Reklama

Reklama

Ačkoli zbytek světa zná troly především jako figury z fantasy či malé roztomilé skřítky s velkými bříšky a naježenými vlasy, v Norsku jsou postavami národního folkloru, vystupujícími v báchorkách, které čtou rodiče dětem před spaním. Mají vlastní propracovanou mytologii a existují v různých podobách, od dobrotivých bytůstek po gigantická krvežíznivá monstra. Jenže co když trolové opravdu žijí a norská vláda jejich existenci tají? Tříčlenný tým studentů se vydává po stopách bizarních medvědích útoků v horách a lesích Norska a setká se s podivínem, jehož pomlácený džíp se smradlavým karavanem je vždy poblíž podobného incidentu. Muž, jehož mají v okolí za pytláka, o sobě tvrdí, že je lovec trolů, a dovolí štábu, aby ho doprovázel. Důmyslně vystavěný mystifikační pseudodokument se vedle samotných trolů zaměřuje také na otázku, jak by dnes žili bájní rekové bojující s monstry. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (612)

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Tak tohle mi sakra sedlo! Trolljegeren je další z dnes už nekonečné řady pseudodokumentů, které byly jakoby nalezeny a zveřejněny, nejlépe samozřejmě na velkém plátně. ALE... tenhle norský pokus o vlastní Cloverfield má skutečně parádní nápad, několik opravdu napínavých momentů a hlavně co je nejdůležitější - mimořádně povedenou vizuální stránku. Díky funkčním počítačovým efektům před námi ožili bájné bytosti, obrovští Trollové, kteří nejraději žerou uhlí a kameny, ale nepohrdnou ani křesťany. Po dlouhé době konečně snímek, kde jsem použití handycam vděčně uvítal. Není totiž nad to, když vás v noci po lese honí něco obrovského, kácí to za vámi stromy, a vy pouze za pomocí kamery zjistíte, co to vlastně je. Za mě prostě velká spokojenost. ()

StarsFan 

všechny recenze uživatele

Viděno jako pátý film dne v půl jedenácté v noci a málem jsem usnula. Ano, některé dialogy byly vtipné, většinu filmu ale tvořily nekonečné záběry postav procházejících se po lese, které byly navíc kvůli pseudo-dokumentárnímu stylu ochuzeny i o nejsilnější zbraně severských filmařů: výbornou kameru a temný příběh. Odešla jsem patnáct minut před koncem, protože mi došlo, že má snaha zůstat vzhůru, by asi brzy vyšla nazmar. [MFF Karlovy Vary 2011] ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Joj, fajnová ňamka ze severu. A kdo zná Norsko, musí si film užívat dvojnásob, jelikož tamější krajina je čarokrásná a tolik zeleně se najednou hned tak nevidí. Vodopády, jeskyně, fjordy...nádhera! Snímek velmi důstojně navázal na typ pseudodokumentu, jak ho započali Kanibalové R.Deodata. Dobře, Monstrum je vydařené, zato Záhada Blair Witch je totální odpad. Nejde o děsuplný horror, ale některé scény jsou příjemně mrazivé. První setkání s trolem či návštěva jeskyně mají patřičnou atmosféru i napětí. Osobně mi sice více vyhovuje trolí vizáž s H.Pottera, ale ten obr už moc roztomile nevypadal...Vydařené triky, kamera není ani příliš roztřesená a tajuplné finále. Pro milovníky Skandinávie povinnost! ()

Le_Chuck 

všechny recenze uživatele

Sklamanie (ako keby Cloverfield skončil v polovici). 80 minút prepierania mytológie, ktorá barličkuje na pár vtipných chvíľkach a 10 minút prekvapivo kvalitnej akcie je pomer, ktorý som pri všetkej snahe fakt nedával. Únavné na druhú a s nadhľadom hodným trollých parametrov (je to veľké ako kostol a nikto to nikdy nevidel). 50% ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

No jasně, že tyhle typy filmů mám rád. Sice se tu kamera klepe tak, že ze tří čtvrtin filmů nemám skoro nic, ale na druhou stranu je to tak autentické, že bejt v hlavní roli Láďa Hruška se svými nadívanými kuřecími kůžičkami, tak mu to věřím. Lovec trolů je nicméně po Blair Witch, Monstru a Rec další opravdu zajímavý kousek, který si vzal kus ze svého prostředí a využil to nejlépe, jak to jen dokázal. Ve své podstatě je to naprosto klasický příběh dokumentaristů, co se snaží na severu Norska najít trola. Ve skutečnosti je to nesmírně ironická a brutálně zábavná komedie, kterou když budete pozorně vnímat, dokážete si ji zapamatovat na pořád. U mě od teď bude Norsko zemí trolů. A to v rámci tohoto filmu rozhodně něco znamená. ()

Galerie (37)

Zajímavosti (9)

  • Nedlouho po uvedení filmu v USA zakoupily společnosti CJ Entertainment & Media a 1492 práva pro vytvoření remaku. Na scénáři začal rok po uvedení originální verze pracovat Marc Haimes a prvním stanoveným termínem premiéry byl rok 2014. (Martrix)
  • Na konci titulkov si môžeme všimnúť upozornenie v angličtine "No trolls were harmed during the making of this movie," čiže počas natáčania filmu nebolo trollom nijako ublížené. (Carol Pifková)
  • Niektoré postavy vo filme stvárnili známi nórski komici: Otto Jespersen (lovec trolov), Knut Naerum (pracovník elektrárne), Robert Stoltenberg (dodávateľ poľského medveďa) a Hans Morten Hansen (Finn, šéf lovcov trolov). (Carol Pifková)

Související novinky

Režisér Tomb Raidera chystá Trolla

Režisér Tomb Raidera chystá Trolla

26.08.2020

Režisér Roar Uthaug (Vlna, Tomb Raider) se upsal režii norské fantasy Troll pro streamovací službu Netflix. Snímek dorazí v roce 2022 a bude se odehrávat hluboko v norských horách, kde se probudilo… (více)

Režisér Lovce trolů se vrací

Režisér Lovce trolů se vrací

29.03.2015

Norský filmař André Øvredal před pěti lety sklidil velký úspěch svým debutem – populární formou found footage natočeným Lovcem trolů. Již více než rok se pokouší rozjet svůj další projekt, tentokrát… (více)

Po lovu na trolly hon na pekelné démony

Po lovu na trolly hon na pekelné démony

08.03.2012

Nor André Øvredal po víc jak dvou stovkách reklam a krátkometrážních filmů celovečerně debutoval zábavným „found footage“ fantasy hororem Lovec trolů. Udělal jím doslova díru do světa (velký úspěch,… (více)

Reklama

Reklama