Reklama

Reklama

Skutočný príbeh inšpirovaný zážitkami a skúsenosťami 19-ročného študenta Jasona Mossa, ktorý prežil blízky vzťah s 33-násobným sériovým vrahom Johnom Wayneom Gacym niekoľko mesiacov pred jeho popravou.
Talentovaný devätnásťročný vysokoškolský študent Jason Moss si začne písať s americkým sériovým vrahom Johnom Wayneom Gacym, ktorý zabil 33 mladých chlapcov a dnes čaká vo väznici na popravu. Oficiálnym dôvodom jeho záujmu je príprava seminárnej práce, pod povrchom však mladík skrýva oveľa ambicióznejší cieľ, na aký chce zloducha využiť. Gacy sa stáva akýmsi Mossovým mentorom. Študent sa mu pritom snaží dostať na telo aj do mysle, ale zločinec je geniálny manipulátor, ktorý dokáže narušiť psychickú rovnováhu svojej obete dokonca aj počas pokojného rozhovoru o úplných banalitách. Gacy dokáže vtlačiť svoju vôľu aj do rezonujúceho mozgu mladíka a v jeho mysli oživí veľmi temné myšlienky. Mladík upadá do zvláštnych stavov a celý proces vyvrcholí pri záverečnom stretnutí zločinca a študenta tvárou v tvár vo väzení pred popravou. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (53)

Frajer42 odpad!

všechny recenze uživatele

Spoilery! Na pozadí filmu je příběh, který by si určitě zasloužil, aby o něm byl napsán nejeden článek. Tohle filmové zpracování je ovšem zcela žalostné. Absolutně bez nějakého dramatického náboje. Sledujete krajně nesympatického hlavního hrdinu, který se snaží o ponoření se do duše ještě nesympatičtějšího pána. Ke všemu oba herci vypadají jako teplouši. To byl ovšem pravděpodbně i záměr, neboť tak vypadaly i skutečné osoby, které měli herci ztvárňovat. Většina filmu je o navazování kontaktu dvou teploušů. Jednoho, který se vymlouvá na to, že je bisexuál. A druhého, který si nechce připustit, že je teplouš. Zjistil to až později a není divu, že spáchal sebevraždu. Kdo by taky chtěl žít s tím pocitem, že se mu líbí olizovat pánská tajná místa. Starý Gacy je ke všemu perverzní úchylák a radí svému dopisovacímu teplometu, aby oteplil svého mladšího bratra. Tento snímek je vůbec ten nejteplouštější, jaký jsem viděl. Trumfl i Zkrocenou horu. V momentě, kdy se konečně objeví na scéně výhružky, se začíná alespoň něco dít a už jsem během sledování fyzicky netrpěl. Celkově se ovšem odpadu neubráním. Hlavní vinu přičítám naprosto amatérské a nezajímavé formě podání. Až na pár momentů je to vážně o ničem. ()

Rocky62 

všechny recenze uživatele

Dear Mr. Gacy mohl být zajímavou dialogovou konfrontací, jaká byla k vidění např. v Apt Pupil. Hra na kočku a myš, v níž se střídají role a důsledky jsou na obou stranách. Leč ovace se nekonají. Během první půl hodiny jsem se nemohl ubránit pocitu, že pan Gacy si to chce s mladým studentem rozdat po telefonu, což zrovna nesouviselo s tím, co jsem od filmu očekával. Jeho postava navíc není příliš přesvědčivá. Tváří se jako oběť svých zločinů, ke kterým se nepřiznává a zároveň má pod palcem několik bachařů a navíc vyhrožuje svému "kamarádovi" svými konexemi, kterému mu mohou pořádně zatopit. Nevím zda nebyla bizarní už samotná skutečná událost, nicméně tenhle kousek se zkrátká topí v béčkových vodách a není poblíž žádný záchranný kruh. ()

