Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Příběh známých přátel Billyho Kida (Jack Buetel) a Doc Hollidaye (Walter Huston), kteří byli po léta postrachem Divokého západu. Jednoho dne jejich přátelství navždy poznamená zákon a krásná, smyslná žena… (šubelinka)

Recenze (18)

MikO_NR_1909 

všechny recenze uživatele

Je citeľné, že sa Howard Hughes venoval viac letectvu a svojmu spanilému životnému štýlu. Tento chabý projekt je skôr výplodom jeho štipky voľného času a už nedbal na perfekcionizmus, aký ho zdobil v Pekelných anjeloch. Príliš veľa vzťahového klišé, hudobné znelky typu Tom a Jerry a žiadne náznaky remeselných zručností. Rád by som vedel ako veľmi sa v tom angažoval Hawks. Na meno jeho rangu je to poníženie dvojnásobné. ()

aLPaC 

všechny recenze uživatele

Když slyším název tohoto filmu, okamžitě se mi vybaví slavná scéna z filmu "Letec", kdy ten Hughesův expert na mraky stojí s pravítkem před cenzurní komisí a měří výstřihy a objem koz na plakátech slavných hollywoodských hereček té doby, aby vyvrátil názor komise, že film "Psanec" je jen o kozách je pro zvrhlíky. No teď když jsem tento film shlédl, musím říct, že ten film je hlavně o kozách :D. Tolik záběrů na ně jsem určitě v žádném americkém filmu 40. let neviděl. A troufám si tvrdit, že žádný takový film dané doby ani neexistuje. Je jasné, proč si Howard Hughes do hlavní role vybral Jane Russell. Ta ve výrazu působí, jako děvka (teď to myslím v dobrém :D), která ráda dostane tvrdě naloženo. Kdyby žil v dnešní době, nejspíš by točil porno, nebo ho alespoň produkoval :D. Kromě parádního výstřihu Jane Russell totiž film ničím jiným nezaujme. Příběh o ničem, herci prkenní, což je škoda vzhledem k tomu, jak slavné postavy hrají. Ale film v dnešní době Me Too bych pustil na nějakým velkým festivalu :D. ()

Reklama

OG_Swifty 

všechny recenze uživatele

Magnum opus excentrickeho miliardare Howarda Hughese, ktere proslavilo debutujici Jane Russell (a predevsim pak jeji hrudnik), je skutecne spis uchazejici vytvor nenabizejici nic vic nez zminovanou Jane. Historicky nesmyslny pribeh je blby jak daleko vidi, hudebni doprovod, a predevsim pak groteskni zvukovy efekty, zalostny, neskutecne trapny running gag o koni a na zaver se pak dockame i humorny kamery, najizdejici na oblicej Jane Russell symbolizujici polibky. Doc Holliday pak Billymu ostrili usiska, Billy predvede skorapky s coltama a odjede do dali s polstarkama v zadech. Nakonec verim, ze i ty usi mu pichavka spravi :-) ()

StaryMech 

všechny recenze uživatele

Milionář bez zábran na válečné výpravě proti jedné westernové legendě a Haysovu zákoníku. Jeho rozklad tří žánrových ikon je klukovský, nicméně místy pobaví. Nechce se mi věřit kritikům, kteří humor "Psance" vnímají šmahem jako nechtěný; je ovšem obtížné stanovit, kde předcházel záměr, a kde nikoli. Film - mimochodem snad nejukecanější western, jaký jsem viděl - začal natáčet Howard Hawks, ale po dvou týdnech převzal režii sám producent; pro výhrady cenzury, týkající se hlavně předmanželských aktivit a výstřihu devatenáctileté Russellové (Hughes prý pro svůj čerstvý objev navrhl zvláštní podprsenku), zobrazení násilí a náznaků homosexuality ústředních hrdinů, se k řadovému divákovi dostal v sestříhané podobě až několik let po dokončení. ()

SeldomSeen 

všechny recenze uživatele

Že se nejedná o western z nejtradičnějších, je patrné na první poslech (místo typických břeskných melodií Čajkovskij!) a skutečně, některé klasické žánrové propriety (Indiáni) spíš až ruší... Kdepak, od samého začátku jde v první řadě o vztah dvou, potažmo tří mužských hrdinů, do kterého sice zdánlivě osudově zasahuje i jedna ženská postava, ale vesměs jen potud, co chlapi dovolí... ;-) Zkrátka a dobře, je to film místy tak rozkošně amorální, že by bylo nanejvýš krátkozraké předpokládat, že dobová cenzura měla problémy pouze se vskutku nepřehlédnutelnými, ehm, přednostmi (lepší výraz mě vážně nenapadá) Jane Russell... ()

Galerie (27)

Zajímavosti (14)

  • Ben Johnson v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)
  • Představitel Správy kodexu J. Breen po přečtení scénáře narazil na více než 100 sporných míst. (Zetwenka)
  • Film je aj k dispozícii v počítačovo kolorizovanej verzii. (westerns)

Reklama

Reklama