár je ľahko uhádnuteľný a presne sa dá určiť, ako film asi skončí. A neprekvapí. O to viac prekvapujúcejší je komerčný úspech filmu. Netvrdím, že film je zlý, ale extrémne vysoké predajné čísla sú jednoducho príliš prekvapujúce aj pre samotného Toma Cruisa. ()

floppy4

Lata mi z rukoch vypadla, že toto má 90% omg. Dávam hviezdičku za dobre natočené letecké scény, zvyšok bolo, že tisíc krát prevarené klišé, infantilné, predvídavé, šablónovité, veľký omyl toto pozerať fakt. ()

Milan2511

Jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl a rozhodně nejlepší film za posledních deset let . Tenhle film i bez nějakého fantasy jako Avengers se dokázal vyšvihnout mezi nejlepší filmy které kdy vznikly a ani se nedivím . Tom Cruise je v tomhle filmu fakt skvělý a je to asi i ten nejlepší film a nejlepší výkon který kdy vydal. Všechny ty skvělé ohlasy si tenhle film zaslouží a doufám že se dočkáme dalšího pokračování a trochu dřív než po 36 letech. ()

micek

Ačkoliv se je to nazváno jako pokračování, jedná se o remake. Špatný remake. Opět to hraje na notu západní propagandy, kdy jsou ukazováni zlí Rusově, rudé hvězdy, s jejich super zbraněmi a svět je zachraňován chrabrými rytíři západu. ()

ilegal1983

Neuveritelne strhujuce zabery z kokpitov stihaciek a nostalgicka hudba z Top Gunu(1986) je rozhodne fenomenom pokracovania ktore si najviac uzijete ked si zopakujete predtym spominany prvy diel.Nedam 5 hviezd len preto ze ta romantika a pomale tempo ma v prvej polovici nutili neustale zastavovat film.Co sa podpisalo na konecnom usudku ale ked si uvedomite ze herci museli absolvovat viacmesacny letecky vycvik a mnoho zaberov z kokpitu je ozajstnych tak klobuk dole.Ja by som to nedal pri tom vycviku by som sa posral vazne.Vyborne ozvucenie a skutocny nalet nizko pri zemi vas pribiju do kresiel.Hura na Mavericka. ()

Redyx1

Tak samozřejmě to každý bude srovnávat s jedničkou,ale pro mě to bylo fajn pokračování a celkem naprosto v pohodě.Maverick to zase rozjel jako zamlada a díky pokročilejším technologiím jsou ve filmu sestříhány super scény,takže za mě 5 hvězd. ()

jarkametelka

Je trochu zarazejici,ze na pokracovani uspesneho Top Gunu se cekalo pres tricet let.Druhy dil se nostalgicky vraci i s auntetickymi zabery do prvniho Top Gunu a navozuje tak nostalgii a melancholicnost.Snimek se tak veze trochu na smutnejsi vlne,ktere zapusobi na puvodni fanousky,hlavne sceny s Val Kilmerem,teda jedna scena a druha bez nej,muze vehnat fanouskum slzu do oka.Ten,kdo moc Toma Cruise nemuze vystat jako herce mozna kvuli tomuto filmu k nemu najde cestu nebo aspon uzkou a kratkou cesticku nebot jeho Maverick je klidny,vyzralejsi,citlivy a v jeho tvari cteme smutek jak ze ztraty jeho pritele,tak z zivotnich zkusenosti,kterymi snad jeho postava musela za tricet let projit...Skoda,ze charaktery novych clenu mohli byt lepe vyuzity a zahrany,ale naznaky jsou tam,mohli vsak byt trochu zivejsi,hlavne vztah Mavericka se synem jeho mrtveho pritele mohl byt vice vyhrocenejsi.Posledni letecka "Mission Impossible" je celkem paradni akcni jizda a ja si ji uzil.Top Gun je prijemne prekvapeni tohoto roku,takze by vubec nevadilo,kdybyste se na nej podivali novyma ocima. ()