Reklama

Slasher 

všechny recenze uživatele

Skutečností inspirovaný příběh blízkého vztahu mladíka Jasona Mosse a jednoho z vůbec nejprofláklejších sériových vrahů (33 young boys), který se odehrával pár měsíců předcházejících Gacyho popravě. Není to film, který by zachytával takový to temný morbidno kolem vrahů. Jedná se spíše o psychologicky zajímavý kousek, který téměř nesonduje do nějakých vražd a ohavností, nýbrž soustředí se na studenta Mosse a Gacyho samotného, na mysl dominantního sadistického manipulátora. Až na pár krátkých flashbacků je to jen o poklidné vězeňské činnosti, korespondenci, telefonické konverzaci, Mossova upadání do nenormálu a finálním dramatickém face-to-face setkání. Na konci mi bylo Johna až trochu líto, jak ho ten hajzlík vlastně využil (mimochodem ve skutečnosti nejen jeho, ale i další známé vrahy) k seminárce… S minimem akce stojí DEAR MR. GACY především na velmi dobrých hereckých výkonech. Tedy, Jesse Moss byl ucházející a William Forsythe snad přímo výborný. On v sobě to něco prostě má, a i když se reálnému Gacymu moc nepodobá, vůbec nevadí. Takže… Jasný tip pro všechny ’fanoušky’ sériových vrahů, ale celkem i pro příznivce psychologických krimi thrillerů obecně. Je to překvapivě dobrý. "No, if I’m guilty of anything, it’s operating a funeral home without a license." ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

„Proč jsi tomu chlapovi vůbec psal?!“ - „Jak říkám, kvůli práci ve škole.“ - „Žádný jiný téma tě nenapadlo?“ - „Tohle mě zajímá.“ - „Ale o sobě mu nic prozrazovat nebudeš, že ne?“ - „Ne, ne. To by nebyl ten nejlepší přístup, co?“ Jasonova fascinace je zřetelná. Zachází stále dál a odrazování jeho okolí ho nemůže zastavit. Jenže čím hlouběji se noří, tím víc je to pro něj nezdravé, a divák tuší, že může skončit špatně. Herecky je zábavné pozorovat oba hlavní protagonisty, i když pokud jde o samotné postavy, záleží na vás, jak moc uvěříte především Jasonově proměně a podlehnutí vrahově vlivu. Za mě to občas bylo na hraně. Samotný závěr je zajímavý a zároveň z něho i zamrazí. Hodnotím slušnými 4*. „Sleduju lidi velmi podrobně, když neví, že je pozoruju. Snažím se uhádnout kam mají namířeno, co si myslí, co se jim opravdu honí hlavou. Pozorováním jejich chování můžeš přijít na to jaká mají slabá místa, na to, kde jsou zranitelní, na jejich obavy. A jakmile se dostaneš do jejich mysli, máš kontrolu.“ - „Kontrolu dělat co?“ - „Cokoliv budeš chtít.“ ()

mat.ilda 

všechny recenze uživatele

I šprti mají své dny aneb fascinace zlem v kombinaci s přemrštěnou ambicí dokazuje, že špatný vliv není jen pověra a když se spolčí se strachem, vyvolá věci netušené... Tak se sebevědomý student Jason Moss na vlastní kůži přesvědčil, jak blízkost monstra, třeba i na dálku, zamává s nedozrálou psychikou a že touhou dostat se do něčí hlavy můžete přijít o tu vlastní... Slušné zpracování zajímavého tématu s dokonale odporným Forsythem a ne tak docela přesvědčivým Mossem, přesto mně k hlubšímu ponoru něco chybělo. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (3)

  • Jason Michael Moss nenadviazal vzťahy iba s Johnom Wayne Gacym, ale aj s ďalšími sériovými vrahmi. Boli to Richard Ramirez, Henry Lee Lucas, Jeffrey Dahmer a Charles Manson. (Raccoon.city)
  • Jason Michael Moss spáchal samovraždu vo veku 31 rokov. V kúpeľni sa strelil do hlavy. (Carol Pifková)

Reklama

Reklama