Vlk z Wall Street

• USA The Wolf of Wall Street (více)
USA, 2013, 180 min (Alternativní 173 min)

Režie:

Terence Winter

Kamera:

Rodrigo Prieto

Maniik88

Nemám rád Kapra, a tak som sa k tomu dostal až teraz. Je to fakt dobrý herec a hrá väčšinou v hodne dobrých filmoch, no z nejakého dôvodu ho nemusím. Film bol príliš dlhý. Dívať sa na orgie a šňupanie skoro 3 hodiny už ani nebola sranda. Navyše každý vie ako to s ním asi môže dopadnúť. Ale tak nejak podivuhodne ma to bavilo. Herci to hrali dobre a presvedčivo a je to až na neuverenie kam až človek klesne a čo sa môže v takej firme diať. Kapor a Hill hodne dobrý, do toho šupa Margot a hlavne pán Scorsese, ktorý proste vie. Ubrať hodinu a šlo by to. ()

Duke90

Marťas ve svých jednasedmdesáti letech rozhodně nepolevuje v tempu, ale právě naopak se rozjíždí jako mladý nenasytný klučina co stejně jako Jordan Belfort nemá nikdy dost! Takovou jízdu jsem skoro až nečekal a z Leonardova mistrovského herectví jsem ještě u žádného filmu s ním nebyl natolik unešen, a to už má Leo nějaké to konto filmových pecek, ale tohle je prostě vrchol všeho! Tolik hlášek a slovních obratů se jen tak nevidí - a samozřejmě pestrého návodu jak se stát nezřízeným dobytkem a mít z toho obrovskou radost... Kromě Leonarda exceloval už několik let stabilně zrající McConaughey, který téměř každý rok udělá divákům něčím radost. Kdo mě při první projekci v roce 2014 ale nejvíc zaskočil, byl Jonah Hill. Ten (bývalý?) vtipný tlouštík převážně z teenage komedií na sobě hezky zapracoval (dnes už i po tělesné stránce) a stává se z něj nejen uznávaný herec, ale i režisér (Devadesátky)! Zkrátka akcii v podobě Scorseseho Vlka z Wall Street se jednoduše nedá odolat a vlastně proč by také mělo, že? ()

simi78

Čekal jsem od tohoto filmu hodně, hodně jsem taky dostal, třeba jsem dostal obraz kterej porovnává to jak pepek námořník do cpe špenát a to jak do sebe DiCaprio sype kokain po kilu. ()

Niflheim

90 %. Esence kapitalismu a hesla „silnější pes m*dá“. Místy doslova. Vedle uhrančivé hollywoodské premiéry Margot Robbie kralují odporně perfektní Leonardo DiCaprio a perfektně odporný Jonah Hill. Zamiloval jsem se rovněž do krátkého camea McConaugheyho – geniální využití potenciálu postavy. Živelné, originální, vtipné, výpravou uchvacující, ale zároveň morálně odpudivé. Troufnu si tvrdit, že tohle je všeobjímající charakteristika excelentní režisérské filmografie Martina Scorseseho, jejíž úroveň nepolevuje ani po čtyřech dekádách poctivé filmařiny. Natáčení Vlka musela být ohromná zábava. ()

milwaukee

Nesedlo mi. Po dobu filmu jsem viděl podobnýho hajzlíka z firmy Partners, který se asi v Di Capriovi vzhlédnul a chtěl se zákazníky těžce vyjebat. Takový pacholky věšet za koule do průvanu a ne o nich točit oslavný filmy. ()

Ex_Machina

Keď som kedysi dávno očakával skvelú budúcnosť a točenie fakt veľkých peňazí v okresnej pobočke spoločnosti menom OVB po tom ako ma naočkovali entuziazmom vyššie postavení kolegovia, netušil som, že v USA sú rozhodne väčší profíci a tento skvelý nápad s teplou vodou dotiahli do dokonalosti. A ktorý spočíva vo vylákaní z tisícov nič netušiacich ľudí ťažké milióny za nič, aby ich použili na hádzanie trpaslíkov, ľahké ženy, drogy, zábavu a pár nehnuteľností. Čo na to treba? Bandu všetkého schopných dobrodruhov bez svedomia, nejaký ten oblek, telefónnu linku, stredne veľké priestory a niekoho, kto sa orientuje v stoke sprostredkovania virtuálnych služieb. Ale je na to potrebné predovšetkým skvelé logo a úderné meno firmy, ktoré by malo obsahovať niečo ako Brookers, Oakmond alebo Harvard. No a keď to zastrešuje všetko charizmatický vodca, tak sa to dá dotiahnuť veľmi ďaleko. Lenže za každú jazdu treba raz zaplatiť. ()

Nemmonn

První polovina je za mě úžasná, ta druhá je už jen zbytečné natažená, dalo by se to dát pod 150 minut jednoduše. DiCaprio je skvělej ale to nemá na úžasnou Margot. Humor tu lítá všude kolem a za mě je výborně povedený. 9/10 ()

Aragorn

Tak tohle je jeden z nejlepších životopisných filmů, které jsem kdy viděl. Má to skvělé temto, osobitý styl a svůj originální humor. Moc se mi líbilo, že film je nejdříve na straně Jordana Belforta a snaží se ukázat krásy bohatství.....ale v kontrastu s tím na konci filmu vidíme, jak Jordanovi peníze zničily život. Tento film se Scorsesemu opravdu povedl. ()

Kiw

Nepamatuju si kdy naposledy 180 minut trvalo tak dlouho. Moc dlouhý, moc uřvaný, málo zábavný, málo lítajících trpaslíků Ale Leo a Martin umí, takže to není sračka. ()

stephano

Herci jsou skvělý, příběh zajímavý, ale fillmu škodí až nesmyslně natahovaná stopáž. Pokud by to mělo o 40 minut méně (ději ani filmu samotnému by prostříhání nijak neublížilo) tak bych se vytasil s plným početem bodů. Takto jen lepší 3* ()

Lkn

Dechberouci ukazka toho jak snadno vydelat velke prachy a jak to dopada kdyz mate neomezene finan. zdroje! Naprosto uzasny herecky vykon bozskeho Lea s Jonahem!! Ti dva si zaslouzi oscar. ()

B_Dup

Příběh o tom, jak se z nýmanda stane nenasytný milionář, který neví, kdy s nelegální činností včas skončit. Nejsme ochuzeni ani o klasický závěr podobných amerických kriminálek - spravedlnost vítězí a hlavní hrdina končí za katrem. Tam však zjišťuje, že není ještě všem "makléřským" dnům konec...Ale to je pouze moje interpretace. Na každý pád tři hodiny utečou jako voda, stále je na co se dívat, ve filmu se střídá několik dějových rovin, které silně zapůsobí na emoce diváka. Nesouhlasím s tvrzením, že film nemá po emoční stránce co nabídnout. Vyzdvihnul bych hlavně skvěle natočené humorné scény, kterých je v tomto interesantním snímku požehnaně. Dialogy sedí přesně na charakter postav a Jordanův "nový druh mozkové obrny" je k popukání. Ve chvíli, kdy se má Belfort konečně rozloučit se svým předchozím životem kriminálníka, jenž vydělává nehorázné sumy peněz, se divák dočká citového výlevu - část, která dojme snad každého, trvá jen krátký úsek, ale stačí to. Poté následuje opět zběsilý sled událostí, jež ženou hrdinu do větší a větší propasti, ze které již není návratu. Inu, kokain udělá své :)... Skvělý Scorseseho trhák s opět vynikajícím DiCapriem. ()

Sholi

Tak od Scorseseho, DiCapria a místního hodnocení jsem čekal masakr, na který budu koukat s otevřenou pusou. Nestalo se tak. A 3 hodiny bez přestávky je fakt dlouhý... ()

oasismanik

Ak niekto dokáže zastaviť trend prijebaných 3D filmov, transformerov a podobných pičovín, tak jedine dvaja velikáni: Scorsese a Tarantino. Trojhodinový mix žánrov, kde sa ani sekundu nenudíte, fakt som si pripadal, ako keď som videl prvý krát jeden zo svojích najobľúbenejších filmov - Kasíno. Proste kvalitný "záver" priemerného filmového roku, neviem čo iné na to povedať... 10/10 ()

