Dříve než svého prvního soupeře přemohl Spartakus, prošlo branami arény mnoho jiných gladiátorů. Spartakus: Bohové arény vypráví příběh Gannica, jednoho z prvních šampiónů Batiatusovi gladiátorské školy, z kruté doby před příchodem Spartaka, kdy pro čestnost nebylo v aréně místo.
Batiatusova gladiátorská škola je na vzestupu a užívá si slávy svého nechvalně proslulého šampiona Gannica, jehož umění bojovat s mečem se vyrovná jen jeho záliba ve vínu a ženách. Nastala příhodná situace, na kterou čekal mladý Batiatus - konečně dokáže svrhnout nadvládu svého otce a převzít kontrolu nad školou. Je připraven zradit kohokoli, jen aby jeho gladiátoři byli ti nejžádanější. Po boku mu stojí loajální, vypočítavá manželka Lucretia, která navíc neváhá využít bezostyšnost svůdné přítelkyně Gaiy kdykoliv se to hodí. Společně se nezastaví před ničím, aby oklamali davy, upevnili svou moc a získali co největší bohatství. (oficiální text distributora)

Hanes88

No co můžu k tomuto pokračování dodat. Jak byla první série skvělá, pokračování nebylo o nic horší! Myslím, že možná dokonce i lepší! Jelikož to je prequel, všechno pěkně zapadalo, člověk se dobře bavil, hlavní herci podali úžasné výkony a poslední díl byl úžasný = co víc si člověk může přát :-). Paráda ()

Doom351

Od bohů arény jsem si moc nesliboval, bral jsem to jen jako doplnění informací o domu Batiatu a také jsem čekal až se uzdraví Andy. Ovšem hned po prvním díle jsem se do toho tak zažral že těch 6 dílu uběhlo v cupu letu, konec mě totálně rozsekal a já začal hledat info o dalším Blood And Sand ( Vengeance ), po té jsem zjistil že Andy nad nemocí prohrál :-/ . Doufám že se Vengeance povede ... ( R.I.P Andy ) ()

Teabag

A zase hodně dobré. I když bych raději koukal na pokračování první série než na prequel, tak jsem spokojený. A Jaime Murray je prostě úžasná! ()

Xavi6

Trochu horší prequel než jsem očekával. Ono by se to ani nemělo jmenovat Spartacus: Bohové arény, ale spíše Gannicus: Bohové arény, protože tohle nemá se Spartacusem nic společného, až na to, že se jedná o děj, který se stal před chycením Spartacuse. Ale je zase pravda, že se zde dovídáme hodně toho, o čem jme nevěděli, takže rozhodně to není na škodu. ()

Drirr

Asi budu vybočovat z řady, ale první díl mi přišel děsivě špatný. Ubohá přehlídka různých perverzí a ubohých digitálních masakrů. Jinak nic, vůbec nic. Jakýsi vlažný náhled do příběhu, ale pokud se režisér místo na vedení herců a děje soustředí na to jak do každý scény (včetně těch, kdy se jde po ulici a mluví se konečně o věcech k ději) nacpat nějaký nahý štětky nebo rubající se svalnatce, aby zaboha člověk nevěnoval pozornost tomu o čem se mluví, no promiňte, ale tady je něco špatně. Naštěstí se v dalších dílech tvůrci trochu vzpamatovali a přišli se seriálem a nikoliv s přehlídkou perverzních klipů. Jako ta směšná snaha o šokantnost mi ani tak nevadí, vlastně si to asi jako všichni docela užívám a je to prostě nezaměnitelná značka tohoto seriálu. Ale prostě všeho s mírou. Ovšem jak jsem naznačil. První díl je děs, ale další už se naštěstí dostaly na standard, který si Spartacus vybudoval v druhé půli prvního seriálu. Takže pro mě mezi třema a čtyřma. Ten seriál prostě nemá závratné kvality ve scénáři nebo efektech, ale umí bavit svým přístupem na hranici soft porna, směšných digi efektů a parádních bitek. Takové guilty pleasure. Ale nic moc víc. 66,666 % ()

Oňďo

l 1. časť » 80% l l 2. časť » 70% l l 3. časť » 80% l l 4. časť » 95% l l 5. časť » 80% l l 6. časť » 75% l ()

Movie Gourmet

Šestidílná minisérie Spartacus: Gods of the Arena (Spartakus: Bohové arény) představuje tzv. prequel k původní sérii Spartacus: Blood and Sand (Spartakus: Krev a písek). Jedná se o vysoce stylizovanou podívanou ve které děj nabývá mnohem rychlejšího spádu oproti původní 13dílné sérii. To je jasné již z první epizody. Jestliže původní série přestavovala historický děj na pozadí kterého se odehrávaly erotické scény, tak v současném prequelu je historický děj tím, co je na pozadí a explicitní sexuální scény, které spadají bez nadsázky do kategorie soft porno zde hrají prim. Jistě právě tohle přispívá k nemalé sledovanosti a oblíbenosti. Oproti původní sérii, kdy stály v popředí boje v aréně a děj byl soustředěn na hlavního hrdinu v podobě Spartaka (ztvárněného Andy Whitfieldem) a jeho osudy v Batiatově ludu, se zde dostaly do popředí, kromě již zmiňovaných sexuálních scén intriky. Ve středu dění je tentokrát Quintus Lentulus Batiatus - lanista a prozatímní správce kapujského ludu, skvěle ztvárněný Johnem Hannahem a jeho žena Lucretia, také skvěle ztvárněná Lucy Lawless. Výborně jim asistuje úchylná Gaia ztvárněná Jaime Murray, která je známá především díky své roli z dalšího veleúspěšného seriálu - Dexter a také výborný Solonius v podání Craig Walsh Wrightsona. Za povšimnutí stojí také postava Oenomaus(a) v podání Petera Mensaha, Crixa v podání Manu Bennetta, Barcy v podání Antonia Te Maioha, Ashura v podání Nicka Tarabaye a hlavního macha, šampiona Capuy Gannica v podání Dustina Clare. Ze záporáků Tullia, Vettia a dalších. Jedná se o podívanou ve které ty nejnepředstavitelnější vulgarizmy toho nejhrubšího zrna hrají prim a ve které se umělou krví rozhodně nešetří. Kromě skvělé kamery, která často pracuje i se zpomalenými záběry je vše doplněnou skvěle zapadající hudbou od Josepha LoDucy. Velmi originální. Nic brutálnějšího jsem v TV sérii doposud neviděl. Zasloužených 5* ()