jethrotull

Prehnana hlupa a tupa americka sracka,hodna propagandy ako za cias studenej vojny. Po prvej scene som vedel ze to bude odpad a blbost. Lietadlo co leti 10 mach ??? Doposial najrychlejsie lietadlo je Blackbird Lockheed SR-71 co dosiahlo 3,35 mach,co je 4103 km/hod. A pan hrdina Cruise si v pohode pri 10,2 mach ked sa stroj rozpada vyskoci s padakom a v pohode si pristane niekde v pusti na pivko??? Dalsie hlupe,prehnane a nezmyselne sceny skoda komentovat. Pre mna absolutne sklamanie a scenaristicka blbost. Tu jednu hvieznu davam za niekolko krasnych zaberov na lietadla. Inak by som dal cisty odpad. Pre mna je smutne to,ze takyto spackany film ma take vysoke hodnotenia. Zistujem ze ludia uz nepouzivaju mozog a ziju v akejsi divnej realite a staci im k tomu vsetko co im predlozia media a film. ()

serbero

Nič výnimočné, okopirovana jednotka. Starý dedek lieta v najmodernejšej stihačke, mladý piloti pri preťaženiu odpadavaju, no on to v pohode zvláda s kľudom Angličana. :D :D :D. Koniec bol tak predvídateľny ako to že zajtra ráno opäť vyjde slnko a večer opäť zapadne. Tri hviezdy za dokonale spracovanie leteckých súbojov a sprievodnou hudbu. ()

BlackLucky

Tady není o čem pochybovat. Je to takový první Top Gun, ale ve všech směrech mnohem lepší. Příběh je ve své podstatě velmi jednoduchý a možná tušíte, co se stane, ale to nemusí být špatně. Naopak. Film vám něco slibuje a vy očekáváte, jestli svůj slib dodrží. Jste přikovaný k židli/sedačce/křeslu z těch nervů a doufáte, že postavy uspějí ve své misi. A na tom je to stavěné - na slibu a odměně. A toho se vám rozhodně dostane. Jestli chcete dávku adrenalinu, máte ho mít. ()

ttknezu

Všichni říkali, že je to dobrý... a měli pravdu. Lepší než první Top Gun. Jediné, co mě mrzí je, že jsem to neviděla v kině, protože tenhle film si to opravdu zaslouží. ()

gimmeredwine

Dávám to mu takovejch 65%. Líbily se mi závěrečné akční scény, líbily se mi scény tréningu na závěrečnou akční scénu. Ale tvl, zbytek příběhu byl tak strašně strašnej, že mi fakt neni jasný, jak může mít takhle vysoký hodnocení. Po 5 minutách jsem se otáčela na zbytek lidí v kině, jestli jim to taky přišlo tak na hlavu jako mně. Vidět to bylo fajn, ale znovu tím ztrácet čas fakt nechci. ()

K1K0

Konečne film na ktorý sa da pozerať v roku 2022 keď som si to pozrel prvý krát tak ma to zasiahlo. Hollywood naozaj zabil, film plný emócií, adrenalínu, štastia, radosti aj strachu, veľmi veľa napätia. Lietajúce stroje ktorým ja osobne mam fakt blízko, akčné chvíľky ktoré stoja za to, naozaj som čakal slabší remake či niečo podobné ale musím uznať prekvapilo ma to neskutočná pecka, a to vravím málo kedy v dnešnej dobe na filmy a seriály ktoré sa nakrúcajú, konkrétne z tohoto mi v niektorých filmových scénach behal mráz po chrbte a po rukách. Kto tento film nevidel odporúčam si ho pozrieť, len ma mrzí že som na ňom nebol v kine ako uzrel svetlo sveta. ()

Zaks

Poctivý návrat v čase, k leteckej legende. Nádherné a úprimné bolo prepojenie s pôvodným filmom. Dychberúce aviatické vystúpenia nemali konca. Aj napriek pomerne plytkému deju, všetko ostatné fungovalo na 110%. ()

Harry89

Šílenýho scientologa vážně nemusím ale tenhle film mě nechal sedět s hubou otevřenou a přáním, aby trval aspoň 4 hodiny... Pecka totální a absolutní... :) ()

Třetí Top Gun se řítí

Třetí Top Gun se řítí

12.01.2024

Top Gun: Maverick, který před rokem a půl zboural kina, je nejúspěšnějším filmem megastar Toma Cruise a celosvětově si doletěl pro 1,5 miliardy dolarů. Bylo tedy jen otázkou času, než Paramount… (více)

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům