Dříve než svého prvního soupeře přemohl Spartakus, prošlo branami arény mnoho jiných gladiátorů. Spartakus: Bohové arény vypráví příběh Gannica, jednoho z prvních šampiónů Batiatusovi gladiátorské školy, z kruté doby před příchodem Spartaka, kdy pro čestnost nebylo v aréně místo.
Batiatusova gladiátorská škola je na vzestupu a užívá si slávy svého nechvalně proslulého šampiona Gannica, jehož umění bojovat s mečem se vyrovná jen jeho záliba ve vínu a ženách. Nastala příhodná situace, na kterou čekal mladý Batiatus - konečně dokáže svrhnout nadvládu svého otce a převzít kontrolu nad školou. Je připraven zradit kohokoli, jen aby jeho gladiátoři byli ti nejžádanější. Po boku mu stojí loajální, vypočítavá manželka Lucretia, která navíc neváhá využít bezostyšnost svůdné přítelkyně Gaiy kdykoliv se to hodí. Společně se nezastaví před ničím, aby oklamali davy, upevnili svou moc a získali co největší bohatství. (oficiální text distributora)

Blacks

Pomalejší rozjezd, ale o to lepší závěr - obzvlášť poslední díl stál za to . A Gannicus je největší borec - jednoznačně nejsympatičtější postava. (dokonce víc než Doctore) ()

Mrkvič

Prosvištěl jsem první tři díly v jednom tahu a byl jsem překvapen kompresí děje oproti první sérii. To, co tam trvalo 3 díly, se tady událo v jednom. Žádné velké zdržování s poznáváním postav, protože je tam spousta starých známých. Hned v prvním díle hodně vyhrocené scény a díky té skladbě starých a nových postav jsem každou chvíli očekával smrt šampióna. Možná že i díky tak zhuštěnému ději navíc není tolik času na blbnutí při soubojích. Takže dříve otravné cákance a spomalovačky jsou ted už jen příjemným spestřením. Škoda 4. a 5. dílu. Ty byly jak z nějaké starořímanské telenovely. Jen sex a láskování. Konec se zase místy dost nešikovně a násilně musel přikrucovat navazující serii. Ještě jednou škoda, že to nemělo tempo a nápady prvních třech dílů. ()

Mirokukii

Stylová podívaná, která od samého dna, jež skýtaly prvotní epizody, vystoupala až k příjemné podívané, kdy závěrečné díly naservírovaly i nějaký ten zvrat a překvapení. Takový ten projekt, který vás utvrdí v tom, že Russellův Gladiátor a Kirkův Spartakus jsou jedny z nejhezčích počinů filmového plátna. ()

KitFisto

Hodnocení po dvou dílech. Zatím se mi to líbí více než předchozí série. Ten nejsilnější týpek co seká lidi i se zavřenýma očima je dost hustý. ()

Phietros

Co se odehrálo než jsme spatřili Spartaka? Na to nám odpoví těchto "pouhých" 6 dílů druhé řady! Byl opravdu Crixus zaslouženým šampionem, že se na Spartaka povyšoval?! Co prožil Doctore, když soucítil ze Spartakem a úmrtím jeho milované! Jak se stal dům batiátů slavným! Zrada, smrt, vraždy, chamtivost to je to co v tomte díle nejčastěji uvidíme.. ()

elanius

Dokonalý prequel. Až teraz sa ukazuje, aký perfektný príbehový základ mala originálna séria. Z núdze vytvorené medziséria si s prehľadom drží kvality. Všetko do seba tak krásne zapadlo. Neostáva nič iné len sa tešiť na sériu č. 3 a dúfať, že nebude posledná. (10/10) ()

Pump odpad!

Naprostý souhlas s komentářem uživatele Davies182. Pro mě tento seriál naprostý propadák a sračka! ()

hroubek

Příjemné rozšíření Spartokova světa, které přináší spoustu odpovědí na otázky z minulé řady.Jinak všechno zůstalo pěkně při starém krev teče proudem,souboje v arenách jsou možná ještě drsnější než minule,souloží se o stošest a stále se intrikuje a podlézá.Jediný co mi trochu chybělo byl hrdina Spartakova ražení, který pro něco bojuje a né jen kůli alkoholu a lehkým ženám a nebo aby byl nejlepší a proto dostaval ženy a alkohol.Právě tahle jediná věc rozhoduje o tom, která serie je lepší.Zas jako minule výborný John Hannah a Lucy Lawless podpořeny spoustou dalších hercí ve vedlejších rolí.Oproti minule trochu slabší ale i tak je nádherná erková podívaná, která ukazuje všechno. ()

VanTom

Pokud se člověk přenese přes snahu autorů šokovat za každou cenu (nahotou, násilím, vulgární mluvou), čeká ho sakra napínavý a scénáristicky hodně dobře promyšlený a vygradovaný "historický" seriál, na kterém role vynuceného prequelu před Krví a pískem není vůbec znát a svému předchůdci se bezezbytku vyrovná. ()

sowaHD

Oproti druhému pokračování seriálu Spartakus, je to o něco slabší. Ale je tam hodně vysvětlení, třeba, proč Batiatus nenávidí Solonia nebo jak se Ashurovi stalo jeho zranění na noze a mnoho dalšího. Dále zase skvělé herecké obsazení a efekty. Dlouho jsem se rozhodoval, jestli dát 4* nebo 5*,ale nakonec jsem musel dát 4*, protože už to nemá takový šmrnc, jako Krev a písek. ()

Timak

Bavilo mě to. Více než Vengeance rozhodně. Souhlasím, že je to přitažené za vlasy - oproti Blood and Sand jsou smrti ještě více moc prostě :-) ale bavilo mě to, a to je ten hlavní důvod, k čemu tento seriál je. A příjemné propojení a vysvětlení určitých "záležitostí" Já byl opravdu spokojen. ()

Danny F.

Kupodivu (pro mne) historický seriál plný krvavých bojů s detailnějšími záběry a pěkným vizuálem, ale někdy až příliš nápadnými a nepřirozenými efekty. 70% ()

Unnamed

První a poslední díl se ctí kráčí ve šlépějích první sériie Blood and Sand, další díly jsou bohužel jen ukázkou soft porna v kulisách starověkého Říma prokládané útržky dějové návaznosti. John Hannah jako Batiatus opět úžasný, finální bitva v aréně nebyla k zahození a poznání něco z historie postav před příchodem Spartaca také potěšilo - na to málo to bylo ale až příliš dlouhé. Slabší 4* ()

Lukyn007

Jednoznačně plný počet!!! První díl byl, troufnu si říci, spektakulární. Ano, prequel navazující na Blood and Sand je velice odvážné počínání scénáristy DeKnighta, ale zvládl to se vší parádou. Už teď se odvážím říci, že celý prequel bude hodně vydařená záležitost. ()

Jacob23

Zatim silne 4*..ale zaver 2. dilu byl brutalni :o Mozna to bude jeste lepsi nez Spartakus.Ocelovi muzi-krasne zeny,hodne krve,hodne sexu-vse stylove natoceno..co vic cekat od podobneho serialu.) Tak zaverecne dobrodruzsvt ve War of the Damned se taky rozhodne povedlo.Serie se pomalu rozjizdi,diky vyvoji straci punc intrik (ikdyz Caesar x Crassus x jeho syn byli vyborni) od druhe pulky se to uz pouze reze a rekl bych ze na TV produkci ve velkem stylu.Posledni dil se podle me povedl maximalne..a moc me mrzi ze serial skoncil.Ganicus,Crixus i Spartakus si u me ale ziskali pamatne mista mezi serialovymi postavami.Za vsechny serie a dily 4* a rozhodne spokojenost ()

J-o-k-e-r

Prequel k rok starému hitu Spartacus - Blood and sand má sice (bohužel !!!) jen 6 dílů, ale myslím, a podle místního hodnocení také věřím, že se navždy zapíše jako mezník v seriálovém žánru. Spartaca sem hltal jeden díl za druhým, ale nyní po shlédnutí všech 6 dílů musím za sebe říct, že Gods of the Arena svého předchůdce předčil. Obzvlášť závěrečný díl byl opravdu triumfální zakončení Gannicovy gladiatorské éry. Nyní jen a jen čekat na pokračování Spartaca a doufat, že vše zůstane v podobných kolejích. Bohužel spousta postav mi bude chybět. V této minisérii je třeba vyzdvihnout geniální výkon J. Hannaha jako Batiata. Gannicus si u mě vydobil větší sympatie než Spartacus...tomuto projektu tleskám ve stoje. Zde je vše co mě u seriálu udrží od začátku do konce.... ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky