Životopisy: Steven Seagal

(TV film)
  • USA Biography: Steven Seagal
všechny plakáty

Spojuje v sobě to nejlepší z bojových umění a zároveň je přesvědčivým hercem. Na nic si ale nehraje. Řadu let vypadá naprosto stejně. Je to prostě Steven Seagal. Narodil se roku 1951 a s bojovým uměním - konkrétně s karate - začal ve věku sedmi let. Brzy získal dovednosti i v dalších bojových sportech a v roce 1974 (už jako držitel černého pásu v karate a mistr aikida) přesídlil na několik let do Japonska a do jiných asijských zemí. Učil zde aikido a legenda praví, že se jeden čas živol i jako "lovec lidí". Bojová umění učil i po svém návratu do USA - založil si školu pro movité klienty. Ve filmu debutoval v roce 1988 snímkem Nico, následovaly tituly jako Těžko ho zabít, Muž s cejchem srti, Aljaška v plamenech aj. Ze dvou manželství (obě skončila rozvodem) má celkem pět dětí. (oficiální text distributora)

LuciusWlk

Překvapení. Nechci psát, že jsem bývalý fanda, protože jeho první filmy vždy rád skouknu s plnou spokojeností, ale ty jeho video filmy jsou tragické. Jako chlap je ale plný překvapení a pokud nějaký výdělek s těchto braků jde na charitu, pak to respektuji a smekám. Nicméně stále doufám, že jej ještě uvidím v nějaké parádní roli. ()

Evander

Steven Seagal jako ztělesněná spravedlnost a vzor ctnosti. To se jednomu až nechce věřit... Všeho moc škodí a toliko dobroty v jednom těle se hodí asi jen do filmu... ()

Pakr

No nevím, spíše než komentáře zaujatého fanouška a dalších "obdivovatelů" bych přivítal trochu kritičtější pohled a dále než abych se dozvěděl něco více o jeho životě (Japonsko, aikido atd... ok ok, ale to je tak vše) mi tento počin přišel spíše jako výčet jeho kinematografie, než jako vypovídající životopisný dokument...3*. Čekal jsem profesionálnější přístup. ()

Clark_Kent

Je to přesně tak, že tajemství skutečně dobrého herce je v tom, že nehraje. Nýbrž je sám sebou. Jedna jeho přezdívka je The Great One. Už  teď můžu tvrdit, že Seagal svojí oddaností, pokorou a pílí strká do kapsy, všechny herecké kolegy viz. Schwarzenegger, Stallone či Norris. Spravedlivej a upřímnej chlapík, kterému záleží na životním prostředí. ()