Samarol

Jestli takhle si žili makléři na Wall street v 80. letech, tak potom hodně závidím. Chápu, že je to film podle skutečného příběhu, ale tolik chlastání, pařeb, děvčic, drog a kdovíco se dá ještě koupit, kombinovaného s mnohačetnou kumulací slova „fuck“, to je na mě prostě moc. I když na druhou stranu se mi líbilo, že se mi nesnažili vysvětlit, pro mě jako neználka, princip obchodu s akciemi a tím mi vlastně spíš celý film zlehčili pouze na tu už zmiňovanou zábavu. Pan Scorsese je zkrátka dobrej a, i když jsem toho od něj ještě moc neshlídnul, jeho filmy řadím k těm lepším. A Leonardo?! Už druhej film, po Velkým Gatsbym, na podobný téma. A můžu jenom dodat, jen tak dál. Rozhodně neskutečnej byl Jonah Hill, ten se narodil, aby byl komikem. I tady působí nejinak. Rád se nechám filmem pohltit, ale tenhle film na mě tak nepůsobil. Možná to bylo tou délkou nebo nevím čím, ale určitě mu dám někdy v budoucnu ještě jednu šanci a případně opravím své hodnocení. ()

gicous

Kolotoč sexu, drog, podvodů a jiných lidských neřestí se roztáčí. Připoutejte se, pevně se držte, protože tohle zběsilé kolo rotující závratnou rychlostí se jen tak nezastaví. Jízda bude trvat tři hodiny, z počátku to bude sranda jako hrom, někde v polovině se vám ze všeho udělá nevolno. A konec? Tam už budete tak otupělí ze všeho kolem vás se mihotajícího světa bohatých, že budete vlastně vděční za samotné zakončení této pouťové atrakce. Zřejmě budete odcházet dobře naladění, protože některé chvíle během jízdy byly opravdu geniální. Roztřesenou ruku vám budou při odchodu svírat dokonalí profesionálové - DiCaprio a především Martin Scorsese, který i ve svém pokročilém věku dokáže natočit testosteronem nabitou podivánou, která může bezpochyby aspirovat na film roku. Nemůžu se ale zbavit nepříjemného dojmu, že to všechno bylo až moc dlouhé. Některé scény totiž jedou pořád dál a dál a nezastaví se, ani když už vyčerpaly všechen svůj komický potenciál. A tak se v jejich průběhu dostavuje mírná znuděnost, která se stupňuje v závěru filmu. 8*/10 ()

Hjuud

Jízda od začátku do konce. Nenudil jsem se nikdy déle než deset minut, proto mi přemrštěná stopáž téměř nevadila. Opravdu legendární scény, hlavně ta drogová s telefony :-) Vynikající DiCaprio, skvělé vtipy. Hodnotím 5*! ()

Vrzalik

Nečekejte žádný altruistický ani romantický film:-). Jde tu především o prachy, drogy, sex a velké ambice jednoho mladého muže jménem Jordan Belfort. Nejsou to mantry, kterými se ve svém životě řídím či budu chtít řídit, ale filmařsky je to nadprůměrně odvedená práce. Film stojí na skvělém výkonu Leonarda DiCapria. Málokdy mě zklamal, takže to berte s rezervou. Při stopáži 180 minut jsem se obával nudných pasáží filmu, mé obavy byly liché. Užíval jsem si celých 180 minut naplno. Dlouho jsem se tak u filmu nepobavil a co mě překvapilo, že jsem se i u leckteré komedie tak dobře nezasmál. Pro mě je to momentálně 5 hvězdiček, možná nadšení opadne a dostane jen 4. Ale každopádně by vám tento film neměl uniknout. Pro fandy DiCapria povinnost! ()

vipeerr

Ačkoliv mě děj sám o sobě moc nebral, nápad to je velice zajímavý. Dokázal bych si to představit i s větším množstvím humoru, a trochu oželet Jordanovi motivační proslovy v kancelářích. Tím se dostávám k Leovi, a opravdu musím smeknout. DiCaprio ukázal že je kapacita sám o sobě, a dokonce i vedle nesympatického kré*éna jako je Jonah Hill, dokáže zahrát brilantně. Od prvního okamžiku jsem si myslel že mě film bude nudit, ale právě naopak. Jak jeho stupidita nabírala na grádech, stupňovala se i zábavnost celku a vtáhlo mě to do příběhu. Doslova jsem si to chtěl s ním alespoň na moment vyměnit, a zažít pocit osobní tryskáč plný 60 nahých modelek. Tleskám, jsem nadmíru spokojen, ukamenujte mě, ale dávám 4* (85%) a to z důvodu že 5* si ode mě zaslouží film který mě baví od první minuty až do poslední, a to s čistým svědomím zde říct nedokaži. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

21.02.2023

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení