Evidence

všechny plakáty

Štyria najlepší priatelia vyrazia na výlet spojený s kempovaním. Ryan túto cestu chystá už dlhšie, pretoťe chce nakrútiť dokument o kamarátovi Brettovi.Pri prechádzke lesom si táborníci čoskoro uvedomia, že tu nie sú sami. Ich cestu skríži tajomná postava, ktorá ich začne loviť. (Slavigrom)

Cappuccino

Spočiatku to hrá Evidence na atmosféru (ala Blair Witch), ale skôr som si na ňom všímal len príšerne otravné hlavné postavy. V druhej časti prechádza do akčných sekvencií, ktoré sme už videli inde a v omnoho lepšom prevedení (ala REC), takže z môjho osobného pohľadu ide o ďalšiu malú žánrovú zbytočnosť. Pokiaľ vám ale nevadí klasické found-footage klišé a tento sub-žáner patrí k vašim favoritom, pokojne dajte Evidence šancu. ()

JASON_X odpad!

Poznámka na úvod - u všelijakých těch found footage amatérských nízkorozpočťáků mi třesoucí se kamera sice taky silně vadí, ale ne tolik, jako u tzv. velkofilmů, u kterých bych jí nečekal. Tím ovšem rozhodně nechci tenhle film nějak hájit - nestojí za to. Že teenageři z města nemají jezdit kempovat do přírody, kde není mobilní signál, a kde pobíhají všelijací mutanti, sasquatchové a zdegenerovaní burani, se ví už dávno, nic nového pod Sluncem. No a když začne být film konečně jakž takž trochu zajímavý, rozjede se chaoticko-psychedelicko-surrealistická fantasmagorie, kamera dostane epileptický záchvat a film se stane nekoukatelným, tedy aspoň pro mě se stal. Nikdy víc, ihned do koše. ()

Pedestrian

Něco mezi Záhadou Blair Witch, Monstrem a Lostem, přičemž to "něco" je zde velmi důležité. Megamix, jehož poslední půl hodinka je nepřerušovaná frenetická akční jízda v [Rec] ² stylu. Vzhledem k tomu, kolik se tam toho děje, mi to ale příšlo až příliš nevzrušivé. V rámci found footage filmů ale velmi dobré. Važme si toho. ()

verbal

Začíná to jako obvykle! Amatérský kameraman má parkinsona, v lese jsou nějací bubáci, hysterické kravky ječí, namachrovaní idioti se mění ve vyděšené trosky a všichni dohromady se chovají jako banda právně nezpůsobilých mentálů. Pak k se ale cosi zvrtne a místo do obvyklé žumpy to vyústí do totální, dojezdové noční můry naspídovaného programátora Halflajfu. Konečně zase někdo našel pásku, u které se jeden paranormálně neuaktivizoval obvyklým kokotickým schématem "jsem zneuznaný retard, ale mamka mi koupila kameru a točit s ostatními chlapci amatérské porno s duchy už mě nebaví". ()

teutates

Váhal jsem, jestli vůbec je mé oko zralé tohle vidět a díky bohu v rámci žánru, v rámci 79 min nejspíš jo. Sice jsem zneuznaný retard, mamka mi bohužel kameru nekoupila, nikdy jsme na to nemněli, takže bohužel (nebo díky bohu) sem amatérské porno nemoch točit. Noóo duchy já rád... buúu. Dany Halflajf konec mne trochu dojebal, až takovou palbu sem tedy nečekal, nó min. 6/10 ()

• Herec Ryan McCoy (Ryan) je autorom scenára, Ashley Bracken (Ashley) mala na starosti make-up a spoločne sú aj producentmi tohto filmu. (MaxForValue)
  • Mená všetkých štyroch hlavných postáv sú totožné s krstnými menami hercov. (MaxForValue)
  • Natáčanie prebiehalo v Santa Clarita v Kalifornii. (Laslo)