Žena

(festivalový název)
  • USA The Woman (více)

Chris, úspěšný právník a otec rodiny, jednoho dne objeví v lese divokou kanibalku. Chris neváhá a kanibalku sleduje a poté ji unese k sobě domů, kde z ní hodlá učinit civilizovaného člověka. Chris přesvědčí svou ženu a děti, aby to bylo jejich malé tajemství a nikdo z okolí se o tom nedozvěděl. Brzy se chování Chrise dramaticky změní a situace s kanibalkou jde zcela mimo kontrolu. (Dlee)

corpsy

Škoda, že som netušil, že sa jedná o akési voľné pokračovanie snímku OFFSPRING. Možno by mi to trochu dávalo zmysel. Ale ono to vlastne ani zmysel dávať nemusí, pretože THE WOMAN nieje o Žene, ale o mužovi ktorý je tak trochu zblbnutý tými ´´pravými´´ americkými ideálmi. Gore záver situáciu vylepší, ale tá ťahanica pred tým, je len nudný prednes o tom, ako vie trpieť zvyšok rodiny na úkor jedného dominantného jedinca. ()

Mefistofelle

Páni, tohle je docela síla :). Mám radost pokaždé, když objevím skutečně originální film a The Woman se do této kategorie rozhodně může hrdě hlásit. Žánrově je to poněkud nezařaditelné - je to horor i rodinné drama v jednom a tato kombinace rozhodně má co do sebe. A připravte se: hlavu rodiny budete rozhodně nesnášet. Hodně lidově řečeno (a kdo nemá rád silná slova, nechť laskavě tuto větu přeskočí) - takového kokota jsem ve filmu fakt dlouho neviděla. Co však rozhodně musím obdivovat je herečka, která ztvárnila kanibalku. Tahle dáma je už od pohledu dost děsivá, natož když je v akci. Příběhově to sice místy dost pokulhává, ne vždy také děj plyne tak jak bych si to představovala, ale ke konci se to parádně rozjíždí. Což o to, konec je na můj vkus dost zmatený a pořád si ho ještě neumím nejspíš správně vyložit, ale nevadí, zážitek to byl opravdu netradiční. ()

misterz

Veľmi zneklidňujúci zážitok. Film naráža na nepríjemnú myšlienku, že sofistikované zlo, skryté hlboko v človeku za maskou civilizácie a neúprimnej miloty, je často omnoho horšie, ako to očividné, jednoduché a pudovo ovládané. Celý čas tu máme možnosť sledovať rodinku, v ktorej majú všetci nejaký ten problém, síce priamo nepomenovaný, o to viac však dusivejší. Z toho pramení aj sústavná napätá atmosféra, ktorá ani na minútku nepoľaví, pričom záverečný krvavý masaker všetko krásne hororovo podčiarkne. Výborná vec! 80/100 Videné v rámci Horror Challenge Tour. ()

POMO

The Woman začína ako lacne vyzerajúci céčkový horor. Ale dajte mu šancu. Lenivá herecká akcia, zvláštne dialógy a mimózne režijné pojatie postupne začnú dávať zmysel, postavy naberú kontúry, atmosféra začne dusnieť a finále vás knokautuje. Produkčne béčkový film, ale obsahovo rafinovaný, presný a na americký produkt neobvykle odvážny. Ako v surovosti, tak v podkopávaní amerických sociálnych vzorcov. ()

ricci.s

Aj by som dal vyššie hodnotenie, ale to by sa ten film musel rozbehnúť o niečo skôr ako 10 minút pred záverečnými titulkami. Prirovnávať to k dokonalému Martyrs je totálne od veci, pretože tam bolo gore, a psychický a fyzický teror od úplného začiatku, zatiaľ čo toto nepripomína horor takmer počas celého filmu. Našlo sa tam síce nejaké mučenie a znásilnenie, ale po prvé toho bolo málo a po druhé to ani poriadne neukázali. Navyše stál film celú dobu na mieste. Keby nebolo PARÁDNEHO PECKOIDNÉHO záveru, tak by to bola čistá psychologická rodinná dráma na tému "tyrania v rodine" - ktorú síce tiež neodmietnem, ale nie vtedy, keď čakám brutálny krvák. Námet bol rozhodne zaujímavý a nakrútené je to tiež slušne, ale mohol byť z toho oveľa väčší masaker, takto je to u mňa len lepší priemer. ()

• Chris Cleek (Sean Bridgers) opakovane používa slovo "anoftalmia", čím odkazuje na jednu z jeho dcér, ktorá trpí touto vrodenou absenciou oka. (DJ Rocco iNc)