evil_ryu

Na Blood and Sand to nemá, ale tempo si udržuje stále vynikajúce. Ingrediencie tvrdý sex, otvorené násilie a kopec krvi opäť prítomné. ()

jarmik

Celkem mě to chytlo! Za pár dní jsem viděl všechny série, samozřejmě v originále lepší... Super bojové scény, krásné ženy, velice obstojné herectví na podobný seriál. Mám hodně rád Gladiátora a tohle mi ho trochu připomnělo, i když opravdu jen trochu :) Jde o to, že filmy z podobného prostředí jsou mi vždy blízké. ()

Renfield

Nečekal bych, že je možné udělat z domu Batiatova ještě větší bordel, myšleno orgie, které i zde ovšem mají své intrikánské pozadí. Bohové arény jsou mnohem více než pouze vyplňující řadou. Představí Gannica a hlavně doplní příběh Crixa, Ashura a především Oenomause, jehož střihově se prolínající souboj (Melitta, Gannicus) s původním Doctore je jedním z vrcholů série. Ta samozřejmě znovu stojí především na intrikách, jejichž už nedílnou součástí jsou právě souboje a zmíněné orgie. V Krvi a písku v nich nejlépe uměl chodit Batiatus, ani zde tomu není jinak. Ten opět vzhlíží vysoko a přehlížet ho se nevyplácí, o čemž se ve výborné závěrečné epizodě přesvědčí jeho sokové. Ale i přátelé... vznik jeho nepřátelství se Soloniem mě zajímal nejvíce a právě tahle linie je jednou z nejlepších. Cesta k tomu, co víme, zkrátka může být velmi zajímavá, což v této sérii neplatí pouze pro postavu Batiata. 75% ()

wampire23

Určite to má svoje kvality a dobre sa nato pozerá, ale chýba tomu jedna vec. A tou je Spartacus. Takto to celé vyznieva len ako veľké klamanie diváka a snaha zarobiť na značke čo najviac. Zoberte si, že v názve série je Spartacus a pritom sme ho ani raz nevideli. Dúfam, že príbeh sa bude ďalej posúvať aj s hlavnou postavou. ()

Domec

Komentuji po 4 dilech a zatim musim uznat, ze se mi to libi vic nez Spartacus: Blood and Sand. Stejne akcni, vic intrik, zvratu a o neco lepsi pribeh; hlavne se mi libi vysvetleni postav a to, že se scenaristi neboji jit do vsech temat, coz musim obdivovat. ()

Ondra603

Tři hvězdičky je málo, čtyři zase moc. Jako doplněk k Spartakovi ano, taková minisérie o vzestupu Batiatuse a malá úkázka římských sexuálních orgií. Vlastně vůbec nechápu proč seriál nese název Spartakus???!!! ()

rusty09

Jednička celkem šla, chtěl sem tomu dát i 3 hvězdy, ale tyhle seriály nemám rád, ale co je tohle?Nevim proč se tenhle seriál jmenuje Spartakus, když by se to spíš mělo menovat Sexukus, je to úplně vo hovně, ale hlavně, že tam je sex. Totální pochcanina. ()

JK-Stinger

Parádní prequel série k senzačnímu Spartakovi. Opět plná gladiátorských soubojů, krve, sexu, intrik a nečekaných zvratů. Chytne a nepustí, stejně dobře jako první série. ()

majo_svk

Spartakus je tým seriálom, ktorý sa páči asi každému. Je to čaša tých navyberanejších vín, ktoré majú ľudia najradšej. Nájdeme tu hlavné odrody ako vizuálno-pútavé, krvavo-bojové, intrigánsko-falošné, vášnivo-zmyselné, živočíšno-pudové, dramaticko-atmosférické, priateľsko-emotívne. Áno, chutia a páčia sa nám. Spartakus dokáže diváka udržať v napätí a túžbe dopozerať ho na jeden záťah. Človek ho začne pozerať, je nadšený a vychutnáva si ho plnými dúžkami. Charaktery a postavy sú rôznorodé a každý si nájde obľúbenú či nenávidenú postavu. Od začiatku cítiť dobovú atmosféru. Pútavé spracovanie bojových i milostných scén zachytávate všetkými zmyslami. Na jednej strane cítite krutosť, podmanivé maniere, intrigy, nenávisť, faloš, pretvárku a na strane druhej česť, statočnosť, lásku, úprimné priateľstvo a túžbu po slobode. Nič sa tu neskrýva, nič sa nezjemňuje, všetko je kruté a drsné ako má byť. A tri posledné časti, fakt silné a dojímavé. PS: Spartakus šup šup do mojej top 5 najobľúbenejších seriálov. ()

kailik

Sice to bylo super,ale nebudu prvni dil hodnotit hned plnym hodnocenim, Uvidime jak to pojede dal, zatim to vypada kur*vsky slibne. ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky