Reklama

Reklama

Young Justice

(seriál)
Trailer
USA, (2010–2022), 36 h 56 min (Minutáž: 22–27 min)

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks) (více)

Hrají:

Danica McKellar, Jesse McCartney, Nolan North, René Auberjonois, George Eads, Bruce Greenwood, Phil LaMarr, Jason Spisak, Masasa Moyo, Rob Lowe (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(4) / Epizody(98)

Tento animovaný seriál sleduje Robina, Aqualada a další náctileté superhrdiny, kteří tvoří tajný tým pro boj se zločinem, aby zachránili svět. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (24)

liquido26 

všechny recenze uživatele

Takže tu máme nový superhrdinský seriál z dílny DC Comics. 26. listopadu byl odvysílán pilotní dvojdíl a na zbytek se můžeme těšit v lednu. Young Justice pojednává, jak už asi název napoví, o mladých pomocnících slavných superhrdinů (ale neříkejte jim sidekickové, to nemají rádi:-)). To znamená, že rozhodně není pro ty komiksové "fandy", kteří razí názor, že "Robin je gay." :-) Pro ty ostatní, kterým je sexuální orientace komiksových postav ukradená, však nabízí docela slušnou podívanou (zatím tedy soudím pouze podle toho pilotu, je dost možný, že později názor změním). ___ Příběh se odehrává ve vlastním universu a nemá žádnou návaznost na jiné animované filmy nebo seriály a ani příliš na komiksové knihy. Prostě známé postavy si budou žít vlastním seriálovým životem. Hlavními postavami jsou Robin, Aqualad, Kid Flash, Superboy a neteř Martian Manhuntera, později asi přibudou ještě další. Pilot pojednává o jejich prvním společném dobrodružství na základě, kterého se jejich slavnější mentoři rozhodnou sestavit z nich jednotku Young Justice, speciálně je trénovat a vysílat do akcí. Příběhově to tedy nebude asi nic světoborného, prostě další animák o boji dobra proti zlu, ale docela se těším, jak se to vyvine. Animace se hodně povedla, atmosféra pěkná, místy odlehčená nějakou vtipnou hláškou superteenagerů, zkrátka určitě to nebude žádný animák pro děcka (jako průserový film Teen Titans - Troubles in Tokyo). ___ Takže zatím bych to viděl za 4 hvězdičky, uvidíme, jak se nám to vyvine po Novém roce. ___ Edit: 30. ledna - Robin má dneska svátek, takže mu přeju všechno nejlepší :-)) No a jinak, seriál si i po čtvrtém díle drží skvělou úroveň. Uvidíme, jak to bude dál, možná dokonce hodnocení zvýším. ()

DEMON 

všechny recenze uživatele

Suverenne najlepsi komixovy animovany serial od cias DCAU. Aj ked hlavnymi hrdinami serialu su ti najmladsi z radov superhrdinov a dospelaci tvoria takpovediac kulisy, pribehy a ich temy nie su vyslovene detske, ci detinske, ako tomu je napriklad u Teen Titans a napriek urcitym kvalitativnym vykyvom (najma v druhej serii, ktora ale bola aj podstatne rozvetvenejsia a miestami temnejsia) som si tuto komixovu jazdu uzil paradne. ()

Reklama

MnamBuchta 

všechny recenze uživatele

DC mi tímto seriálem dokázalo, že animované seriály vážně umí, protože celý seriál je totální NÁŘEŽ a já se bavil u každého dílu na maximum a dlouho jsem nebyl takto zažraný do nějakého seriálu. Osobně nevím co napsat, protože je pro mě tento seriál perfektní, jelikož způsob, kterým se tvůrci rozhodli převyprávět tento seriál je provedený na jedničku, jelikož skrz všechny 4 série vidíme jak se z mladých teenagerů stávají opravdoví superhrdinové, kteří často padají na hubu a dostávají tvrdé lekce, ale i přes to se zvednou, oklepou a poučí. Nemějte strach, že byste si tu nenašli oblíbenou postavu, protože je jich tu přehršel a já osobně jsem miloval všechny, a to i díky tomu, že si dali tvůrci práci s tím je představit a dát všem i jejich epizodu či epizody, zaměřené přímo na ně. Dále je zde také SKVĚLÁ DC animace, kterou totálně zbožňuju a nemůžu se jí nabažit, k tomu si přidejte nabušenou akci a máte VYHRÁNO. Na tento seriál budu vážně vzpomínat s láskou a při psaní této recenze je mi vážně smutno, že jsme se nedočkali páté série, protože si ji tento seriál KRUCIFIX zaslouží. ()

LizianShaw 

všechny recenze uživatele

Do tohoto seriálu se mi vůbec nechtělo, jednak protože jsem z animáků víceméně vyrostl, a málokterý (i přestože je to z Dc) mě v něčem zaujal (až na JLU a Avengers EHM, to jsou srdcovky), ale také proto, že moc nemusím sidekicky, kteří mi připadají jen jako děti dolézající za hlavním hrdinou, přičemž se vždycky nechají chytit, či porazit, zkrátka je to weak spot. Poté co ovšem Dc Universe seriál oživilo, a také díky doporučení kolegů jh666 a dragon 94, jsem si řekl, že to vyzkouším, jestli si to zaslouží tak vysoké hodnocení. A bavilo mě to docela dost. Sice jsou tu romance, které moc nemusím, ale skupina teenagerů by bez vztahů nešla zpodobnit, takže to jde překousnout. Co mě zde bavilo nejvíc, je široká škála hrdinů a hlavně padouchů, kdy je dopodrobna prozkoumán celý Dc svět (magie, technologie, mimozeměšťani, či evil androidi). A Dc já mám rád, takže čím více tím lépe. Jediné co trochu nedává smysl, je že si parta sidekicků dokáže podat záporáky, kteří přemohli Batmana, či dokonce Supermana, ale i přes to se dá přenést. První série mě asi bavila více, a to hlavně z důvodu soustředění na menší počet hrdinů a utváření nových vztahů mezi nimi, přičemž je každý úplně jiný. Druhá série přidala na kvantitě, kdy se počet sidekicků ztrojnásobil, z čehož byl zezačátku trochu zmatek, ale postupně jsem si zvykl. Epizody rychle utíkají, nic zde není zbytečně natahováno. Akce celkem vydařená, nejvíce mě bavilo znázornění bojových umění. S1 = 90%, S2 = 88% Oblíbené postavy: S1 = Grayson, Superboy, Kaldur'ahm, Kid Flash, Felix Faust, Brain, Sportsmaster, Batman a Captain Marvel; S2 = Blue Beetle, Impulse, Karen Beecher a Batgirl. Seriál Titans by se odtud mohl poučit, co se týče práce s postavami a výběrem záporáků a hlavně hrdinů. Třetí série jako by byla kombinace prvních dvou. Je zde ohromné množství postav, které jsou naštěstí rozdělené na týmy. Smutné je, že se příběh (obzvláště v druhé polovině) zaměřuje na nejmladší sekci - Outsiders (kteří s komiksovými Outsiders nemají snad vůbec nic společného, i přesto že se Batman a Black Lightning objevují v seriálu frekventovaně). Série to není špatná, jen zde chybí určitý směr/cíl protože mi připadá, že zde není nějaký hlavní záporák, proti kterému by šli. Ano, jde zde o zachraňování dětských meta, ale to je pro celou sérii o 26 dílech dost slabé. Jistě, za nitky tahá Darkseid nebo Luthor, ale ti se v seriálu objevují velmi zřídka. Jsem rád za skvělou animaci a ještě více za představení postav, které jsou i v komiksu relativně nové (Orphan, Dolphin, Harper Row, Scandal Savage). Je překvapivé, že je zde origin Cyborga, který sice převzal svůj origin z New 52, ale zastává zde roli spíš jako Teen Titan. Jinak je smutné, že jsou bojující hrdinové skoro vždy neporazitelní, a aby vám tvůrci seriálu řekli, že ne, tak pro případ sejmou Halo (kolikrát Halo v sérii zemřela? Toť otázka). S3 = 86% ()

dee-key 

všechny recenze uživatele

Jay Oliva je sám o sobě skoro zárukou kvality. Justice League je zárukou již zcela jistě. Animák o méně známých hrdinech DC universa kterému jsem se léta úspěšně vyhýbal mě zcela pohltil z několika důvodů. Jednak díky velmi výbornému komixovému příběhu, jednak díky propracovaným bitvám a soubojům, jednak díky válce na několika frontách, jednak díky postavám. Překvapení a zvraty a vývoje postav není to, co běžně od superhrdinských seriálů dostáváme. A proto si zaslouží pět hvězd a pět minut pietního ticha za své zrušení. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (5)

  • V epizodě se na plotu objeví znak připomínající logo Warner Bros. Jenže místo písmen WB jsou tam písmena GW a pozadí má modrou a černou barvu. (gecko)
  • V každé epizodě na konci úvodní scény se vždy objeví pár obrázků souvisejících s dějem epizody seriálu. (gecko)

Související novinky

HBO Max zrušilo Doom Patrol a Titans

HBO Max zrušilo Doom Patrol a Titans

26.01.2023

Špatné zprávy pro fanoušky DC seriálů. Mluvčí HBO Max totiž potvrdil, že současné čtvrté řady Titans a Doom Patrol budou zároveň posledními. Pro server The Hollywood Reporter zástupci streamovací… (více)

Reklama

Reklama